SkyscraperCity banner

981 - 1000 of 1000 Posts

·
Moderator
Joined
·
72,908 Posts
A4 Katowice - Kraków - spadek o 70%
 

·
Registered
Joined
·
276 Posts
Wklejam w tym temacie, bo ma to pewien związek z pomiarem ruchu:

"Od 20 kwietnia do 9 października potrwa Generalny Pomiar Hałasu na drogach krajowych. Jego celem jest pozyskanie danych o poziomach hałasu w środowisku, w związku z eksploatacją dróg zarządzanych przez GDDKiA. Wyniki okresowych pomiarów hałasu przekazane zostaną właściwym organom ochrony środowiska, a następnie posłużą do kalibracji modeli obliczeniowych opracowanych na potrzeby sporządzenia map akustycznych."


Nie można nie zadać pytania o sens przeprowadzania pomiaru hałasu przy tak niskim natężeniu ruchu...
 

·
***
Joined
·
3,772 Posts
No jak zmierzysz hałas przy pustych drogach, to wskaże on, iż normy nie są przekroczone, co nie będzie się wiązało z koniecznością ochrony przed hałasem - tj. problemów, inwestycji itp. Nawet na protesty mieszkańców GDDKiA będzie mogła odpowiedzieć "patrzcie, badaliśmy hałas, mamy papier, wszystko jest jego zdaniem ok, więc przecież jest ok, czego chcecie?"
Najlepsze warunki dla GDDKiA stanowiłby pomiar w sytuacji całkowitego zatrzymania ruchu - wszędzie wyszłyby idealne wyniki.
 

·
Moderator
Joined
·
72,908 Posts
^^ Tutaj również sprawę powinni przełożyć na moment, kiedy gospodarka wróci do normy (przynajmniej w teorii).
 

·
Moderator
Joined
·
16,530 Posts

·
Moderator
Joined
·
72,908 Posts

·
Registered
Joined
·
11,288 Posts
2 sierpnia zauważyłem pomiar ruchu w Polkowicach, dziwne bo ten dzień nie jest wskazany jako pomiarowy w terminach określonych przez GDDKiA:

 

·
Registered
Joined
·
218 Posts
^^Nie. Teraz już ruch wrócił do normy.
Może nominalnie liczby się zgadzają, ale zaryzykowałbym tezę, że istotnie zmieniły się proporcje ruchu "biznesowego" i "turystycznego". Zakładam, że może to być nawet do 20% różnicy w porównaniu z normalnym rokiem, jak chodzi o południowe regiony dolnośląskiego czy małopolskiego, a także północne regiony zachodniopomorskiego i pomorskiego. Wiele osób, które normalnie poleciałyby samolotem nad Morze Śródziemne, albo pojechałyby pociągiem, decyduje się teraz na podróż samochodem przez Polskę, głównie w relacji północ-południe i vice versa.
 

·
Registered
Joined
·
5,812 Posts
Co do pomiaru ruchu i hałasu, to znalazłem w te wakacje parę takich stanowisk.
Poniższe zdjęcia z Tarkowa Dolnego na DK25 - Kujawsko-Pomorskie
Pomiar hałasu w tej samej miejscowości. Miła Pani siedział tam cały dzień. Przy okazji wykonywała też pomiary prędkości radarem ręcznym.I jeszcze fotka z DW251 w miejscowości Żnin 
981 - 1000 of 1000 Posts
Top