SkyscraperCity Forum banner
461 - 480 of 1716 Posts

·
Moderator
38,805 Posts
^^ Miedwie...no "prawie" Szczecin :D

·
Registered
53 Posts
Radzyń Chełmiński (woj. kujawsko-pomorskie)

Miasteczko z ruinami (można zwiedzać) jednego z największych zamków na ziemiach polskich. Zamek widoczny w centralnym punkcie zdjęcia. Większy czerwony punkcik w mieście to przepiękny zabytkowy kościół. Bloki na dole zdjęcia - Osiedle Tysiąclecia.

·
Pilanin
3,874 Posts
^^ Poproszę nazwę jednego miasta w Polsce, prócz Piły, które nie ma osiedla 1000-lecia, a będę wniebowzięty. Matko kochana, w 66 panował chyba istny szał, aby wszystko było Tysiącletnie.
A miasteczko niczego sobie, dobrze że osiedle nie jest przyssane do Rynku np. tylko działa jako jakiś osobny twór 3 km za "centrum".

·
Pilanin
3,874 Posts
W Bydgoszczy nie ma osiedla Tysiąclecia.:)
A nigdy nie było placu, ulicy, skweru albo parku? Nie wierzę :D Właśnie sobie zdałem sprawę ze w Pile jest Pomnik 1000-lecia i Powrotu Ziem Zachodnich do Macierzy.

·
Registered
814 Posts
Radzyń Chełmiński (woj. kujawsko-pomorskie)

Miasteczko z ruinami (można zwiedzać) jednego z największych zamków na ziemiach polskich. Zamek widoczny w centralnym punkcie zdjęcia. Większy czerwony punkcik w mieście to przepiękny zabytkowy kościół. Bloki na dole zdjęcia - Osiedle Tysiąclecia.

http://img261.imageshack.us/img261/1962/radzynlotjl3.jpg
i znowu wydawalo mi się, że dużo wiem a tu kolejne miasteczko o którym pierwszy raz w ogóle słyszę:]
a ruiny zamku sobie wygooglowałem i prezentują się całkiem okazale:)

·
wartości
17,872 Posts
Tutaj mały OT, bo to Breslau z lotu ptaka:

Wyspa Piasek. Fragment fotografii z wystawy "Wrocław na fotografii lotniczej z okresu międzywojennego" pochodząca z archiwum Instytutu Herdera.

Oto ujęcie współczesne z podobnej perspektywy, niestety kiepska jakość z Google Earth:

A tutaj już z gazeta.pl, tyle że zrobione niemal z przeciwnej strony.

461 - 480 of 1716 Posts