SkyscraperCity banner

541 - 560 of 598 Posts

·
Veteran of the meme war
Space hamster
2,306 Posts
^^Nechápem o čo ti ide. Keď hovoríme "Česi" tak zvyčajne myslíme predstaviteľov národa, čo je politická špička a tá má moc kvôli komplexom pár ľudí spraviť rozhodnutia.

·
Registered
229 Posts
Ondro ten tvoj nazor mal byt nejaky pokus o flame war? Sem tam tu totiz zabludi aj par Cechov a ja by som sa proti takemu osoceniu branil, aj keby sa tykalo mojich predkov. Dnes nam uz ani neprinalezi komentovat, to ako boli rozdelovane financie a vplyv spolocnom state medzi oba narody, kto na koho doplacal, kto sa od koho ucil a pod. Ano, vzajomne vztahy neboli idealne ani za spolocnej republiky a vzajomne krivdy sa pravidelne vytahuju, ked treba na niekoho zvalit vinu za neuspech v sporte, ekonomike, podnikani atd. Ako pise inundacni sachticka, pochybujem, ze ceska cast naroda by v tej dobe nemala rada v krajine olympiadu, ani v pripade zeby sa konala v Tatrach a nejaky Strougal o nazore vacsiny prd vedel.
K horam na Slovensku mali/maju Cesi casto lepsi vztah nez my Slovaci. Za spolocnej republiky napr. vyznackovali velku cast turistickych tras, co vyuzivame dodnes a niektori tu kvoli horam nakoniec ostali aj zit. Pred prvou republikou tu bol len tie hory a polia inak hovno, nejake fabriky sa postavili este za R-U, ale vacsina Slovace sa venovala polnohospodarstvu alebo chlastaniu za postupnej madarizacie. Cesi tu pocas CSR priniesli aku taku vzdelanost, technologicke know-how aj investovali zo spolocneho rozpoctu, na to aby sa vyhladili ekonomicke rozdiely v krajine. Aj keby to robili zo zistnych dovodov, tak Slovaci na tom v konecnom dosledku ziskali.
Ja som v Prahe odstudoval takmer dva roky ako vymenny student a pravda je taka, ze vacsine Cechov je ukradnute co sa na Slovensku deje, pokial ich to osobne neovplyvnuje. Najvacsim paradoxom, ktory som mal moznost vidiet, bol ten vnutorny boj hrdeho Bratislavcana, ktory odide do Prahy za pracou alebo studiom, ked sa z neho razom v Prahe stane "vychodnar", presne ako ti, ktorych predtym mozno oznacoval ako pricinu vsetkeho zla, neuspechu a bordelu v nasom hlavnom meste.
Ja som v tejto oblasti cesko-slovenskych vztahov vzdy neutralny, pochadzam zo zmiesanej cesko-slovenskej rodiny a spolocna republika nam vyhovovala. Tym, ze sa roztriestila sa obe krajiny oslabili a razom stratili to co spolocne budovali 40 rokov ako jeden narod. Prave preto, ze boli take nazory medzi castou populacie ako tu podporil Ondro, tak je jasne, ze republika nemohla vydrzat. Aj tak to nakoniec pre nas to dopadlo najlepsie ako mohlo, ochranili sme si svoju narodnu identitu, vybudovalo sa ake take priemyselne a vzdelavacie zazemie a nakoniec sa oslobodili od komousov, ktorych sme si po 20 rokoch opatovne zvolili. Asi pojdem do OT, ale musel som to napisat.

·
Banned
3,248 Posts
inundační šachtička;111593923 said:
A to ten Štrougal provedl mezi Čechy průzkum veřejného mínění, když to(údajně) řekl nebo z něj hovořil pouze jeho osobní komplex a nepřejícnost vůči Slovákům?

Myslím, že kdybyste se před 40 lety zeptali v Praze obyčejných lidí, jestli jim vadí OH v Tatrách protože je to na Slovensku, zaťukali by si na čelo.

