SkyscraperCity banner

1 - 20 of 152 Posts

·
Registered
851 Posts
Discussion Starter #1
Nie znalazłem podobnego tematu w dziale 'Inwestycje w Polsce" więc postanowiłem założyć bo w powiecie dosyć dużo się dzieje.

Nie może zabraknąć mapki:

Inwestycje w gminie Białe Błota, na początek mapka:

Krótka fotorelacja:

Na początek ulica Osiedle, inwestycja rozpoczęta w zeszłym i zakończona w tym roku:

Nowe hale firmy Bohamet:

·
Registered
851 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Nie znalazłem podobnego tematu w dziale 'Inwestycje w Polsce" więc postanowiłem założyć bo w powiecie dosyć dużo się dzieje.

Inwestycje w gminie Białe Błota, na początek mapka:

Krótka fotorelacja:

Budowa ulicy Osiedle, inwestycja rozpoczęta w zeszłym i zakończona w tym roku:

Nowe hale firmy Bohamet:

Budowa ulicy z Ciela do Trzcińca:

Przejazd dla tejże ulicy pod S5:

Jakaś budowa w Cielu przy obwodnicy:

Nowo wybudowana ulica Źródlana, mini osiedle w budowie:

S5 w stronę Ciela widziana z wiaduktu w Zielonce:

·
BUS & KM Bydgoszcz
3,624 Posts
No jak ładnie droga Trzciniec - Ciele prawie gotowa :) Mogli by zrobić jeszcze drogę Łochowo - Murowaniec. No i mam nadziej że inwestycją w gminie będzie rozwój komunikacji autobusowej na terenie gminy :) Czekamy na wyniki.

·
Registered
851 Posts
Discussion Starter #4
Osielsko

Gazeta.pl:

Basen w Osielsku już gotowy na przyjęcie pływaków

...

Pb 2010-08-25, ostatnia aktualizacja 2010-08-25 13:43:28.0

Już od przyszłego miesiąca mieszkańcy Osielska będą mogli korzystać z nowo wybudowanej pływalni. Oficjalne otwarcie 24 września. Przez kilka dni wstęp na basen będzie darmowy.
- Prace przy budowie budynku zostały już zakończone - mówi Wojciech Sypniewski, wójt Osielska. Obecnie gmina jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na korzystanie z pływalni. Basen jest połączony ze znajdującą się obok szkołą oraz salą gimnastyczną. Po otwarciu obiektu mieszkańcy będą mogli przez kilka dni korzystać z niego za darmo. - Chcemy przetestować wszystkie urządzenia znajdujące się na terenie pływalni - tłumaczy Sypniewski.

Pierwszeństwo wstępu na basen będą mieć uczniowie osielskich szkół. Od godz. 6 do 15.30 na jego terenie odbywać będą się zajęcia wychowania fizycznego, natomiast od 15.30 do 22 będzie on dostępny dla wszystkich mieszkańców.

Basen o wymiarach 12,5 na 25 m podzielony jest na 6 torów. Dodatkowe atrakcje to kilkudziesięciometrowa zjeżdżalnia, jacuzzi oraz gejzery. Na jednym z torów wybudowano też dno o regulowanej głębokości - to ułatwienie dla dzieci uczących się dopiero pływać. Całość uzupełniły sporych rozmiarów trybuny - ok. 200 miejsc siedzących.

Na razie nie wiadomo, ile będą kosztować bilety wstępu. - Wszystko jest w trakcie ustalania, ale mogę zapewnić, że będzie taniej niż w bydgoskich pływalniach - deklaruje wójt.

Całkowity koszt budowy basenu wyniósł ok. 10 mln zł, z czego 2,5 mln dotacji gmina otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego.

·
Registered
851 Posts
Discussion Starter #5
Rozbudowa zespołu szkół w Łochowie:

Niedawno zbudowany orlik z bieżnią obok:

Ulica Biznesowa w Przyłękach, niższe to nowe hale firmy o niemiecko brzmiącej nazwie której nie zapamiętałem, w oddali zaś widzimy budynki firmy o wdzięcznej nazwie "HEL - WITA":

Nowo wybudowana ulica Kasztanowa w Brzozie:

·
Registered
Żnin (Wielkopolska)
1,291 Posts
Ciekawy ten Orlik z bieżnią, pierwszy raz się z takim czymś spotkałem żeby bieżnia była.

·
Registered
851 Posts
Discussion Starter #7
^^ Zdaje się że przy głównym boisku jest też mniejsze, wielofunkcyjne (?), a zestaw "orlik + drugie boisko + bieżnia" widziałem też np. w Łobżenicy (WLKP).

