SkyscraperCity banner

33061 - 33080 of 66830 Posts

·
Registered
2,146 Posts
Zgodnie z sieciowymi tabelkami PLK rzeczywiście Ondraszek ma dodatkowe postoje, w dodatku w obydwu kierunkach - może jest to związane z planowanymi remontami na LK 139? Rano z Bielska startuje IC Ondraszek (06:56 o.), a KŚ-owy pociąg ze Zwardonia (06:51 p.) jest ucięty w Bielsku i zastąpiony bezpośrednią KKA aż do Katowic bez przystanków pośrednich. O honorowanie biletów KŚ w tym IC taktownie nie pytam, lepiej się mile zaskoczyć niż standardowo rozczarować ;)

·
Registered
505 Posts
Na 139 będzie teraz chwilowy kipisz i 1-tor więc nie sugerował bym się tymi postojami, raczej wszystko wróci do normy po zakończeniu prac. Tymbardziej, że trzeba się ich doszukiwać w tabelkach sieciowych, a nie ma ich w nawet w wyszukiwarce PLK.

·
Registered
1,301 Posts
A propos BWE - fota z dziś:

"Heniek, weź malnij tam nad oknem na biało, nie musi być równo"

A później takie wagony jadą za granicę :bash:

PS: Nie rozumiem, czemu PKP nie maluje bocznych ścian wszystkich swoich wagonów tak wysoko jak pierwotnie malowano składy BWE (ta biała linia wychodząca na dach).Wyglądałoby to estetyczniej...

·
Registered
27,325 Posts

·
Buja mnie Łódź ;-)
6,815 Posts
Na BWE powinny jak najszybciej wejść normalne wagony PKP IC. W przyszłości gdyby zbudowano wyjście z Warszawy do Nieborowa oraz wprowadzono 200km/h na wybranych odcinkach E20 wart byłoby pomyśleć o zakupie Railjetów na tę trasę

·
Registered
48 Posts
A propos BWE - fota z dziś:

PS: Nie rozumiem, czemu PKP nie maluje bocznych ścian wszystkich swoich wagonów tak wysoko jak pierwotnie malowano składy BWE (ta biała linia wychodząca na dach).Wyglądałoby to estetyczniej...
O, widze wagon 268. Tez nim wczoraj jechalem w EC40. Swoja droga niezle jaja zrobili sobie z pasazerow we Frankfurcie. Po 10 min postoju Herr Konduktor sie obudzil i powiedzial ze pociag jedzie przez Cottbus (min jakies +100 opoznienia). Gdy przy zakupie biletu pytalem w DB a potem w PKP (nawet u konduktora) wszystko mialo byc cacy i na czas.

Mieszkam w Niemczech i przyzwyczailem sie do roznego podejscia wobec Polakow, ale wczorajsze podejscie obslugi (kompletny tumiwisizm) przeszlo moje najsmielsze oczekiwania. :eek:hno:

Co do komfortu: zenada. Polaczenie jest niezywkle atrakcyjne cenowo, a i czasem przejazdu konkuruje z busami czy lotnictwem. Frekwencja jest codziennie niezla, a pomimo to jezdzi taki szmelc...

·
Registered
113 Posts
Co się stało w nocy między Oleśnicą a Ostrowem, że Aurora w części do Warszawy ponad 250 minut, a w części do Gdyni ponad 220 minut opóźnione?

·
PL-PLKW
9,861 Posts

Przecież to jest brud, a nie kwestia malowania...

·
Registered
7,381 Posts
No właśnie też to przeszło to przez myśl. W składzie widać m.in. resta B89 czy 152A, a to raczej ma związek z świeżo rozstrzygniętym przetargiem (w części):
- 4 wagonów osobowych typu XB,
- 1 wagonu osobowego typu 152A,

- 1 wagonu osobowego typu Z2A,
- 1 wagonu osobowego typu WR,
- 1 wagonu osobowego typu YB.

Skąd rowerówki? Na końcu leci zwykły Y, nie Bautzen84 więc może jechał jako "masa"?
Przy okazji dygresji taborowej, w przetargu na P5 wagonów 140A i 111Arow oferenci zrobili się dociekliwi, więc Intercity podało konkretne numery egzemplarzy, które będą dawcami do modernizacji.

140A powstaną z następujących sztuk:
50 51 19-08 067-7, 070-1, 071-9, 076-8, 088-3, 090-9, 094-1, 095-8, 108-9, 120-4.

111Arow, natomiast:
50 51 20-08 051-8, 147-4, 149-0, 150-8, 344-7, 384-3, 385-0, 386-8, 439-5, 440-3, 463-5, 494-0, 563-2, 597-0, 607-7, 666-3.

Dopisanie konkretnych typów wagonów pozostawiam posiadającym takie dane, ja takich nie mam.

·
Registered
441 Posts
61200 Aurora zerwał sieć trakcyjną, cały skład oplątany w sieć.
No może nie oplątany bo jechałem nim akurat.
Obniżenie sieci trakcyjnej przez oblodzenie, złamany pantograf EP07-1043, potem pociągnęła skład do Poznania
Sieciowcy przyjechali po ok 1,5h, komisja, po usunięciu pantografu oraz podwieszeniu prowizorycznym sieci na jednym słupie trakcyjnym oczekiwanie na stankę ~1h na przeciągnięcie do stacji Dobroszyce.
Doświadczenie akustyczne łamanego pantografu, niecodzienne.
Ciekawe, dlaczego drezyna PKPE nie mogła po znajomości przeciągnąć skład?

·
Registered
520 Posts
Chcę kupić bilet na 31 marca (nowy rozkład jazdy). W systemie sprzedaży wyświetla mi się, że godziny odjazdu pociągu mogą ulec zmianie.
Nie wiem co robić. Wstrzymać się z zakupem biletu, udać się do kasy??

33061 - 33080 of 66830 Posts