SkyscraperCity banner

69301 - 69320 of 69556 Posts

·
Registered
1,343 Posts
Gdybym miał taką pracę, że musiałbym jeździć 200 km dziennie do pracy, to z pewnością byłaby to dobrze płatna praca i byłoby mnie stać na wynajęcie mieszkania w miejscu pracy. Albo sam byłbym taką ważną personą, że firma zapewniłaby mi takie mieszkanie.
Oprócz pracy trzeba też żyć. A tak średnio z całym "szacunkiem i miłością" do pociągów życie spędzić w wagonach.

·
Registered
1,323 Posts
Jest grupa osób codziennie dojezdżających z Krakowa do Warszawy. Nie duża, ale jest.

2 godziny w pociagu w jedną strone - źle, ale 2 godziny w autobusie - już sztosik, dziesiątki osób tak jeżdżą np. z Nowego Sącza do pracy do Krakowa i nikt nie mówi że "całe życie w autobusie". Pociąg jak zawsze be :)

Zresztą przykłady gdzie ludzie dojeżdżają 2 h do pracy można mnożyć - np. Lublin-Warszawa, część pociągiem, część busiarnią, itd.

·
Registered
454 Posts
Ciężko mi sobie to wyobrazić, 4 godziny w pociągu dziennie + 2xdojazd na dworzec + 8 godz. pracy dziennie, ile z doby pozostaje na spanie i życie. Trochę za mało...
Witam w Naszym świecie. Dwie godziny dojazdu dziennie to pestka. Niekiedy co drugi dzień dojeżdżałem do pracy do biura albo 2h albo 5h w dwie strony albo w jednym albo w innym mieście ;)

·
Registered
1,343 Posts
2 godziny w pociagu w jedną strone - źle, ale 2 godziny w autobusie - już sztosik, dziesiątki osób tak jeżdżą np. z Nowego Sącza do pracy do Krakowa i nikt nie mówi że "całe życie w autobusie". Pociąg jak zawsze be :)
Ale gdzież tam...
Nie że pociąg be, ale cała sytuacja do bani. Choć każdy ma wolny wybór.
Miałem przed pandemią parę takich tygodni, że musiałem być dwa razy w tygodniu w Warszawie (z Katowic), w ten sposób, że nie był to dzień po dniu. A zdarzyło się też być trzy razy w podobny sposób. I przyznam, że wydawało mi się to bez sensu i traktowałem to jako zdarzenie losowe, a nie sposób na życie. Ale w sumie każdy ma swoje, więc róbta co chceta.

·
Registered
1,956 Posts
Pogórze jest obecnie zbyteczne, bo dubluje Przemyślanina jadąc tylko w rel. Przemyśl-Wrocław. Ale należy docenić "ucieczkę do przodu" i wydłużenie od korekty tego pociągu do Z. Góry.
Zapomniałeś, że Pogórze ciągle ma grupę do Krynicy-Zdroju.

·
Registered
483 Posts
Miałem okazję podróżować TLK Kormoran w ostatnich dniach w obie strony. Moje obserwacje co do frekwencji

TLK 65100 na odcinku Kłodzko Główne - Katowice, 18.02.2021:
-W momencie przyjazdy z Polanicy w wagonie 15 było kilka osób (nie wiem, jak w 14)
-W Kłodzku Głównym wsiadło na oko 20 osób
-Do Nysy wsiadały/wysiadały pojedyncze osoby
-Od Nysy do Kędzierzyna wsiadało nieraz nawet po kilkanaście osób
-W Gliwicach wagon 15 zapełnił się do około 50% miejsc siedzących
-W Katowicach wysiadło może z kilkanaście osób

TLK 56100 na odcinku Gliwice - Kłodzko Główne, 21.02.2021
-W momencie wyjazdu z Gliwic w wagonie 15 zajętych było około 1/3 miejsc siedzących
-W KK wysiadło sporo (nie wiem czy nie większość) pasażerów
-Do Nysy pojedyncze osoby wysiadające
-W Nysie wysiadło nieco więcej, wsiadły pojedyncze osoby
-Do Barda pojedyncze osoby wysiadające
-Do Kłodzka Gł. w wagonie 15 dojechał jeden pasażer, czyli ja

·
Registered
210 Posts
Sztosik w pociagu jest dla tych co mają je za (prawie) darmo i potrafią dojeżdżać do pracy te 2x200 km dziennie. Inne tego typu przypadki to kupują sobie samochód, nie jest się uzależnionym sztywno od rozkładu jazdy, a czas drzwi w drzwi bezpośrednio przekłada się na ilość snu.

·
Registered
278 Posts
Nie wiem czy celowo czy przez przypadek tak wyszlo, ale od marcowej korekty wraca skomunikowanie pociagow Barbakan/Hutnik na stacji Lodz Widzew. "Barbie" z Krakowa wyjezdza bladym switem, bo przed 5:00 ale za to w Lodzi mozna byc przed 8:00 a w Bydgoszczy przed poludniem. Powrot tez fajny bo z Bydgoszczy po 17:00, w Krakowie na 23.30. Szkoda tylko ze jest kowid i potrzeba wyjazdu do CB spadla mi do zera ale niech taki rozklad zostanie, na pewno bede korzystal.