Snad se z toho postupem času nestane podobný fenomén jako Benešem nařízené sestřelení Štefánika, nebo Havlova likvidace slovenských zbrojovek.
Je urcita/znacna cast slovenskej spolocnosti, ktora trpi nesmiernym komplexom vecne uplakaneho chudacika, ktoremu ublizuju, nepraju a nemaju ho radi ziadne ostatne narody a krajiny tohto sveta.

A ktore su zaroven zodpovedne za vsetko zle a chudobu, ktora sa nachadza na Slovensku.

Bojovat proti tejto narodnej crte u tejto casti spolocnosti nema vyznam.
Zrejme sa s tym treba jednoducho zmierit.

·
Veteran of the meme war
Space hamster
2,306 Posts
Ondro ten tvoj nazor mal byt nejaky pokus o flame war? Sem tam tu totiz zabludi aj par Cechov a ja by som sa proti takemu osoceniu branil, aj keby sa tykalo mojich predkov.
Nie, to bolo len konštatovanie.
Počkaj, už to chápem. Aha, takže keď sa robia pozitívne a neutrálne rozhodnutia v medzinárodnej politike, tak je priam nutnosť hovoriť reprezentantom krajín v prenesenom zmysle ako o celom národe, ale keď niekto rozhodne negatívne, tak to je zrazu osočovanie národa. Zaujímavé. V tom prípade neviem, kto má komplexy a neviem, kto nedokáže prehltnúť, že jeho reprezentant je aj jeho reprezentant. Samozrejme, teraz je veľká móda hádzať vinu a dištancovať sa od politického zoskupenia v minulom storočí, ale netreba zabúdať, že rovnaký argumet, že "väčšine obyvateľstva to bolo šumafuk" sa dá použiť aj teraz a v konečnom dôsledku aj to, že sme žili v politickom systéme, v ktorom sme žili je PRÁVE vinou tých obyvateľov, ktorým to bolo šumafuk. Ako totiž povedal JFK: Najhlbšie miesta v pekle sú vyhradené pre tých, čo si v časoch mravnej krízy zavchovajú neutralitu. Tak by bolo dobré, keby sme sa prestali na chvíľu urážať a označovať výroky o našej histórii za "osočovanie" a začali niesť zodpovednosť za činy našich predkov. Je fakt, že isté veci, čo sa kedysi odsúhlasili sa odsúhlasili len preto, že politikom v Prahe vôbec nezáležalo na Slovensku a že keby si mali podobné veci odsúhlasiť v ČR, tak by si ich nikdy neodsúhlasili. Je to ale tiež aj naša vina, pretože časť návrhov, čo sa odsúhlasili najprv muselo prejsť odsúhlasením na Slovensku. Poznám človeka, čo by ti mohol hovoriť hodiny o tom, ako keď sa rozprával s robošmi, čo v Trnave a Bratislave búrali našu históriu sa chvástali, aké barabizne búrali, pritom nemali ani tušenia, akú historickú hodnotu mali.
Ja som v Prahe odstudoval takmer dva roky ako vymenny student a pravda je taka, ze vacsine Cechov je ukradnute co sa na Slovensku deje, pokial ich to osobne neovplyvnuje. Najvacsim paradoxom, ktory som mal moznost vidiet, bol ten vnutorny boj hrdeho Bratislavcana, ktory odide do Prahy za pracou alebo studiom, ked sa z neho razom v Prahe stane "vychodnar", presne ako ti, ktorych predtym mozno oznacoval ako pricinu vsetkeho zla, neuspechu a bordelu v nasom hlavnom meste.
Ja som v tejto oblasti cesko-slovenskych vztahov vzdy neutralny, pochadzam zo zmiesanej cesko-slovenskej rodiny a spolocna republika nam vyhovovala. Tym, ze sa roztriestila sa obe krajiny oslabili a razom stratili to co spolocne budovali 40 rokov ako jeden narod. Prave preto, ze boli take nazory medzi castou populacie ako tu podporil Ondro, tak je jasne, ze republika nemohla vydrzat. Aj tak to nakoniec pre nas to dopadlo najlepsie ako mohlo, ochranili sme si svoju narodnu identitu, vybudovalo sa ake take priemyselne a vzdelavacie zazemie a nakoniec sa oslobodili od komousov, ktorych sme si po 20 rokoch opatovne zvolili. Asi pojdem do OT, ale musel som to napisat.
Postav sa do fronty, už tretím rokom v Prahe žijem a študujem.
Nemám nič oproti Čechom, ale každý Čech ti sám povie, že ich politici(ako aj naši) boli a sú idioti. Tu je taký istý problém ako u nás, všetci na vládu len frflú a skutek utek. Resp. možno majú vyššie účasti na voľbách a možno si dokážu si trochu porobiť väčší poriadok ako my, ale zas až tak ďaleko oproti nám v politike nie su. A všade je ten istý problém - ľudia si (ne)zvolia určitých lídrov a potom za nich odmietajú niesť zodpovednosť, namiesto toho len v hospodách frflú a frflú. A k tomu chľastaniu - tu sa chľašče oveľa viac než na nejakom Slovensku ;) Jediný rozdiel je v tom, že Český národ mal pri vzniknutí ČSR(prvej ČSR) akú-takú znalosť ohľadom riadenia štátu. A je to smiešne, ako si ľudia ako ty(a zaq), bojujúci proti lokalpatriotizmu a nacionalizmu potom vylejú zlosť na nejakom generickom konštatovaní ;)
To čo bolo, bolo, to čo je to je. Za to, že konštatujem, že v minulom storočí boli Rusi alebo Nemci antisemitickí, neznamená, že sú antisemitickí aj teraz a tiež to neznamená, že rozdmiechavam nenávisť židov voči nemecku a rusku, pretože som konštatoval, že niečo bolo. Len zakomplexovaní ľudia žijúci v minulosti si môžu takéto výroky vykladať ako osočovanie a urážať sa.
A argument "väčšine obyvateľstva to je šumafuk" je absolútne scestný a priam by som povedal, že ukazuje zaostalosť vlastnej krajiny, pretože väčšine obyvateľstva NEMOŽE byť šumafuk čo ich líder hovorí a ako sa správa, keď im to je šumafuk, tak je niečo zle. Totiž pre každú krajinu je zlomové uvedomenie si, že nezáleží len na tom, že mne osobne je dobre a ostatní ma nezaujímajú, ale precitnutie, že patrím do istého systému a že ten systém nie je dobrý, pokiaľ hlava toho systému nie je dobrá, nevie, čo potrebujem, nevie, čo potrebujú ľudia okolo mňa a robí zlé rozhodnutia a prestane mi byť šumafuk, čo sa okolo mňa deje a že to, že sa určití ľudia majú dobre a že určitý systém funguje aj keď nie je dobrý a v určitom zmysle ma obmedzuje a mrhá mojimy prostriedkami a začnem si dožadovať, aby sa systém zmenil a prestanem "držať hubu a krok". Stále viac sa presvedčujem z podobných výrokov, ako "väčšine obyvateľstva to je šumafuk", že stále nie sme pripravení a že sme stále neprecitli a že sa práve preto nemôžeme radiť medzi vyspelé krajiny.

