SkyscraperCity banner

1 - 20 of 49 Posts

·
BAMNED
Joined
·
1,346 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Postanowiłem stworzyć nowy temat. W tych regionach funkcjonuje wiele stoków narciarskich. Chcę stworzyć wątek, gdzie informacje o wszystkich ośrodkach są zawarte w jednym miejscu. Mam nadzieję, że mi w tym pomożecie.
W tym temacie chcę także poznać Wasze opinie na temat poszczególnych miejsc białego szaleństwa. Liczę oczywiście również na liczne fotorelacje z tych miejsc.
Wiele ośrodków stosuje politykę karnetów grupowych, więc może uda nam się kiedyś wspólnie umówić na spędzenie czasu na stoku w miłej atmosferze za niewielkie pieniądze.
Dodatkowo myślę, że właściciele ośrodków liczą się z głosem ludu i jeśli nawet nie czytają tego forum, to pośrednio dojdą do nich słuchy, że taki wątek powstał. Mam nadzieję, że z czasem będą brać do siebie uwagi, zarówno pochwały, jak i te bardziej krytyczne wpisy, dzięki czemu jakość ośrodków narciarskich w naszym regionie będzie stale się polepszać.

Ośrodki narciarskie na Lubelszczyźnie:Lublin

Batorz

Chełm

Bobliwo

Celejów

Chrzanów

Jacnia

Justynówka

Kazimierz Dolny

Kobylany k. Terespola

Krasnobród

MOSiR Międzyrzec Podlaski

Parchatka

Rąblów

Sulów

Szopowe k. Józefowa

Ośrodki narciarskie na Podkarpaciu
według nowiny24.pl:

Stobierna

Złoty Stok w Krzeszowie

Arłamów (nieczynny)

Lodowiec Babica- Wyżne

Bałucianka- Rymanów Zdrój

Wujskie

Weremień k. Leska

Huzele k. Leska

Ustrzyki Górne

Uroczysko- Ustrzyki Dolne

Mały Król- Ustrzyki Dolne

Gromadzyń i Laworta- Ustrzyki Dolne

Strzyżów

Solina

Rymanów Zdrój

Ropienka

Kiczera Puławy

Przemyśl

Niechobrz

Magura Małastowska

Karlików

Staś- Handzlówka

Gogołów

Dylągówka k. Rzeszowa

Dwerniczek

Czarnorzeki k. Krosna

Pod Honem- Cisna

Chyrowa

Bystre k. Baligrodu

Liszna k. Cisnej

Winiarska- Iwonicz-Zdrój

Mareszka

Ośrodki narciarskie w województwie świętokrzyskim:Kielce

Krajno

Niestachów

Tumlin

Szwajcaria Bałtowska

Konary

Stadion Kielce
 

·
BAMNED
Joined
·
1,346 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Osobną kategorię stanowi skocznia narciarska w Lublinie, której budowa (mam nadzieję) niebawem się rozpocznie:
http://krokiewka.pl/
Skocznia planowana jest bezpośrednio przy stoku narciarskim Globus Lublin, a więc prawie w centrum Lublina.Mam nadzieję, że główni inicjatorzy skoczni, a zarazem budowniczy jej pierwowzoru, będą się tu udzielać i być może wrzucać zdjęcia z budowy i kolejnych Mistrzostw Polski Wschodniej w Skokach Narciarskich :)
 

·
BAMNED
Joined
·
1,346 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
Już uzupełniłem, dzięki

EDIT: Stan na dziś (według DW):

Stoki narciarskie w Lublinie i woj. lubelskim (informacje, otwarcie)

Za oknem zima, narty przygotowane, narciarze w pełnej gotowości. Niektóre stoki w naszym regionie zaczną działać już w ten weekend, inne jeszcze czekają na otwarcie.

Batorz
"Małymi krokami zbliża się zima. Stok przygotowujemy do sezonu” – czytamy na stronie internetowej Ośrodka Sportów Zimowych Batorz. Oficjalnej daty otwarcia jeszcze nie ma. Są za to nowości.

– Przede wszystkim dokończono prace ziemne związane z profilowaniem stoku, tworząc olbrzymią platformę zjazdową w kształcie litery A o wymiarach 60 m w górnej jej części, 180 m w dolnej i długości 450 m – informują organizatorzy.

Usytuowane na obrzeżach wyciągi z orczykami o łagodnym rozruchu prowadzą do trzech tras zjazdowych o różnych stopniach trudności. Zmodernizowano system zaśnieżania, poprawiono oświetlenie, rozbudowano zaplecze gastronomiczne, a w wypożyczalni pojawił się nowy sprzęt.

Bobliwo
Trwają przygotowania do sezonu 2012/2013 – to najświeższa informacja na temat ośrodka narciarskiego w Bobliwie (pow. krasnostawski, gm. Izbica).

