SkyscraperCity banner

64901 - 64920 of 65164 Posts

·
Registered
5,324 Posts
Zgodnie z tym co mówił Pan Prezes to Opole będzie robiło P5 z zachowaniem parametrów eksploatacyjnych wagonów WR/REST i 154A.
ZTCP Opole ma też zasoby do napraw zestawów kołowych, więc mogłoby przejąć w całości takie naprawy.
W tej chwili (prawie?) wszystko robi ZNTK Mińsk Mazowiecki.

·
Robert von Oliva
ראבערט פון אָליוואַ
6,597 Posts
Twórca tychże taktów, pan Bańkowski, zmarł niedawno, więc jest podejrzenie, że pewne konstrukcje nigdy nie wrócą. Niech spoczywa w pokoju..
Kiedyś wrócą zapewne, bo nie jedyny pan Bańkowski, pomimo jego ogromnego talentu, jest w stanie ogarnąć takty. Ale wpierw trzeba wyplenić honor i dumę zawodu kolejarza.

·
Registered
6,770 Posts
Kiedyś wrócą zapewne, bo nie jedyny pan Bańkowski, pomimo jego ogromnego talentu, jest w stanie ogarnąć takty. Ale wpierw trzeba wyplenić honor i dumę zawodu kolejarza.
Nie, najpierw trzeba zakończyć remonty na głównych liniach i stacji Poznań Główny.

PS
Czy ktoś może zna nazwisko "geniusza" który zaplanował 38 minutowy postój w Poznaniu dla IC ZEFIR? Jego nazwisko powinno być na co drugiej tablicy kierunkowej wagonu.
No chyba, że w Poznaniu jest odkażanie składu. Lub podróżnym z braku wagonu gastronomicznego serwują obiad w galerii.

·
Registered
7,063 Posts
Zgodnie z tym co mówił Pan Prezes to Opole będzie robiło P5 z zachowaniem parametrów eksploatacyjnych wagonów WR/REST i 154A.
Que? Przecież żadnym WR'om nie zbliża się P5, chyba że ktoś zamierza modernizować leciwe 113Alux.

Natomiast na 154A mam nadzieję, że koncepcja przebudowy wszystkich 40 sztuk na rowerowe wraz z ujednoliceniem numeracji i liczby miejsc ze 159A będzie strzałem w dziesiątkę :)
Co do RESTów to 3 sztuki stoją w Opolu od dłuższego czasu z celem mocno poszerzonego P4, więc prawdopodobnie to będą pierwsze naprawy P5, dodatkowo Opole może próbować naprawić zdyskwalifikowane przez UTK pozostałe RESTy.
113Alux to już mam nadzieję kolejnej P5 mieć nie będą, a odzyskane wózki można wepchnąć w inne wagony.

A co do 154A postuluję to od dłuższego czasu, ale przebicia do władz nie mam ;) Drugim pomysłem jest "Oddajcie 111Arow segmentowi IC, gdzie ich miejsce".
Może ktoś szepnie prezesowi o tej koncepcji ;)
Oczywiście mamy na myśli wagony 159A w wersji rowerowej (165A)? Tylko układ okien nie taki, ale da się przeżyć.

·
Registered
1,516 Posts
Ciekawe kiedy w PIC pomyślą i zrobią połączenie Berlin-Warszawa-Lublin. Żeby je wdrożyć, nie trzeba kupować dodatkowego taboru, tylko wykorzystać to co mamy, wydłużając któregoś z wieczornych ekspresów do Lublina.

Taki skład pociągu EIC ODRA. Wyjazd po 8 z Warszawy, powrót na 19. Od grudnia zarówno rano, jak i wieczorem, może to lecieć spokojnie na Lublin - zamiast marnować fajny tabor na stanie w Warszawie i na Lublin wysyłać jakiś syf.
Takie tylko przypomnienie historyczne połączeń Lublina z Niemcami.