PS.: Nechápem, čo sem zaťahuješ Bratislavu a východniarov, osobne som nikdy nemal pocit taký, ako ty opisuješ a nikdy som nemal nič proti východniarom. Tuto je iný problém a to ten, že Bratislava je príliš malá, je to v podstate dedina a sedlač v BA nedokáže prekúsnuť to, že im do dediny chodí aj niekto z druhej dediny. Klasický problém na Slovensku. Praha je už mesto, keď ideš do Billy, tak ti predá potraviny ruska, keď ideš do sámožky, tak tam nájdeš len a len vietnamcov a číňancov, keď ideš okolo stavby, tak väčšinou počuješ rumunčinu, ukrajinčinu a moldavčinu a keď prídeš na nejakú recepciu alebo do reštaurácie, tak ťa obslúži recepčná slovenka alebo čiašnik slovák a pokiaľ sa prejdeš po starom meste, tak nepočuješ češtinu, ale angličtinu, nemčinu a japončinu. Jednoducho multikulturalizmus ako má byť, v BA keď za deň vidíš skupinku turistov odinakiaľ než z Japonska, tak to je sviatok. Vôbec to nesúvisí s dnešnou diskusiou, súvisí to s tým, že BA je jednoducho veľká dedina.
PS2: a ČSR jednoducho nemohla vydržať. Keď si pozrieš, tak VŠETKY federatívne republiky, všetky únie ktoré nie sú historicky dané(ako napr. Rusko), ale vznikli z vôle národov spojiť sa si vytvorili hlavné mesto na neutrálnej pôde. Napr. Washington - to mesto nie je najväčšie v USA, historicky žiadnu rolu nehralo a vznilo až po vytvorení USA(v roku 1790). Alebo EU - "hlavné mesto" je v Bruseli, kedysi na neutrálnej pôde Belgicka a aj to je tam len parlament, nie je tam moc EU centralizovaná, ostatné orgány sú roztrúsené po Stuttgarte, Haagu,...), alebo UN, kde má sídlo? Ženeva - skutočne neutrálna pôda, do roku 2002 ani nebolo členským štátom. NATO - kde je? v Bruseli. Ako by to vyzeralo, keby bolo sídlo NATO vo Washingtone, alebo ešte lepšie v Langley, z jednej strany CIA, z druhej strany USAF základňa? Kto by sa pridal do NATO? Nikto. Pokiaľ ti nestačí, tak ďalšie príklady - Brasilia, Canberra, Ottawa, dokonca aj Ankara ti môže byť podobným príkladom. To, že hlavným mestom ČSFR bolo hlavné mesto Česka naznačovalo, že niečo je zle, pretože Praha rozhodne nebola neutrálne územie, keďže Praha vždy symbolizovala moc Českého monarchu nad ľudom Česka, Sliezska a Moravy, prípadne moc cára Sätej ríše rímskej nad všetkými jej krajinami(tak isto, ako Viedeň). Do Prahy nemajú blízko ani Moraváci, nieto ešte Slováci, čiže v podstate nemôžeš ani hovoriť o federácii dvoch národov, keďže je od sídla moci jeden z národov de facto odrezaný. ČSR bol paškvil, ktorý si vymyslel Masaryk na základe jeho snov o neexistujúcom Československom národe, ktorý sa uskutočnil len preto, že to bola príležitosť oslobodiť sa od Maďarskej nadvlády. Historicky a politicky ale nemal šancu na úspech.