Jak chwalą się jego właściciele, stok Bobliwo jest najdłuższy na Lubelszczyźnie – długość 650 metrów, różnica poziomu 75 metrów o łagodnym nachyleniu, doskonały dla początkujących i średnio zawansowanych osób. Przy dolnej stacji wyciągu znajduje się duża polana. Nowoczesny wyciąg talerzykowy jest w stanie wyciągnąć 700 osób na godzinę.

Do tego sztuczne naśnieżanie, oświetlenie, wypożyczalnia i serwis sprzętu, instruktorzy, gastronomia (w tym grill), noclegi 200 metrów od stoku.

Chrzanów
Nartraj w Chrzanowie koło Janowa Lubelskiego gotowy do sezonu, ale jeszcze nie- otwarty. – Myślimy o drugiej połowie przyszłego tygodnia. Być może uda się nieco wcześniej – mówi Piotr Rzetelski, właściciel ośrodka.

Jest tam pięć tras zjazdowych – 200, 420, 480, 500 i 650 metrów, snowpark, halfpipe i ośla łączka, a także pięć wyciągów. Do tego sztuczne naśnieżenie, oświetlenie i ratrakowanie. Przy stoku wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i punkt gastronomiczny

Ważna informacja od organizatorów: – Rozpoczynamy nowy sezon, ale zostawiamy stare ceny na wyciągi i wypożyczalnie.

Jacnia
– Otwarcie sezonu coraz bliżej – ogłosili wczoraj organizatorzy stoku położonego niedaleko Krasnobrodu. – W Jacni delikatnie pada śnieg. Prognozy temperatury, która pozwoli w pełni wykorzystać możliwości armatek śnieżnych, są pomyślne. Są duże szanse na otwarcie sezonu już 8 grudnia (w najbliższą sobotę – red.).

Co ważne, serwis, karczma i noclegi przy ośrodku są już czynne. – Zapraszamy na narty zjazdowe, snowboard i pontony śnieżne. W razie potrzeby stok jest sztucznie dośnieżany. Dzięki dodatkowemu oświetleniu można jeździć od rana do wieczora. Trasy są przygotowane ratrakiem – czytamy na stronie stoku w Jacni.

Są tu dwa wyciągi orczykowe i jeden snowtubingowy. Trasy o długościach od 200 do 460 metrów skierowane do każdego narciarza czy snowboardzisty.

Kazimierz Dolny
Stacja Narciarska Kazimierz czeka na otwarcie, ale już kusi nowościami. – Dla wszystkich miłośników białego szaleństwa mamy dobre wieści. Po pierwsze – zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Po drugie – w nadchodzącym sezonie narciarskim otworzymy nie jedną, a dwie nowe trasy zjazdowe.

Powstał wyciąg orczykowy, z którego można korzystać, żeby zjechać nowo otwartą trasą długości 590 m. Ze szczytu góry rozpościera się wspaniały widok na Małopolski Przełom Wisły oraz panoramę Puław. Nowością jest też trasa długości 470 m. I – tak, jak w ub. roku – będzie można korzystać z trasy długości 250 m oraz oślej łączki – 110 m, przeznaczonej dla początkujących narciarzy.
W sąsiedztwie szkółka narciarska i wypożyczalnia.

Krasnobród
Stok w Krasnobrodzie na razie nieczynny. Są tu trzy trasy zjazdowe długości od 450 do 600 metrów, wyciąg orczykowy 1-osobowy, oświetlenie na dwóch trasach, dodatkowe zaśnieżanie, ratrak, wypożyczalnia sprzętu (narty, deski snowboardowe), instruktorzy i mała gastronomia.

Lublin - Globus
W samym Lublinie na otwarcie czeka stok Globus Ski, obok hali Globus przy ul. Zana. Zwykle ośrodek był otwierany później niż inne stoki w regionie – w większym mieście trudniej przygotować trasy niż w mniejszych miejscowościach. Dokładnej daty otwarcia na ten rok jeszcze nie ma.

Trasy? 300-metrowa, odpowiednia już dla początkujących, lekko nachylona z dość stromym odcinkiem końcowym. Wyciąg 50-metrowy – ośla łączka, dla najmłodszych narciarzy. Oraz snowpark dla odważnych. Trasy posiadają system sztucznego naśnieżania, a oświetlenie całego stoku pozwala na jazdę do późnych godzin wieczornych. Obok stoku – lodowisko i wypożyczalnia.

Parchatka
Tu terminu rozpoczęcia sezonu jeszcze nie ma. Na stronie internetowej jest jedynie komunikat: "Już wkrótce otwarcie, rozbudowany system naśnieżania, ulepszony system kart punktowych, nowe niższe ceny”.

Ośrodek między Kazimierzem Dolnym a Puławami ma dwie trasy zjazdowe długości 360 metrów, obie z wyciągami talerzykowymi o przepustowości 700 osób na godzinę. Trasa niebieska jest szersza i mniej stroma, czerwona – trudniejsza.
Obok jest szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu i Karczma Parchata, która zaprasza na… sylwestra.

