Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 40 Posts

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,531 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nie znalazłem podobnego wątku, także zakładam nowy. Miałby on dotyczyć wszystkich informacji dot. szkół oraz uczelni. Na początek dobre wieści o Akademii Sztuki w Szczecinie:

Szczecin chce Akademii Sztuki

Zatrzymać najzdolniejszych - głównie o tym mówiono podczas spotkania z premierem Jarosławem Kaczyńskim w muzeum na Wałach Chrobrego. W Szczecinie jest 12 szkół i placówek artystycznych kształcących dzieci i młodzież.

Później Ci najzdolniejsi wybierają studia w Poznaniu czy Krakowie. Chyba że decydują się na studia w poznańskiej filii Akademii Muzycznej lub w uczelni niepublicznej. Dlatego szczecińskie władze chcą otworzenia Akademii Sztuki i ten projekt przedstawiły premierowi.

- Chce państwa zapewnić, że mój rząd poprze tę koncepcję, ona wymaga ustawy, bo dzisiaj szkoły wyższe powołujemy przy pomocy ustaw - powiedział premier Jarosław Kaczyński.

Szkoła ruszy już w 2009 roku. W Pałacu pod Globusem szczecinianie będą kształcili się na przykład na wydziale grafiki, architektury wnętrz czy instrumentalnym. Akademia Sztuki ma zatrzymać w mieście najzdolniejszych, integrować środowisko artystyczne Szczecina i wpływać na rozwój placówek kulturalnych.

- Chciałbym, żeby w Szczecinie ilość instytucji kulturalnych w stosunku do ilości mieszkańców była taka sama jak w Warszawie, czy taka sama jak w Krakowia, bo dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że to miasto w pełni dojrzało - dodał premier.
za www.interia.pl

Prace nad powołaniem Akademii Sztuki

Już we wrześniu chcemy złożyć w Ministerstwie Kultury i Sztuki projekt powołania Akademii Sztuki w Szczecinie - poinformował na poniedziałkowej prezentacji w Urzędzie Wojewódzkim pełnomocnik wojewody do spraw powołania uczelni Sylwester Ostrowski.

W prezentacji wzięli udział m.in. prezydent Szczecina Piotr Krzystek, wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz oraz wicemarszałek Witold Jabłoński.

- Chcielibyśmy, aby pierwszy nabór na niektóre kierunki odbył się już w przyszłym roku - przyznał pełnomocnik wojewody do spraw powołania uczelni Sylwester Ostrowski. - Dla projektu byłoby dobrze, żeby uczelnia wystartowała jak najszybciej.

- Uczelnia miałaby trzy wydziały: sztuk wizualnych, edukacji muzycznej i teorii sztuki oraz instrumentalny. Docelowo w szczecińskiej Akademii studiowałoby blisko 900 studentów - mówi jeden z opracowujących program nauczania Piotr Klimek. - My już w Szczecinie posiadamy tylu studentów, którzy uczą się na wydziałach artystycznych rozsianych po różnych uczelniach, że mogliby stworzyć nową Akademię.

- Koszty szczecińskiej uczelni będą mniejsze, niż podobnych w Polsce - przyznaje ekonomista Adam Rudawski, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania. - Uczelnia w Poznaniu przy 800 studentach kosztuje Skarb Państwa 25 mln złotych. W Szczecinie koszty roczne utrzymania uczelni wyniosłyby 18 mln złotych.

Wsparcie dla projektu deklarują posłowie z wszystkich opcji politycznych.
za www.radio.szczecin.pl

Akademia Sztuki mieściłaby sie w Pałacu pod Globusem:


Więcej informacji: KLIK
 

·
Poor Leno
Joined
·
7,333 Posts
Piękny budynek, piękna fontanna, ale oczywiście obrzydliwa szmata i parkowanie (ulica z tyłu?) przypomina, że to Polska :|
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,531 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Hmm, wszak to budynki użyteczności publicznej... Moim zdaniem najlepiej pasuje to właśnie tutaj, ale można przenieść, jeśli występuje taka potrzeba.
 

·
Registered
Joined
·
4,835 Posts
Skoro mamy tu już taki wątek to może zaprezentujemy tu budynki uczelniane (nowe i stare) warte "zawieszenia oka" z naszych miast? Troche by się tego uzbierało, a ztcp nie było jeszcze takego topiku.
 

·
Current user
Joined
·
767 Posts
To ja zapodam dwie fotki Politechniki Koszalińskiej ;] (na razie z wikipedii, jak kogos zaliteresuje to wrzuce juz swoje)Tak ma wyglądać w przyszłości cały kampus. Dwa wieżowce juz są, półtora budynku laboratoryjnego też i czekamy na więcej:
 

·
Registered
Joined
·
270 Posts
Uniwersytet w Białymstoku

wydział ekonomiczny
niegdyś tak

teraz


Katedra Teologi Katolickiej Uniwersytetu


Wydział Prawa UwB


to narazie tyle potem jutro wybiorę się z aparatem na przejażdżkę rowerem i wtedy porobię zdjęć wszystkich wydziałów i innych uczelni
 

·
Richelieu znad zapory
Joined
·
7,123 Posts
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku:
Tak wyglądał ten budynek kiedyś:

A tak teraz:z innej strony:

A oto nowo otwarty obiekt. Budynek stoi po drugiej stronie Wisły


 

·
pan pingwin
Joined
·
657 Posts
no to czas na Wrocław:
Uniwersytet Wrocławski - gmach główny:


UWr - Wydział Filologiczny:
UWr - Instytut Archeologii:

UWr - Instytut Psychologii, Instytut Pedagogiki:

UWr - Biblioteka Na Piasku:


UWr - Biblioteka:

 

·
pan pingwin
Joined
·
657 Posts
Uniwersytet Przyrodniczy (daw. Akademia Rolnicza):


Politechnika Wrocławska:

foty subiektywnie wybrane z "hydrala"
 

·
Richelieu znad zapory
Joined
·
7,123 Posts
Wyższa Uczelnia, Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku (jedno z najstarszych, w którch uczył się również prymas Wyszyński)


 

·
City & Colour
Joined
·
13,344 Posts


Rektorat


Wydział Nauk o Wychowaniu


Wydział Zarządzania

Rektorat


Biblioteka


Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów


Wydział Organizacji i Zarządzania, Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej


Centrum Kształcenia Międzynarodowego


Zdjęcia z Wikipedii
 

·
Registered
Joined
·
1,294 Posts
Witam

Przedstawiam kilka fotek z Olsztyna -
UWM Kortowo
Oto wybudowane ostatnimi czasy (od podstaw)
Nowy Wydział Humanistyczny
Centrum Konferencyjne


Nowa Biblioteka -Widok z Humany

Nowy kościół
a w oddali między kościołem a biblioteką w tych koronach drzew kryje się Stare Kortowo

i jeszcze widok z Biblioteki na Humane i C Konferencyjne


poz.
 
1 - 20 of 40 Posts
Top