·
Registered
239 Posts
...Účasť Slovenskej republiky je tu úplne nadbytočná, Poliaci nech si komerčne prenajmú stredisko v Jasnej a vybavené. Naozaj nevidím najmenší dôvod, aby na takéto podujatie išiel zo slovenskej strany čo i len cent. Nechápem, prečo by sme sa z verejných zdrojov skladali Jebkovi a Trtkovi na propagáciu ich strediska.
1.Cracow don't need an advertisement since it's one of the top tourist destinations in Europe.
2.Zakopane alone (30 thousands inhabitants) is visited by 3 milions of tourists every year and it's already overcrowded. Poles will always come here for the local folklore well known and appreciated all over country.
3. Jasna and other Slovakian ski resorts host big numbers of tourists but still want attract more which is not easy having alpine resorts so close.
4. Olympic games mean:
- great advertisement for Poland and Slovakia.
I doubt you would ever heard about Lillehammer without Olympiad. Have you ever before heard about Krasna Polana near Sochi ?

- better communication between Poland and Slovakia.
Majority of tourists in Slovakian resorts are Poles. But honestly speaking Slovakia although beautiful and with very good ski infrastructure is not a place that is indicated by Poles as a one of main winter destinations abroad. The are two reasons of this- lack of information and bad communication between our states. What's more there are plenty of Russians and Balts who would come to Slovakia through Poland if there was some decent and effective communication.

