SkyscraperCity banner

5501 - 5520 of 17485 Posts

·
Registered
3,238 Posts
dziś miałem swoją okazję udzielić się obywatelsko całkiem zresztą przypadkowo w sprawie parkowania. Sam jeżdżę dużo samochodem, do śródmieścia Katowic nie wjeżdżam samochodem przynajmniej od poniedziałku do piątku. Choć dziś musiałem na szczęście tylko w pobliże os. Paderewskiego a i tak było ciężko.
Ale nie o tym. Na Warszawskiej bezczelnie spotkałem 3 przykłady złego parkowania. Dwa centralnie na chodniku, trzeci to jakaś babka która jechała chodnikiem i wyjeżdżała na jezdnię przez przejście dla pieszych ze światłami :nuts: Normalnie bym tego nie zgłosił gdyby nie przypadkowe spotkanie straży miejskiej która akurat kasowała inny źle zaparkowany pojazd na ul. Wojewódzkiej. Co ciekawe chyba tylko tym się zajmowali bo mieli w samochodzie kilkanaście blokad. Powiedziałem im o tych przypadkach na Warszawskiej i co ciekawe dowiedziałem się że oni nie są za ten rejon odpowiedzialni mimo że to kilkaset metrów w linii prostej :eek:hno:
Ale obiecali przekazać tą sprawę kolegom

·
54Y MY N4M3
3,221 Posts
Katowicka straż miejsca nie jest za nic odpowiedzialna. Oni potrafią nawet ze stoickim spokojem przejść obok samochodu, który tarasuje tory tramwajowe.

·
Administrator
39,175 Posts
Tydzień temu, w niedzielny wieczór zgłosiłem na 112 porzucony na środku niewydzielonego torowiska radiowóz. Odjechał po 20 minutach, gdy zatrzymał już kilka tramwajów. Miejsca do zaparkowania w okolicy pełno, choćby w tym samym miejscu, ale przy krawężniku.

·
keep jaywalking
6,504 Posts
Na wyciągnięcie konsekwencji nie ma co liczyć, ale może chociaż dostaną burę od szefa.

·
...
4,416 Posts
Strażnicy zablokowali karetki pogotowia

Blokady na kołach dwóch karetek pogotowia i mandaty w wysokości stu złotych - taki był efekt wizyty patrolu straży miejskiej na ulicy Kłuszczyńskiej w Poznaniu. "Teraz mamy blokadę na karetce, która wozi krew do szpitali przez 24 godziny na dobę" - mówi Piotr Awuku, dyspozytor poznańskiego pogotowia, który poinformował nas o zdarzeniu. "Przepisy powinny być respektowane przez wszystkich"- odpowiada Przemysław Piwecki, rzecznik poznańskiej straży miejskiej.

Bokadę na kołach karetki zauważył kierowca ambulansu, prawdopodobnie zaalarmowany przez jednego z siąsiadów. "Na szczęście nie miał wtedy wezwania" - mówi Piotr Awuku, dyspozytor pogotowia.

"To wygląda tak, że karetki są zaparkowane pod domem kierowców, którzy mogą być wezwani w każdej chwili. Wtedy muszą wsiąść i jechać, ale jak jechać do pacjenta z blokadą na kole?" - tłumaczy.

Nie są uprzywilejowane

"W tej sytuacji karetki nie były pojazdami uprzywilejowanymi, więc ich kierowców obowiązywały dokładnie takie same przepisy, jak wszystkich innych" - tłumaczy Przemysław Piwecki. I dodaje, że sytuacja miała miejsce nie po raz pierwszy, choć po raz pierwszy jej finałem były blokady na kołach ambulansów.

"Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że karetki notorycznie parkowane są w tym miejscu w taki sposób, że utrudniają ruch" - mówi rzecznik. Obecnie obie blokady zostały już zdjęte przez opatrole straży miejskiej. Kierowcy obu karetek zostali ukarani mandatami w wysokości 100 złotych każdy.

ja/jaś

http://kontakt24.tvn.pl/

·
Władza l**u
8,927 Posts
Roman Pietrasik zaparkował swojego opla na ul. Próchnika 17, tuż przed znakiem, za którym zaczynają się miejsca postojowe w płatnej strefie.

Wielkie było jego zdziwienie, gdy wrócił do samochodu i zobaczył, że inspektor z Zarządu Dróg i Transportu wlepił mu mandat za... brak biletu parkingowego. Według urzędników, źle zinterpretował znak.

