SkyscraperCity banner

69501 - 69520 of 70511 Posts

·
Registered
Joined
·
1,862 Posts
Przestań słuchać tego typu ekspertów z Youtuba, którzy
Za UMCS(pl) "Miło nam poinformować, że Pan Dawid Myśliwiec - doktorant Wydziału Chemii UMCS (m.in. autor kanału na YouTube „Uwaga! Naukowy bełkot”) znalazł się wśród 21. finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2015 (kategoria główna - Popularyzatorzy indywidualni, podkategoria Naukowcy). Z tego grona Kapituła wybierze ostatecznych zwycięzców, których poznamy podczas konkursowej gali w siedzibie resortu nauki w Warszawie 17 grudnia."
Tej klasy ekspertów co Pan Dawid Myśliwiec w swojej dziedzinie po prostu nie ma na yt. Na żywo miałem okazję posłuchać na Festiwalu Nauki w Katowicach ponad rok temu. Bardziej znanego z telewizji (SONDA2 etc.) Pana Rożka też zresztą. Każdy ma prawo słuchać kogo chce. Ja zaszczepiłem się dziś. Rodzice wieżą antyszczepionkowcom, a wielu pasażerów PKP-IC mogło by poczuć duży dyskomfort przy zagęszczeniu miejsc do 100 %. Ostatnio jedna kobieta się dużo nagadała jak za blisko podjechałem koszykiem w supermarkecie...
 

·
Robert von Oliva
ראבערט פון אָליוואַ
Joined
·
11,149 Posts
EIP na trasie do Wrocławia to w sumie jest takie alibi-EIP i tak raczej, żeby było, że Wrocław włączony w sieć tej kategorii. :p
Ale tam ruch głównie jednak jest chyba prowadzony IC? (co też jest trochę słabe, dopłacanie do połączeń które mogłyby jednak iść pełnymi, komercyjnymi ekspresami, chyba, że ta trasa na ministerialnej liście PSC nie jest, a tylko PIC utrzymuje niższą kategorię, bo i tak im się opłaca, ale wtedy znowu jest strata czasu na postoje)

Za UMCS(pl) "Miło nam poinformować, że Pan Dawid Myśliwiec - doktorant Wydziału Chemii UMCS (m.in. autor kanału na YouTube „Uwaga! Naukowy bełkot”) znalazł się wśród 21. finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2015 (kategoria główna - Popularyzatorzy indywidualni, podkategoria Naukowcy). Z tego grona Kapituła wybierze ostatecznych zwycięzców, których poznamy podczas konkursowej gali w siedzibie resortu nauki w Warszawie 17 grudnia."
Mimo wszystko byłbym ostrożny. Nie mam nic do UNB, z tego co wiem nie było z jego strony afer żadnych, a sama seria do Czarnobylu (innych nie oglądałem) była ok, to jednak opieranie się całkowicie na jednym Youtuberze nie jest zbyt bezpieczne.
 

·
Registered
Joined
·
1,248 Posts
Jakby się ktoś zastanawiał gdzie się podziewają super wagony 156A i 158A to od czasu do czasu jeżdżą na składach zastępczych. Dzisiaj np. na IC Daszyński. Najtańszy przejazd w przedziale business class w mojej historii.
IMG_6472.JPG
IMG_6475.JPG
 

·
Registered
Joined
·
4,650 Posts
Żeby zrozumieć obecne funkcjonowanie systemu rezerwacji to najlepiej dla przykładu odpalić sobie rezerwację dla Pendo. Dla przykładu metodą prób i błędów sprawdziłem, że przykładowo w 141A-20 rezerwacja dla dwójki po jednej stronie jest 47, 46, 57, 56 itd... W jedynce 141A-20 zaś raz załapałem się na miejsce 15.
 