It would be great to host Olympiad in Cracow and Tatras. All those places complement each other and can create an unique event. Not by spending billions of dollars like in Sochi but by showing our hospitality, highland folklore of Spis, Orava, Podhale, local cuisines and our similar but different cultures. No one will lose, all can win. :cheers:

·
YIM.BA
8,966 Posts
^^I totally agree with you. Everybody here in Slovakia pretends, that we will have to pay for the whole Olympics and it will be only a great tunnel of public funds. It seems, that everybody forgot, that we basically don't need to build anything special, because almost all the skiing infrastructure is finished and now we just need to upgrade the traffic infrastructure, which is necessary also without Olympics. Almost all financial pressure will be on the Polish side and for Slovakia and Slovak mountains it will be just a great world-wide advertisment for a very low price.

·
Veteran of the meme war
Space hamster
2,306 Posts
^^So what? We don't want advertistment, well, we want it, but not this way. It is not Polish-Slovak colaboration, it is not joint candidature, it is Polish candidature. I'll say it this way: Poland don't have suitable venues for alpine skiing. They don't have it anywhere in the country, since majority of the country are lowlands. And they want to have olympics in Poland. I ask you: Why should we pay for your olympics even a cent, if it is not our olympics? We have the venues and they are solid base for any form of competition. It is as if some artist came to Slovakia and said: I want to have a concert in Nepela Stadium, I would like if you let me have the stadium for free and pay me some money so I can buy microphones and reproductors. How ridiculous does it have to sound for you to realize it is complete and utter bullsht? We have something you don't and we are willing to give it to you for free, even contribute in some payments. We are willingly becomming the Poland's bitch in this olympic games and our leaders want nothing for it. That is just outrageous. And keep that advertistment crap, we could get better advertistment if we invested the money into advertistment. :nuts::nuts: Sorry, I don't mean to insult Poland and Poles or you, I am pointing out the incompetence of our government to get a better deal from this, because this just sucks, you don't say yes if there is a place to negotiate better deals, it is like if you bought a car from a reseller at certain price and another reseller across the street would have it for half a price you bought it, all the same with the same gadgets and stuff, even the same color. We could have negotiated at least some hockey plays to take place in Slovakia or something. Fico just said yes to a proposal without any certain concept, they just said "we need this venues, organize those disciplines for us"(well, not exactly, but you get the point), they had no organization plan and he said yes just because he saw an opportunity to tunnel more state funds. This whole thing is a farce.
If we cut this crap and invest those money into space research instead(both, us and Poles), we could create a moon base. :no:

·
YIM.BA
8,966 Posts
We are not able to organise whole Olympics alone and I am afraid we will never be. This is is the only chance, how to get at least some Olympic disciplines to be organised in Slovakia. If any country similar to Slovakia had chance like this, to organise a part of the Olympics in their mountains basically for free, they would definitely do it, I am absolutely sure. Norway or Switzerland can afford to deny it, but we should take this chance.

