SkyscraperCity banner

1681 - 1688 of 1688 Posts

·
Registered
129 Posts
Mógłbyś dać tę grafikę w takiej rozdzielczości aby można było odczytać wymiary? Poddasze wydaje się być niskie.
Zrobiłem 2 wersje: dom o wymiarach 7,5 / 13 m. bez ścianki kolankowej (jak w oryginale), oraz 7 / 13 m. ze ścianką kolankową 50 cm (wersja edytowana)

Mogę przesłać kilka zdjęć na maila, bo to są duże obrazy. Nie wiem jak się przesyła tak duże zdjęcia na forum. Jestem świeżak w tych sprawach.

·
Registered
129 Posts
Nie mógłby, bryły za mało "bogate".
Oczywiście pytanie retorycznie. Wiadomo że każdy chce się wyróżnić na tle sąsiada. Taki klimat. Żeby chociaż jedno biuro architektoniczne w tym kraju mogłoby "zareklamować" coś charakterystycznego dla zachodu Polszy. Są już projekty w stylu podhalańskim, kaszubskim, lubelskim itp., ale dla zachodu niema NIC.

·
Registered
129 Posts
Znam ten przykład. I przyznam że urzekło mnie to osiedle, zapewne pierwsze i jedyne w kraju puki co, i to na wsi!!!!!!. Jedynie do czego bym się przyczepił, to do zbyt ubogiej stolarki okiennej z ulicy. Mogli by wstawić szprosy zewnętrzne, otwierane, (zwłaszcza że okna są drewniane).

Okna o tradycyjnych proporcjach:
419334

Diametralnie zmienił by się charakter domków. Wciąż boimy się okien z podziałami na mniejsze pola, nie wiadomo dlaczego?. Tak czy siak Jest to skok milowy w dziejach współczesnej Polski. Oby więcej takich projektów.

·
Registered
18,938 Posts
Mogło być bo realizacja sprzed kilku lat:

·
Registered
15 Posts
Szukam elewacji na swój dom...
Znacie może jakiegoś projektanta? Albo strony z inspiracjami?
Dom to nowoczesna stodoła. Chciałbym go jakoś ożywić a nie tylko walnąć na biało / biało-czarno
Elementy drewniane i panele winylowe imitujące drewno odpadają.
Myślalem nad łupkiem na część elewacji, ale to również nie wygląda rewelacyjnie.

1681 - 1688 of 1688 Posts