SkyscraperCity Forum banner
961 - 980 of 1,151 Posts
Czyli wszystko jasne. Dla ciebie zmiana kierunku jazdy to "fizyczny skręt". Już to wystarczy aby stwierdzić, że tylko debile trwają w szkole warszawskiej. Nie zapomnij tylko wjeżdzać na rondo z włączonym prawym kierunkowskazem, no i pamiętaj o sygnalizowaniu jazdy po łukach.
Szkoda naprawdę czasu komentować resztę twoich bzdur bazujących na tej pierwszej kluczowej bzdurze.
No raczej nie. Zmiana kierunku jazdy jest procesem, który nie zawsze się kończy w punkcie, który sobie wymarzyłeś, czyli końcem skrzyżowania.
Znowu sobie coś wymyśliłeś coś czego nie napisałem. Fizyczny skręt to zmiana kierunku ruchu. Przecież widać.
Szkoda tylko, że dalej prowadzisz monolog pomijając niewygodne dla siebie fakty.
 
Przecież nie o tym jest mowa.
Znowu dużo i nie na temat. Miałeś podać akty prawne, które poza PoRD obowiązują kierowcę zbliżającego sie do skrzyżowania. Najlepiej ze swojej dziedziny.
Nie zauważyłem.
Dalej..piszesz, że rondo jest częścią drogi. To tylko półprawda. Nie jednej. I tu masz problem.
Określenie "jezdnia ronda" w świetle PoRD jest bzdurą. Polecam Art 2. Definicja pasa ruchu i jezdni...a jezdnia jest cześcią ?
I mam 100% racji, że nie masz pojęcia o przepisach. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. O co się pytałem? A ty mi tu przepisujesz pół ustawy. I w dodatku bezmyślnie.
Ponieważ jesteś zafiksowany na swoje przepisy i nie potrafisz poza nie wyjść. Po prostu brak ci tego "błysku" .
Parę definicji da się "wyciągnać" z przepisów". Własnie te pt kierunek ruchu i kierunek jazdy. Ale jak wyżej. Trzeba czasami trochę się wysilić.
 
I bardzo proszę przestań mylić pojęcia, obwiednia to słowo z dziedziny przetwarzania sygnałów/matematyki wyższej.
Też mnie razi używanie określenia obwiednia w sensie obwodu, lecz niestety tak czyni polskie prawo (brawa dla twórców!), przynajmniej w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, więc cóż począć!
 
Mam takie zapytanie. Kto odpowiada za oznakowanie rond przy Płaskowickiej i czy to "dzieło" jest już docelową organizacją ruchu? Jak można, przepraszam, dopuścić jazdę prosto z lewego pasa Płaskowickiej (równolegle z prawym) i jednocześnie pozwolić na jazdę prosto/w lewo z prawego pasa Pileckiego? Ci jadący Płaskowickiej prosto lewym pasem zjeżdżają "na pewniaka" uznając, że jest to rondo turbinowe i nie patrzą, że ci, co jadą Pileckiego prosto (albo w lewo) prawym pasem, są po prawej stronie i trzeba ich przepuścić. Trzy razy tam jechałem, specjalnie wybierając prawy pas Pileckiego i dwa razy musiałem obtrąbić wymuszających pierwszeństwo. Nawet jeśli takie coś jest zgodne z przepisami, to nie ma nic wspólnego z logiką i bezpieczeństwem, wręcz wpuszcza kierowców w maliny.
Czy to jest dzieło Gdaki, czy komórek miejskich?

Poniżej foty pokazujące sytuację od Pileckiego (na drugiej jest miejsce, gdzie od lewej można dostać w bok od jadącego Płaskowickiej) i interpelacja radnego Ursynowa opisujaca problem tutaj i na rondzie przy Dereniowej, który był już na forum omawiany. Niestety na razie bez odpowiedzi, ale przyznacie, że jeśli to, jak interpretować wdrożoną organizację ruchu wymaga sporządzania interpelacji, to coś z tym projektem jest nie tak. To powinno być intuicyjne i interpretowane na poziomie kierowcy w ułamku sekundy.

