SkyscraperCity banner

13101 - 13120 of 13167 Posts

·
TANNED
4,499 Posts
Czyli dla ciebie to jest ok? Czyli potwierdza się, że nie potrafisz zrozumieć prostej definicji drogi. Dopóki jej nie zrozumiesz, to nie mam o czym z tobą rozmawiać. EOT.

·
Registered
4,460 Posts
Nie ma takiego przepisu wprost. Ale dużo racji jest w tym:

Z jednej strony znak B-43 obowiązuje aż do odwołania znakiem B-44. Ale jeśli strefa byłaby wyznaczona zgodnie z przepisami, to nie pojawiłby się w jej obrębie koniec/początek obszaru zabudowanego
A który przepis mówi wprost, że strefa ograniczonej prędkości nie może wykraczać poza obszar zabudowany?

·
Registered
445 Posts
A który przepis mówi wprost, że strefa ograniczonej prędkości nie może wykraczać poza obszar zabudowany?
Już cytowałem odpowiedni przepis z rozporządzenia:

Znak B-43 „strefa ograniczonej prędkości” (rys. 3.2.44.1) stosuje się w celu ograniczenia
prędkości w strefach o dużym natężeniu ruchu pojazdów i pieszych oraz dużej liczbie
skrzyżowań. Znaki te stosuje się także w centralnych częściach miasta w okolicach centrów
handlowych. Strefa ograniczonej prędkości powinna obejmować ulice o jednorodnym
charakterze nieprowadzące ruchu tranzytowego
Wprost nie mówi on, że nie można stawiać B-43 poza OZ, ale "duże natężenie ruchu pojazdów i pieszych" - to wytyczna do ustanowienia OZ (pokaż mi obszar niezabudowany z dużym ruchem pojazdów i pieszych i dużą liczbą skrzyżowań), podobnie jak "centralne części miasta".

·
Registered
4,460 Posts
Już cytowałem odpowiedni przepis z rozporządzenia:

Wprost nie mówi on, że nie można stawiać B-43 poza OZ, ale "duże natężenie ruchu pojazdów i pieszych" - to wytyczna do ustanowienia OZ (pokaż mi obszar niezabudowany z dużym ruchem pojazdów i pieszych i dużą liczbą skrzyżowań), podobnie jak "centralne części miasta".
Obszar zabudowany odnosi się zasadniczo do występującej wzdłuż drogi zabudowy o charakterze mieszkalnym, a możemy mieć właśnie chociażby ośrodki handlowo-usługowe poza miastem generujące duży ruch, chociaż to jest przesłanką wyłączającą wykluczenie wprowadzenia obszaru zabudowanego, ale nie zobowiązującą do tego.

Pierwszy z brzegu przykład:

Modlniczka, Małopolskie

·
Registered
13 Posts
Strefy ograniczonej prędkości występują jeszcze na MOPach...
edit:
swoją drogą ten MOP z linka ciekawie jest oznakowany.. strefa 20, ale przy stacji paliw już jest ograniczenie do 30

·
szerszon
8,029 Posts
Czyli jak znak z pierwszeństwem stoi nie przy jezdni, tylko 10m, dalej, za chodnikiem, za droga rowerową, za rowem melioracyjnym to jest ok? Bo przecież wg. mistrza może sobie stać przy drodze i jest ok. Ja pierdzielę - tacy ludzie teraz uczą przepisów.
Odpowiem ci przepisem , ponieważ twoje dyletanctwo i kompletny brak znajomości, a co gorsza, rozumienia przepisów jest porażający. Piszesz o 10 metrach za...po pierwsze...
1.5.3.
Odległość znaków od jezdni oraz wysokość ich umieszczania

Znaki na drogach z poboczem należy umieszczać tak, aby odległość znaku od krawędzi korony drogi była nie mniejsza niż 0,5 m (rys. 1.5.6 lit. a). W przypadku gdy warunki terenowe nie pozwalają na umieszczenie znaku poza koroną drogi, znak powinien być umieszczony:
a) na drogach z poboczami gruntowymi - na poboczu w odległości nie mniejszej niż 0,50 m od krawędzi jezdni,

b) na drogach z poboczami o nawierzchni twardej (z pasami awaryjnego postoju) - w odległości nie mniejszej niż 0,50 m od krawędzi pobocza bitumicznego.

W przypadku szerokiego nasypu znaki można umieszczać w koronie drogi w odległości nie większej niż 5 m od krawędzi jezdni.

Znaki w pasie dzielącym jezdnie dróg dwujezdniowych umieszcza się w odległości nie mniejszej niż 0,50 m od zewnętrznej krawędzi opaski (rys. 1.5.6 lit. b).

Znaki na ulicach umieszcza się w odległości 0,50 - 2,00 m od krawędzi jezdni (rys. 1.5.6 lit. c). Minimalna odległość umieszczenia znaków od osi skrajnego toru linii tramwajowej biegnącej wzdłuż drogi wynosi 1,95 m (rys. 1.5.6 lit. d).