·
Veteran of the meme war
Space hamster
2,306 Posts
^^And do we really need to organise Olympics? Do we really need to throw huge amounts of money out of window and get only two weeks of fame? Do we really need to build another Potemkin's Village? Olympics is not about sport anymore, it is just money and money and money and politics. Like the anti-LGBT-propaganda law in Russia, the USA censorship of the opening ceremony, or even the fiasco of our sportsmen. Sport in Slovakia is dying, we send not the best to the Olympics, but the closest friends of club leaders. And the result is, that the best Slovak sportsman is a Russian that is allowed to the olympics just for tradition. We need to invest into sport, but not to Olympics, we need to support independent small clubs. For example, I know a girl that is an European champion in Karate and do you know how much money she did recieve from this state as support when going to the championship? ZERO. She had to pay for travelling there and stay in a hotel there herself. And when she won, she did not even recieve a report on sports news(only a 30s interview on TA3 and RTVS, which no one watches, so she couldn't find any sponsors). I am sure that there are lots and lots of sportsmen like her who don't get any support from the state, no space in media and represent our country thousand times better than those corrupted ice hockey and football teams that everyone is talking about. And the fact that the Olympics are going to be this close won't get them there. Quite the contrary, I think that it will be another demotivational factor for our sport. :eek:hno:
For me it looks like another pointless thing that some people support just because they have to masturbate their egoes(and by it, I don't mean you, I mean the politics and their supporters, I think that yes, if there is a possibility to take a part in Olympics for not too much money, do it, but do it for something, not just for free, like we are going to do it, I am pointing out the pointlessness of the whole olympics thing, because, and I repeat myself, Olympics are not about sport anymore) to say that "we had olympics in our country", nothing more. It does not bring any benefits for Slovakia, Slovakia won't change, our attitude to tourists will still be crap and even if that "advertistment" brings more tourist into Slovakia, soon after they find out how crappy hotels we have for that prices, how crappy services we provide and how crappy infrastructure we have, they will figure out that Slovakia is not the way to go and for the same price they can have a holiday in Italy, Germany or Switzerland mountains where the services and infrastructure is on whole new level than here and they will never come back. And this applies to Poland too, it is great how fast is Poland growing, but frankly, there are still lots of things to improve(yes, Poland is years ahead of us in development, but it does not mean it is alright now and they can stop) and it would be better for Polish people if the money invested into those "Olympics" had better use somewhere else, like building a High Speed Railway across the country, Super Large Hadron Collider under Warsaw, a cosmodrome in Gdańsk... I think people don't realise how huge amount of money we are talking about.

·
Registered
239 Posts
^^I don't know the details but as far as I'm concerned it's Cracow's candidature as a main residential centre and place of ceremonials (which is sensible if you think of building basic part of the Olympic town that won't be neglected after the games) and Slovakian-Polish Tatras as a main sport venue. So saying about Polish candidature is a misunderstanding.

Certainly the cooperation must be accentuated before, during and after Olympiad.

Talking about money - Russian example isn't adequate even if we were discussing about USA candidature. Frankly speaking Russian example is a sick freak.

Lastly Slovakian Tatras can be boring without Polish part and vice versa.
But our common Tatras are unique and one of a kind. It's our joint business to let people discover it.:cheers:

·
Veteran of the meme war
Space hamster
2,306 Posts
^^Kraków(i don't know why you're trying to anglicanize the name of your city, but nevermind) is a Polish city. It is far from the border, far from the Tatras. It's distance from the mountain range is almost as far as from Polish border to Hungarian border in Slovakia. Hence Kraków's candidature is Polish candidature. You could say it is common candidature if and only if it was Zakopane's candidature. Saying it is not Polish candidature is demagogy.
The "Tatras are boring" is demagogy, the worst argument ever and an insult(to Carpathians, if you say it, you certainly were never in neither part of High Tatras, they would be sufficient enough only if the Polish part alone existed). The most of the Carpathian mountain range is in Slovakia and Romania, Poland has only one tiny bit of High Tatras and don't forget, those Slovak venues are in Low Tatras.
You do realise that even without the budget overrun it is extreme amount of money, if you don't believe the Sochi cost see the London's olympic cost - $14 billion! Thats roughly 10billion €. For comparison, the budget for building LHC was 7,1bn € and yearly budget of CERN is only 1bn €. Cost of construction of LGV Est, which is 300km HSR line at 320km speed is approx. 4bn €, which implies that 100km of LGV track on mildly hilly and lowland terrain is 1,3bn €. ESA yearly budget is 4,3bn €, from which they fund building their rockets, ISS collaboration, building of various scientific satellites, research in avionics and rocket science and building launchpads for new rockets. The all new Kingdom Tower is expected to cost less than 0,8bn €(4bn SR)!:bash::eek:hno:
That can't possibly be profitable. All those articles about profits from OG are taking into account the "profit for economy", which are huge numbers, however, they are imaginary(not as ∈ ℂ), they go only to those big companies that own those hotels and ski centers. The only one who will get rich from it is Metrostav/Doprastav/Váhostav and J&T. The state will be in bigger debt than ever.

