SkyscraperCity banner

1 - 20 of 55 Posts

·
Registered
Joined
·
2,376 Posts
Discussion Starter · #1 ·
uroczyste otwarcie fabryki Invento

-Chcemy aby polska technologia, wsparta przez polskich inwestorów i polską myśl naukową zawojowała cały świat – powiedział Łukasz Kręski, współwłaściciel nowo otwartej (w czwartek, 24.09.2015) fabryki Invento. Sukces ma wielu ojców, więc na oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego na terenie przemysłowego Parku Regionalnego w Gryfinie przybyło wiele osób.
W nowej fabryce INVENTO, tuż obok Gardna, poza rozdmuchem puszek świadczone są usługi rozlewu napojów, soków, ale nie tylko...

Uroczystość odbywała się 24 września w Binowo Park Golf Club. Była też wycieczka do fabryki na terenie Parku Przemysłowego w Gryfinie koło Gardna. Tam zaprezentowano najnowocześniejsze maszyny, np. do rozdmuchiwania. Wcześniej Gamplast opracował metody wykorzystywania PET. Wszystko zostało zautomatyzowane. Fabrykę w kilka miesięcy wybudowała firma Specbau. Jacek Gnich podziękował w Gardnie wszystkim firmom i pracownikom, którzy przyczynili się do rozruchu fabryki.
..............

http://www.parkregionalny.gryfino.pl/ParkRegionalny/chapter_64128.asp
 

·
Registered
Joined
·
2,376 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Trwa winobranie w największej winnicy na Pomorzu Zachodnim. Codziennie zbieranych jest ok. 10 ton owoców. Właściciele szacują, że z tegorocznych zbiorów uda im się wprowadzić do sprzedaży 80 tys. butelek trunku. W piątek, 25 września 2015 r. z bliska przyjrzeliśmy się pracy na polach w Baniewicach. W wizycie uczestniczył marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Zbigniew Turnau szacuje, że zbiory potrwają około 25 dni.Taki czas zależy od warunków atmosferycznych oraz różnego czasu dojrzewania owoców. – Najlepsza temperatura dla winorośli to 24 stopnie Celsjusza oraz słoneczna pogoda. Ważne, żeby winogrona miały odpowiedni poziom cukru oraz kwasowości (ok. 8 gramów na litr). Planujemy zakończyć zbiory do 15 października – mówi współwłaściciel rodzinnej winnicy.

Największa na Pomorzu Zachodnim winnica pokazuje, że choć Polska nie jest jednoznacznie kojarzona z tym trunkiem, można na tym polu osiągnąć sukces.

– Z jednej strony jest to inwestycja w naszą zachodniopomorską gospodarkę, a z drugiej budujemy wizerunek Pomorza Zachodniego jako miejsca absolutnie wyjątkowego – mówi marszałek Olgierd Geblewicz. – Dzięki temu, że są ludzie z pasją, odwagą cywilną i finansową, aby tę pasję realizować, dziś możemy pochwalić się jedną z największych winnic w Polsce. Cieszę się, że dzięki zainwestowanym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego powstał bardzo wartościowy projekt – dodaje.

W Baniewicach winogrona rosną na 20 hektarach, z czego owocuje około 17. - Od 20 lat prowadzę na tych terenach gospodarstwa rolne. Przed wojną były tu także uprawiane winogrona. I udawało się. Spróbowaliśmy od 500 roślin, po pięciu latach jest 80 tys. krzaków. Ważną kwestią są odmiany i zastosowane przez nas szczepy. Instytut Winorośli we Freiburgu podaje, że ze wszystkich monitorowanych przez nich miejsc, nasza winnica może pochwalić się największą plantacją w Europie odmiany solaris – mówi Zbigniew Turnau. – To odmiana, która lubi słońce – dodaje.

Wino z Baniewic może być przechowywane w zależności od gatunku od trzech (białe) do pięciu lat (czerwone).

O tym, czy tegoroczne zbiory były udane dowiemy się w marcu 2016 r.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz podczas wizyty przekazał także na ręce właścicieli duńskie pismo branżowe, w którym znalazł się obszerny materiał o winnicy z Pomorza Zachodniego.

