Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 54 Posts

·
fortuna favet fortibus
1,833 Posts
Discussion Starter · #1 ·
W Kielcach odbywają się właśnie XIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego.
W tym roku powierzchnia wystawienicza to 30 000m2.
Podczas targów swoją ofertę przedstawiją największe firmy związane z budownictwem drogowym, inżynierią ruchu oraz bezpieczeństwem drogowym.
Poniżej krótka własna fotorelacja, mam nadzieję że zachęci do odwiedzenia targów (trwają jeszcze do jutra) - naprawdę fajna impreza.

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,588 Posts
Krzyżak;13217316 said:
W Kielcach odbywają się właśnie XIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego.
W tym roku powierzchnia wystawienicza to 30 000m2.
Podczas targów swoją ofertę przedstawiją największe firmy związane z budownictwem drogowym, inżynierią ruchu oraz bezpieczeństwem drogowym.
Poniżej krótka własna fotorelacja, mam nadzieję że zachęci do odwiedzenia targów (trwają jeszcze do jutra) - naprawdę fajna impreza.

Popularna żabka :D- na pierwszym planie :)
Bym się wybrał na te targi z przyjemnością ale za daleko - może kiedyś bedą bliżej w Pozku

·
Registered
4,521 Posts
Jutro się wybieram. A tak na marginesie to podobno Mota przywiozła 2 wagony Porto i częstuje gości targowych.:cheers:

·
fortuna favet fortibus
1,833 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Do czego służy to ustrojstwo wyglada jak wielka piła ????
to jest tak frezareczka, która świetnie sprawdza się przy remontach bieżacych np. frezowanie szwu technologicznego.

A co do dodatkowych atrakcji (o Mocie nie wiem, ale trochę dużo tego porto by było), to pewna wypożyczalnia sprzętu reklamowała się dość oryginalnie i z dużym powodzeniem.

^^ zbliżeń nie pokażę

Była też tak fajna kopareczka z przyciemnianymi szybami

Bądź taka, tam koparka pływająca po wodzie :D

dyszkin said:
Na zdjeciu chlopaki z Budaru testuja (pokazowka) nowe spoiwo z Czech do stabilizacji gruntu...
Słabiutka była tak pokazówka, brak lektora, stabiliacja jakby tak "po wierzchu". A szkoda bo specjalnie na ten pokaz wyszedłem z ciepłej hali

·
Registered
2,033 Posts
Krzyżak;13223338 said:
to jest tak frezareczka, która świetnie sprawdza się przy remontach bieżacych np. frezowanie szwu technologicznego.
zeby jak we frezarce,
frezarka grunt tez mozna odspajac i spulchniac

·
WFM OSA M52 z 1965 r.
2,774 Posts
Krzyżak;13223338 said:
Słabiutka była tak pokazówka, brak lektora, stabiliacja jakby tak "po wierzchu". A szkoda bo specjalnie na ten pokaz wyszedłem z ciepłej hali
nie wiem nie bylo mnie w Kielcach niestety, ale wiem ze chlopaki tam robili pokazowke. Ponoc byly hostessy tylko w body painting - ma ktos fotke? :nuts:

·
fortuna favet fortibus
1,833 Posts
Discussion Starter · #13 ·
.... Ponoc byly hostessy tylko w body painting - ma ktos fotke? :nuts:
Oj były, były... ale ciężko było się też dopchać. Zrobiłem sobie jedną fotkę z "dalsza" i poszedłem dalej. Fotki nie pokaże bo to nie ten temat :D

·
OP_KR_TK_WR
987 Posts
Na zdjeciu chlopaki z Budaru testuja (pokazowka) nowe spoiwo z Czech do stabilizacji gruntu...
Mała poprawka.
Spoiwo jest jak najbardziej z Polski, ale oczywiscie masz tez racje - produkowane rowniez jest w Czechach.

Trochę zdjęć z tego pokazu technologicznego.

1. Rozkladanie spoiwa.

2. Mieszanie z gruntem

3. Efekt koncowy (osuszony grunt)

4. Maly wypadek na poligonie. Uderzenie boczne.

A kto chce obejrzeć dziewczyny niech sam przyjdzie. Wstep 15 zl.

·
Registered
4,521 Posts
Maszyna wyglada jak jakis potwor z Terminatora.
Szkoda ze Kielce daleko, bo fajne targi macie.
E tam daleko, z Wrocławia A-4 na Śląsk a później na Jędrzejów i Kielce. Raptem 4 godz jazdy.

·
WFM OSA M52 z 1965 r.
2,774 Posts
Male uzupelnienie relacji loana :)
Na zdjeciu rozscielacz cementu na bazie samochodu Volvo, nadbudowka jest prod czeskiej o poj. 15t i szerokosci sypania 2,5m (moze tez sypac polowe mniej). Jednorazowo moze sypac jak sie nie myle 30kg/m2 spoiwa.

Tutaj z kolei recykler (mieszarko-frezarka) Wirtgen WR 2000 - najlepsza tego typu maszyna na rynku, jest jeszcze wiekszy WR 2500. WR 2000 moze "mielic" na glebokosc 50cm i w pasie 2m (WR 2500 - 2,5m)

·
fortuna favet fortibus
1,833 Posts
Discussion Starter · #19 ·
ja mowilem powaznie,ale skoro nie wierzysz

Moze nie powinieniem wdawać się tu w publiczną dyskuję inz_krzys, ale zrobię to żeby nikt nie pomyślał że masz rację - bo niemasz.
Widzimy tu tylko i wyłącznie frezowanie nawierzchni na pełną głębokość, a że warstwa jest o różniej miąższości to i czasami podbierze się trochę gruntu. Nie jest to jednak zamierzone, bo i po co mieli by "spulchniać grunt" jak utrzymujesz? Jaki to ma cel?
A tak na marginesie to trochę nie rozsądne tak głęboko przekopywać bo może się zdarzyć jakieś słabe miejsce gdzie koparka siądzie i mamy taką sytuację jak poniżej.

to tyle. Pozdrawiam

·
fortuna favet fortibus
1,833 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Dyszkin bądź Loan, a może byście założyli wątek w dziale "technologia" o stabilizacjach?
Z chęcią bym sobie go poczytał.

1 - 20 of 54 Posts