 
Domniemuję, że mówisz o jadących w kierunku Puławskiej.
Jak dla mnie, znak ustąp pierwszeństwa powinien Ci wystarczyć.
Ten, co jest na rondzie przed Tobą, czyli z Twojej lewej w momencie gdy wbijasz się z Pileckiego, automatycznie ma pierwszeństwo i to Ty powinieneś na niego uważać, trąbiący Panie ;)
 
W kolizyjnym miejscu obaj są dawno na rondzie. Jadący prawym pasem dookoła ronda ma pierwszeństwo przed zmieniającym pas autem z wewnętrznego pasa. Przecież to elementarz jest...
Nie zgodzę się.
Jeśli delikwent pakuje się na rondo z Pileckiego później niż delikwent z Płaskowickiej, to ten z Płaskowickiej ma pierwszeństwo.
 
Mam takie zapytanie. Kto odpowiada za oznakowanie rond przy Płaskowickiej
Miasto.
Jeśli delikwent pakuje się na rondo z Pileckiego później niż delikwent z Płaskowickiej, to ten z Płaskowickiej ma pierwszeństwo.
Bardzo mi się podoba ten generator kolizji, naprawdę ładny.
trzeba wyszukać sobie interpelację 1014 na stronie wyszukiwarki:
BIP Warszawa - oficjalny portal stolicy Polski
Dla leniwych:
1837441


Pierwszeństwo ma imo ten co jedzie zewnętrznym pasem, bo ten co jedzie ze środkowego na zewnętrzny to on zmienia pas.
A ta koślawa linia przerywana która go tak kieruje nie powinna tu istnieć bo to właśnie ona jest generatorem kolizji.

Po drugiej stronie pasy ruchu są jednoznacznie określone, tu jednocześnie oba zjeżdżają, oba idą po jezdni ronda, no i jeszcze jest na skroś ta koślawa.
Pasy ruchu są wyznaczone w sposób niejednoznaczny i nieoczywisty.
 
Nie kumam gdzie wy tu macie kolizje. Wjezdzajac na rondo ustepujesz pierwszenstwa. Trzeba by sie bardzo postarac i zlosliwie przyspieszyc zeby zajechac droge temu co jest juz na rondzie jadac Plaskowickiej. Zblizajac sie z daleka do ronda nie widac ktorym pasem jedzie samochod ktory jest lub wjezdza na rondo przed toba, wiec sila rzeczy i tak sie zatrzymujesz, a nie wymuszasz pierwszenstwa bo tak ktos namalowal pasy i ty o tym wiesz bo przestudiowales to malowanie wczesniej. A jesli tak robisz to troche slabo z twojej strony...
 
Miasto.

Bardzo mi się podoba ten generator kolizji, naprawdę ładny.

Dla leniwych:
View attachment 1837441

Pierwszeństwo ma imo ten co jedzie zewnętrznym pasem, bo ten co jedzie ze środkowego na zewnętrzny to on zmienia pas.
A ta koślawa linia przerywana która go tak kieruje nie powinna tu istnieć bo to właśnie ona jest generatorem kolizji.

Po drugiej stronie pasy ruchu są jednoznacznie określone, tu jednocześnie oba zjeżdżają, oba idą po jezdni ronda, no i jeszcze jest na skroś ta koślawa.
Pasy ruchu są wyznaczone w sposób niejednoznaczny i nieoczywisty.
Na tym rysunku brakuje najważniejszego.
Każdy przed wjazdem na to skrzyżowanie ma znak A7:
USTĄP PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU
Pierwszeństwo przejazdu ustala się przed wjazdem na skrzyżowanie.
W przypadku kolizji policjant na początku zapyta (powinien), kto z jakiego kierunku nadjechał ?
To niestety częsty błąd wbijających się na prawy, zewnętrzy pas i wymuszających kolizję.
Jeśli pojazdy nadjechałyby z tego samego kierunku to ten na zewnętrznym pasie musi tu zjechać z ronda.
I kto tu ma do oddania lejce ?
(dla niewtajemniczonych - lejce - Prawo Jazdy)
 
Nie musi.
Jak ktoś ma zamiar dalej drążyć temat tego ronda to odsyłam do dedykowanego wątku, w którym możecie sobie przegadać sprawę ze specjalistą w tym zakresie.
Ja się już tam nie udzielam:
To zobacz jaka jest organizacja ruchu jak obaj wjechali razem.
(czyli niejako pokonują skrzyżowanie na wprost)
Z pasa prawego można jechać tylko w prawo i prosto.
Nie można z pasa prawego (zewnętrznego) skręcać w lewo czyli objeżdżać ronda.
"Specjalista" to kto ? Jakaś wyrocznia ?
 