Inwestycja winiarni w Baniewicach otrzymała dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach poddziałania „Inwestycje MSP w nowe technologie” w wysokości ponad 1,4 mln zł. Wartość całego przedsięwzięcia – obejmującego utworzenie przetwórni wina gronowego, zakup nowoczesnych urządzeń oraz przebudowę budynku na winiarnię - to kwota 2,5 mln zł.

http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/z-wizyta-w-najwiekszej-winnicy-w-regionie
http://www.winnicaturnau.pl/
 

·
Registered
Joined
·
2,376 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Podpisali umowę z Jaegerem

-Inwestycja firmy Jaeger to szansa na nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu oraz znaczny wzrost rozwoju przedsiębiorczości. Inwestycje tego rodzaju mogą być także magnesem dla innych inwestorów, a także realną możliwością modernizacji okolicy. Gmina Gryfino chce oferować przyszłym inwestorom miejsce sprzyjające zarówno rozwojowi, jak i osiedleniu. Kolejny krok w tę stronę właśnie został wykonany powiedział Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina podpisując umowę notarialną z firmą Jaeger Polska Sp. z o.o.

Do podpisania umowy dotycząca sprzedaży działek pod modernizację zakładu między gminą a Jaegerem doszło 25 czerwca 2015 roku w Szczecinie. Działki położone są w obrębie ewidencyjnym Wełtyń II i mają powierzchnię 0.85 ha oraz 3,81 ha. Będą one przeznaczone pod przyszłą rozbudowę firmy.

Obecni podczas podpisywania umowy przedstawiciele zarządu Joachim Salewski oraz dr Andreas Jaeger zapewnili o swoimi zaangażowaniu w plany inwestycje firmy. Istniejąca hala produkcyjna przy ulicy Pomorskiej w Gryfinie wyposażona jest w nowoczesną technologię. Już wkrótce w nowo powstałych budynkach mają powstawać kolejne stanowiska produkcyjne. Zatrudnienie w rozbudowanym zakładzie ma znaleźć około 160 osób z terenu naszej gminy.

Firma Jaeger, która istnieje już 70 lat, wytwarza wysokiej jakości komponenty wykorzystywane w przemyśle i automatyce. Zatrudnia przy tym około tysiąca pracowników w różnych krajach.

http://www.igryfino.pl/artykul/Podpisali-umowe-z-Jaegerem__9129
 

·
Registered
Joined
·
2,376 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Fliegel Textilservice z inwestycją, właściciel z nagrodą

Działająca od 23 lat w Nowym Czarnowie firma buduje kolejną, wartą 50 mln zł pralnię. Główny udziałowiec przedsiębiorstwa, Wilfred-Udo Andree, otrzymał odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.
Zlokalizowany pod Gryfinem zakład obsługujący ekskluzywne hotele z Berlina, wschodniej części Niemiec i Pomorza Zachodniego, zatrudnia 550 osób i jest największą pralnią należącą do grupy Fliegel Textilservice, która działa też w Lipsku, Grimmen, Berlinie i Dreźnie.
Fliegel Textilservice od początku działalności odnotowuje rokroczne wzrosty produkcji. Nowa hala firmy, która będzie gotowa w przyszłym roku, umożliwi skokowe zwiększenie wydajności z 70 do 110 ton prania na dobę. Inwestycja oznaczać będzie wzrost zatrudnienia o 120-130 osób.
Stworzenie i prowadzenie stabilnej, skupionej na eksporcie firmy doceniło Ministerstwo Gospodarki, przyznając Wilfredowi-Udo Andree, urodzonemu w Łodzi prawnikowi, doradcy podatkowemu i inwestorowi, odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. Jest on w gronie trzech obcokrajowców, którzy dotychczas otrzymali to wyróżnienie. Podczas uroczystości wręczenia wyróżnienia Janusz Piechociński podkreślił istotną rolę przedsiębiorców zagranicznych w naszym kraju, którzy przyczyniają się do rozwoju całej gospodarki i dzięki którym mamy dostęp do najnowszych technologii.http://szczecinbiznes.pl/informacje/Fliegel-Textilservice-z-inwestycja-wlasciciel-z-nagroda_3793
 

·
Registered
Joined
·
2,376 Posts
Discussion Starter · #6 ·
W strefie pojawił się duży inwestor!
Dziś, 8 lutego 2016 r. kolejna (druga) działka w Strefie Przemysłowej w Gryfinie znalazła nabywcę. W przetargu działkę nr 72/31 zlokalizowaną w Gardnie nabył duży inwestor, który pragnie na razie być anonimowy. Działka ma powierzchnię ok. 4 ha. Jej szczegółową lokalizację pokazujemy na zamieszczonym zdjęciu lotniczym.