Rąblów

"Prognozy pogody optymistyczne. Armaty śnieżne czekają na start. Otwarcie sezonu, jeśli się prognozy potwierdzą – 8 grudnia” – czytamy na stronie internetowej popularnego ośrodka koło Kazimierza Dolnego. Na razie na stoku 10 cm śniegu, warunki przyzwoite.

Ośrodek dysponuje trasami o różnym stopniu trudności, łącznej długości 640 m. Są przygotowywane ratrakiem i w razie potrzeby naśnieżane sztucznym śniegiem. Wszystkie – oświetlone. Wyciągi są wyposażone w bramki na karty magnetyczne.

Wypożyczalnia oferuje pełną gamę sprzętu narciarskiego – narty, snowboard, buty i kijki. Ośrodek posiada profesjonalny serwis sprzętu narciarskiego. Są tu instruktorzy jazdy na nartach i snowboardzie. Jest także bar, toalety, pokoje gościnne i parking na 500 samochodów

Sulów
Na stoku niedaleko Kraśnika, jak informują właściciele, "trwają przygotowania do sezonu”.

Do dyspozycji narciarzy są dwie trasy: 350 i 100 metrów oraz ośla łączka, trzy wyciągi narciarskie, wypożyczalnia sprzętu, instruktorzy jazdy, gastronomia, duże parkingi tuż pod stokiem oraz malownicze miejsca spacerowe. W pobliżu tereny dla miłośników narciarstwa biegowego.
Wszystkie trasy są naśnieżane, ratrakowane, oświetlone, przestronne, bezpieczne, z profesjonalnym nagłośnieniem i monitoringiem.
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121206/NARTY03/121209706
 

·
BAMNED
Joined
·
1,346 Posts
Discussion Starter · #7 ·
^^Kompleks dodany.

Naśnieżanie rozpoczęte
2012-12-07 11:48:10
W czwartek, 6 grudnia rozpoczęliśmy naśnieżanie stoku narciarskiego.
O otwarciu poinformujemy kolejnym komunikatem. Prosimy o śledzenie naszej witryny.
http://posir.pl/przemysl-stok/

Na tą wiadomość właśnie czekałem :banana: Jakby co, to mój ulubiony stok narciarski, więc dość często będę go "reklamował" ;) - oczywiście polecam :)

PS. Aby wątek tętnił życiem, takie radosne wiadomości z innych ośrodków mogłyby być codziennością
 

·
BAMNED
Joined
·
1,346 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Właśnie dlatego zapraszam :lol:
Gwarantowane niezapomniane emocje ;-)))

A tak na serio, pewnie ja bym wyglądał jeszcze śmieszniej, jak bym założył deskę hehe
 

·
Registered
Joined
·
179 Posts
Panie i Panowie, jest sprawa. Nigdy nie byłem na żadnym stoku w Bieszczadach i stąd moje pytanie, gdyż wybieram się na Sylwestra w tamte strony i coś bym pojeździł - jakie miejsca polecacie?
 

·
BAMNED
Joined
·
1,346 Posts
Discussion Starter · #15 · (Edited)
Nie byłem jeszcze na żadnym stoku na Podkarpaciu poza Przemyślem. Mam nadzieję w przyszłości to zmienić, dlatego założyłem ten wątek. Mam nadzieję, że ktoś doradzi Ci coś konkretnego, z czego i ja będę rad.
Ze swojej strony mogę powiedzieć, że słyszałem głosy zachwalające Gromadzyń i Lawortę. Osobiście polecam Przemyśl :)

Edit (dla zainteresowanych):
Od dziś działają kolejne wyciągi. Aktualny raport narciarski (15.12.2012)

Od dziś, na nartach można jeździć na stoku Mareszka w Świątkowej Wielkiej i w Karlikowie. Dziś nie działa natomiast wyciąg Staś w podrzeszowskiej Handzlówce. Szczegóły w naszym raporcie.
Aktualne warunki narciarskie na stokach w Bieszczadach i na Podkarpaciu
 

·
Godfather
Joined
·
1,516 Posts
^^ To 600m jest mocno naciągane, a w dodatku kawałek jedzie się po płaskim. Co nie zmienia faktu, że stok godny polecenia, 2 ciekawe trasy (+1 stoczek dla dzieci), dobrze utrzymane. Za 2h płaciłem ostatnio 30zł, więc oferta jak najbardziej atrakcyjna:)
 

·
Registered
Joined
·
371 Posts
Był ktoś na stoku w Kazimierzu? oferta ejst na grouponie, 19zł za 3h, chyba atrakcyjnA! gdzie tam jest jakiś parking darmowy najbliższy?
Jest darmowy parking w pobliżu reastauracji i wypozyczalni. Nie jest on zbyt duży, ale nie miałem problemów z zaparkowaniem. Z tym, że byłem tam na tygodniu i w czasie kiedy były otawrte tylko dwie krótsze trasy.
 
1 - 20 of 49 Posts
Top