Czytaj więcej na Prawo.pl:
czyli strzeliłeś absurdem, który przynajmniej nie powinien występować w przyrodzie.
Po drugie...
skąd się wziąłeś, aby mieć problem ze zrozumieniem paragrafu 2.1 ???
Prawo jazdy jesli masz z powrotem do czipsów i reklamację do OSK, do którego uczęszczałeś, ponieważ zdecydowanie ciebie nie douczyli...ewentualnie wyrazy współczucia dla twojego instruktora...
nawet tacy co uczą przepisów w twoim przypadku polegli.

·
TANNED
4,499 Posts
Czyli potwierdzasz, każdym zdaniem, że znaki umieszcza się w odniesieniu do jezdni - nie drogi? Dziękuję za przyznanie mi racji.

Chyba że nadal nie odróżniasz tych dwóch pojęć. W takim razie chyba twój brak wiedzy będę musiał chyba zgłosić. Jest jakaś izba branżowa, która weryfikuje instruktorów?

·
szerszon
8,029 Posts
Czyli potwierdzasz, każdym zdaniem, że znaki umieszcza się w odniesieniu do jezdni - nie drogi? Dziękuję za przyznanie mi racji.

Chyba że nadal nie odróżniasz tych dwóch pojęć. W takim razie chyba twój brak wiedzy będę musiał chyba zgłosić. Jest jakaś izba branżowa, która weryfikuje instruktorów?
O ile warunki szczególne nie stanowią inaczej. A nie całej drogi. Chyba dyskusja jest o ruchu pojazdów po skrzyżowaniu, a te nie istnieje, gdy nie ma jezdni drogi.Ciekawe , kto to napisał...
Najwyraźniej nie do końca wyraźnie, skoro część forumowiczów błędnie utożsamia drogę wyłącznie z jej jezdniami, zapominając o innych składowych tejże drogi, takich jak chodniki, wyspy dzielące.
Zrozumiałeś punkt z 220, który zacytowałem? Jak widać nie. Gdzie ci przyznałem rację ??? Przecież ty nic mądrego nie napisałeś..masz tylko ciśnienie, aby byc w opozycji do mnie, a że przy tym się błaźnisz to inna sprawa.
A gdzie możesz zgłosić ? Do Starostwa w Warszawie jeśli chodzi o uprawnienia instruktorskie, a jeśli chodzi o uprawnienia egzaminatora to do urzędu marszałkowskiego.
Tylko skargę będzie musiał ci ktoś inteligentniejszy napisać. Jeśli będzie to wyglądało w ten sposób jak tu, to nie wróżę powodzenia. Dać ci na priva dane ???

·
TANNED
4,499 Posts
Chyba dyskusja jest o ruchu pojazdów po skrzyżowaniu, a te nie istnieje, gdy nie ma jezdni drogi.
Mimo iż istnienie jezdni jest warunkiem koniecznym do zaistnienia skrzyżowania, to nadal skrzyżowanie jest przecięciem pasów terenu jakim są drogi. To wynika bezpośrednio z definicji, która od wczoraj się nie zmieniła.

Zrozumiałeś punkt z 220,
Naucz się w końcu nieuku jak się nazywa akty prawne.

·
szerszon
8,029 Posts
Może jednak nauczysz się definicji skrzyżowania ??? Przecięcie się drogi z jezdnią z drogą bez jezdni nie tworzy jednak skrzyżowania, pomimo tego, że "przecinają się pasy terenu, jakimi są drogi"
I wydaje mi się, że do wątku o zasadach ruchu drogowego zagladają osoby, które mają chociaż blade pojęcia o aktach prawnych, które są w kregu zainteresowań tematyki.
Jak będę pisał na forum dla jakichś niedorozwojów to napiszę pełną nazwę. A ty przecież pretendujesz do miana takiego "znawcy", który jest w stanie zapędzić w kozi róg osobę zawodowo zajmującą się tematyką.I nie masz pojecia o czym piszę, pisząc 220??? Widzę,że dotarło do ciebie,że po raz kolejny się zbłaźniłeś i zaczynasz prowokować ? Nie ta liga...

·
TANNED
4,499 Posts
Od paru stron rozmawiamy o drogach które jezdnie ewidentnie mają, a skoro mówimy o skrzyżowaniu to wręcz muszą mieć, więc nie odwracaj kota ogonem dla obrony swojego braku wiedzy.

Zawodowo zajmuję się tematyką budowy dróg i 220tek z tym związanych jest "w pizdu", zresztą już kiedyś ci zrobiłem wyliczankę. Więc nie rób z siebie niedorozwoja znającego jedno rozporządzenie na krzyż i zacznij pisać normalnie.

·
szerszon
8,029 Posts
Od paru stron rozmawiamy o drogach które jezdnie ewidentnie mają, a skoro mówimy o skrzyżowaniu to wręcz muszą mieć, więc nie odwracaj kota ogonem dla obrony swojego braku wiedzy.

