Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 117 Posts

·
Pobierowo jest OK!
12,531 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam wszystkich serdecznie,
mam nadzieję, że znajdą się ludzie chętni, którzy krok po kroku pomogą mi w ustaleniu najdogodniejszej trasy, najfajniejszych miejsc do obejrzenia i do zatrzymania się po drodze oraz w ustaleniu kosztów podróży. Cel jest taki, że na podróż wokół Polski przeznaczyliśmy z moją panną około 17 dni. Bardzo wstępny plan podróży wygląda następująco:
-----------------------------------------------
Wyjazd ze Szczecina – 09.08.
Trójmiasto - od 09.08 do 11.08.
Malbork - 11.08.
Warszawa - od 11.08. do 14.08.
Lublin - od 14.08. do 16.08.
Kazimierz Dolny - 15.08.
Janowiec - 15.08.
Nałęczów - 15.08.
Sandomierz - 16.08.
Jaskinia Raj - 16.08.
Kraków - noce od 16.08. do 22.08.
Wieliczka - 19.08.
Niepołomice - 19.08.
Ojców - 20.08.
Pieskowa Skała - 20.08.
Jaskinia Łokietka - 20.08.
Oświęcim - 21.08.
Ogrodzieniec - 22.08.
Wrocław - noce od 22.08. do 25.08.
Powrót do Szczecina - 25.08.
-----------------------------------------------
Zacznijmy od początku. Trasa do Gdańska to ogólnie prosta sprawa, bo jeśli nie ma utrudnień na drogach, to 340km i powinniśmy być na rogatkach miasta. 1) Czy jakieś propozycje i sugestie co do podróży do Gdańska? Na coś trzeba będzie szczególnie uważać?
2) Najważniejsze miejsca, które w Gdańsku trzeba zobaczyć, gdzie najlepiej pójść na piwko, ewentualnie gdzieś potańczyć itp. itd.
Narazie proszę nie wpisywać dalszej trasy, bo się potem pogubię co gdzie kiedy po co i dlaczego :)
Dziękuję za uwagę i zapraszam do dyskusji.

·
Registered
2,639 Posts
Sugerowałbym dłużej pozostać w Warszawie, trzy dni to zdecydowanie zbyt krótko by poznać miasto. Zachęcam też do odwiedzenia Łodzi, Przemyśla i Poznania (chyba, że te miasta już znacie i chcecie obejżeć inne). Jadąc z Gdańska do Malborka moglibyście też zwiedzić inne zamki krzyżackie (najciekawszy jest w Nidzicy). Można też wpaść na pola Grundwaldu jeśli interesuje was historia. Na Śląsku podobno jest wiele ciekawych zamków do obejżenia. Warto też odwiedzić Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską i opactwo w Tyńcu (niekoniecznie ze względów religijnych).

Co do Gdańska, a raczej Trójmiasta, bo radzę zobaczyć wszystkie trzy miasta tworzące aglomerację, to najlepiej jak wypowiedzą się mieszkańcy. Ja mogę przedstawić tylko zarys:

1. Gdańsk:
- Długi Targ
- Kościół Mariacki
- Nadbrzeże Motławy
- Brama stoczni
- Gmach poczty broniony w 1939
- Oliwa

2. Sopot
- Monciak (ul. Bohaterów Monte Cassino)
- Molo

3. Gdynia
- Przystań (można zwiedzić ORP Błyskawica)
- Sea Tower w budowie ;)

Sugeruję nie poruszać się pomiędzy tymi miastami własnym samochodem. Lepiej wybrać SKMkę lub prom kursujący pomiędzy Gdynią, a Gdańskiem.

·
lublinianin
3,509 Posts
jeszcze jakbyś napisał że jedziecie...rowerami, tobyś mi naprawdę zaimponował ;)

ale super trasa - zazdroszczę wycieczki i szerokiej drogi życzę! :eek:kay:

·
Pobierowo jest OK!
12,531 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Ach, w zeszłym roku stwierdziliśmy, że w te wakacje urządzimy sobie taką oto właśnie podróż. Niestety na Warszawę nie poświęcimy więcej czasu, ponieważ nie starczy na resztę :) Aczkolwiek bardzo chętnie zapoznam się z twoją propozycją obejrzenia wszystkiego co najważniejsze w Warszawie, a kolega ervinn mógłby podobną relację przeprowadzić z Kazimierza i Lublina oraz okolic. Gdzie warto, jak dojechać, czy napotkamy niespodzianki itp. itd.

·
Pobierowo jest OK!
12,531 Posts
Discussion Starter · #7 ·
OK, to jutro relacja z Warszawy. Kolego eldorado - proponuję, abyś może zechciał pomóc i rozpisał taki wewnętrzny plan na swoim regionie, Kraków i okolice... Do Zakopanego nie jedziemy (raczej), ale jest to sprawa do przedyskutowania :)

·
Registered
3,149 Posts
JA bym na Twoim miejscu zamienił Jaskinię Raj na Przemyśl (to wersja z noclegiem) i w drodze do Krakowa Jarosław lub chociaż w drodze zobaczyć Sandomierz.

·
Rzeczniepospolita Śląsk
409 Posts
Jakbyście chcieli jechać na parę dni za granicę to zachęcam do odwiedzenia Katowic. :)

·
Dream on!
167 Posts
Koniecznie należy odwiedzić Toruń. Zdecydowanie jedno z najpiękniejszych polskich miast. Wiem, że w 17 dni trudno odwiedzić wszystkie miejsca w Polsce warte odwiedzenia, ale naprawdę Toruń polecam - recze ze nie bedziesz zalowal.
Poza tym oczywiście przydałoby się troche bardziej zwiedzić piękny wschód
( Przemyśl, Jarosław - ach ta atmosfera!), może także chociaż wpaść do Łodzi na kilka chwil. Napewno warto by też zobaczyć Poznań, ale zdaje sobie sprawe, że 17 dni to za mało, zeby to wszystko zobaczyc- i tak masz bardzo napiety kalendarz. Ale co do Torunia - naprwdę gorąco polecam!