Dzisiejszy przetarg ogłoszony został przez właściciela terenu - Agencję Nieruchomości Rolnej Oddział w Szczecinie. Na cztery licytowane działki w ostatni piątek wadium wpłacono na jeden przetarg.

Finał jest szczęśliwy dla strefy i miejmy nadzieję dla wielu mieszkańców naszego powiatu, którzy znajdą tam pracę.

Inwestor zgłosił się z zewnątrz. Skontaktował się z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie. Pojawił się też w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie...

http://igryfino.pl/artykul/Szczesli...--W-strefie-pojawil-sie-duzy-inwestor-__11064
 

·
Registered
Joined
·
2,376 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)
Przetargi...
https://www.anr.gov.pl/web/guest/ot...ntent/2038672?redirect=/web/guest/ot-szczecin


Rekordową wartość 16 mln zł za 7-hektarową działkę wylicytował dziś inwestor podczas sprzedaży działek w Strefie Przemysłowej w Gryfinie. Przypomnijmy - 8 lutego 2016 r. (jak pisaliśmy) wylicytowano drugą działkę niedaleko Gardna (po fabryce INVENTO). Natomiast dziś (24.02.2016) zostały zlicytowane 4 kolejne nieruchomości. Teraz czekamy tylko na podpisanie aktu notarialnego i będzie można otwierać szampany. Co na to - początkowo sceptyczny w sprawie powstania w tym miejscu i w tym czasie strefy przemysłowej w Gardnie - burmistrz Gryfina?

-Bardzo się cieszę, że przetargi zakończyły się sukcesem. Są potencjalni nabywcy, można spodziewać się nowych miejsc pracy - powiedział nam dzisiaj Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina. – Doceniam starania naszych urzędników, ale nie wiem czy będzie pan chciał to napisać. Chodzi o Tomasza Milera, który wyjątkowo ciężko pracował aby tych inwestorów do strefy pozyskać - dodał burmistrz.

Według naszych informacji inwestorzy zgłosili się z zewnątrz i poprzez Warszawę dotarli do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefa Ekonomicznej, która ma swoje działki pod Gardnem (gm. Gryfino). Inwestorzy skontaktowali się najpierw z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie. Tomasz Miler m.in. pokazał im te działki w terenie…
http://igryfino.pl/artykul/Padl-rekord--Strefa-ma-4-nowych-wlascicieli-dzialek-__11202
 

·
Registered
Joined
·
2,376 Posts
Discussion Starter · #8 ·
W parku przemysłowym w Gardnie zostało sprzedanych 5 działek. To oznacza, że z 55 hektarów powierzchni nabywców znalazły 24 ha. Jedną z działek o pow. 7 ha sprzedano, jak już pisaliśmy, za 16 mln zł. Nieruchomość nr 72/31 została sprzedana na początku lutego (po jednym postąpieniu - był tylko jeden zainteresowany - o tym też pisaliśmy). Pozostałe działki zostały wylicytowane 24 lutego 2016 r. -Jak się jest burmistrzem, to trzeba mieć wizję, w jakim kierunku powinna zmierzać gmina – mówi nam poproszony o komentarz Henryk Piłat.

Przypomnijmy, otwarcie Strefy Przemysłowej w Gardnie nastąpiło 15 września 2012 r. w czasie, kiedy burmistrzem był Henryk Piłat, a jego zastępcą od inwestycji Maciej Szabałkin. Jednak dopiero 6 czerwca 2014 r. działkę o pow. 1,7 ha kupiła firma, która postawiła halę dla Invento. Można powiedzieć worek z inwestycjami rozwiązał się dopiero niedawno, kiedy do centrum inwestora w Warszawie zgłosili się potencjalni nabywcy.

Burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn (o komentarz prosiliśmy go ostatnim razem) nie kryje zadowolenia. Satysfakcję ma też poprzedni burmistrz.
- Cieszę się, że strefa okazała się atrakcyjna, że wciąż znajdują się chętni nabywcy. Patrząc na taki Goleniów, to u nas nie czekaliśmy wcale tak długo. Nie sprawdził się scenariusz, że strefa zarośnie i trzeba będzie dzielić ją na działki budowlane. I dziś już nieważne kto zrobił strefę, najważniejsze, że będzie praca dla ludzi nie tylko z naszej gminy, ale i z powiatu. Czym więcej osób będzie zatrudnionych, tym wyższe będą płace w regionie – mówi Henryk Piłat. – Wierzę, że również w końcu w PGE zapadnie słuszna decyzja o modernizacji elektrowni w Dolnej Odrze – dodaje były burmistrz.

Większość gruntów poszła po cenie podanej przez Agencji Nieruchomości Rolnej Oddział Terenowy w Szczecinie.
Jak wyceniono grunty przed sprzedażą?
Działka 72/30 - 7,58 ha – cena wywoławcza 4.583 942 (poszła za 16 mln)
Działka 72/31 3,73 ha – cena wywoławcza 2.257.890 (sprzedana na początku lutego)
Działka 72/32 -3,76 ha - cena wywoławcza 2.278.110
Działka 72/29 – 4,36 ha– cena wywoławcza 2.660.725
Działka 72/28 - 4,36 ha– cena wywoławcza 2.660.900http://igryfino.pl/artykul/Ktore-dzialki-i-za-ile-sprzedano-w-strefie__11256/added_desc/0/50
 

·
Registered
Joined
·
2,376 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Wbicie pierwszej łopaty pod budowę nowego zakładu produkcyjnego Jägera

-Aby mówić o nowej inwestycji, trzeba mieć dużą wyobraźnię i zaufanie. Wtedy, gdy powstawała firma, też trzeba było mieć dużo wyobraźni i zaufania - mówił dziś (22 kwietnia) dyrektor Joachim Salewski podczas uroczystości z okazji rozpoczęcia budowy nowego zakładu produkcyjnego firmy Jäger. –Przedsiębiorca, który nie ma pracowników - nie ma przedsiębiorstwa. Dzisiejszy sukces jest naszym wspólnym sukcesem – zwrócił się do pracowników dyrektor Joachim Salewski.

Tradycyjne wbicie tzw. pierwszej łopaty. Tradycyjne wbicie tzw. pierwszej łopaty.
-Dziś Niemcy i Polacy współpracują wspólnie pod jednym wspólnym europejskim dachem. Dla mnie to przykład dobrych stosunków – mówił o swojej inwestycji w naszym kraju Andreas Jäger, właściciel fabryki wyrobów gumowych, które znajdują odbiorców nie tylko w Europie, ale także w Azji i Ameryce. –Już w zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy montaż nowych produktów, dla których nie starczyło miejsca – opowiadał właściciel. Chodzi o produkcję przewodów wężowych dla energii wiatrowej. Firma Jäger musiała wtedy wynająć halę...Obecnie w firmie pracuje ok. 180 osób. W nowej hali zajęcie znajdzie kolejnych 300 osób. Nowa hala ma mieć 4 tys. m kw. Będzie też cztery razy większa od obecnej.-Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z gminą Gryfino, która wspierała nas między innymi przy pozwoleniach i realizacji tego zadania – powiedział Andreas Jäger, który swoją przemowę zakończył po polsku.

Władze gminy Gryfino budują do nowej hali całkiem nową drogę asfaltową.-W pierwszej kolejności chciałbym podziękować firmie Jäger za zainwestowanie w Gryfinie – powiedział burmistrz Mieczysław Sawaryn. -Kiedy jesienią 2014 r. spotkałem się z panem Joachimem Salewskim, wtedy jako przewodniczący rady, to już wiedziałem, że ten koncern światowy, skromnie nazywany rodzinną firmą, to świetna okazja dla naszej gminy, dla naszej społeczności. Nie mam żadnych wątpliwości, że nowoczesne technologie przyczyniać się będą do rozwoju naszej lokalnej społeczności – dodał burmistrz Gryfina.

http://igryfino.pl/artykul/Wbicie-p...we-nowego-zakladu-produkcyjnego-Jagera__11727
 