·
Registered
Żnin (Wielkopolska)
1,291 Posts
Wszystkie trzy Orliki wybudowane w Żninie, mają boisko do piłki nożnej, siatkówki/koszykówki, więc to dla mnie nowość. :D

·
Registered
122 Posts
1)Budowa budynku magazynowo-produkcyjnego z budynkiem usługowo-biurowo-socjalnym w Kruszynie- Inwestorem Graform z Grunwaldzkiej
2) Hala produkcyjno-magazynowa z cz.socjalną w Solcu Kujawskim - Inwestorem Polimex Profil
3)Budowa kompleksu szkolnego na potrzeby nauczania początkowego Solec Kuajwski ul.Tartaczna - Wyk. SKANSKA

·
Registered
851 Posts
Discussion Starter #10 (Edited)
Budowa drogi rowerowej z Trzcińca do granic Bydgoszczy + wymiana asfaltu na drodze Trzciniec - Bydgoszcz na całej długości:

"Pięknie" wyremontowany dworzec:

Niedawno ukończony biurowiec przy trasie na Poznań:

Ukończony w 2010r (?) budynek firmy Juan przy węźle w Białych Błotach:

·
Registered
559 Posts
Każdy chciałby się tu uczyć

Uczniowie z Solca Kujawskiego mają szkołę, jakiej większość z nas nigdy nie widziała. Chyba że w kinie

W weekendy woźny szkoły na osiedlu Toruńskim w Solcu Kujawskim oprowadza po niej turystów. Nowoczesna placówka budzi bowiem ogromne zainteresowanie.

Myślę, że nasza szkoła jeszcze długo budzić będzie ciekawość - stwierdza Małgorzata Niedźwiedzka, dyrektorka Zespołu Szkół w Solcu Kujawskim .

W soboty i niedziele pojawiają się zainteresowani zwiedzeniem placówki.

- Przyjeżdżają z Bydgoszczy i Torunia. Proszą woźnego o oprowadzenie. A ostatnio było małżeństwo z Holandii. Ona była zachwycona kuchnią - dodaje dyrektorka.

Szkoła została oddana dzieciom. Przeniosły się ze starej placówki. Wpadły w zachwyt z powodu sali gimnastycznej. Młodsze oczarowane były szafkami. W szkole uczy się 517 uczniów, w tym 320 w szkole podstawowej i 197 w gimnazjum.

Na otwarcie placówki w maju tego roku przyjechała Irena Santor, która pochodzi z tego miasta. Uczyła się w starej podstawówce

Mieszkańcy Solca Kujawskiego również chcieli zwiedzić budynek.

- Ksiądz proboszcz zorganizował pod koniec czerwca festyn. Jedną z atrakcji było zwiedzanie szkoły - wyjaśnia szefowa zespołu.

We wnętrzach szkoły zaskakuje czerwony kolor ścian. Inwestycja kosztowała miasto ponad 20 mln zł przy budżecie w tym roku 80 mln zł.

- Władze miasta zdecydowały się na śmiałą koncepcję, ale też i decyzję. Bo teraz raczej słyszy się o zamykaniu placówek, a nie ich otwieraniu - uważa Małgorzata Niedźwiedzka.

Mimo wakacji do szkoły na osiedlu Toruńskim przychodzą dzieci. - Organizujemy im czas - zapewnia Małgorzata Niedźwiedzka.

Warto wiedzieć

W gmachu na osiedlu Toruńskim mieszczą się podstawówka i gimnazjum.

Budynek posiada 25 sal lekcyjnych, aulę, halę sportową, dwie mniejsze sale (o powierzchni 150 metrów kwadratowych) do gimnastyki korekcyjnej i innych kameralnych zajęć, zaplecze kuchenne ze stołówką, gabinety lekarskie oraz nowoczesną bibliotekę z czytelnią.

Obok szkoły powstał orlik z kilkoma boiskami. Znalazło się także miejsce na plac zabaw dla najmłodszych.

express bydgoski

^^ szkoła jako atrakcja turystyczna :) ale rzeczywiście jest czego zazdrościc
Szkoda, że wszystkie placówki oświatowe w Polsce tak nie wygladają

·
Registered
851 Posts
Discussion Starter #14
W Białych Błotach utwardzane są kolejne uliczki osiedlowe:

Właściwie w każdej miejscowości w gminie powstaje sporo nowych utwardzonych dróg, przoduje chyba Zielonka. Jak tak dalej pójdzie i jeśli gmina nie wpadnie na głupi pomysł wybudowania basenu to większość uliczek będzie utwardzonych w następnych latach.

To już Ciele i budowa przedszkola:

Łącznik głównej ulicy przebiegającej przez nową część Ciela z serwisówką przy obwodnicy, wcześniej jeździło się tą leśną drogą po lewej:

·
Registered
75 Posts
[...]
[...]
Już ktoś to napisał, ale strasznie denerwuje mnie ten "klin toruński" wbijający się w powiat bydgoski .....