·
Registered
2,639 Posts
Jeśli o Warsza chodzi to powinniście zobaczyć:
- Stare Miasto
- Mariensztat
- Nowe Miasto (od Starego Miasta ulicą Miodową na płónoc)
- Krakowskie Przedmieście
- Nowy Świat
- Plac Trzech Krzyży
- Aleje Ujazdowskie
- Wiejska ;)
- Plac Piłsudskiego
- Plac Narutowicza (na Ochocie)
- Śródmieście Południowe (ulice: Wspólna, Hoża, Wilcza, Żurawia, Piękna)
- Praga Północ (ulice: Ząbkowska, Targowa, Brzeska)
- Jarmark Europa na Stadionie Dziesięciolecia - prawdopodobnie ostatnia szansa dla was, aby zobaczyć ten najsłynniejszy bazar w Polsce :D
- Przechadzka brzegami Wisły, przechadzka po moście Świętokrzyskim
- Przejażdżka mostem Siekierkowskim (piękna panorama skylinu)
- Muzeum Powstania Warszawskiego
- Muzeum Narodowe
- Muzeum Wojska Polskiego
- Wizyta na tarasie widokowym w PKiN
- Przejażdżka metrem
- Wizyta na Okęciu
- Pałac w Wilanowie
- Łazienki Królewskie
- Jeśli będziecie mieli ochotę, możecie odwiedzić ZOO
- Jeśli będziecie chcieli pozwiedzać centra handlowe to polecam Złote Tarasy, Arkadię, Blue City i Galerię Mokotów
- Wizytana Górce Szczęśliwickiej i przejażdżka kolejką grawitacyjną (z samej góry można podziwiać piękną panoramę miasta)
- Powiśle (ulice: Solec, Dobra, Tamka), przechadzka Tamką
- Żoliborz

Nie wiem czy w 3 dni uda się wam to wszystko zobaczyć, więc sami lepiej ustalcie co chcecie zobaczyć najbardziej.

Z racji korków nie polecam poruszania się po mieście własnym środkiem transportu (chyba, że jest to rower).

·
S919 (Opava) - Gliwice
2,702 Posts
Ogrodzieniec-Wrocław, a co po drodze??? Proponuje Pszczyna-Rybnik-Rudy-Góra Św. Anny-Nysa-Kłodzko-Wrocław (troche dluga trasa, ale jest co zobaczyc ;) )

Pszczyna - Zamek Pszczyński, rynek, skansen wsi pszczyńskiej
Rybnik - wieża widokowa w kopalnii Ignacy, zamek piastowski, zespół szpitalny św. Juliusza, niestety popada w zapomnienie :(
Rudy - cysterski zespół klasztorno-pałacowy, stacja kolei wąskotorowej Gliwice-Racibórz(można sie przejechać ciuchcią ;)) - szlak zabytków techniki
Góra św. Anny - z Rud mozna przejechac przez tereny wielkiego pozaru z 1992 roku na Góre św. Anny
Nysa - jest troche do ogladania ;)
Kłodzko - przepiękne okolice rynku z twierdzą kłodzką
Wrocław

·
Registered
6,171 Posts
Sugerowałbym dłużej pozostać w Warszawie, trzy dni to zdecydowanie zbyt krótko by poznać miasto.
17 dni to w ogóle za krótko, by objechać Polskę. Swego czasu w 10 dni objechałem Czechy i wcale nie uważam, że zobaczyłem wiele. Dosłownie w każdym zaplanowanym miejscu powinien zostać dłużej by lepiej poznać, ale wtedy nie zdążyłby na początek roku szkolnego.

Jak się tak potem podsumuje te dobre rady co powinien jeszcze odwiedzić i ile czasu na to poświęcić, to wyjdzie, że cała ta prośba była do bani, bo zamiast mu pomóc tylko rozwalacie chłopakowi koncept.

·
Fook eet!
4,047 Posts
17 dni to w ogóle za krótko, by objechać Polskę. Swego czasu w 10 dni objechałem Czechy i wcale nie uważam, że zobaczyłem wiele. Dosłownie w każdym zaplanowanym miejscu powinien zostać dłużej by lepiej poznać, ale wtedy nie zdążyłby na początek roku szkolnego.

Jak się tak potem podsumuje te dobre rady co powinien jeszcze odwiedzić i ile czasu na to poświęcić, to wyjdzie, że cała ta prośba była do bani, bo zamiast mu pomóc tylko rozwalacie chłopakowi koncept.
No właśnie. Wycieczka objazdowa ma to do siebie, że w każdym miejscu, przez które się przejeżdża, odwiedza się tylko najważniejsze i najbardziej znane atrakcje.

A na miejscu Hypera skróciłbym o jeden dzień pobyt we Wrocławiu, żeby jeszcze Poznań odwiedzić :)

·
Registered
6,171 Posts
A na miejscu Hypera skróciłbym o jeden dzień pobyt we Wrocławiu, żeby jeszcze Poznań odwiedzić :)
Z doświadczenia wiem, że końcówki takich wypraw to już czysta udręka i nie chce się już kombinować. Oczywiście, jeśli będzie miał jeszcze siłę, to między Wrocławiem, a Szczecinem jest jeszcze wiele miejsc do odwiedzenia, mógłby któreś wybrać. Wszystko zależy od środka lokomocji, sposobu noclegowania, no i pozostałej kasy.

1 - 20 of 117 Posts