·
Registered
Joined
·
2,376 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Afera rozpętana wokół strefy

O sprawie jednego z przetargów w strefie przemysłowej w Gardnie poinformowane zostało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Tomasz Miler, wiceburmistrz Gryfina wyjaśnia nam, że nie może ujawnić kto nadał temat tajnym służbom. Zaprzecza aby to gmina w sprawie przetargu złożyła oficjalne doniesienie do CBA. Nie chce teraz udzielać szczegółowych informacji do czasu - jak twierdzi - zakończenia sprawy. Uważa jednak, że… coś jest na rzeczy. Oświadcza też, iż jeszcze nie był przesłuchiwany w tej sprawie. Wiceburmistrza poprosiliśmy o oficjalne, pisemne stanowisko w tej sprawie, które prezentujemy poniżej.


Niepokojące pierwsze informacje pojawiły się w piątkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, gdzie R.K. Ciepliński zamieścił artykuł pt. „Firma słup storpedowała inwestycję” (nadtytuł „Wojna o działki w Gardnie”). Autor tekstu ocenia, że „duża inwestycja międzynarodowego koncernu w Parku Regionalnym Gryfino w Gardnie jest zagrożona”. Jego zdaniem dwa miesiące temu jeden z uczestników biorących udział w przetargu wygrał „słono przepłacając, wylicytował za 16 mln złotych kluczową dla wspomnianej dużej fabryki 7-hektarową działkę”. Jednak pieniądze nie wpłynęły do dziś. Redaktor rozmawiał w sprawie licytacji przeprowadzonej przez Agencję Nieruchomości Rolnych m.in. z wiceburmistrzem Tomaszem Milerem.

Skąd przypuszczenie jakie zamiary miały licytujące się dwa podmioty? - nie wiadomo. Czyżby wygrał nie ten, co miał wygrać? Redaktor sugeruje, że nieoficjalnie wie, iż kto inny niż licytujący mógł pociągać za sznurki. Również nieoficjalnie dowiedział się, że „sprawą nieuczciwej konkurencji zainteresowały się państwowe służby”. A jednym z rozmówców autora artykułu jest (jak w naszym przypadku) również Tomasz Miler...

Tomasz Miler nie traci optymizmu i liczy, że jeśli w końcu działki kupią nie ci, co je wylicytowali, to za jakiś czas do przetargu staną inni, i zainwestują wreszcie w strefę w Gardnie. Nie bierze chyba pod uwagę tego, iż zwykle tak bywa, że gdy inwestorzy dowiadują się: „sprawę terenów inwestycyjnych badają służby”, to lokują swój kapitał w spokojniejsze miejsca. W tej chwili zdaje się wiceburmistrz zapomniał, co jeszcze niedawno sam głosił - biznes lubi ciszę.

Stanowisko wiceburmistrza Tomasza Milera przesłane na adres redakcji
Proces zakupu gruntów trwa, jest zapewne sprawdzany, ale tak jak wcześniej zapowiadałem – nie udzielamy żadnych informacji, aż do ostatecznego podpisania aktów notarialnych oraz uprawomocnienia się wszelkich procesów. Od jednego z koncernów otrzymałem informację, iż przygotowują oni informację publiczną dotyczącą Gardna. To jednak przedsiębiorstwo zadecyduje, kiedy ujawni swoje plany. Mogę powiedzieć tylko tyle, że na pewno wszystkich zainteresowanych zaprosimy na konferencję prasową w magistracie, na której przedstawiciele inwestora ujawnią swoje zamierzenia. Takie wydarzenie może odbyć się najwcześniej w drugiej połowie maja. Potrzeba czasu na przygotowanie wielu elementów tego projektu, głównie z racji jego wielkości.

