SkyscraperCity banner

7001 - 7020 of 7072 Posts

·
Registered
Joined
·
350 Posts
Znaczy, jestem trochę hipokrytą, ale jeżeli miałoby to jednak oznaczać wzmocnienie oferty dookoła Częstochowy, to jestem jednak za, nawet za cenę tych dodatkowych stołków. Brakuje chociażby takich trochę połączeń IR/RE do Krakowa, co mogłoby częściowo zastąpić pociągi IC, oczywiście przy zachowaniu pewnej oferty Intercity i odpowiednim takcie, czasie przejazdu oraz komforcie przejazdu pociągami PR.

Potencjał trasy Częstochowa - Kielce również jest obecnie niewykorzystany, pociągi osobowe zatrzymujące się na każdej wsi mają konkurencyjny czas przejazdu w stosunku do samochodów, a może pociągi z ograniczonymi postojami odpowiednio podpromowane mogłyby osiągnąć konkurencyjne czasy? Nie wiem, ale jednak plany puszczenia edytek po modernie przez IC mówi, że może nie jest tak źle?
 

·
Registered
Joined
·
1,093 Posts
ŚZPR powstaje na wypadek, gdyby łódzkie ich wykopało i mieli miejsce dla spadochroniarzy. Poza tym czy UMWŚ będzie musiał sponsorować ten pierdolnik?

Zakład, który będzie obsługiwać 3-4 linie... nie no, szaleństwo.

I zejdźcie na ziemie, przestańcie snuń te wizje o zwiększaniu oferty... Żaden przewoźnik nie uruchamia takich połączeń komercyjnie. Gdzie wy chcecie zwiększać ilośc tych połączeń? Do Kielc?! Tam dwuczłonowych Elfów nie są w stanie zapełnić.

Konkurencja dla IC do Krakowa? To może jeszcze jakiś InterKibel z Częstochowy do Warszawy przez CMK?!

Swoją drogą ciekawe jakie szroty ściągną do Częstochowy?

Czy Orlik kiedyś wróci?
Ale po co i dla kogo?
 

·
Registered
Joined
·
7,170 Posts
Zaraz, zaraz, weźcie jeszcze pod uwagę, że obecne śląskie Impulsy z PGZ są rozlokowane po okolicznych zakładach Polregio, może ich obsługę też chcą robić na terenie województwa.
 

·
LHC
Joined
·
9,986 Posts
Proste, zmartwychwstały :) będzie robić obsługę wszystkich styków i wszystkich nowo powstałych jak na E30 Kato-Krak, Kato-TG-Pyrzowice Lotnisko-Czwa itd. Oczywiście za kasę UMWŚL.
Ja wcale bym się nie zdziwił że w umowie na kupno Raciborskiej jest darmowe użyczenie hali do obsługi

Nie bez przyczyny stary prezes KŚ zrezygnował. Wiedział pewnie że szambo znowu wybija
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
13,241 Posts
@Unikuj Ostatnie P4 w Częstochowie odbyły się w 2011-2012. Od tamtego czasu P4 robią tylko w ZNT Kruszewiec, PRST Toruń Kluczyki, PRST Iława, PRST Słupsk, PRST ŁUKÓW i częściowo PRST Skarżysko-Kamienna. W Częstochowie robi się jedynie przeglądy do P3.
 

·
Registered
Joined
·
1,427 Posts
Potencjał trasy Częstochowa - Kielce również jest obecnie niewykorzystany, pociągi osobowe zatrzymujące się na każdej wsi mają konkurencyjny czas przejazdu w stosunku do samochodów, a może pociągi z ograniczonymi postojami odpowiednio podpromowane mogłyby osiągnąć konkurencyjne czasy?
To obecnie mają ten czas konkurencyjny czy nie?
 

·
Registered
Joined
·
350 Posts
@kruczek44 Ah, zakręciłem się trochę. Chodziło mi o to, że już teraz pociągi osobowe mogą spokojnie rywalizować z samochodem (porównywalny czas, ale na korzyść pociągu osobowego, o ile mnie pamięć nie myli) na trasie Częstochowa - Kielce, a pociągi przyspieszone miałyby jednak większą prędkość handlową, więc przewaga pociągu byłaby już z pewnością widoczna dla każdego, kto nie jest tylko w samochód zaślepiony
 

·
Registered
Joined
·
630 Posts
Portal InfoRail podaje, że celem powołania Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Częstochowie jest lobbing spółki w sprawie przekazania utrzymania wyłączanej obsługi przez Polregio połączeń Katowice – Kraków po zakończeniu modernizacji linii kolejowej Jaworzno Szczakowa – Kraków Główny.

W tym celu, zgodnie z informacjami podanymi przez ww. portal, poza ww. skłonieniem władz wojewódzkich do przekazania ww. połączenia pojawiają się podobno żądania kierowane do UMWŚ i do UMWMał o przekazanie przewoźnikowi, który ma wykonywać usługę (tj. Polregio) na ten cel odpowiedniego taboru.Więcej w artykule, do którego link znajduje się poniżej:

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych pod połączenie Katowice – Kraków?
 