Na tym rysunku brakuje najważniejszego.
Każdy przed wjazdem na to skrzyżowanie ma znak A7:
USTĄP PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU
Pierwszeństwo przejazdu ustala się przed wjazdem na skrzyżowanie.
W przypadku kolizji policjant na początku zapyta (powinien), kto z jakiego kierunku nadjechał ?
To niestety częsty błąd wbijających się na prawy, zewnętrzy pas i wymuszających kolizję.
Jeśli pojazdy nadjechałyby z tego samego kierunku to ten na zewnętrznym pasie musi tu zjechać z ronda.
I kto tu ma do oddania lejce ?
(dla niewtajemniczonych - lejce - Prawo Jazdy)
A kto powiedział, że ten nadjeżdżający z prawego wlotu musi wjechać wcześniej niż ten z górnego wlotu na rondo? Może się zdarzyć pełno sytuacji, że będzie odwrotnie.
Jak dla mnie tu obowiązuje po prostu pierwszeństwo z prawej strony, czyli ten na wewnętrznym pasie musi ustąpić temu na zewnętrznym, niezależnie od kolejności wjechania na rondo.
 
A kto powiedział, że ten nadjeżdżający z prawego wlotu musi wjechać wcześniej niż ten z górnego wlotu na rondo? Może się zdarzyć pełno sytuacji, że będzie odwrotnie.
Jak dla mnie tu obowiązuje po prostu pierwszeństwo z prawej strony, czyli ten na wewnętrznym pasie musi ustąpić temu na zewnętrznym, niezależnie od kolejności wjechania na rondo.
To znaczy, że dalej nie rozumiesz co oznacza znak A7.
Masz BEZWZGLĘDNIE ustąpić pierwszeństwa WSZYSTKIM pojazdom znajdującym się już na rondzie.
Kluczowe jest to czy pojazd był już na rondzie w momencie, kiedy Ty mijasz znak A7.
W dobie dzisiejszych kamerek to będzie proste do udowodnienia przez tego który już był na rondzie.
 
To znaczy, że dalej nie rozumiesz co oznacza znak A7.
Masz BEZWZGLĘDNIE ustąpić pierwszeństwa WSZYSTKIM pojazdom znajdującym się już na rondzie.
Kluczowe jest to czy pojazd był już na rondzie w momencie, kiedy Ty mijasz znak A7.
W dobie dzisiejszych kamerek to będzie proste do udowodnienia przez tego który już był na rondzie.
Czyli niezależnie od zajmowanego pasa ruchu, po dwukrotnym objechaniu ronda dookoła, uzyskuję bezwzględne pierwszeństwo przed wszystkimi? :)
 
Gdy jedziesz innym pasem niż prawy. Auta na prawym pasie mają bezwzględne pierwszeństwo i musisz je przepuścić, nawet gdy opuszczasz skrzyżowanie.
tak jest jedynie na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym bez wyznaczonych kierunków ruchu. Jeśli natomiast są wyznaczone kierunki ruchu kierowca w pierwszej kolejności musi stosować się do znaków drogowych. Tutaj rodzaj skrzyżowania nie ma znaczenia - na każdym, czy będzie to rondo, czy prosta krzyżówka kierowca jadący swoim pasem zawsze ma pierwszeństwo, oczywiście o ile nie ma znaków stanowiących inaczej.
 
Kilka lat temu w Bydgoszczy przemalowali jedno rondo z wszystkimi wlotami i wylotami po 2 pasy w ten sposób, że namalowali dokoła przerywaną linię oddzielającą pas w. od pasa z. Oprócz częstych niezamierzonych dzwonów znaleźli się cwaniacy którzy etatowo kręcili kółka na zewnętrznym pasie, żeby upolować jelenia. Trwało tak chyba z dwa lata.
 
961 - 980 of 1,151 Posts
Top