Zawodowo zajmuję się tematyką budowy dróg i 220tek z tym związanych jest "w pizdu", zresztą już kiedyś ci zrobiłem wyliczankę. Więc nie rób z siebie niedorozwoja znającego jedno rozporządzenie na krzyż i zacznij pisać normalnie.
Poważnie ? I wypisujesz takie bzdury,że DDR podlega np pod D-1 ??? Chodniki ci się przecinają na skrzyżowaniu ??? Może jednak zajmij się budową dróg, a z przepisami daj sobie spokój. Wyraźnie ci nie wychodzi.Może masz pojecie jaki ma być profil zakrętu czy coś w tym stylu, ale o PoRD nie masz bladego pojęcia. Mam nadzieję,że jedynym "pojazdem", jakim się poruszasz po drodze to taczka.Reszta w twoim użyciu to już całkiem realne zagrożenie.

·
szerszon
8,029 Posts
Mi się na skrzyżowaniu przecinają drogi. Jeśli tobie nie, to zmień zawód.
Mi się przecinają drogi posiadające jezdnię. Może czas nauczyć się czytać ze zrozumieniem?
Nie każda droga posiada jezdnię. Jako projektant, czy latający z taczką powinieneś to wiedzieć. Jeśli tego nie wiesz to PJ, o ile posiadasz( mam nadzieję, że nie) z powrotem do czipsów,

·
TANNED
4,499 Posts
Mi się przecinają drogi posiadające jezdnię.
Niby jest światełko w tunelu, ale po takim tekście jak niżej, widać że jednak nie:

Chodniki ci się przecinają na skrzyżowaniu ???
Definicje to jest podstawowa wiedza, może już czas ją zdobyć? Może spróbuj iść na kurs do kogoś innego, może on ci wytłumaczy czym jest droga i czym jest skrzyżowanie? I czy chodniki są częścią drogi czy nie?

·
szerszon
8,029 Posts
Niby jest światełko w tunelu, ale po takim tekście jak niżej, widać że jednak nie:

Definicje to jest podstawowa wiedza, może już czas ją zdobyć? Może spróbuj iść na kurs do kogoś innego, może on ci wytłumaczy czym jest droga i czym jest skrzyżowanie? I czy chodniki są częścią drogi czy nie?
W swej głupocie jesteś bezczelny. Taki agent, a jeszcze pyskuje. Tobie wystarcza drogi do przeciecia, aby było skrzyżowanie. A według definicji te drogi muszą posiadać jezdnię.
Dlatego jesteś pośmiewiskiem.
Oczywiście,że definicje to podstawowa wiedza. To dlaczego wypisujesz bzdury ,że wystarczy, że ci się drogi przecinają ? Zacytować ci definicję skrzyżowania ??? Chyba bez sensu...i tak nie zrozumiesz. Skoro do tej pory nie zrozumiałeś,że pajacujesz.
I co z tego,że chodniki są cześcią drogi ? A chodników dotyczą znaki określajace pierwszenstwo przejazdu ? Przecinają się na skrzyżowaniu ?
Naprawdę mam nadzieję,że przy tej budowie dróg co najwyżej taczką jeździsz.I to pod nadzorem.

·
TANNED
4,499 Posts
. Tobie wystarcza drogi do przeciecia, aby było skrzyżowanie.
To ty nawet czytać nie umiesz. Nie wypowiadaj się na temat innych osób, jeśli nie potrafisz przeczytać co piszą.

I co z tego,że chodniki są cześcią drogi ?
Dokładnie to, że - o ile są częścią jednej z dróg stanowiącej skrzyżowania - są również częścią skrzyżowania.
Bo według nieuka r666, skrzyżowanie to obszar wyznaczony przez przecięcie tylko niektórych elementów drogi, bo naukę zakończył na 4 klasie podstawówki i nie potrafi zrozumieć sensu prostego zdania wielokrotnie złożonego. Ty jakiś upośledzony jesteś, że tego nie potrafisz?

A chodników dotyczą znaki określajace pierwszenstwo przejazdu ?
A co ma kuźwa znak do zrozumienia idei obszaru skrzyżowania? Co, chodnik u ciebie na wiosce nagle przestaje być częścią drogi?

·
szerszon
8,029 Posts
Mi się na skrzyżowaniu przecinają drogi.
Chyba jednak trochę umiem. A tu jest dyskusja o zasadach ruchu drogowego, a nie o budowie skrzyżowań. To że tobie napisali, że wszystko papu to nie znaczy,że swoje przepisy możesz przenosić do PoRD.
Według mnie i definicji skrzyżowania istnienie części drogi pt jezdnia determinuje istnienie skrzyżowania według PoRD. O chodnikach czy drogach dla rowerów nie napisali. Przecięcie np drogi dla rowerów czy drogi dla pieszych z drogą posiadajacą jezdnię nie jest skrzyzowaniem według PoRD.
Co tam tobie napisali w twoich wytycznych, abyś z taczką nie zabłądził mało mnie interesuje.

13101 - 13120 of 13167 Posts