Skyscraper City Forum banner
17821 - 17840 of 18000 Posts

·
Registered
Kraków
14,243 Posts
ale to powinien startować w olimpiadzie dla niepełnosprawnych umysłowo, zapewne zajął by miejsce na podium

·
Registered
24,858 Posts

·
Registered
24,858 Posts

·
Registered
Kraków
14,243 Posts
^^
To orzeczenie akcentuje fakt, że wedle przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym, blokady mogą zakładać wyłącznie służby uprawnione do stosowania takiej formy przymusu bezpośredniego. Mowa o Policji oraz straży gminnej (miejskiej). Co ważne, wspomniane służby mają prawo interweniować tylko na terenie dróg publicznych, stref ruchu oraz stref zamieszkania.
czyli jak ktoś mi zaparkuje na prywatnym, nieogrodzonym terenie a są takie parkingi przy blokach mieszkalnych, to nie ma zmiłuj, policja czy straż miejska nie założą blokady ani nie od holują czyjegoś auta, bo nie mogą działać na prywatnym terenie, a z drugiej strony ja nie mogę z cudzą własnością nic zrobić, bo nie mogę zakładać blokad
i tak właśnie się niektórzy bujają
swoją drogą to też jest absurd, u mnie na osiedlu zrobiono strefę zamieszkania i nawet za szlabanem wjazdowym nie można parkować na drodze/chodniku, przy czym do szlabanu pilot dostają tylko mieszkańcy bloku i już niestety ktoś dostał mandat od straży miejskiej za parkowanie za szlabanem pod blokiem, nie wadząc nikomu, droga szeroka, itp

·
Registered
3,086 Posts
swoją drogą to też jest absurd, u mnie na osiedlu zrobiono strefę zamieszkania i nawet za szlabanem wjazdowym nie można parkować na drodze/chodniku, przy czym do szlabanu pilot dostają tylko mieszkańcy bloku i już niestety ktoś dostał mandat od straży miejskiej za parkowanie za szlabanem pod blokiem, nie wadząc nikomu, droga szeroka, itp
Skoro macie strefę zamieszkania to znaczy, że parkować można tylko na wyznaczonych miejscach, więc to czy jakieś auto parkujące w innym miejscu komuś wadzi czy nie to kwestia subiektywna. Ja byłbym pierwszą osobą dzwoniącą na SM, bo mi wadzi każdy kto parkuje nielegalnie.

·
Registered
Kraków
14,243 Posts
no ale dlaczego od razu nielegalnie? mieszkaniec, właściciel mieszkania, parkujący za szlabanem, a to że deweloper nie wyznaczył miejsc parkingowych to inna sprawa, ale zauważ, że przyjedzie do ciebie w odwiedziny rodzina i gdzie ma zaparkować? przed szlabanem nie wolno, za szlabanem też nie? to gdzie? robimy absurd, że przyjedzie ktoś w odwiedziny i ma parkować 5km dalej?

·
Registered
233 Posts
no ale dlaczego od razu nielegalnie? mieszkaniec, właściciel mieszkania, parkujący za szlabanem, a to że deweloper nie wyznaczył miejsc parkingowych to inna sprawa, ale zauważ, że przyjedzie do ciebie w odwiedziny rodzina i gdzie ma zaparkować? przed szlabanem nie wolno, za szlabanem też nie? to gdzie? robimy absurd, że przyjedzie ktoś w odwiedziny i ma parkować 5km dalej?
Mieszkam w takim bloku, w którym deweloper zostawił 4 miejsca dla przyjezdnych, reszta do zakupu w garażu i droga dojazdowa do klatek jest z zakazem zatrzymywania się.
Co 10 post na grupie fejsbukowej budynku jest o tym, że nie ma gdzie parkować ale są miejsca do wynajęcia w garażu tylko nikt nie chce płacić, kilka osób, które głośno o tym mówią wynajmują mieszkanie - czyli były świadomie sytuacji parkingowej zanim wynajęły a mimo to narzekają. Gdzie tu logika?

Są też miejsca 200-300 metrów od bloku ale nikomu się nie chce chodzić więc przyjeżdża SM regularnie mandatować pojazdy na drodze pożarowej.

Wydaje mi się, że bardzo dużo narzekających jest z mniejszych miejscowości, gdzie parkowanie zawsze było za darmo i blisko domu (bo po prostu jest na to miejsce) lub reliktem z poprzednich lat gdzie parkowało się gdzie bądź. Ale mam na to tylko dowody anegdotyczne :).

Należałoby nacisnąć na rząd, żeby umożliwił samorządom uporządkowanie kwestii parkowania ale pewno zawsze będą ważniejsze sprawy niż to, więc rząd nic z tym nie zrobi. Np.: żeby miały możliwość kontroli stworzonych przez deweloperów parkingów tak, że nie będą oni w stanie po wydanej decyzji do użytkowania budynku, usuwać tych parkingów vide: https://poznan.naszemiasto.pl/pozna...arkingu-brak-90-rodzin-nie-moze/ar/c1-7279109

Absurdem jest, że jest społecznie akceptowane parkowanie gdzie popadnie i nie chce się ludziom chodzić kilkaset metrów bo wątpię, żeby byłby gdziekolwiek przypadek w polskim mieście, że trzeba się przejść więcej niż 500 metrów.

·
Registered
3,086 Posts
robimy absurd, że przyjedzie ktoś w odwiedziny i ma parkować 5km dalej?
Absurdem to jedzie od Ciebie na kilometr. Skoro nie przed szlabanem to znaczy, że najbliższe wolne miejsce jest aż 5 km dalej? Nie rób sobie jaj. Nie ma znaczenia czy to rodzina, kochanka czy kurier. Ma zaparkować legalnie i basta. W promieniu kilkuset metrów zawsze jakiś parking się znajdzie, ale oczywiście nie zawsze darmowy. To Twoja rodzina i Twój problem. Jak tak bardzo ważne jest to, aby oni zaparkowali pod Twoim blokiem to kup sobie miejsce "dla gości", ale nie zrzucaj swojego problemu na innych mieszkańców.

·
Registered
Kraków
14,243 Posts
po pierwsze, to spokojnie, nie nerwowo,
po drugie napisałem te 5km z przekąsem i wiadomo, że przesadzam, ale zastanów się gdzie ma ktoś zaparkować skoro deweloper nie zrobił żadnych miejsc parkingowych, na drodze miejskiej między blokami też nie ma żadnych miejsc wyznaczonych, to gdzie ma ktoś zaparkować i czemu nie może pod blokiem za szlabanem nikogo nie blokując?

17821 - 17840 of 18000 Posts