SkyscraperCity banner

14181 - 14200 of 14354 Posts

·
Registered
Joined
·
67 Posts
Po co ktoś z np. Stalowej Woli czy Tarnobrzegu ma się cofać do Rzeszowa, aby potem jeszcze męczyć się pod Krakowem, nie mówiąc o Wrocław-Legnica ? Oczywiście główne zastosowanie dla tej trasy to i tak oś Podkarpacie-Kielce-Łódź-Trójmiasto (choćby po to, aby to od nas, a nie z Kłajpedy puścić towar w świat ;) ). Natomiast dopóki nie zrobią czegoś z A4 pod Wrocławiem, to bliżej wcale nie musi oznaczać szybciej, zwłaszcza w szczytach, nawet dla Rzeszowa. Może też być tak, że mniej więcej w tym samym czasie zrobią coś i z A4 i S74.
Po co budować nową drogę z miliardy żeby łączyć Podkarpacie z Trójmiastem skoro praktycznie za dwa lata będzie na całej tej trasie S19-S17-S7, a z Kielc podobnie S7-. Jakieś tak mocno naciągane argumenty
 

·
Registered
Joined
·
8,205 Posts
Mi S74 wisi i powiewa generalnie, ot może powrócę w Bieszczady na jakiś wypad, ale skoro od dawna znajduje się w planach, to ktoś widzi jej sens. A ruch na niej wg GPR 2015 jest sporo większy niż na S19 ponad Lubartowem. Taka obwodnica Sulejowa to jest w zasadzie na przedwczoraj.
 

·
Registered
Joined
·
2,826 Posts
To ja sobie pozwolę to tutaj zostawić bo na wrzucanych ostatnio listach nie widziałem, a cały czas gdzieś krąży info :)
Czosnów - Kiełpin

  • w realizacji koncepcja programowa, wykonawca Promost Consulting (termin - maj 2020 r.), realizacja w systemie „Projektuj i buduj” planowana na lata 2021-2025.
Kiełpin - Trasa AK (Warszawa)

  • w realizacji koncepcja programowa, wykonawca Value Engineering Sp. z o.o. (termin - wrzesień 2020 r.). Realizacja w systemie „Projektuj i buduj” planowana na lata 2022-2025.
Źródło: Pierwsza umowa na projekt i budowę S7 Płońsk - Czosnów podpisana :: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Serwis informacyjny
 

·
Registered
Joined
·
12,621 Posts
Z innej beczki:
Końcem 2023 roku tracą ważność zapisy specustawy drogowej.
W rządzie opracowywana jest wspólna specustawa "korytarzowa" dla wszystkich inwestycji liniowych, mająca zastąpić dotychczasowe specustawy obowiązujące dla poszczególnych branż.
 

·
Registered
Joined
·
983 Posts
Z innej beczki:
Końcem 2023 roku tracą ważność zapisy specustawy drogowej.
W rządzie opracowywana jest wspólna specustawa "korytarzowa" dla wszystkich inwestycji liniowych, mająca zastąpić dotychczasowe specustawy obowiązujące dla poszczególnych branż.
Czyli inwestycje kolejowe i wodne będą miały odpowiedniki ZNRID i podobną procedurę?
 

·
Registered
Joined
·
12,621 Posts
Tak się zapowiada.
A może nawet bardziej ZRID zmieni się w jakąś decyzję typu ZRIL "zgoda na realizację inwestycji liniowej" (?).

PS. ZRIK dla inwestycji kolejowych był już parę lat temu planowany, ale pomysł upadł.
 

·
Prorok E-75
Joined
·
1,677 Posts
W rządzie opracowywana jest wspólna specustawa "korytarzowa" dla wszystkich inwestycji liniowych, mająca zastąpić dotychczasowe specustawy obowiązujące dla poszczególnych branż.
Ciekawym: linie WN i NN i gazociągi wysokiego ciśnienia też mają być tym objęte? Bo to ostatnio dosyć mocno oprotestowywane inwestycje są.
 