·
Registered
3,956 Posts
Väčšina olympijských športovísk chátra. Ako dopadne Soči?

http://sport.pravda.sk/zoh-2014/cla...mpijskych-sportovisk-chatra-ako-dopadne-soci/

môj názor stále pretrváva ak chcú PL olympiádu nech si znášajú a platia všetko.

ondro vo väčšine s tebou súhlasím iba by ma zaujímal ten názor na hotely a služby. Príde mi to taký príspevok všedného Slováka. Nič hrozné na Sk hoteloch a službách nevidím. Keď to porovnám napr s GB tak mám radšej tie slovenské.

·
Veteran of the meme war
Space hamster
2,306 Posts
^^Jj, hotely sú fajn, ale za tú cenu, čo si pýtajú sú trochu predražené(teda myslím najmä Bratislavu a Tatry, v ostatných častiach Slovenska sú ceny +/- primerané a je pravdou, že aj v tej BA a v Tatrách sa dá nájsť lacné ubytovanie) na to, aká sme krajina a na to, čo všetko môžeme ponúknuť a že tie hotely, kam chodia zahraniční turisti a že našinci by si nikdy také hotely nevybrali, ale to je normálne, že chceme ryžovať na cudzincoch, to je normálka aj tu v Prahe.
Ohľadom služieb... Keď chceš vidieť služby ako má byť(teraz nehovorím o službách v hoteloch), tak si zabehni do Paríža, Ženevy alebo Bernu a porovnaj si služby v Bernskaj katedrále, kam ťa pustia zadarmo, chalpík tam sedí pri vchode, privíta ťa a na otázku, či sa tam môže fotiť ti s úsmevom odpovie, že áno a ešte ťa podkuražuje, nech fotíš a dávaš to na internet, pretože vedia, že fotky turistov sú reklama zadarmo, porovnaj si to s Levočou, kde nemôžeš pomaly ani vstup do kostola nájsť, keď ho nájdeš, tak na dverách nájdeš malú tabuľku slovensky, že zaplať na fare zdutej farárke, ktorá ti na otázku, že či sa môže fotiť vynadá, akoby si chcel ukradnúť ten oltár. Je síce pravda, že reštaurácie a kaviarne sme sa už naučili, ale vo všetkom ostatnom sme ďaleko za opicami. Alebo ďalší príklad je archeologické nálezisko pod Ženevskou katedrálou. Ak si nebol, tak ti veľmi odporúčam sa staviť, ono síce nálezisko nuda(pár stien a hotovo, vyzerá podobne ako pozostatky slovanskej rotundy na BA hrade), ale jeho spracovanie, množstvo informácií, čo sa tam dozvieš a ako to vedia predať rozhodne stojí za pozretie.
PS: teraz nehovorím nič o cene, je pravdou, že tie naše atrakcie sú niekedy až desaťnásobne lacnejšie, ale keď si porovnáš platy a kúpischopnosť Švajčiarska/Francúzska, tak prídeš na to, že ono keby nasadili slovenské ceny, tak by ani tie recepčné neuživili, resp. uživili, pretože tam chodí neporovnateľné množstvo návštevníkov v porovnaní so Slovenskom, ale to je presne dané aj tým prístupom ľudí, ktorý som spomínal.
A ono mi ani nešlo o to, že sú hrozné, ale o to, že za porovnateľnú cenu dostaneš rovnakú dovolenku v Švajčiarskych, Talianskych, Rakúskych alebo Nemeckých alpách s väčšou pridanou hodnotou.
PS2: Inak keď chceš vidieť dobré služby, tak ani netreba ísť ďaleko. Osobne mne stačí len ísť metrom Cčkom štyri zastávky :) Ono aj tu si už navykli na západné ceny, ale čo je dôležité, že za tú cenu dostaneš nejakú aj pridanú hodnotu, napríklad stredoveko oblečeného sprievodcu, čo ťa s úsmevom privíta, podebatí s tebou(a dozvieš sa, že to je študent z Prešova :D ) a poukazuje zaujímavosti Staromestskej veže Karlovho mostu :) prípadne to divadielko s výmenou stráží alebo divadielko s trubačom na Staroměstské radnici...

