SkyscraperCity banner

69261 - 69280 of 69556 Posts

·
Robert von Oliva
ראבערט פון אָליוואַ
10,566 Posts
Dla pewności jednak warto przedreptać przez ten Cieszyn, 30 minut spaceru, a miasto(/a) bardzo przyjemne ;)
Chałupki–Bohumin chyba też można spokojnie przejść?
No ale też pytanie jak po drugiej stronie zareagują.

·
Czytam PHP dla beki
3,490 Posts
Panowie, bądźmy poważni. Nikt nie sprawdza żadnych kwitów związanych z przekroczeniem granicy - IC nie ma do tego kadr i kompetencji, a sanepid ma to gdzieś, i nie chce przyjmować dokumentów które wypełnia pasażer w pociągu.

·
Registered
161 Posts
malowanie z wizualizacji było by lepsze 😕 klosze też wymienili na wypukłe jak w Dartach, a zaskoczeniem dla mnie są drzwi dwuskrzydłowe myślałem że będą jednoskrzydłowe jak w innych ezt ic, a tu takie jak w regio

·
PL-PLKW
10,064 Posts
Koledze chodziło chyba o to:

Po jednej parze drzwi zewnętrznych na człon pojazdu, razem 4 par drzwi lewych i prawych dwuskrzydłowych na Pojazd. Wykonać zgodnie z wymaganiami TSI LOC&PAS, TSI PRM oraz PN-EN 14752 wg. uzgodnionego projektu.
Na "fejsie" również są komentarze, że drzwi miały być jednoskrzydłowe jak w ED160 czy E61, ale ktoś chyba źle zrozumiał SIWZ.

·
Registered
25,052 Posts
^^Maksymalna suma ubezpieczenia na mieniu to 1,05 mln € także to pokryje tylko może z 1/3 kosztów nowej lokomotywy. Widać, że IC jest bogate, skoro po tylu kosztownych dzwonach nie lobbuje o radykalne podniesienie kar za nielegalny przejazd co by zmniejszyło liczbę zdarzeń.

• Like
Reactions: ainam

·
Moderator
76,085 Posts
^^Tutaj lobbing może być mało skuteczny. Po prostu w tej sytuacji trzeba ulec obecnemu stanowi prawnemu.

·
Registered
1,343 Posts
A tak swoją drogą, gdy przeczytałem taki tytuł:
PKP Intercity kupiło 12 nowych pociągów. Mają obsługiwać trzy ważne połączenia
to już pomyślałem, że coś mnie ominęło...
A tu się okazuje, że redaktor od tytułów chyba nie zrozumiał, co dziennikarka miała na myśli... :)

·
Registered
351 Posts
My tu o samym pojeździe, a co z trasami ED74? Wyborcza coś kiedyś pisała o trasie Warszawa - Radom i o rezygnacji z połączeń Lublin - Wrocław przez Radom, Piotrków Tryb., Częstochowę. Wiadomo coś więcej w tej sprawie?

·
Registered
73 Posts
Mi chodzi o samo przekroczenie granicy w pociagu.Czy dla druzyna konduktorska wymaga zaswiadczen itp. lub czy oprocz druzyny chodza inni kontrolerzy?reszte po przekroczeniu juz znam.

·
Registered
7,940 Posts
Taka ciekawostka - poranny TLK Pogórze. Niby wszystko jasne - trasa Wrocław - Przemyśl, numer TLK 63170.

Ale przy próbie zakupu biletu takie coś. Ten drugi numer to pozostałość po czym? Bo od czasu Covoida z Berlina to nie jedzie.

1114145

·
Lefebvrysta
14,688 Posts
Jeśli faktycznie okaże się, że Gama do kasacji to może warto by za sumę ubezpieczenia wykonać P5+M jakiegoś smroda (lub 2 jeśli starczy kasu) do SU4210 i mieć dodatkową (dodatkowe) lokomotywę/y do lekkich pociągów.

69261 - 69280 of 69556 Posts