·
Registered
Joined
·
4,185 Posts
Jakby się ktoś zastanawiał co się stało z SA139-010 to Polregio odkupiło i wysłało do Chojnic na potrzeby obsługi tras na Pomorzu.
 

·
Registered
Joined
·
706 Posts
Połączeniem "stykowym" jest również Kraków - Częstochowa. Wpuszczenie pociągów PIC na mordowany od lat odcinek Kraków- Trzebinia - Katowice i nawet obsługa ED74 Wrocław - Częstochowa -Koluszki/Kielce - Lublin powoduje ubytek pociągów z Częstochowy do Krakowa.Pytanie czy PiC da sobie odebrać pasażerów i jaka będzie oferta Kraków - Ostrów W.- Poznań/Szczecin i czy 12 nowych Flirtow wzmocni tym samym połączenia Kraków- Poznań- Szczecin.
 

·
Registered
Joined
·
4,185 Posts
Tylko tu wymiana chyba była taka, że PRy odkupiły SA138-005 na stałe gdy SA132-002 nadal jest własnością KD.
 

·
Registered
Joined
·
4,185 Posts
Właśnie informacje w tej kwestii nie są do końca jasne, tzn. wtedy kiedy Inforail wypuścił powyższy artykuł to faktycznie była wymiana, dopiero jak już jakiś czas pojeździł na Pomorzu to później dokonano sprzedaży. Jeśli ktoś ma dokładniejsze informacje to przyznam się do błędu, jest możliwe, że to co słyszałem nie do końca było zgodne z prawdą.
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
13,241 Posts
Jak dowiedział się nieoficjalnie "Rynek Kolejowy", rada nadzorcza zakończyła konkurs na prezesa Polregio. Ma nim zostać Artur Martyniuk, dyrektor w dziale doradztwa finansowego Deloitte Polska. Według naszych informacji, obecny prezes Krzysztof Zgorzelski nie kandydował.
W ubiegłym tygodniu (12 maja) rada nadzorcza Polregio wszczęła konkurs na stanowisko prezesa zarządu – dyrektora generalnego oraz członka zarządu – dyrektora handlowego Polregio. Konkurs był krótki - termin przyjmowania zgłoszeń upłynął 19 maja.

Według nieoficjalnych informacji "Rynku Kolejowego", rada nadzorcza przesłuchała dziś kandydatów i wybrała kandydatury Artura Martyniuka, który ma zostać nowym prezesem oraz Adama Pawlika, który ma zostać dyrektorem handlowym. Oznaczałoby to, że ze stanowiskami pożegnają się prezes Krzysztof Zgorzelski i członkini zarządu Anna Lenarczyk. Zgorzelski pełni funkcję szefa spółki (jeszcze pod nazwą Przewozy Regionalne) od kwietnia 2017. W zarządzie pozostaje Jarosław Klasa, dyrektor operacyjny. Rzecznik Polregio Dominik Lebda nie udzielił informacji na ten temat - zapowiedział jedynie oficjalny komunikat w tej sprawie w najbliższych dniach.

Według informacji na stronie Deloitte, Artur Martyniuk jest dyrektorem w dziale Doradztwa Finansowego. Jak czytamy, ma ponad piętnastoletnie doświadczenie w doradztwie strategicznym, operacyjnym i finansowym, obejmujące fuzje i przejęcia, wyceny dla celów transakcyjnych, sprzedaż portfeli wierzytelności niepracujących i pracujących, koordynację procesów due diligence. Zarządzał wieloma transakcjami dla największych instytucji finansowych w Polsce i w Europie. Wcześniej pracował m. in. w Genewie, Londynie i Madrycie dla takich instytucji jak Banco Santander, Goldman Sachs oraz KPMG. Artur posiada tytuł Master of Business Administration IESE Business Schoolw Barcelonie, dyplom Masterclass in Private Equity & Venture Capital Harvard Business School w Stanach Zjednoczonych oraz London Business School w Wielkiej Brytanii.

Z kolei Adam Pawlik jest zastępcą dyrektora Przewozów Regionalnych w Wielkopolsce, został nim w 2017 roku. Wcześnie był poznańskim radnym Prawa i Sprawiedliwości i pracownikiem urzędu marszałkowskiego województwa wielkopolskiego. Jest członkiem rady nadzorczej Torpolu. - Ma wykształcenie wyższe, ukończył podyplomowe studia Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Od kilkunastu lat zajmuje się publicznym transportem zbiorowym ze szczególnym uwzględnieniem transportu kolejowego. W ostatnich latach pracował po stronie operatora regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich, a wcześniej zajmował się: zakupami taboru kolejowego, pracami związanymi z utworzeniem poznańskiej kolei metropolitalnej, wdrożeniem tzw. biletu Bus-Tramwaj-Kolej, koordynował prace nad Planem Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Województwa Wielkopolskiego - czytamy na stronie Torpolu
 
7001 - 7020 of 7072 Posts
Top