SkyscraperCity banner

67541 - 67560 of 67701 Posts

·
Registered
1,178 Posts
Postoje we wioskach dla IC/TLK to nie walka z wykluczeniem komunikacyjnym, a populizm. Zmieni się władza to polecą wszystkie Smętowa i Radymna.

·
Registered
166 Posts
Dla tych którzy mają rozterki o postojach technicznych polecam instrukcje Ir-11, załącznik 7

Jeżeli we wniosku na rj (i w samym rj) nie było zaznaczone ph,pn, pm, zp lub zd to ani dyżurny ruchu ani dyspozytor liniowy nie ma obowiązku wyznaczać postoju dla pociągu. Projekcje o uzgadnianiu pt między kierownikiem a maszynistą można sobie wsadzić między bajki - może i nawet czasem tak się dzieje, ale zgodnie z przepisami nie powinno się dziać bo ewentualne powstałe opóźnienie zostanie zakontowane na przewoźnika i obsługę pociągu.

·
Registered
10,258 Posts
Postoje we wioskach dla IC/TLK to nie walka z wykluczeniem komunikacyjnym, a populizm. Zmieni się władza to polecą wszystkie Smętowa i Radymna.
Nie mam takiej pewności. Postoje w takich Mrozach dla TLK łatwo się "załatwiło" lata temu, a do tej pory nikt ich nie skasował ;)

·
Registered
1,070 Posts
Rynek Kolejowy podniósł temat ograniczenia pociągów Kraków - Częstochowa od grudnia. Niezbyt optymistycznie.

·
Registered
1,178 Posts
Spoko, pisałem do MI w tej sprawie - uzyskałem odpowiedź że tu cytuje "oferta między Częstochową a Krakowem nie ulegnie pogorszeniu" bo dalej będzie jeździł Reymont i Karpaty..
A zeby utrzymać ofertę wystarczyłoby zostawić Osterwe przez Częstochowę Stradom i ewentualnie dodać jakiegoś "Augustyna Kordeckiego" z Krakowa do Czestochowy w godzinach najwiekszej dziury rozkładowej (od 5 do 15 nie będzie zadnego pociagu z Krakowa do Czestochowy) i wyszedłby wtedy bieda-takt 2 godzinny ale byłby: 5, 9, 13, 15,17, 19, a tak to bedziemy miec 5, 15, 17, 19. Karpat nie licze bo to są godziny dla nikogo.

• Like
Reactions: Exelcior

·
Registered
761 Posts
Częstochowia - Kraków odpowiedź jak dojechać na przykładzie Lublińca: KŚ + KŚ lub Kś + Regio z przesiadką w Szopienicach Płd., wyjdzie nawet taniej, choć dłużej
– Mieszkańcy Lublińca udający się w podróż do Krakowa będą mogli skorzystać z rozbudowanej oferty Kolei Śląskich na trasie Lubliniec – Katowice, a następnie dokonać przesiadki do pociągów uruchamianych przez PKP Intercity. Organizator, w miarę dostępnych środków budżetowych przeznaczonych na dotacje do przewozów międzywojewódzkich i międzynarodowych, będzie rekomendował przewoźnikowi zwiększenie liczby par pociągów pomiędzy Lublińcem a Krakowem w przyszłych rozkładach jazdy – napisał Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.
Co istotne z Częstochowy nie wymiotło aż tak połączeń do Wrocławia dzięki Wroc -Koluszki - Wawa i Lublin - Kielce - Wroc

·
PL-PLKW
9,980 Posts
Wykonanie naprawy okresowej P5 z zachowaniem zasadniczych parametrów eksploatacyjnych oraz przeglądu na 3-cim poziomie utrzymania 40 wagonów osobowych typu Z1A/Z1B/ Z1B PRM

- dla części 1: Modern Train Sp. z o. o.

Ze względu na przestrzelony budżet część unieważniono.

- dla części 2: ZNTK Mińsk & PESA Bydgoszcz S.A.

- dla części 3: ZNTK Mińsk

Czyli cały przetarg został unieważniony.

·
Registered
486 Posts
Spoko, pisałem do MI w tej sprawie - uzyskałem odpowiedź że tu cytuje "oferta między Częstochową a Krakowem nie ulegnie pogorszeniu" bo dalej będzie jeździł Reymont i Karpaty..
A zeby utrzymać ofertę wystarczyłoby zostawić Osterwe przez Częstochowę Stradom i ewentualnie dodać jakiegoś "Augustyna Kordeckiego" z Krakowa do Czestochowy w godzinach najwiekszej dziury rozkładowej (od 5 do 15 nie będzie zadnego pociagu z Krakowa do Czestochowy) i wyszedłby wtedy bieda-takt 2 godzinny ale byłby: 5, 9, 13, 15,17, 19, a tak to bedziemy miec 5, 15, 17, 19. Karpat nie licze bo to są godziny dla nikogo.
I o której proponujesz tego Kordeckiego z Krakowa? na pierwszy rzut oka między 5 a 15 pasuje o 10? wtedy powstaje doskonały pociąg Kraków 10:00 - Częstochowa 11:30, Częstochowa 16:30 - Kraków 18:00, w sam raz na EP07+1B. Do Wrocławia nie ma sensu wydłużać, bo w pobliżu jest Orzeszkowa. Do Łodzi też nie, bo po 9 jadą z Krakowa Sukiennice/Witkacy. Takimi relacjami jak Kraków - Częstochowa powinni zajmować się marszałkowie sąsiadujących województw we współpracy, podobnie jak Kraków - Zagórz itp.