W latach '90 i na początku 2000r. jeździł nocny z Lublina do Lipska via Warszawa, Łódź, Wrocław, Drezno taki skład:
D WL Bc Bc BR/WR B B A B ... Niemcy w Dreźnie doczepiali swoje wagony klasy Bh trzy i jeden A.
Bc i BR/WR z obiegówki z Wrocławia, WL z Warszawy Wschodniej.
D Warszawy Wschodniej do Drezna.

:)

·
Trybunał Stanu
5,751 Posts
W sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące rozkładu jazdy pociągów, który miałby obowiązywać od 13 grudnia 2020 roku. Jeżeli te plany się potwierdzą, Gorzów odzyska bezpośrednie połączenie z Krakowem. Po raz pierwszy będziemy mogli dojechać też pociągiem Intercity do Zielonej Góry.

Patrząc na przyszły rozkład jazdy, ewidentnie widać, że nasz narodowy przewoźnik większość połączeń międzymiastowych z Gorzowa uruchamiać będzie przez Zbąszynek. Jedynie pociągi do Gdyni – z oczywistych względów – trasowane są przez Krzyż. Wszystkie inne połączenia w kierunku Warszawy, czy południa Polski realizowane będą przez Zbąszynek.

W planach Ministerstwa Infrastruktury na 2021 rok znalazły się połączenia:
1. TLK „Bory Tucholskie” relacji Kostrzyn – Gdynia Główna – Kostrzyn;
2. TLK „Kociewie” relacji Gdynia Główna – Gorzów Wielkopolski – Gdynia Główna
3. IC „Gałczyński” relacji Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia – Szczecin Główny (wagony bezpośrednie do stacji Gorzów Wielkopolski);
4. TLK „Lubuszanin” relacji Gorzów Wielkopolski – Chełm – Gorzów Wielkopolski;
5. IC „Chełmoński” relacji Kraków Główny – Świnoujście – Kraków Główny (wagony bezpośrednie do stacji Gorzów Wielkopolski).

TLK Lubuszanin do Chełma pojedzie przez Zbąszynek, Poznań, Warszawę i Lublin. Natomiast pociąg IC „Chełmoński” ma pojechać przez Zbąszynek i Zieloną Górę do Krakowa.

·
Registered
1,836 Posts
Po cichu liczyłem na to że od czerwcowej korekty czas przejazdu na trasie Katowice - Kraków ulegnie dalszej poprawie. Niestety przeliczyłem się, na dzień dzisiejszy czas jazdy w portalu pasażera w czerwcowej korekcie oscyluje pomiędzy 1 h 40 min - 2 h 10 min :(

·
Registered
479 Posts
Poszukuję zestawienia na tegorocznego "Bursztyna", czyli TLK 38190 Przemyśl - Kołobrzeg.
Na vagonWEB'ie niestety nie ma.
Mógłby ktoś zorientowany się podzielić?

·
Registered
926 Posts
Nie, i raczej nie zakładałbym oferty sypialnej w wakacje. Według wytycznych, wagony barowe i sypialne mają być uruchamiane w ostatniej kolejności. Wars też nie prowadzi aktualnie naboru na pracowników sezonowych, więc radzę się nie nastawiać.

·
Registered
732 Posts
Typowe PKP IC. Każdego roku połączenia w innym kierunku i w innych godzinach. Stabilność rozkładu jazdy? A po co, jeszcze ktoś się przyzwyczai!

·
Moderator
13,622 Posts
Nie wiem ile w tym prawdy ale obiło mi się o uszy, że od grudnia IC Morcinek ma jechac z Lublina przez Częstochowę Stradom do Wrocławia. Co do pociągu z Mazur a w zasadzie z Gdyni do Krakowa przez Hajnówkę dałem link kilka postów wyżej.
O IC Bolko coś wiadomo? Czy jak większość pociągów pojeździ rok na swojej trasie a potem będzie znowu zmiana.

64901 - 64920 of 65164 Posts