·
Registered
Joined
·
1,862 Posts
opieranie się całkowicie na jednym Youtuberze nie jest zbyt bezpieczne.
Lepiej bezpodstawnie nazywać ograniczenie zapełnienia pociągów dalekobieżnych do maksymalnie 50% miejsc siedzących - bezpodstawnym, bo na na 99 lekarzy znajdzie się jeden który zaneguje sens takiego czy innego środka zaradczego. Do studia w TV nie zaproszą 99-ciu kontra jeden, tylko jeden na jeden i już nam wychodzi 50/50 etc.
Jazda kilka godzin w zamkniętej przestrzeni z wszystkimi zajętymi miejscami jest mało atrakcyjną ofertą na ten czas.
Mamy sygnał że jednak PKP-IC dba o bezpieczeństwo pasażerów i to jest ważne. Miejsca z Krakowa do Warszawy były w niedzielę wieczorem.
 

·
Registered
Joined
·
3,225 Posts
Ale tam ruch głównie jednak jest chyba prowadzony IC? (co też jest trochę słabe, dopłacanie do połączeń które mogłyby jednak iść pełnymi, komercyjnymi ekspresami, chyba, że ta trasa na ministerialnej liście PSC nie jest, a tylko PIC utrzymuje niższą kategorię, bo i tak im się opłaca, ale wtedy znowu jest strata czasu na postoje)
Ciekawe jaką to umowę podpisali z PICem na te 10 lat. Można spokojnie zakładać, że po domknięciu modernizacji np E30 te ICki będą rentowne, przynajmniej w większości. I trochę śmiesznie będzie jak na pociąg zostaną sprzedane bilety o wartości 20 tysięcy, a do tego jeszcze ministerstwo dołoży parę k :D
 

·
niemiły nieeuropejczyk
nieudacznik - symetrysta - ksenofob - ojkofob
Joined
·
33 Posts
Karpaty kończą bieg o 4:00 w Krakowie - troche nonsens uruchamiać wagon sypialny w takiej konfiguracji :) A Podhalanin zakończył póki co kursowanie, gdyż to pociąg sezonowy.
OIDP z czasów licealnych, nocny osobowy Lublin-Kraków dojeżdżał do Krakowa Głównego ok. 4:40, czyli Płaszów i przesiadka w stronę Zakopca to ok. 4:30, a sypialniaka prowadził.
 

·
Registered
Joined
·
790 Posts
Dlaczego latem nie obowiązywało ograniczenie 50% miejsc siedzących kiedy było wiadomo ,że w wakacje będzie większe zainteresowanie niż po wakacjach kiedy studenci przeszli na zdalne a zimą i późną jesienią nikomu się nie chce wycieczkować ? Dla zwiększenia strat i większej dotacji czy jakiejś tarczy ?
 

·
Lucky Luke
Joined
·
3,254 Posts
Jak ja uwielbiam wypowiedzi apologetow.
Uzywaja najczesciej słowa " może" by uzasadnic prawdopodobienstwo każdej bzdury.
To nie byl rezerwowy wagon, to byl ezt. I nie zastepczy ezt, lecz taki jaki jezdzi planowo zgodnie z dodatkiem B.
Czego tu "nie ogarnąl system sprzedzazy biletow Intercity"?
"Intruz, bezczel i apologeta", pięknie nazywasz ludzi żyjących wokół Ciebie, ale ciekaw jestem jakbyś się poczuł, gdyby ta osoba, która tak bardzo zakłóciła mir wagonowy Twojej córki i jej kolegi, okazała się członkiem Twojej rodziny albo miała problemy zdrowotne i musiała akurat usiąść obok Twojego dziecka. Dalej nazywałbyś taką osobę intruzem lub bezczelem i kazał wynosić się z przestrzeni pasażerskiej, bo córka i jej kolega nie mają komfortu podróżowania?!

Kretynska uwaga, o ktorej autor myslal, ze jest dowcipna. Kalisz-Warszawa 3h.
Ponownie używasz słów, które można było zastąpić mniej wulgarnymi np. infantylna uwaga. Nie sprawdzałem, jak zestawiony jest ten pociąg, ile jedzie i którędy jedzie, stąd temat awaryjności systemu sprzedaży biletów i wagonu sypialnego (uwierz, że dla niektórych nawet kilka godziny snu w podróży z wyprostowanymi nogami ma duże znaczenie w całodobowym odpoczynku). Mój post w głównej mierze odnosił się do Twoich ataków werbalnych w stosunku do tego pasażera, ale oczywiście musiałeś skupić się na dalszej, mniej ważnej części mojej wypowiedzi.

