SkyscraperCity Forum banner
141 - 160 of 167 Posts

·
Registered
Joined
·
1,503 Posts
^^I di ato, po edhe ti duhest ta dish si i fryijne gjerat gazetaret tane. ;)
Nuk eshte gazetar ai qe foli eshte kryebashkiak a kryekomunar. Madje edhe vte projekti e "parashikon" kete tonazh. Nje vizatim kaq idiot nuk me kishin zene syte ndonjehere prandaj me ben pershtypje. Nje vizatim simetrik, nuk kam pare ndonje here port te tille.
 

·
Registered
Joined
·
1,503 Posts
Po ç'rendesi ka do te jene 400 apo 500 mije toneshe (jam shume dakort me aq sa kuptoj nga strategjia e ketij lloj tregu se askush nuk ka interes te kryeje aktivitet import-eksporti ne kete sasi nepermjet Shqiperise, qe e fundit por jo me pak e rendesishmja nuk ka as hekurudhe te hajrit per te transportuar keto sasi mallrash per/nga vendet e import/eskportit ne rajon).

Por nje gje eshte e sigurte. Qe nder te vetmet ente financiare qe do te kishin interes te kryenin nje investim kapital, e te pervetesonin nje hapsire portuale ne Shqiperi do te ishin pikerisht Turqia ose Kina.

Sot qe flasim anijet cargo qe vijne nga Kina, qe perben nje nga eksportuesit me te medhenj te mallrave drejte Shqiperise, nuk ankorohen dot ne asnje nga portet shqiptare (nuk di te them per Malin e Zi).

Eksporti kryhet me dy faza, te cilat parashikojne perpunimin ne portin e Selanikut (shperndarjen e konteniereve ne anije me te vogla transportuese) te cilat me pas i drejtohen vetem portit te Durresit nga ku behet edhe perpunimi perfundimtar drejte magazinave e me pas tregut.

Kjo gje sjell kosto te medha financiare per te dyja palet, ne menyre direkte apo indirekte, si ne kohe ashtu edhe ne para.

Mbase ne plan zhvillimor afat-mesem, mund te jete fitim-prurese per nje kompani ndermjetese Kineze te investoje ne nje port pothuajse te braktisur, per t'a pershtatur per perpunimin e anijeve cargo qe vine drejtepersedrejti nga Kina, ne drejtim te zones CEFTA.

Nuk e di sa dhe a mund te jete rentabel, por nese as ky skenar nuk do te ishte i tille, gjithe idiotizmat e tjera per projekte Italiane, Shqiptare apo "falje" qe perfliten per kete port jane pallavra kafenesh pa asnje pike kuptimi apo mundesi realizimi.....
Duhet te shkarkohen nje sasi e madhe konteineresh qe te vi ne Shqiperi nje anije direkte nga Kina dhe kjo gje nuk ka gjasa te ndodhe. Anijet me te vogla qe shperndane konteineret nuk vine vetem ne Durres por shkojne ne menyre te rregullt ne disa porte te Adriatikut dhe kjo balanc veshtire se ndryshon. Me nje fjale ato anijet me te vogla jane si tip autobuzesh urban qe ne menyre te rregullt vizitojne disa stacione ku ne cdo stacion lene disa konteinere dhe marrin disa te tjere.

Nuk ja vlen qe anija e madhe te harxhoj edhe 2 ose 3 dite me shume (vajtje ardhje) qe te vi deri ne Durres.
 

·
Registered
Joined
·
1,155 Posts
Duhet te shkarkohen nje sasi e madhe konteineresh qe te vi ne Shqiperi nje anije direkte nga Kina dhe kjo gje nuk ka gjasa te ndodhe. Anijet me te vogla qe shperndane konteineret nuk vine vetem ne Durres por shkojne ne menyre te rregullt ne disa porte te Adriatikut dhe kjo balanc veshtire se ndryshon. Me nje fjale ato anijet me te vogla jane si tip autobuzesh urban qe ne menyre te rregullt vizitojne disa stacione ku ne cdo stacion lene disa konteinere dhe marrin disa te tjere.

Nuk ja vlen qe anija e madhe te harxhoj edhe 2 ose 3 dite me shume (vajtje ardhje) qe te vi deri ne Durres.
+1. Quhet spoke-hub distribution. http://en.wikipedia.org/wiki/Spoke-hub_distribution_paradigm
 

·
Banned
Joined
·
642 Posts

Se shpejti do perfundoj kalata e re e portit, do kycet Shengjini me linja nderkombetare tragetesh dhe do behet thellimi i basenit te portit.
 

·
Registered
Joined
·
138 Posts
Le te flasim njehere per portin egzistues dhe projektet e tij, me shpresen se dhe keta te realizohen plotesisht ashtu sic edhe jane ne leter. Pastaj, kismet, te flasim per projektin "fantashkencor" per Shengjinin ne vecanti e Shqiperine ne pergjithesi.
 

·
Banned
Joined
·
6,739 Posts
Diversifiimi i portit të Shëngjinit: Haxhinasto:Rritje volumit të shërbimit.

