Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 151 Posts

·
Registered
5,028 Posts
Браво за тему.
Има много мјеста и у БЛ и у БГ на која ми се повраћа и која избјегавам када показујем град некоме. Поставићу и фотке временом.

·
Registered
3,824 Posts
Ја не знам шта је ту у питању, неријешени имовинско-правни односи или нешто треће, али убија ме помисао какв би центар могао бити (можда и најљепши од свих градова сличне величине), а фали му само да се "почисти" ових неколико страћарица...
Нпр. да се сруши Еуро сплет и ту направи нека зградица на мјесту садашњег паркинга која би визуелно одговарала палати предсједника РС и Академији, и да се поплоча дио испред ње, то би била прелијепа заокружена цјелина.
Даље, да се среди "плоча" и ту направи неки репрезентативан објекат, а поред паркић гдје је она калдрма на мјесту бивше пијаце...
Па затим даље у продужетку Господске према Позоришту да се уради права пјешачка стаза,а не оно сра*е које је сада, па то би било сасвим другачије. Плус још да се нешто уради са оним кафанама које су одвратне ....

Стално се прича како се улаже у центар, а ја искрено мислим да ово што сам набројао заслужује хитно рјешавање јер је то ипак ценар центра града...

·
any old place
7,092 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Даље, да се среди "плоча" и ту направи неки репрезентативан објекат, а поред паркић гдје је она калдрма на мјесту бивше пијаце...

·
Registered
3,824 Posts
^^ Не одговара та тема најбоље овој тематици. тамо су више неке куће које су кичасте, онако праве "љанерске"...
Ова тема погађа у центар проблема, јер говори о грађевинама у самом центру града које су ругло и боду очи сваком пролазнику...

1 - 20 of 151 Posts