SkyscraperCity banner

1 - 20 of 123 Posts

·
Obcy Astronom
4,682 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Witam
Założyłem temat w którym chciałbym postować zdjęcia z krótkich wypadów w strefę nadgraniczną i okolicę, będzie to pogranicze białoruskie i ukraińskie miejmy nadzieję że w przyszłości nie tylko

Na pierwszy ogień Hajnówka i okolica, wyjazd wyszedł przez przypadek nacechowany kolejowo ;) Zapraszam

1. W mieście nie może się obyć oczywiście bez Żubrów w różnej formie:

2. ul. 3-go Maja to aleja lipowa, trzeba dodać zaspadziowana aleja, podeszwy kleją się do chodnika ;)

3.

4.

5. Niedzielny niehandlowy poranek, na ulicach pustki, temp dochodzi do 30 stopni Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

6.

7. Idziemy w stronę dworca pod semaforem Class 66

8. Po stanie trawników można przyjąć, że susza jest totalna.

9. Wschodnia klasyka, czyli linie kolejowe niezelektryfikowane
Widok na wieżę wodną

10.Przechodzimy przez tory idziemy "deptakiem" wzdłuż ul. Dworcowej w stronę dworca kolejowego.

cdn.

·
Obcy Astronom
4,682 Posts
Discussion Starter #2
11. Jeszcze jedno spojrzenie w strone Class-a

12. Dochodzimy do dworca, jak zwykle na wschodnich rubieżach opuszczonego

13. Układ torowy jest ciekawy, mamy tu perony po obu stronach dworca
Perony przy linii w stronę Białowieży, obecnie nic tu się nie zatrzymuje, mimo to na peronach panuje porządek.

14. Opuszczony Dworzec

15. Zaglądamy do środka

16. Tablice i oznaczenia jednak nowe

17.

18.

19.

20. Kładka nad torami

cdn. komentarze mile widziane ;)

·
Registered
2,144 Posts
Będę zaglądał :) Po pograniczu poruszam się stosunkowo często, ale tylko w pasie województwa Podkarpackiego. Klimaciki więc swojskie :D

·
Obcy Astronom
4,682 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
21. Peron 3 i 4

22. W prawą stronę LK 52

23. Jak widać Modernizuje się LK 52, kto wie, może z czasem zaczną się na pokazanych wcześniej peronach zatrzymywać pociągi.

24.Węglarki składu stojącego pod semaforem

25. Jedyny użytkownik dworca ;)

26. Okazja !

27. Jednak coś tu jeździ ;)

28. Perony przy LK 31

29. Dworzec po raz ostatni

30. Idziemy w stronę centrum przez park miejski, hajnowski amfiteatr

cdn.

·
Moderator
17,606 Posts
będzie to pogranicze białoruskie i ukraińskie miejmy nadzieję że w przyszłości nie tylko
sugerujesz, że przy naszej wschodniej granicy ktoś jeszcze ogłosi niepodległość? ;)

PS. Proszę o max ~5 zdjęć w jednym poście

·
Registered
1,371 Posts
Jeśli chodzi o pogranicze wschodnie byłem w majowy weekend w okolicach Dołhobyczowa i w Kryłowie. Wcześniej kilkakrotnie w Przemyślu, mam wreszcie widok z Kopca Tatarskiego dość głęboko na "ich" stronę. Więc też mile widziane szczególnie zdjęcia z odcinka południowego, ale i wszelkie zdjęcia na których z naszej strony widać "ich" (na przykład rozcięte granicą drogi). Będę z pewnością zaglądać :)

·
Obcy Astronom
4,682 Posts
Discussion Starter #13
Jeśli chodzi o pogranicze wschodnie byłem w majowy weekend w okolicach Dołhobyczowa i w Kryłowie. Wcześniej kilkakrotnie w Przemyślu, mam wreszcie widok z Kopca Tatarskiego dość głęboko na "ich" stronę. Więc też mile widziane szczególnie zdjęcia z odcinka południowego, ale i wszelkie zdjęcia na których z naszej strony widać "ich" (na przykład rozcięte granicą drogi). Będę z pewnością zaglądać :)
Myślę, że powoli w relacjach będę się przesuwał na południe, ale to na razie taka wstępna koncepcja, może się zmienić ;)

·
Obcy Astronom
4,682 Posts
Discussion Starter #18 (Edited)
60. Okolica

Trzeciej cerki Przemienienia Pańskiego w z powodu braku czasu nie odnaleźliśmy

poglądowe zdjęcie z wikipedii:

61. Nowoberezowska Kapliczka

62 . Okoliczne OSP ;)

63. Okolica to również duża ilość zadbanej architektury drewnianej, aż byłem w szoku, czyżby została objęta jakąś formą ochrony?

64.

·
Registered
2,144 Posts
^^
Powód może być bardziej prozaiczny. W środku zapewne stoi stary i niesprawny wóz... :)

Ludzie na wschodzie po prostu dbają o swoje domy i obejścia. Dlatego myślę, że te drewniane domy długo jeszcze będą ubogacać wiejski pejzaż :)

1 - 20 of 123 Posts