SkyscraperCity banner

401 - 420 of 425 Posts

·
Poznań
Joined
·
2,282 Posts
czy te karabiny były chociaż przestrzelane ? Bo zazwyczaj to otoczenie luf jest chyba lekko przykopcone.
To zdjęcie jest z czasów, gdy efy pachniały jeszcze nowością.
Obsługa techniczna dba o samoloty -wiec niby czemu maja byc zakopcone??
A nie podejrzewałem ich o to, że to czyszczą.
Czyszczenie okopcenia jest bardzo trudne, teraz są już brudne wokół działek.
 

·
Polish Space Marines
Joined
·
16,631 Posts
Ale o co chodzi? Pewnie raz na jakiś czas czyszczą, a nie codziennie. Dyskusja o tym czy ma okopcenia czy nie jest bezsensowna.
 

·
Ambasador Lublina
Joined
·
2,604 Posts
Samoloty F-16 oficjalnie rozpoczęły służbę. Są uzbrojone w tzw. żywą amunicję - oznacza to, że są przygotowane do obrony granic powietrznych NATO. Wyposażone w "snajpera" są w stanie zidentyfikować obcy samolot ze znacznej odległości.
W ramach dyżurów w obronie krajowej i sojuszniczej przestrzeni powietrznej - Air Policing - w gotowości pozostają dwa samoloty plus jeden zapasowy. Przez całą dobę dwóch pilotów jest gotowych do startu w ciągu 15 minut. - Nazywa się to dyżur bojowy, ponieważ mamy na pokładzie ostrą amunicję, ale naszym głównym zadaniem jest pomoc statkom powietrznym, które tego potrzebują - wyjaśnił ppłk Malinowski - Jeżeli ktoś pobłądzi, utraci łączność radiową, naszą rolą jest pokazać mu drogę do domu lub sprowadzić go bezpiecznie na nasze lotnisko - dodał.
 

·
Registered
Joined
·
228 Posts
Przed chwilą w TVN24 powiedzieli ze połowa Polskich F16 nie lata... czy ktoś wie dlaczego nie są wstanie latać??
 

·
Registered
Joined
·
460 Posts
^^

Pomiędzy " nie lata" a " nie są w stanie latać " jest ogromna różnica , może nie lataja bo nie ma takiej potrzeby i są w rezerwie taktycznej jak 90% naszej armii w czasach PRLu ale tamta rezerwa to były złomy nie nadające się do czegokolwiek.
 

·
Polish Space Marines
Joined
·
16,631 Posts
A jest taka potrzeba? Zapewne są to jakieś zaplanowane naprawy, przeglądy i inne duperele. Lepiej jest dbać o swój sprzęt i trzymać w hangarach jak jest coś nie tak, zamiast używać na zasadzie " o spsuło się... a tam, przecież to nie ważne"
 

·
Moderator
Joined
·
17,612 Posts
A jest taka potrzeba? Zapewne są to jakieś zaplanowane naprawy, przeglądy i inne duperele. Lepiej jest dbać o swój sprzęt i trzymać w hangarach jak jest coś nie tak, zamiast używać na zasadzie " o spsuło się... a tam, przecież to nie ważne"
Jak to w NASA poniekąd robili, zachwycając się, że z lotu na lot coraz więcej płytek osłony termicznej odpada, a mimo to wahadłowce dolatują szczęśliwie na Ziemię. A tu się im nagle Columbia spaliła. Zbagatelizowali problem...

Lepiej naprawić coś lub to dokładnie sprawdzić, jeśli nie działa, mimo że to duperelka, bo w połączeniu z inną awarią takie małe "coś" doprowadzić do tragedii...
 

·
=Old School=
Joined
·
3,924 Posts
Przed chwilą w TVN24 powiedzieli ze połowa Polskich F16 nie lata... czy ktoś wie dlaczego nie są wstanie latać??
niby z tych co nie lataja wyciagaja czesci do tych co lataja, tak przynajmniej kiedys czytalem

rowniez czesci zamienne mieli nam sprzedawac po tanszej cenie Holendrzy ale nie wiem czy tak sie stalo
 

·
Registered Stuffed Tiger
Joined
·
532 Posts
Nie ma że tymczasowy, zazwyczaj najtrwalsza jest prowizorka. Tak można było bawić się starymi migami albo w aeroklubach, ale w przypadku F-16 gdyby to zależało ode mnie to byłoby niedopuszczalne.
 