Koncentrujemy się na pracy związanej z obsługą tego dużego procesu i kilku kolejnych inwestorów, którzy rozpoczęli już działania związane z tworzeniem nowych miejsc pracy w gminie Gryfino. Przesłaliśmy sprawozdanie za rok 2015 dotyczące Parku Regionalnego do Urzędu Marszałkowskiego. Przypominam, iż wcześniej z uwagi na brak wypełnionych wskaźników gmina została zobligowana do przygotowania planu naprawczego. Taki dokument trafił do UM, co kwartał składaliśmy sprawozdania z pracy. Kilka dni temu otrzymaliśmy informację, iż to oraz wskaźniki za rok 2015 zostały ocenione pozytywnie. Gmina została zwolniona z obowiązku składania co kwartał informacji. Niemniej jednak w październiku 2017 roku będziemy musieli przedstawić komplet informacji i dane o wskaźnikach. Biorąc pod uwagę aktualny stan zainteresowania i wyniki ostatnich przetargów – jestem o wskaźniki dotyczące tego projektu wreszcie spokojny.


http://m.igryfino.pl/artykul/Afera-rozpetana-wokol-strefy__11932
 

·
Registered
Joined
·
2,376 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Kupili pięć działek w strefie

Prawie 18 hektarów w Parku Regionalnym w Gryfinie kupiło dwóch potencjalnych inwestorów. W poniedziałek, 23 maja 2016, w siedzibie Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie doszło do podpisania aktów notarialnych dotyczących zakupu pięciu działek w Parku Regionalnym w Gardnie (na wschód od tej miejscowości przy trasie S3). Jedną działkę, obok działającej już w Parku firmy Invento, kupiła firma Mechatronic Engineering. Drugi kontrahent ANR, który kupił 4 działki, to światowy koncern z branży handlowo-logistycznej.


Ta ostania firma kupiła działki o łącznej powierzchni ponad 16 hektarów. Jednak jak zakładała na początku do przedsięwzięcia potrzebne jest 20 ha. Czy zainwestują? - nie jest to dziś jeszcze przesądzone.

-Dzisiejsze wydarzenia przyniosą w najbliższej przyszłości nie tylko rozwój gospodarczy gminy i nowe miejsca pracy. Radykalnie zmniejszają ryzyko, które niesie ze sobą brak osiągnięcia wskaźników rezultatu projektu pn. „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Parku Regionalnym w Gryfinie”, który został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Zgodnie z umową dofinansowania projektu, do dnia 27 października 2017 wartość inwestycji zlokalizowanych na terenie Parku Regionalnego musi przekroczyć 114 milionów złotych – uważa wiceburmistrz Tomasz Miler. -Obserwowane od połowy ubiegłego roku zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w gminie Gryfino pozwala na założenie optymistycznego scenariusza z kolejnymi transakcjami jeszcze w tym roku – dodaje wiceburmistrz.

http://m.igryfino.pl/artykul/Kupili-piec-dzialek-w-strefie__12044
 

·
Registered
Joined
·
2,376 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Producent nowoczesnych folii zainwestuje kilkadziesiąt milionów złotych w Gryfinie

W uruchomionej w 2012 roku strefie przemysłowej w Gardnie wreszcie zaczyna się ruch. Jedyna działająca tam firma - Invento będzie mieć sąsiadów.

31 maja przedstawiciele firmy Megaplast – prezes Harris Kavvadias i prowadzący projekt Manos Hiskakis za ponad 2,6 mln zł wylicytowali blisko pięciohektarową działkę w parku przemysłowym w podgryfińskim Gardnie, tuż przy drodze S3.

Jak informuje wiceburmistrz Gryfina Tomasz Miler, budowa zakładu może rozpocząć się jeszcze w tym roku. Inwestor uzyskał już część decyzji dotyczących tej lokalizacji, rozpoczął też proces projektowania zakładu. Inwestycja będzie drugim zakładem produkcyjnym Megaplast, który będzie obsługiwał rynek północnej i wschodniej Europy. Obecnie firma ma fabrykę na Krecie, ale z dużą dynamiką rozwija sieć sprzedaży, potrzebuje więc kolejnego miejsca produkcji.

Wiceburmistrz szacuje, że Grecy na początek wybudują za kilkadziesiąt milionów złotych zakład o powierzchni kilku tysięcy metrów i już może nawet w drugiej połowie przyszłego roku zatrudnią kilkadziesiąt osób. Szczegóły inwestycji będą znane pod koniec roku.

Megaplast od 20 lat działa w branży innowacyjnych materiałów opakowaniowych. Opatentowanym produktem Megaplast jest Fiber Film – tzw. oddychająca folia. Około 95 proc. produkcji przeznacza na eksport – do krajów Europy Zachodniej, USA, Kanady, Japonii, RPA, Argentyny i na Bliski Wschód.

