SkyscraperCity banner

3761 - 3780 of 7444 Posts

·
2012
3,333 Posts
A jaki skład ciągnęła z tyłu?

EDIT: z tych dwóch pociągów przez Łódź do Krakowa tylko ten popołudniowy jest ciągnięty EP09? Jest pomiędzy nimi tylko 20minut różnicy...

·
Registered
946 Posts
Jestem OKROPNIE ciekawy, czy KM z nowymi lokami zaczną wykorzystywać mechanizm Push Pull czy będą się czymś głupim wykręcać i dalej będą jeździć ze ślepą ścianą na końcu. Niby nic wielkiego, ale jakoś na naszych kolejach zawsze znajdą jakiś powód do czegoś. :)

·
Varsavianista amator
763 Posts
^^
Było mówione, że kupują Traxy właśnie po to więc napewno będzie to wykorzystane

·
Registered
351 Posts
Pewnie dlatego że Traxx dla KM to wersja pasażerska dostosowane wózki do 160km/h oraz jak widać nad kabiną jest wyświetlacz być może są jeszcze inne zmiany

·
Stare Miasto
1,588 Posts
Pewnie dlatego że Traxx dla KM to wersja pasażerska dostosowane wózki do 160km/h oraz jak widać nad kabiną jest wyświetlacz być może są jeszcze inne zmiany
A nie dlatego że jednosystemowa na 3kV??

·
Registered
10,911 Posts
Mam pytanie, czemu traxx dla KM ma E 583 ?? Zupełnie inne niż pozostałe :| Jest jakaś różnica konstrukcyjna czy widzimi sie
E483 to wg oznaczeń Bombardiera: F140DC (towarowa, 140km/h, prąd stały).
E583 to P160DC (pasażerska, 160km/h, prąd stały).

U nas najczęściej jeżdżą E186 (F140MS - towarowa, 140, wielosystemowa).

Zmiany dotyczą wózków głównie.

·
Varsavianista amator
763 Posts
Po prostu te lokomotywy na pierwszy rzut oka ładnie wyglądają, ogólnie stylistyka- prosta konstrukcja, może się podobać z zewnątrz :)
Mi powiem szczerze Traxxy generanie się średnio podobają, daleko im do stylistyki Taurusów...a według mnie także EP-09 jest ładniejsza :D

·
Moderator
25,466 Posts
Mi powiem szczerze Traxxy generanie się średnio podobają, daleko im do stylistyki Taurusów...a według mnie także EP-09 jest ładniejsza :D
Taurusa, Primy 2, a nawet nowej Skody 109E czy Vectrona... Czas na odświeżenie stylistyki tego loka przez Bombardiera.

·
Moderator
25,466 Posts
Michał F.;69794923 said:
Nie zapędziłeś się za bardzo? Czeski design jest dość specyficzny.
Nie ma co narzekać. Jest nowoczesny, choć trochę zachodzi retro-stylem. :tongue2: Ryfle trochę przeszkadzają w odbiorze, ale generalnie nie jest źle. Design Porsche w kontekście pojazdów szynowych Skody jest może kontrowersyjny i na pewno nie całościowy w stosunku do pudeł tramwajów lub tych lokomotyw, ale może się podobać, zwłaszcza w porównaniu z pudełkowatym i już trochę opatrzonym Traxxem, choć np. do takiego Taurusa mu daleko.

3761 - 3780 of 7444 Posts