SkyscraperCity banner

1 - 20 of 139 Posts

·
Registered
Joined
·
2,732 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Myślę, że warto założyć osobny wątek dla bieszczadzkich inwestycji - jako ramy terytorialne dwa powiaty: BIESZCZADZKI (gminy: Ustrzyki Dolne, Czarna i Lutowiska) i LESKI (gminy: Lesko, Solina, Olszanica, Baligdód i Cisna).

Wbrew pozorom w regionie bieszczadzkim sporo się buduje - głównie obiekty hotelowe, turystyczne i rekreacyjne ale nie tylko.

W miarę możliwości będę dostarczał nowe informacje i zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji, zamieszczania zdjęć i informacji.

Na początek link do interesującej inwestycji zrealizowanej ostatnio w Uhercach Mineralnych: Dom Wielkiej Niedźwiedzicy (Ursa Maior). Obiek został otwarty w grudniu 2013 r. Ciekawy projekt łączący w sobie mini browar i działalność kulturalną.
http://ursamaior.pl/galeria/album1.php
 

·
Registered
Joined
·
2,732 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Wizualizacja bloku mieszkalnego, który buduje deweloper spółka "Prohanbud". Budynek powstaje w Ustrzykach Dolnych przy ul. Gombrowicza.Ten sam deweloper niedawno oddał do użytku inny blok mieszkalny w Ustrzykach Dolnych oraz blok w Lesku.
 

·
Registered
Joined
·
554 Posts
Odświeżymy trochę wątek :)

Na początek kilka inwestycji prowadzonych w powiecie leskim i bieszczadzkim przez KPB Krosno:

Budowa budynku Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Lesku
opis inwestycji
http://www.kpb.com.pl/pl?portfolio,budynek_powiatowego_inspektoratu_weterynarii_w_lesku

Aktualne foto
http://www.kpb.com.pl/pl?news,budowa_budynku_powiatowego_inspektoratu_weterynarii_w_lesku

„Budowa amfiteatru i sceny z pełnym zapleczem technicznym i sanitarnym, infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Polańczyk "
Budowa widowni amfiteatralnej, sceny i zaplecza techniczno-socjalnego.

Dwa podobne do siebie budynki po obu stronach sceny zaprojektowano jako jednokondygnacyjne bez podpiwniczenia.Pomiędzy budynkami znajdować będzie się prostokątna scena o wymiarach 10 X 12 m.Budynki rozplanowane są na rzucie prostokąta, z jedną ścianą od strony widowni w kształcie łuku.
Również scena i budynki będą przykryte dachem o kształcie łuku.Na naturalnym stoku będzie posadowiona widownia amfiteatralna na gruncie. Widownia jest przewidziana dla około 500 osób.Obiekt będzie funkcjonował sezonowo, w okresie letnim, także pogodną wiosną i wczesną jesienią.

Aktualne foto
http://www.kpb.com.pl/pl?portfolio,budowa_amfiteatru_w_polanczyku

Bardzo duża inwestycja w Mucznym - wartość zadania około 8 mln zł.

„Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa istniejącego budynku hotelu na "Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznym" oraz budowa pawilonu wystawowego "
 

·
Registered
Joined
·
2,732 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
Oddany do użytku kilka miesięcy temu pensjonat wraz z restauracją "Ostoja Spokoju" w Chrewcie nad stromym brzegiem Jeziora Solińskiego: 

·
Registered
Joined
·
2,732 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Kolejną ciekawą iwestycją z branży turystyczno-wypoczynkowej jest Osada Magury w miejscowości Strzebowiska (pomiędzy Cisną a Wetliną). Jest to kompleks kilkunastu samowystarczalnych domków (całorocznych). Domki te stanowią zamknięte osiedle. Co ciekawe domki te mają wydzielone odębne działki i są na sprzedaż. ZTCW część chyba już została sprzedana. Lokalizacja bardzo interesująca z wydokiem na połoniny.

 

·
Registered
Joined
·
2,732 Posts
Discussion Starter · #11 · (Edited)
"Zajazd pod Caryńską" w Ustrzykach Górnych - otwarty w 2013 r.


Rozbudowa legendarnego hotelu w Mucznem - ma tam powstać ośrodek szkoleniowy i hotel - Centrum Promocji Leśnictwa. Obiekt zmieni się nie do poznania - ma mieć 6 kondygnacji i o wiele większą kubaturę niż dotychczasowy hotel.


Fotorelacja wstawiona automatycznie.
 

·
Registered
Joined
·
2,732 Posts
Discussion Starter · #12 · (Edited)
Spory obiekt - prawdopodobnie hotel powstaje w sąsiedztwie "parkingu widokowego" w Lutowiskach. Niestety nie dysponuje zdjęciem tej budowy.
 

·
Registered
Joined
·
2,732 Posts
Discussion Starter · #14 ·

·
Registered
Joined
·
554 Posts
Na wlocie do Leska powstaje nowy budynek handlowo-usługowy o nazwie "GALERIA LESKO"

Inwestorem jest jeden z właścicieli BOZ-u Rzeszów [Centrum Budowlano-Wykończeniowe]

Powierzchnia użytkowa obiektu to 1430 m2

Okres realizacji to kwiecień 2014 - listopad 2014:

wizualizacja:
 

·
Registered
Joined
·
2,732 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Być może nie wszyscy zaglądają na wątki o tematyce kolejowej. W związku z tym zachęcam do głosowania na projekty dotyczące inwestycji kolejowych, co do których jest szansa na realizację w nowej perspektywie unijnej: http://kolej2022.pl/projekty/podkarpackie
Szczególnie te z południowej części województwa są dla nas ważne - można głosować na kilka projektów - z tego co próbowałem, to z jednego komputera można głosować raz dziennie.
Jeśli chodzi o mnie to głosowałem na projekty - remonty linii: Jasło-Zagórz, Jasło-Rzeszów, Jasło-Gorlice, Zagórz-Łupków i Zagórz-Krościenko oraz na projekt dot. budowy "dużej" łącznicy omijającej Jasło, która pozwoli skrócić czas przejazdu do Rzeszowa o około 30-40 minut.
 

·
Registered
Joined
·
2,732 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Budowa stacji paliw w Lesku przy wylotówce w stronę Sanoka - budowa ta strasznie się ślimaczy ale chyba już nie długo będzie finisz:

 
1 - 20 of 139 Posts
Top