Epidemia zmieniła bardzo wiele w życiu ludzi, ale nie ma nic gorszego niż zatwardzanie relacji międzyludzkich z powodu wirusa. Trochę więcej empatii i życzliwości do drugiej osoby zarówno dla Ciebie, jak i Twojej córki :)


Zajechało populizmem. Czy autor kanału Naukowy Bełkot określił się gdzieś mianem eksperta w dziedzinie chorób zakaźnych? Pewnym jest, że to co przekazuje opiera na badaniach, do których daje odnośniki, można to w każdej chwili zweryfikować, a Ty w tym momencie snujesz jakieś niczym niepodparte domysły.
Mówi się o zagrożeniu rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych w zatłoczonych miejscach, w tym w komunikacji publicznej. Mówiło się także przed pandemią, tylko najwyraźniej gdzieś przeleciało to obok Ciebie. Jakimi to chorobami można się było zarazić od kloszarda korzystając z siedzenia po nim? Ostatnie zdanie to już całkowity odlot... Jednym domysłem próbujesz argumentować inne swoje domysły. No chyba, że masz jakieś badania na ten temat, chętnie się z nimi zapoznam. Oczywiście w całej tej argumentacji nie mogło braknąć typowych populistycznych określeń (kowidek, chemia w mięsień).
Wprowadzanie niektórych ograniczeń w przestrzeni publicznej powoduje powstawanie następnych zagrożeń i właśnie transport publiczny jest tego najlepszym przykładem. Jeżeli ograniczasz ilość ludzi w taborze to zwiększa się liczba pasażerów na stacjach, podobnie jak zmniejszanie ilostanu pojazdów na danej linii, co generuje większy ruch na innych liniach. Odnośnie niebezpieczeństw w podróżowaniu środkami transportu publicznego to uczyli mnie tego pewnie już na etapie przedszkola, a z pewnością szkoły podstawowej, ale czy dywagowanie o tym, że zbiorkom jest najgroźniejszy w rozprzestrzenianiu się chorób coś da, jeśli ludzie i tak muszą w jakiś sposób dojechać do domu, szkoły, pracy czy sklepu? Jeżeli ktoś ma obiekcje w sprawie podróżowania transportem publicznym w czasie pandemii to niech zmieni tryb życia, a jak nie może to polecam korzystanie z prywatnego lub mniej obłożonego środka transportu (np. własne auto, taxi, przejażdżka ze współpracownikiem). Każdy ma prawo do wyboru rodzaju transportu, jakim będzie poruszał się w przestrzeni publicznej, dlatego każdy musi również liczyć się z zagrożeniami wynikającymi z podjętych wyborów.

W sprawie chorób przenoszony przez kloszardów to jeżeli według Ciebie takowych nie ma to rozumiem, że usiadłbyś na siedzeniu zarówno, gdyby wcześniej siedział na nim kloszard, jak i pięknie wystrojona panna? Radzę poczytać o chorobach związanych z długotrwałym brakiem higieny lub przewlekłych schorzeniach osób prowadzących "naturalny" tryb życia. Oczywiście tego typu choroby nie powinny rozwinąć się na osobie, która mimo siedzenia na takim "czystym" siedzeniu dba zarówno o swoją higienę, jak i o czystość ubrań noszonych poza domem. Jednak nie wmówisz mi, że siadanie w takich miejscach nie ma wpływu na ewentualne podłapanie lub przenoszenie groźnych bakterii.