Park Regionalny w Gardnie pod Gryfinem liczy 160 ha terenów przemysłowych, z czego ponad 55 ha wchodzi w skład terenów Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Łączna powierzchnia nieruchomości sprzedanych lub wylicytowanych wynosi w strefie obecnie ponad 60 proc. Sprzedaż pięciu działek – ponad jednej trzeciej powierzchni całego parku nastąpiła pod koniec maja. Cztery z nich o powierzchni 16 ha kupił duży inwestor zagraniczny.

– Mogę jedynie powiedzieć, że będzie to bardzo duże przedsięwzięcia niosące ze sobą wiele nowych miejsc pracy. Nabywcą działki jest duży, działający globalnie koncern – mówi Tomasz Miler.

Piątą działkę kupiła gorzowska spółka Mechatronic Engineering produkująca maszyny do montażu podzespołów elektronicznych. – Obecnie firma ta kompletuje dokumenty związane z pozwoleniem na budowę. Obok linii montażowej powstanie tutaj ośrodek rozwojowy – informuje wiceburmistrz.

Inwestorem parku przemysłowego jest Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, a właścicielem terenów Agencja Nieruchomości Rolnych – Oddział Szczecin. W związku z unijnym dofinansowaniem na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w ramach RPO wartość inwestycji zlokalizowanych na terenie Parku Regionalnego w Gryfinie do 27 października 2017 roku musi przekroczyć 114 mln zł. Brak osiągnięcia tego wskaźnika mógłby skutkować nawet koniecznością zwrotu dotacji. Według Tomasz Milera, w sytuacji gdy są kolejni potencjalni inwestorzy, takie ryzyko jest praktycznie zerowe.

http://szczecinbiznes.pl/informacje...ilkadziesiat-milionow-zlotych-w-Gryfinie_4254
 

·
Registered
Joined
·
20,804 Posts
^^W uzupełnieniu:
Nawet 1000 miejsc pracy powstanie po oddaniu do użytku centrum logistycznego niemieckiej firmy Zalando w Gardnie k. Gryfina (Zachodniopomorskie). Pierwsze przesyłki mają opuścić nową lokalizację pod koniec lata 2017 r.

Gigant odzieżowego e-handlu planuje budowę magazynu o powierzchni ok. 130 tys. m2, w systemie BTS (build to suit), czyli pod konkretne zamówienie. Inwestycję przeprowadzi australijski deweloper firma Goodman. Zalando nie podaje informacji o planowanym koszcie inwestycji.

Centrum Zalando będzie obsługiwane przez dostawcę usług logistycznych Fiege. Przesyłki będą dostarczane do 15 europejskich krajów, ale przede wszystkim do klientów z Polski, Niemiec i Skandynawii.

Centrum logistyczne w Gardnie, będzie jednym z największych, którym zarządza firma Zalando, obok trzech rozmieszczonych w Niemczech: w Monchengladbach, Erfurcie oraz w Lahr. Jesienią br. przedsiębiorstwo otwiera nowe centrum w Stradella we Włoszech, w przyszłym roku planuje budowę swojego oddziału pod Paryżem.

Magazyn Zalando powstanie na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej(KSSSE).

Zalando jest internetową platformą modową z siedziba w Berlinie, która powstała w 2008 r. Oferuje klientom odzież, obuwie oraz akcesoria przeszło 1500 marek z darmową dostawą i zwrotem.

Firma deklaruje, że miesięcznie jej strony internetowe odwiedzane są 160 milionów razy, a liczba aktywnych konsumentów zbliża się do 20 milionów. W ciągu ostatniego roku zyskała 3 miliony nowych klientów.

W 2015 r. Zalando osiągnęło przychód w wysokości ok. 3 miliardów euro. Firma zatrudnia przeszło 10 tys. pracowników.
http://praca.wnp.pl/nawet-1000-miej...istycznym-zalando-w-gardnie,279348_1_0_0.html

Te 3 tys. to pewnie max po paru latach. Podobno prace budowlane mają się zacząć jeszcze we wrześniu.
 
  • Like
Reactions: Tygrysek

·
Registered
Joined
·
862 Posts
To jeszcze artykuł z egryfino.pl

Zalando potwierdza: wchodzimy do strefy!