- Strefa płatnego parkowania na ulicy Próchnika zaczyna się od jej początku, o czym informuje inny znak - mówi Aleksandra Kaczorowska z biura prasowego Zarządu Dróg i Transportu. - Kierowca, zostawiając auto przy nr 17, zaparkował je już w strefie. To, że stało w miejscu, które nie jest do tego przeznaczone, niczego nie zmienia. Bilet parkingowy powinien być wykupiony.

Wjazd w obszar płatnej strefy oznacza więc, że postawienie auta bez biletu nawet tam, gdzie parkować nie wolno, np. na zakazie czy na środku skrzyżowania, skończy się - poza ewentualnym mandatem wystawionym przez policję - także karą nałożoną przez inkasenta z zarządu dróg.

- Dla mnie to jest absurd i wyłudzanie pieniędzy od kierowców - mówi Roman Pietrasik. - Dlatego rozważam skierowanie tej sprawy na drogę sądową.

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/807696,urzednikom-nie-przeszkadza-ze-znaki-dezorientuja-kierowcow,id,t.html#dodaj-komentarz

Mistrzostwo! Jeżeli koleś naprawdę myślał że stając tuż przed znakiem parkingu uniknie opłaty i chce się o to sądzić, to ja nie mam pytań :lol: Nie dziwię się, że nasze miasta wyglądają jak wyglądają, jeśli niewiedza kierowców jest tak porażająca... W dodatku zrobił zdjęcia dokładnie pokazujące, że stoi w miejscu w którym jest to zabronione (do 10m od skrzyżowania) :lol: Ciekawe czy SM może na tej podstawie wystawić mandat? :)

·
Banned
667 Posts
^^ ^^ Zalezy od sformulowania

np. w Poznaniu regulamin mowi:

LINK

regulamin SPP said:
2. Opłaty, o których mowa w ust. 1, pobiera się za parkowanie pojazdów samochodowych w wyznaczonym miejscu w SPP, w dni robocze , od poniedziałku do piątku, w godzinach od 1000 do 1800
Zatem:

1. stajac na miejscu bez znaku zakazu i poza wymalowanymi miejscami jestes legalny
2. stajac na miejscu z zakazem i poza wymalowanymi miejscami jestes nielegalny ale ukarac mozna mandatem za postow w miejscu niedozwolonym a nie za parkowanie

poszukam jak jest w Lodzi :)

EDIT:

LINK

Mozliwe, ze jest wyznaczona powierzchniowo i p. Roman nie ma racji.

·
bezrobotny
7,178 Posts
Porcja świętych krów z wrocławia

Parkowanie na trawniku? nie ma problemu.
1,5m? Po co przecież da się przejść.
Parkowanie równoległe... owszem równolegle do już zaparkowanych aut.
Szeroki chodnik? Super! Nie dość, że można po nim jeździć to jeszcze stawać po obu stronach.
Jak widać niektórych to już naprawdę wkurza i puszczają nerwy:

Warto dodać, że zdjęcia zostały wykonane jednego tylko dnia na odcinku 1,3 km, i że nie chciało mi się fotografować wszystkich.

·
Infrastrukturnik drogowy
12,179 Posts
^^Podniosłeś mnie na duchu - nie tylko w Poznaniu są buraki.

...chociaż nie - załamałeś, to jakaś plaga, z którą chyba się nie wygra...
Chyba nie ma sensu się denerwować.

·
bezrobotny
7,178 Posts
^^Podniosłeś mnie na duchu - nie tylko w Poznaniu są buraki.

...chociaż nie - załamałeś, to jakaś plaga, z którą chyba się nie wygra...
Chyba nie ma sensu się denerwować.
przestań, ja jako pieszy w tym mieście czuję się jak obcy. Jeśli kosmici by nas obserwowali pomyśleliby, że typowy wrocławianin ma 4 koła ;)

·
Registered
3,309 Posts
Przed chwilą usłyszałem od dziewczyny calkowicie zastawiającej chodnik, że tu nie ma zakazu, a ona studiuje prawo i tu można parkować. :lol:

Skoro taka jest świadomość osoby, która powinna mieć jakąś tam wiedzą prawniczą, to czego wymagać od zwykłych kierowców..

5501 - 5520 of 17485 Posts