Jakby nie można było zrobić mostu przez wisłę i przyłączyć Czarnowa i Topokorzyskowa do gminy Solec Kujawski a tym samym do powiatu Bydgoskiego ... Solec zyskał by szybki dostęp do Fordonu, a Czarnowo i Toporzykowo nowych "osadników" , bo chyba nikt nie zaprzeczy że działki w takim układzie były by bardzo atrakcyjne jako kolekne "przedmieścia Bydgoszczy" ..

A skoro już zacząłem ... czy ktoś wie coś więcej na temat budowanego mostu - przeprawy przez tory kolejowe w Solcu Kujawskim ?
Pytam, bo byłem niedawno przejazdem w Solcu i dowiedziałem się tylko że prace zostały wstrzymane bo znaleziono jakieś kości .... i z tego powodu budowa "nieco" się przedłuży .... wiadomo co gdzie i jak ? :)

·
Registered
851 Posts
Discussion Starter #18 (Edited)
Tak się ostatnio zastanawiałem czy mieszkańcy Łochowa, które jest zdecydowanie największą wsią w gminie Białe Błota (ok 3000mieszkańców) robią coś w sprawie budowy uliczek osiedlowych u siebie?

Pytam zwłaszcza w kontekście olbrzymiej ilości budowanych dróg w innych wsiach gminy, które ani tak liczne ani tak gęsto zabudowane nie są.
Jestem ciekaw jak mieszkańcy Łochowa odnoszą się do tej kwestii...

---------------------------------------
A tymczasem dobra wiadomość dla gminy:

Nowa inwestycja drogowców. Dwupasmówką do Białych Błot
...

ka 2012-02-10, ostatnia aktualizacja 2012-02-10 12:39:23.0

Droga łącząca Bydgoszcz z Białym Błotami zyska drugą jezdnię. Zarząd Dróg Wojewódzkich przymierza się do realizacji inwestycji.
To jedna z najbardziej obciążonych tras wjazdowych do naszego miasta. W ciągu doby przemieszcza się nią aż 20 tysięcy pojazdów.

- Spośród tras, którymi zarządzamy, na niej jest największy ruch - mówi Mirosław Kielnik, dyrektor ZDW w Bydgoszczy. - Stąd konieczność przeprowadzenia na niej modernizacji.

Drogowcy czekają właśnie na ostateczny projekt przebudowy drogi na odcinku od skrzyżowania z drogami na Miedzyń i Trzciniec do skrzyżowania z ul. Centralną w Białych Błotach. Kielnik zapewnia, że gdy tylko otrzymają wszystkie dokumenty, Zarząd wystąpi o zezwolenie na realizację inwestycji i przystąpi do budowy.

W przyszłym roku przebudowane ma być też skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 223 z ulicami prowadzącymi do Trzcińca i na Miedzyń. W ten etap finansowo oprócz Zarządu zaangażują się powiat bydgoski i gmina Białe Błota.

- Taka współpraca to solidna podstawa jeśli chodzi o finansowanie prac, ale wymaga dłuższych terminów na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Liczymy, że będą gotowe do końca grudnia - tłumaczy Ryszard Gilewski, naczelnik wydziału planowania i rozwoju sieci drogowej.

Ostatnim etapem modernizacji trasy ma być przebudowa drogi wojewódzkiej z ul. Czerską przed wjazdem na węzeł drogi ekspresowej w Białych Błotach. W tej chwili trwa uzgadnianie szczegółów tego etapu inwestycji z gminą Białe Błota. Jeśli nie będzie kłopotów, to rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl © Agora SA

·
BUS & KM Bydgoszcz
3,624 Posts
Mieszkańcą Łochowa trudno idzie z drogami. Czekamy nadal na zapowiadaną schetynówke do Murowańca. Gmina Białe Błota z inwestycjami drogowymi faworyzuje cały czas Białe Błota, Ciele, Przyłęki. A o podobnej ofercie komunikacji w gminie BB można pomarzyć, gminy się nie można doprosić żeby dopłaciła do linii 56, przedłużając ją w wybranych kursach do Łochowic. Jedynie czym można się pochwalić to nowymi chodnikami przy ulicy Dębowej do ośrodka zdrowia który będzie przedłużyć aż do nowego żłobka i przedszkola, w tym zbudować nową droge dojazdową, nową ulicą Brzozową która jest robiona etapami i jeszcze nie jest zrobiona do końca. Gmina zbudowała nowy budynek szkoły w Łochowie, do tego planuje odnowić jego strasza cześć.

1 - 20 of 152 Posts