Nawiązując jeszcze do YT to warto mieć świadomość tego, że część Youtuberów jest również wykorzystywana albo sami chcą być wykorzystywani, jako przekaz medialny do propagowania pewnych założeń polityczno-gospodarczych, popartych niekiedy prawdziwymi faktami, w celu osiągnięcia zysków lub zwiększenia oglądalności. Chyba zgodzisz się także ze stwierdzeniem, że siedzenie w domu jest gorsze dla odporności organizmu, niż codzienne podróżowanie w komunikacji publicznej. Pewnie dla podtrzymania swojego zdania nie zgodzisz się ze mną i jeszcze przy okazji poprosisz o badania w tym zakresie ;)


Za UMCS(pl) "Miło nam poinformować, że Pan Dawid Myśliwiec - doktorant Wydziału Chemii UMCS (m.in. autor kanału na YouTube „Uwaga! Naukowy bełkot”) znalazł się wśród 21. finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2015 (kategoria główna - Popularyzatorzy indywidualni, podkategoria Naukowcy). Z tego grona Kapituła wybierze ostatecznych zwycięzców, których poznamy podczas konkursowej gali w siedzibie resortu nauki w Warszawie 17 grudnia."
Tej klasy ekspertów co Pan Dawid Myśliwiec w swojej dziedzinie po prostu nie ma na yt. Na żywo miałem okazję posłuchać na Festiwalu Nauki w Katowicach ponad rok temu. Bardziej znanego z telewizji (SONDA2 etc.) Pana Rożka też zresztą. Każdy ma prawo słuchać kogo chce. Ja zaszczepiłem się dziś. Rodzice wieżą antyszczepionkowcom, a wielu pasażerów PKP-IC mogło by poczuć duży dyskomfort przy zagęszczeniu miejsc do 100 %. Ostatnio jedna kobieta się dużo nagadała jak za blisko podjechałem koszykiem w supermarkecie...
Szanuję to kogo oglądasz, jestem w stanie przyjąć do wiadomości to, że zaszczepiłeś się mimo iż Twoi rodzice są po stronie antyszczepionkowców, ale tak, jak wspomniałem wcześniej są to Twoje wybory i Ty będziesz ponosił za nie pełną odpowiedzialność. Jednak pamiętaj, że ograniczanie swobody podróżowania dla całego społeczeństwa na rzecz mniejszej grupy "przestraszonych" lub niedoinformowanych ludzi, przyczynia się do powstawania niepotrzebnych zatargów między ludźmi. Rozumiem, że komuś może ulżyć jak jedzie połowa pasażerów w pojeździe, ale ktoś przez to może ucierpieć, bo nie będzie mógł pojechać danym kursem, aby przykładowo zdążyć do pracy. Jeżeli chcesz podróżować publicznie to musisz liczyć się z ewentualnymi tego zagrożeniami, a jak nie chcesz to wybierasz prywatny środek transportu.

PS. Sytuacje z gadatliwymi kobietami w sklepach były, są i będą, więc nawet drobna rzecz (nie mówiąc już o kowidzie) nie po ich myśli sprawia, że jesteś obiektem ataku :D
 

·
Registered
Joined
·
1,184 Posts
Sypialne znikają w zastraszającym tempie, a po wylocie od dziś wagonów sypialnych z TLK Karpaty i IC Podhalanin można już powoli mówić, że to usługa podobna do Yeti - podobno gdzieś istnieje :D
Akurat tutaj ich będę bronić. Deficytowy (wg. PKPIC) segment jest jeszcze bardziej ograniczony, bo sprzedajesz tylko połowę miejsc. Nie dziwię się, że nie zdecydowali się na uruchomienie pozostałych sypialnych/kuszetek (np. Rozewie, Karpaty).

Pamiętajcie, że jeszcze jest kolejny nowotwór - dwa przedziały poselskie w pociągach jadących przez Warszawę, które oczywiście nie zostały ograniczone na czas pandemii. Dwa przedziały są blokowane do 8h przed odjazdem pociągu z stacji początkowej dla wybrańców narodu (po jednym dla posła i senatora). Jeśli nie są zajęte, to na 8h przed odjazdem są zwalniane do ogólnej puli.

