SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 44 Posts

·
Registered
Joined
·
6,632 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
[Polska] Obiekty sportowe - spis wątków

Wątek ten jest próbą zgromadzenia na forum w jednym miejscu linków do wątków o obiektach sportowych. Za obiekt sportowy uznałem obiekt, na którym można zorganizować zawody sportowe, w związku z czym większość aquaparków się nie załapało.

Klasyfikacja jest wg funkcji obiektu (stadion, hala, basen, lodowisko), stanu zaawansowania realizacji i lokalizacji. Różnica między kategorią "W marzeniach", a "W planach" jest dość luźna i może wywoływać dyskusje, ale z grubsza chodzi o to, czy na temat jakiejś hali czy stadionu tylko się mówi, czy już jakieś konkretne projekty powstały. Nieco dyskusyjne może być zaklasyfikowanie obiektów istniejących, ale z bliżej nieokreślonymi planami przebudowy w grupie "w marzeniach". Dodatkowo, nie analizowałem obecnego stanu zaawansowania budowli, więc klasyfikacja ta może być nieco nieaktualna, jeśli jakiś wątek urwał się na jakimś etapie realizacji. Możliwe też są moje pomyłki.

STADIONY
  • uniwersalne
W marzeniach:
W planach:
W planach (przebudowa):
Zrealizowane:
W zapomnieniu:

  • piłkarskie
W marzeniach:
W planach:
W realizacji:
Zrealizowane:

  • żużlowe
W marzeniach:
W planach:
W realizacji (modernizacja):

  • lekkoatletyczne
W marzeniach:
W marzeniach (rozbudowa):


HALE SPORTOWE

W marzeniach:
W planach:
W realizacji:
Zrealizowane:

BASENY

W marzeniach:
W planach:
W realizacji:
Zrealizowane:

LODOWISKA

W marzeniach:
W planach:

KOMPLEKSY

W planach:
Zrealizowane:

INNE

W planach (rozbudowa):
W realizacji:
 

·
Registered
Joined
·
4,557 Posts
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 4:36 pm Temat postu: Piłkarskie Centrum Szkoleniowe

--------------------------------------------------------------------------------Kolporter zbuduje w Kielcach piłkarskie centrum szkoleniowe

Takie plany ma Kolporter Korona i chce je otworzyć już w 2008 roku. To jedna z wielu informacji, które przekazał wczoraj prezes kieleckiego klubu Wiesław Tkaczuk.

Szef Korony był gościem czatu w portalu gazeta.pl. Przez ponad godzinę odpowiedział na prawie 100 pytań, od tych najbardziej banalnych po całkiem poważne. Ujawnił między innymi, że Hermes, kapitan kieleckiej drużyny, przedłuży wkrótce kontrakt o kolejne trzy lata. - Sam powiedział, że tyle zamierza jeszcze grać w piłkę. A potem byłby w klubie skautem, łowcą talentów, również w Brazylii. Taki człowiek to dla nas prawdziwy skarb i możemy się tylko cieszyć, że zamierza osiąść w Kielcach na stałe - mówił prezes Tkaczuk.

Opowiadał też o transferach, na które klub może wydać nawet 3 miliony złotych. Poinformował również, że wkrótce na stadionie przy ul. Ściegiennego pojawi się telebim, a z zewnątrz obiekt ma być zabudowany.

Jak zwykle na naszych internetowych spotkaniach prezes czymś zaskoczył. Ujawniony przez niego plan budowy centrum treningowego wygląda imponująco. - Brak boisk jest jedną z naszych największych bolączek. O tym pomyśle myślimy już od kilku miesięcy i wszystko wskazuje na to, że uda nam się go zrealizować - mówił Wiesław Tkaczuk. To ma być prywatna inwestycja Krzysztofa Klickiego, a w jej finansowaniu można liczyć na spore środki unijne. Kompleks ma obejmować cztery pełnowymiarowe i oświetlone boiska, w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią, przykryte dachem i z niewielkimi trybunami. Do tego oczywiście pełne zaplecze socjalne z szatniami, gabinetami odnowy biologicznej, pokojami dla sędziów, trenerów. Całość ma zająć około czterech hektarów. - Robimy rozeznanie w kosztach przedsięwzięcia, choć na razie za wcześnie o nich mówić - zastrzega prezes. Firma dysponuje już sporą częścią terenów pod inwestycję. - To ma być kuźnia kadr dla pierwszego zespołu. W naszym klubie ćwiczy teraz 19 grup młodzieżowych, a może ich być więcej. Brakuje tylko boisk - dodał Tkaczuk.