LEZHE- Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto ishte këtë fundjavë në portin e Shëngjinit për të inspektuar punimet që po kryhen në ketë port detar.

Haxhinasto ka deklaruar se shumë shpejt ky port do të rrisë kapacitetet e tij përpunuese, volumin e shërbimeve, si dhe do të diversifikohet që të jetë edhe në shërbim të pasagjerëve dhe turizmit.

Haxhinasto ka folur edhe për projektin e portit të ri të Shëngjinit duke nënvizuar faktin se është e nevojshme arritja e këtij objektivi për të realizuar edhe ato shërbime që sot nuk mundësohen në portet shqiptare.

Vizitën e tij në Shëngjin, ministri i Transporteve e shfrytëzoi për të parë vendin ku do të ndërtohet porti i ri, si dhe për të diskutuar për mundësitë që ofron kjo portë detare jo vetëm për veriun e vendit, por edhe Kosovën.
http://www.shqiptarja.com/Aktualite...inastorritje-volumit-te-sherbimit-217485.html
 

·
Changeable constant
Connected
Joined
·
3,461 Posts

·
Registered
Joined
·
279 Posts
qit kusht kujt????
Ekziston nje ide e gabuar per kinen gjithandej neper bote. Un kam 4 vjet qe jetoj ne Kine dhe nuk i vihen kushte lehte Kines.
Dhe pastaj edhe sikur Kina te donte ta njihte Kosoven do ishte shum e veshtire per arsye se kto kane nje rajon mysliman Urumqia ose XinJiang si i thon kinezet dhe ato kan shume kohe qe duhet te ndahen nga Kina.

Megjithate uroj qe Rama te arri ne nje menyre ose tjeter ti shty qe ta konsiderojne njohjen si opsion
 

·
Changeable constant
Connected
Joined
·
3,461 Posts
qit kusht kujt????
Ekziston nje ide e gabuar per kinen gjithandej neper bote. Un kam 4 vjet qe jetoj ne Kine dhe nuk i vihen kushte lehte Kines.
Dhe pastaj edhe sikur Kina te donte ta njihte Kosoven do ishte shum e veshtire per arsye se kto kane nje rajon mysliman Urumqia ose XinJiang si i thon kinezet dhe ato kan shume kohe qe duhet te ndahen nga Kina.

Megjithate uroj qe Rama te arri ne nje menyre ose tjeter ti shty qe ta konsiderojne njohjen si opsion
Porti po u ipet per 25 vjet.... Nuk besoj qe esht diqka jo normale te futet ndonje kusht te tille, per ndryshe nuk ka port...
 

·
Registered
Joined
·
279 Posts
Kina pervecse ka 7 nga 10 portet me te medha te botes ka blere portin e Pireut dhe 50% te Selanikut. Duhet te ndergjegjesohemi qe nuk kemi me rendesine e meparshme per to kur ishim i vetmi aleat ne Europe, tashme jemi ne gare me te tjeret per te perfituar prej tyre, Kina ka dicka shume interesante qe nuk e kane fuqite e tjera te medha Kina hyn ne loje pa kushte. As nuk ve kushte as nuk pranon kushte (kur them nuk ve kushte nenkuptoj politike, jo parakushtet apo kushtet per mbarvajtjen e investimit te saj), e vetmja llogari qe ben Kina para se te kryej investime jan rezultatet. Nesa ka interes ekonomik e ben nese jo, i ka vdekur interesi per aleanca ideologjike qe me vdekjen e Maos.

Gjithsesi uroj me zemer qe Kina ta njohi Kosoven, megjithate sic thot nje miku im shum i dashur nga Kosova ketu ne Pekin me pare do njohi Shqiperine e bashkuar me Kosoven sesa Kosoven shtet me vete.
 

·
Changeable constant
Connected
Joined
·
3,461 Posts
Kina pervecse ka 7 nga 10 portet me te medha te botes ka blere portin e Pireut dhe 50% te Selanikut. Duhet te ndergjegjesohemi qe nuk kemi me rendesine e meparshme per to kur ishim i vetmi aleat ne Europe, tashme jemi ne gare me te tjeret per te perfituar prej tyre, Kina ka dicka shume interesante qe nuk e kane fuqite e tjera te medha Kina hyn ne loje pa kushte. As nuk ve kushte as nuk pranon kushte (kur them nuk ve kushte nenkuptoj politike, jo parakushtet apo kushtet per mbarvajtjen e investimit te saj), e vetmja llogari qe ben Kina para se te kryej investime jan rezultatet. Nesa ka interes ekonomik e ben nese jo, i ka vdekur interesi per aleanca ideologjike qe me vdekjen e Maos.

Gjithsesi uroj me zemer qe Kina ta njohi Kosoven, megjithate sic thot nje miku im shum i dashur nga Kosova ketu ne Pekin me pare do njohi Shqiperine e bashkuar me Kosoven sesa Kosoven shtet me vete.
Flm per nje sqarim te mire
 
141 - 160 of 167 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top