No to teraz, w takich Karpatach (1 wagon sypialny) mieliśmy przez zimę dostępnych tylko 5 przedziałów z 10, w tym dwa są blokowane pod przedziały poselskie! Czyli zwykli pasażerowie aktualnie mają do dostępu tylko trzy przedziały w całym wagonie. To samo na TLK Ustronie, czy TLK Uznam. Oczywiście, te przedziały są zwalniane, ale kto będzie czekał (i wiedział) na krótko przed odjazdem z nadzieją na wolne miejsce w obecnych czasach? Ciekawy jestem, czy MI lub Kancelaria Sejmu podałaby dane ile rzeczywiście takich przejazdów posłów/senatorów było (w ramach dostępu do informacji publicznej). Bo nie wierzę, że w takim Ustroniu posłowie wsiadaliby/wysiadali w Warszawie o 2 w nocy, w starym wagonie bez prysznica, z smrodkiem piecowego c.o.

A w temacie, to Nightjet szybko nie wróci - OBB poinformowało dzisiaj, że przesunięto termin uruchomienia siatki Nighjetów z końca marca do weekendu majowego.

Najtańszy przejazd w przedziale business class w mojej historii.
Przejedź się po pandemii RegioJetem z Ostrawy do Ołomuńca w klasie biznes za 3,7eur :D

Jakby się ktoś zastanawiał gdzie się podziewają super wagony 156A i 158A to od czasu do czasu jeżdżą na składach zastępczych.
A jak mnie denerwuje wystawka nowego taboru we Wrocławiu. Nowiutkie 406A-40 stoją bezczynnie od dwóch (?) miesięcy. A jednocześnie np. IC Panorama (pociąg zastępczy za Pendolino do Wrocławia w korekcie marcowej) nie będzie mieć baru lub restauracyjnego. Zero jakieś strategii.
 

·
Registered
Jay B. Tanstaafl
Joined
·
1,970 Posts
Lukasszsz said:
Nie sprawdzałem, jak zestawiony jest ten pociąg, ile jedzie i którędy jedzie,
Chryste, kim jestes?
Nie sprawdzales, jak zestawiony, ile jedzie, ktoredy jedzie- ale sie raczyles odezwać.
Jak w tym dowcipie przedszkolnym - nic nie wiem, wiec sie wypowiem.

Przypomne na koniec, ze dales „swiatłą” rade, by sobie kupic sypialny z Kalisza do Warszawy.
Zamilcz lepiej z takimi poradami.
To żenada przecież.
 
  • Like
Reactions: kzabek

·
Registered
Joined
·
1,827 Posts
Lepiej bezpodstawnie nazywać ograniczenie zapełnienia pociągów dalekobieżnych do maksymalnie 50% miejsc siedzących - bezpodstawnym, bo na na 99 lekarzy znajdzie się jeden który zaneguje sens takiego czy innego środka zaradczego.
Jak rozumiem, my mamy jakichś lepszych lekarzy i naukowców lub bardziej zjadliwą wersję wirusa, skoro byliśmy jedynym (lub jednym z niewielu) krajów w Europie, który wprowadził takie ograniczenia w transporcie miejskim? Problemem nie jest zapełnienie pojazdów, ale dyscyplina ludzi. Odsłonięty nos, maski na brodzie - u nas to jest powszechny widok.
 

·
Lucky Luke
Joined
·
3,254 Posts
Chryste, kim jestes?
Nie sprawdzales, jak zestawiony, ile jedzie, ktoredy jedzie- ale sie raczyles odezwać.
Jak w tym dowcipie przedszkolnym - nic nie wiem, wiec sie wypowiem.

Przypomne na koniec, ze dales „swiatłą” rade, by sobie kupic sypialny z Kalisza do Warszawy.
Zamilcz lepiej z takimi poradami.
To żenada przecież.
Nadal nie dociera do Ciebie, że moja odpowiedź na Twojego posta była w głównej mierze podyktowana wyzwiskami, jakie zastosowałeś w kierunku pasażera, więc tak jak wspomniałem w poprzednim poście temat pociągu był sprawą drugorzędną. Biorąc pod uwagę sposób udzielanych przez Ciebie wypowiedzi, potwierdziły się moje przeczucia co do Twojej zawiści i ignorancji w stosunku do ludzi, więc nie będę zniżał się do poziomu treści Twoich postów, stąd też kończę temat z uwagi na brak poszanowania drugiej osoby.