·
WUNGIEL
Joined
·
990 Posts
Fajny ten raport. Niby napisali że
Podstawowym wnioskiem płynącym z przeprowadzonych konsultacji jest potrzeba udziału społeczeństwa w procesie decyzyjnym dotyczącym rozwoju infrastruktury transportowej kraju oraz wola wyrażenia uwag i zaprezentowania opinii z jednoczesną ich analizą i ewentualnym uwzględnieniem w jak najszerszy możliwy sposób.
Ale całą resztę można streścić jednym zdaniem:
"Zrobiliśmy najpierw tajne analizy i wyszła nam z nich nasza zajebista lista, jest tak zajebista że nie będziemy jej zmieniać, bo już wszystko przeanalizowaliśmy, więc lepiej wiemy co jest potrzebne".

Jest też trochę "to nie nasze zadanie" oraz "NIEDASIĘ budować wszędzie naraz, bo ograniczone środki finansowe i ograniczone moce wykonawców"

A także "inwestycja powstanie w ramach PBDK planowanej sieci A/S" lub "Obejście już istnieje" - ktoś chciał np obwodnicę Mińska Mazowieckiego w ciągu DK92.
:none138:


Najczęstszy komentarz:
Należy pamiętać, że potrzeby budowy obejść miejscowości są bardzo duże, wciąż pojawiają się nowe postulaty oraz wnioski. Z uwagi na powyższe, lista inwestycji wraz z potencjalnym harmonogramem były przedmiotem szeregu analiz ze strony Ministerstwa Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety z uwagi na ograniczenia finansowe oraz możliwości rynku wykonawczego nie jest możliwa równoczesna realizacja wszystkich zgłaszanych potrzeb, w szczególności dofinansowania zadań na odcinkach dróg należących do samorządów. Ministerstwo Infrastruktury dostrzega potrzeby w zakresie budowy obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich, jednakże nie mogą zostać ujęte w ww. Programie z uwagi na przyjęte założenia. Minister Infrastruktury jest otwarty na współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie możliwości dofinansowania zadań na drogach samorządowych. W gestii Ministra Infrastruktury na wsparcie zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego realizowanych na drogach wojewódzkich znajduje się rezerwa subwencji ogólnej oraz Funduszu Dróg Samorządowych.
Jest krótka lista rzeczy które być może będą uwzględnione (podkreśliłem moje zgłoszenia):

Wnioski o rozszerzenie zakresu Programu o nowe inwestycje:
1. Obwodnica Brzeźnicy w ciągu drogi krajowej nr 48
2. Obwodnica Wrześni w ciągu drogi krajowej nr 15 oraz 92
3. Obwodnica Zgierza w ciągu drogi krajowej nr 71
4. Obwodnica Strzelina w ciągu drogi krajowej nr 39
5. Obwodnica Olsztynka i Mierek w ciągu drogi krajowej nr 58
6. Obwodnica Dobrej w ciągu drogi krajowej nr 28
7. Obwodnica Trzebnicy w ciągu drogi krajowej nr 15
8. Obwodnica Chmielenia i Pasiecznika w ciągu drogi krajowej nr 30
9. Obwodnica Granowa w ciągu drogi krajowej nr 32
10. Obwodnica Wielbarku w ciągu drogi krajowej nr 57
11. Obwodnica Makowa Mazowieckiego w ciągu drogi krajowej nr 57/60
12. Obwodnica Różana w ciągu drogi krajowej nr 60/61

13. Obwodnica Miastka w ciągu drogi krajowej nr 20/21
14. Obwodnica Malborka w ciągu drogi krajowej nr 22/55
15. Obwodnica wsi Jasienie w ciągu drogi krajowej nr 45
Niemniej jednak Ministerstwo Infrastruktury przeanalizuje możliwość włączenia ww. inwestycji do załącznika nr 2 Programu. Ostateczne listy Programu zostaną ustalone po przeprowadzeniu Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko.
 

·
Registered
Joined
·
10,120 Posts
OOŚ dla programu 100 obwodnic będzie zleca w najbliższym czasie CUPT. Potrwa to kolejne min. 6 m-cy więc ostateczny Program o ile powstanie to gdzieś na początku 2021 r.
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,016 Posts
@michael_siberia, zapraszam do dedykowanego wątku, nie jest obszerny, są mapki i wyjaśnienia. Podpowiedź: kumulacja ruchu.
 
14181 - 14200 of 14354 Posts
Top