Ostatnio zakończyła się finansowana przez władze miasta modernizacja stadionu przy ul. Szczepaniaka, który zyskał oświetlenie, nowe miejsca do treningów i sztuczne nawadnianie. W przyszłym roku przy ul. Ściegiennego ma powstać boisko z podgrzewaną murawą, a potem także drugie ze sztuczną nawierzchnią.

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35259,3785753.html
_________________
Kieleckie tematy na SSC:
Inwestycje Centrum Kolporter
 

·
**** Skyscraperus
Joined
·
22,383 Posts
Zawisza Bydgoszcz ma już zagwarantowaną kasę i wstępny projekt... żadne plany, ani marzenia.

Do planów (od wiosny budowa) można zaliczyć halę WSG (szkoła prywatna_). Ma być boisko wymiarowe + widownia + siłownie, sauny itp.Zagwarantowane 20 mln.
 

·
Kamil00
Joined
·
1,160 Posts
EŁK - Kompleks sportowy

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Ruszył proces stworzenia w Ełku kompleksu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Zmodernizowany stadion służyć będzie nie tylko sportowcom.

- Trzeba gonić sport, bo to przynosi splendor miastu i radość jego mieszkańcom - uważa Emilia Podziewska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.
- W tej chwili, w porównaniu do innych miast w regionie, pod względem zaplecza sportowego jesteśmy daleko w tyle.

Najpierw tartan i toalety.
Realizację projektu modernizacji ełckiego stadionu rozpocząć ma wybudowanie nowych toalet dla kibiców oraz bieżni tartanowej i sztucznej nawierzchni głównej płyty boiska.
- Ta inwestycja pozwoli nam rozpocząć poważną modernizację całego obiektu - twierdzi Emilia Podziewska. - Koncepcja jest bardzo odważna, a pomysły w niej zawarte będą jeszcze weryfikowane.
W planach kompleksu sportowego znalazły się cztery wielofunkcyjne boiska, na których z powodzeniem grać będzie można m.in. w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Dwa z nich znajdą się pod dachem.
- Nie wiemy jeszcze, czy będzie to lekka konstrukcja halowa, czy balon - mówi Emilia Podziewska. - W obu rozwiązaniach do ogrzewania pomieszczeń wykorzystać będziemy mogli ciepło wydzielane przez pływalnię.

Hotel, otwarte kino letnie i garaże.
Od strony ul. Piłsudskiego powstanie wielokondygnacyjny budynek, z którego ucieszą się nie tylko sportowcy. Znajdą się w nim m.in. hotel, jadłodajnia, pomieszczenia na działalność usługową i dwupoziomowy garaż na 200 samochodów.
- Miejsca na strzeżonym parkingu pod dachem będzie można wynająć na zasadzie opłaty czynszowej - mówi Emilia Podziewska.
- Na dachu planowane jest utworzenie m.in. parkingu odkrytego i otwartego kina letniego.
Nowy budynek pojawi się również na skarpie pomiędzy główną i górną płytą boiska. Znajdzie się w nim m.in. dwutorowa, kryta bieżnia długości 100 m. Na dachu planowane jest ustawienie stałych stołów do gry w szachy lub ping-ponga. Ściana budynku od strony ul. Sikorskiego umożliwi wybudowanie trybuny, z której korzystać będzie publiczność kibicująca rozgrywkom na górnej płycie stadionu.

Kto za to zapłaci?
Koszty potrzebne do realizacji planów nie są jeszcze znane. Nie wiadomo też, z jakich źródeł inwestycja będzie finansowana.
- Przygotowujemy kosztorys inwestycji - dodaje E. Podziewska.
- Ze środków unijnych uzyskać możemy do 85 procent kwoty inwestycji. Po kolejne 8 procent ubiegać się możemy w Totalizatorze Sportowym. Takie obiekty zostają na lata i warto w nie inwestować. Zgodnie z założeniem w przyszłości obiekt będzie finansował się z własnych funduszy.


Źródło: http://www.infoserwis.elk.pl/
 
1 - 20 of 44 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top