·
Czytam PHP dla beki
3,490 Posts
Sztosik w pociagu jest dla tych co mają je za (prawie) darmo i potrafią dojeżdżać do pracy te 2x200 km dziennie. Inne tego typu przypadki to kupują sobie samochód, nie jest się uzależnionym sztywno od rozkładu jazdy, a czas drzwi w drzwi bezpośrednio przekłada się na ilość snu.
No tak, autobusami pewnie też jeżdżą 2h za darmo. Szkoda że jakoś się do tego nie odniosłeś.

·
Registered
1,150 Posts
Miałem okazję podróżować TLK Kormoran w ostatnich dniach w obie strony. Moje obserwacje co do frekwencji
Szkoda tylko, że czas jazdy ulegnie pogorszeniu od korekty marcowej - 15-20min dłużej, czekając dodatkowo kilkadziesiąt minut na mijankach (Nysa, Kamieniec, Kłodzko).

·
Registered
1,343 Posts
Inne tego typu przypadki to kupują sobie samochód, nie jest się uzależnionym sztywno od rozkładu jazdy, a czas drzwi w drzwi bezpośrednio przekłada się na ilość snu.
No tak. A samochodziki teraz to takie wygodne i sprytne czyli autonomiczne, że kierowca może w czasie jazdy sobie fejsbuk przeglądać, obejrzeć zaległy odcinek jakiegoś serialu kryminalnego czy pomalować paznokcie.
No chyba, że ma w zestawie kierowcę, ale to inna bajka.

·
Registered
1,150 Posts
No to jaka jest przyczyna postojów po 15 czy 40min (w terminach) tego pociągu w Kłodzku, Nysie i Kamieńcu Ząbkowickim?

·
Registered
1,323 Posts
Też mi sie argument - tak jakby za kierownicą autka można było spać :D No i dojazd samochodem na odległość 200km w jedną strone to koszt jakiś co najmniej 100 zł dziennie - za 20 dni w miesiącu wychodzi zatem ok. 2000 zł za samo paliwo.

• Like
Reactions: tomno

·
Registered
7,941 Posts
Przy starszym samochodzie to koszt całości, poza tym bywa tak, że na takie wyprawy decyduje się więcej osób i wtedy kalkulacja wygląda zupełnie inaczej. Przy jeździe na gazie i z prędkościami około 70 km/h też wychodzi inny koszt. Jak tak dojeżdżających ludzi spotykam wprawdzie w granicach do 70-90 km, ale jednak są tacy.
No i trzeba dodać, że część z tych ludzi dojeżdża samochodami służbowymi.

Przy okazji Rynek Kolejowy donosi o testach wojskowego wagonu w Żmigrodzie. Zdjęcie jakoś mało zimowe, więc może stare.

Link do artykułu - www.rynek-kolejowy.pl

·
Registered
11 Posts
No to jaka jest przyczyna postojów po 15 czy 40min (w terminach) tego pociągu w Kłodzku, Nysie i Kamieńcu Ząbkowickim?
To jest dramat i pogłębiająca się katastrofa ostatnich lat. Remontujemy jakiś odcinek za miliardy, skracamy czas przejazdu o 20 minut, a potem wydłużamy 2-3 postoje do 10 minut. Wspomniany Kormoran trasę z Polanicy do Katowic 13 marca pokona w 3h45, a dzień później w 4h46! Ponad godzinę dłużej! Albo taka TLK Małopolska - już kilka miliardów poszło na odcinek Kraków - Zakopane, przybyły 2 łącznice i co? I mamy 3h58. Ruszamy z Krakowa po 41(!) minutach postoju i kolejno: KZL 7, SB Zamek 5, Maków 6, Chabówka 15, NT 7, Poronin 4 minuty. W sumie od Miechowa stoimy 85 minut. Bardzo powszechne są też postoje w małych miejscowościach po 2 minuty. Nie wiem komu i czemu ma to służyć.

·
Registered
483 Posts
Szkoda tylko, że czas jazdy ulegnie pogorszeniu od korekty marcowej - 15-20min dłużej, czekając dodatkowo kilkadziesiąt minut na mijankach (Nysa, Kamieniec, Kłodzko).
Szkoda również, że odjazd z Kłodzka Głównego będzie znacznie wcześniej. Teraz miałem 45 minut przesiadki z 69405, natomiast od korekty marcowej na przesiadkę będzie ... -1 minut :rolleyes: (przyjazd 69405 o 9:49, odjazd Kormorana o 9:48). Przynajmniej w drugą stronę z Kormorana na 69430 dużo lepiej (teraz 66 minut, po korekcie 29).

69301 - 69320 of 69556 Posts