Umiesz tylko wyzywać i kazać się zamknąć, jak ktoś wytyka Tobie błąd, do którego za wszelką cenę nie chcesz się przyznać. Jak tak bardzo chcesz otrzymać dobrą radę w omawianej sprawie to polecam Tobie kupić auto dla córki, która jeżeli nie może przeboleć, że jedzie pociągiem z innymi pasażerami, to w prywatnym pojeździe będzie czuła się znacznie lepiej i nawet będzie mogła wypraszać z niego wszystkich "intruzów", jacy pojawią się w jej przestrzeni pasażerskiej.
 

·
Registered
Joined
·
492 Posts
Jak rozumiem, my mamy jakichś lepszych lekarzy i naukowców lub bardziej zjadliwą wersję wirusa, skoro byliśmy jedynym (lub jednym z niewielu) krajów w Europie, który wprowadził takie ograniczenia w transporcie miejskim? Problemem nie jest zapełnienie pojazdów, ale dyscyplina ludzi. Odsłonięty nos, maski na brodzie - u nas to jest powszechny widok.
Pełna zgoda, natomiast jedna rzecz. O ile przepełnienie autobusu miejskiego, gdzie jest się po 15-20 minut aż takim problemem nie jest. To przepełniony IC przez kilka godzin już by problemem był. Także obowiązkowa rezerwacja miejsc (max. 100% miejsc siedzących) jest słuszne, to już 50% jest bardzo mocno dyskusyjne.
 

·
Registered
Joined
·
3,648 Posts
Ale pociagi w tej Nagoyi nie parkują w peronach po kilkadziesiąt minut? I ile jest kierunków wyprawiania pociągów? 2; 4; 5?
Dwa Shinkansenów, cztery (pięć?) zwykłych. Plus metro i prywatni przewoźnicy z własnymi liniami.
No to przelotowa czy czołowa?
U nas nie do pomyślenia przy ponad 1000 podróżnych na skład. Połowa zapewne by nie wsiadła do pociągu.
Początkowa i przelotowa, nie czołowa.
Nadmieńmy, bramki też mają. A Shinkanseny nawet dwa zestawy bramek.
 

·
Czytam PHP dla beki
Joined
·
3,405 Posts
Lepiej bezpodstawnie nazywać ograniczenie zapełnienia pociągów dalekobieżnych do maksymalnie 50% miejsc siedzących - bezpodstawnym, bo na na 99 lekarzy znajdzie się jeden który zaneguje sens takiego czy innego środka zaradczego. Do studia w TV nie zaproszą 99-ciu kontra jeden, tylko jeden na jeden i już nam wychodzi 50/50 etc.
Jazda kilka godzin w zamkniętej przestrzeni z wszystkimi zajętymi miejscami jest mało atrakcyjną ofertą na ten czas.
Mamy sygnał że jednak PKP-IC dba o bezpieczeństwo pasażerów i to jest ważne. Miejsca z Krakowa do Warszawy były w niedzielę wieczorem.

To bardzo proszę o podstawę, która potwierdza, że w wagonie B 10x8 w takim samym przedziale (o tych samych wymiarach itd) może podróżować więcej osób, niż w wagonie 10x6. Dlaczego w starym rozpadającym się trupie bezpiecznie podróżują 4 osoby, a w nowszym, lepiej utrzymanym wagonie tylko 3 są bezpieczne, a po wejściu 4 umiera czyjś dziadek.

Podobnie w wagonie bezprzedziałowym 152A, pomimo takich samych uwarunkowań wewnątrz, bezpiecznie może podróżować 2 x mniej osób niż w wagonie 154A.
 
69501 - 69520 of 70511 Posts
Top