·
trancer men
2,838 Posts
ja som stale toho názoru , že ak sa ma na Slovensku niečo diať tak su to majstrovstvá, či už ziazd, alebo biatlon, proste disciplíny, na ktoré mame podmienky, to by bola lepšia, reklama, za menej penazí

·
Registered
1,836 Posts
...and it would be better for Polish people if the money invested into those "Olympics" had better use somewhere else, like building a High Speed Railway across the country, Super Large Hadron Collider under Warsaw, a cosmodrome in Gdańsk... I think people don't realise how huge amount of money we are talking about.
I couldn't agree with you more :) Greetings from Poland :cheers:

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
36,962 Posts
Russia made Olympic games at an otherwise summer resort. No infrastructure, not just sport infrastructure, but any kind of infrastructure existed before the games there. Add corruption to that too and the fact they wanted to impress like China. Slovakia and Poland wouldn't have to spend that much, not at all.

·
Registered
9,874 Posts
ja stale toho názoru , že ak sa ma na Slovensku niečo diať tak su to majstrovstvá, či už ziazd, alebo biatlon, proste disciplíny, na ktoré mame podmienky, to by bola lepšia, reklama, za menej penazí
Suhlasim . Pripadne sa snazit o vystavbu toboganu, opravit mostiky a uchadzat sa o svetovy pohar, rovnako biatlonovy areal...

·
Registered
239 Posts
^^Kraków(i don't know why you're trying to anglicanize the name of your city...
I'm not trying anything, I'm just writing its name in english. (btw English dictionary doesn't know "ó")

...is a Polish city. It is far from the border, far from the Tatras. It's distance from the mountain range is almost as far as from Polish border to Hungarian border in Slovakia...
Yes, it is Polish. Is it far from Tatras? From the Polish point of view I wouldn't say that. Using an expressway, that we hope will be built, it's less than an hour of a picturesque journey. The more important thing is that Cracow, as a cultural centre, is strongly associated with Tatras and the whole region. I mean thinking of Cracow you think of Tatras. Standing on Tatra's peaks you feel the Cracow's genius loci. This is an obvious fact for anyone who had an opportunity to taste Cracow.

...You could say it is common candidature if and only if it was Zakopane's candidature...
Illogical, since Zakopane is a Polish town as well.

...Saying it is not Polish candidature is demagogy...
All I said was that Cracow,as a main residential centre for Olympiad and host of ceremonies, represents all places which will take part in the event. Candidature is common Polish-Slovakian or Slovakian-Polish.
Btw I haven't said Cracow is not a Polish candidature, so there is no reason to impute me demagogy. For the arguments indicated above I have only said and still claim that talking about Polish candidature is a misunderstanding.

The "Tatras are boring" is demagogy, the worst argument ever and an insult(to Carpathians,...
Your quotation is a false. Literal quotation goes like this "Slovakian Tatras can be boring without Polish part and vice versa. But our common Tatras are unique and one of a kind... ...let people discover it".- only residents of Carpathians with bad intentions could understand it as an insult.

The most of the Carpathian mountain range is in Slovakia and Romania, Poland has only one tiny bit of High Tatras and don't forget, those Slovak venues are in Low Tatras.
What's the point of saying such truisms? Smells like complexes.

...if you don't believe the Sochi cost...
"Russian example isn't adequate...., ...Russian example is a sick freak" - is it a denial of Sochi expenses?
Let me say it once again - "It would be great to host Olympiad in Cracow and Tatras. All those places complement each other and can create an unique event. Not by spending billions of dollars like in Sochi but by showing our hospitality, highland folklore of Spis, Orava, Podhale, local cuisines and our similar but different cultures. No one will lose, all can win". :cheers:

541 - 560 of 598 Posts