·
Registered
584 Posts
Poglądowa tabela do dyskusji (na podstawie RRJ w PP):
klik powiększa
LUBL,CZWA-KRK_2021_.png

Przesiadki w Katowicach ująłem tylko w ramach spółki IC, aby zachować jeden rodzaj pociągu (D = IC/TLK) oraz aby potencjalny pasażer mógł kupić jeden bilet przesiadkowy u jednego przewoźnika, a nie dwa osobne.

·
Registered
1,178 Posts
Takimi relacjami jak Kraków - Częstochowa powinni zajmować się marszałkowie sąsiadujących województw we współpracy
Powinni, ale nie chcą. Nawet "Orlika" nie łaska przywrócić (taki przyspieszony regio jeżdżący przez lata z KRA do CZE który został zlikwidowany 2 lata temu). Dziura w połączeniach CZE->KRA od 11 do 21 aż zieje.

·
Registered
761 Posts
Śląskie mogłoby wystawić pociągi starą wiedenką Częstochowa - Ząbkowice - Sosnowiec Maczki - Szczakowa - Krk. I tak KŚ mają jeździć do Krakowa. Tarasa przez Szczekociny to aż trzy województwa tutaj raczej PR i kibelki.

·
Registered
1,178 Posts
A co z trasą Kraków-Jaworzno Szczakowa-Zawiercie-Częstochowa? Kiedyś tak TLK Stoczniowiec jeździł. Wiem że to przykład anegdotyczny a nie ścisłe dane ale onegdaj dużo znajomych dojeżdżało koleją z Zawiercia do Krakowa, po likwidacji bezp. połączeń przerzucili się najpierw na busy/PKS potem na auta prywatne.

Trasa Jaworzno-Dąbrowa Górnicza chyba była rewitalizowana niedawno.

• Like
Reactions: Potim and konrad777

·
Registered
450 Posts
@Margecany a czy tutaj problemem nie byłby odcinek Kraków - Jaworzno i jego przepustowość? Jeśli nie, to się to mocno opłaca dla województwa śląskiego, pociągi przyspieszone KŚ pojadą w przyszłym roku Kraków - Szczakowa w 42 minuty, a Częstochowa - Łazy w 35 minut, łącznie 77 minut bez środkowego odcinka, a ma on dobre parametry vmax. Dużo miast po drodze, czas przejazdu wyjdzie pewnie porównywalny z samochodowym, a nawet 4 pary przyspieszone na dzień byłyby naprawdę dobre na start. I nie trzeba by było cedować na barki Intercity obsługę dwóch niezbyt dalekich sobie miast w sąsiednich województwach.

·
Registered
1,178 Posts
a czy tutaj problemem nie byłby odcinek Kraków - Jaworzno i jego przepustowość?
Lada moment bedzie tam 20 par osobówek i kilkanaście pośpiechów - nie zmieści sie jeszcze jeden, dwa pociągi?

·
Registered
7,588 Posts

- dla części 1: Modern Train Sp. z o. o.

- dla części 2: ZNTK Mińsk & PESA Bydgoszcz S.A.

- dla części 3: ZNTK Mińsk

Czyli cały przetarg został unieważniony.
To co, może Intercity weźmie na siebie ryzyka i zrobi sobie naprawy samodzielnie? Zobaczymy, ile taniej wyjdzie.

·
Registered
448 Posts
To co, może Intercity weźmie na siebie ryzyka i zrobi sobie naprawy samodzielnie? Zobaczymy, ile taniej wyjdzie.
Jest taka możliwość ale nie ma mocy przerobowych w potencjale ludzkim. Póki co niedługo pojawią się 152A i 154A (w wersji rowerowej), 609A z możliwością przewozu roweru typu tandem, nart i desek oraz coś dużego ;)

·
Registered
7,588 Posts
Może parę słów więcej, co to znaczy pojawią się? Po P4? Bo chyba na P5 jeszcze za wcześnie?
Coś dużego czyli kajak ;)
To by był powrót do lat osiemdziesiątych, kiedy to widywałem takie rzeczy w pociągach.

67541 - 67560 of 67701 Posts