SkyscraperCity banner

7221 - 7229 of 7229 Posts

·
Registered
1,904 Posts
Opolskie ma 7 impulsów, 4 EN57AL i wszystkie szynobusy, które jeżdżą po województwie. Zdecydowana większość kursów jest realizowana taborem marszałkowskim.

·
Registered
32 Posts
Małopolskie jednostki EN81 są w zakładzie świętokrzyskim POLREGIO rozważane do zakupu jako dawcy części.
Informacja UMWŚ z 2 listopada:
Witam,
W odpowiedzi na poniższego maila informuję, że jesteśmy w bieżącym kontakcie z Woj. Małopolskim i wiemy o zamiarze zbycia pojazdów EN81.
Dziękujemy jednak za Pańską czujność.
Pragnę zauważyć, że to nie są jednostki jeżdżące - od wielu lat nie były bowiem eksploatowane w ogóle i nie posiadają aktualnego świadectwa sprawności technicznej pojazdu kolejowego.
Po wtóre, zakupy w jednostkach sektora finansów publicznych odbywają się na zasadach i warunkach wynikających z ustawy Prawo zamówień publicznych – tym samym abyśmy kupili te jednostki, to my musielibyśmy ogłosić przetarg na zakup pojazdów serii EN81.
Aby Samorząd Województwa mógł z takiej oferty ew. skorzystać, pojazdy musiałyby być zbywane poprzez giełdę towarową w rozumieniu ustawy z dnia 26 października 2000 r. o giełdach towarowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 312).
Dalej, nie dysponujemy wolnymi środkami finansowymi na wskazany cel.
Pomijając powyższe nadmieniam, że Zakład Świętokrzyski POLREGIO rozważa możliwość zakupu tychże pojazdów z przeznaczeniem na części zamienne dla naszych jednostek EN81; kwestia ta jest jednak do dalszych uzgodnień i uzależniona jest od inspekcji wizualnej jaka ma miejsce w dniu dzisiejszym.

Anna Grzela
Dyrektor

Departament Infrastruktury, Transportu i Komunikacji
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
tel. 41 248 18 00 wew. 200
fax 41 248 18 00 wew. 201
al. IX Wieków Kielc 4; 25-516 Kielce
www.swietokrzyskie.pro
Swoją drogą: jak można było dopuścić do takiej dewastacji? Biorąc pod uwagę historię „Edyt”, to mam wrażenie, że zostawianie nowoczesnego taboru do „gnicia” to taka małopolska tradycja ;).

·
Registered
7,588 Posts
Czyli Polregio, jako spółka skarbu państwa może kupić alicje od Zachodniopomorskiego z powodu wyjątkowej sytuacji i potrzeby, a Świętokrzyskie zrobić tego nie może.
Ciekawe.

·
Registered
5,287 Posts
Właśnie sprawdziłem sobie nowy rozklad jazdy.
Czy może mi ktos wytłumaczyć czemu od korekty nie ma już połączeń bezpośrednich Bydgoszcz-Olsztyn (obecnie 5) i Olsztyn-Bydgoszcz (obecnie 3)?

To jakiś błąd?

·
Registered
5,287 Posts
No ale tak nagle? I od razu wszystkie? Kursuje ta trasa od 20lat, i nigdy nie było takiego okresu, żeby nie było nawet 1 bezpośredniego pociaczenia osobowego. Jestem bardzo zawiedziony.

7221 - 7229 of 7229 Posts