·
Jestę Solo tej ziemi !
Joined
·
5,996 Posts
Tak robiono z Migami, ale nie z F16. Komuś się pomyliło jak w tym dowcipie.
 

·
Moderator
Joined
·
17,612 Posts
Ja tam kanibaliźmie nie widzę nic...gorszącego :D, jeśli nie trwającą wieki prowizorką. Przeszczep części z jednego do drugiego samolotu tak, aby otrzymać przynajmniej jeden sprawny samolot (zamiast dwóch niesprawnych), ale tylko do czasu dotarcia przesyłki z częściami, nie byłby niczym złym. ;)
 

·
=Old School=
Joined
·
3,924 Posts
kolego Niedas dziwisz sie kanibalizmem lecz:

Myśliwce F-16, które polskie wojsko kupiło od Amerykanów, miały więcej usterek niż ser szwajcarski dziur. "Rzeczpospolita" dotarła do dokumentu, który opisuje awarie, jakie wykryto w jedenastu samolotach, przysłanych nam z USA. MON zaprzecza.

W najgorszym stanie był samolot z numerem 4044. Przyleciał do Polski bez bloku anteny GPS, z niesprawną instalacją tlenowo-ratowniczą i popsutym systemem rozpoznawania wrogich obiektów.

Ale inne maszyny były również w kiepskim stanie. I nie chodzi tylko o wadliwe przewody, ale też o to, że popsute były dużo ważniejsze elementy - na przykład komputery pokładowe. Niektóre usterki mogły być niebezpieczne dla pilotów - w czasie lotu nie działały zawory przeciwoblodzeniowe, były kłopoty z podwoziem i instalacją tlenową. Wszystkie usterki na szczęście wykryli mechanicy z bazy w podpoznańskich Krzesinach. Właśnie tam stacjonują polskie F-16.

Wojsko zapewnia, że problemy były tylko z pierwszymi czterema myśliwcami. Ale z dokumentów wynika, że technicy znaleźli usterki też w pięciu kolejnych myśliwcach z pierwszej partii. Według nieoficjalnych informacji, także inne myśliwce - a mamy ich 37 - wymagają napraw.

Rzecznik Sił Powietrznych major Wiesław Grzegorzewski zapewnia, że usterki nie są groźne, a mechanicy łatwo sobie z nimi poradzą. Dodaje, że z 27 maszyn tylko trzy czekają na części zamienne.

Ale naprawa samolotów kosztuje. Polski rząd przeznaczył 123 mln dolarów na części zapasowe do myśliwców. Pieniądze te mają wystarczyć na usuwanie usterek do 2010 r.

Bartłomiej Bajerski
Dziennik.pl
wiec nie ma czym sie dziwic ;)
 

·
Warsaw patriot
Joined
·
4,251 Posts
^^
Jak sie nie myle to bylo w lokalnym Glosie Wlkp z 2008, ale nie moge znalesc tego art w sieci.
Głosie wielkopolski hahahahaw 2008...3lata temu!

Niekompetencja dziennikarzy jest zatrważająca, dlatego dobrze ,ze w wojsku nie ma demokracji i wolności słowa...a czysto technokratyczna, hierarchiczna struktura.

Co wy jakies stare artykuły dajecie, 37??Tyle to było...ale na pocz 2008.Od 2009 mamy 48....Przciez to normalne,ze jak sie wprowadza nowy typ samolotu-to przez 4-8lat mamy usterki wynikające z procesu uczenia się,szkolenia ,samoloty te były nowymi wersjami samolotu block52 etc. To samo dzieje się w Niemczech na EF 2000, we Francji z Rafael, w Czechach na Grippenach etc.

Tak było z Su 22, Mig 29tymi....
W Pl nawet MIg 29 sie nie kanibalizuje-tych co ma się zach do 2020-któregoś...(wszystkie części przych. regularnie z Rosji)
 
401 - 420 of 425 Posts
Top