Tak wyglądać będzie centrum logistyczne w Gardnie foto: dost./ Zalando

To już pewne, że w podgryfińskiej strefie przemysłowej powstanie centrum logistyczne sieci Zalando! Potwierdzają to gryfińskie władze oraz sama firma

Poniżej oficjalny komunikat w tej sprawie

Zalando stworzy centrum logistyczne w Polsce

Berlin, 18. sierpnia, 2016 // Zalando, wiodąca platforma modowa w Europie, już w tym miesiącu rozpocznie budowę drugiego, międzynarodowego centrum logistycznego, które powstanie w Gryfinie pod Szczecinem. Razem z zaufanym partnerem, firmą Goodman, Zalando stworzy nieruchomość o wielkości 130,000 metrów kwadratowych. Zalando ponownie będzie współpracowało także z dostawcą usług logistycznych Fiege, który zatrudni w nowej lokalizacji około 1000 osób. Pierwsze przesyłki opuszczą nową lokalizację pod koniec lata 2017 roku.

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Oprócz strategicznej lokalizacji, dostępnej infrastruktury, kadry potencjalnych pracowników oraz kosztów, konkurencyjność polskiego e-handlu była czynnikiem decydującym o lokalizacji nowego centrum logistycznego – mówi David Schröder, Starszy Wiceprezes ds. Operacji Zalando – Dodatkowo, sprawna współpraca z przedstawicielami regionu, zwłaszcza z Prezydentem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Marszałkiem województwa zachodniopomorskiego oraz zastępcą burmistrza Gryfina, ułatwiła podjąć nam decyzję.

Zalando nieustannie poszerza swoją sieć logistyczną m.in. poprzez otwarcie w grudniu 2015 roku pierwszego międzynarodowego centrum logistycznego w Stradelli, we Włoszech, oraz rozpoczęcie budowy czwartego centrum logistycznego w Niemczech, w Lahr na południu kraju. Z kolei nowy, międzynarodowy magazyn Zalando pod Paryżem zostanie oddany do użytku w przyszłym roku, aby klienci z Paryża i okolic mogli otrzymywać swoje zamówienia szybciej.

Miesięcznie dostarczamy kilka milionów przesyłek do naszych klientów w 15 krajach w Europie. W ciągu ostatniego roku Zalando zyskało aż 3 miliony nowych klientów. W odpowiedzi na tak intensywny wzrost, wzmacniamy naszą europejską sieć logistyczną – dodaje Schröder.

Inwestycja Zalando stworzy wiele nowych miejsc pracy w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że inwestycja będzie zrealizowana w Gryfinie, w województwie zachodniopomorskim, bo tu stopa bezrobocia nadal jest wysoka. Jedno nowe miejsce pracy w KSSSE wygeneruje kolejne nowe miejsca pracy w otoczeniu gospodarczym. Tak popularna w całej Europie firma pomoże w rozwoju podstrefy KSSSE w Gryfinie i zachęci dalszych przedsiębiorców do inwestowania. Nie ulega wątpliwości, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby uruchomić ten imponujący projekt Zalando – mówi Krzysztof Kielec, Prezes Zarządu KSSSE.

Na Pomorzu Zachodnim dynamicznie rozwijają się centra logistyczne i zwiększają się powierzchnie magazynowe. Nasze starania o włączenie Pomorza Zachodniego w sieć transeuropejskich korytarzy transportowych oraz stworzona atrakcyjna oferta inwestycyjna przynoszą efekty – komentuje Olgierd Geblewicz, Marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Jesteśmy gotowi, aby spełnić wymagania jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Europie. Rozwój Zalando oznaczać będzie również rozwój naszej społeczności i poprawę warunków na lokalnym rynku pracy. Tworzenie nowych miejsc pracy było naszym głównym celem i cieszymy się, że będziemy mogli go osiągnąć razem z Zalando – przyznaje Tomasz Miler, zastępca burmistrza Gryfina.

Czujemy się zaszczyceni, że Zalando wybrało firmę Goodman jako głównego partnera do budowy swoich obiektów logistycznych – mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią – Mamy możliwość wykorzystania naszej rozległej wiedzy o sektorze e-commerce oraz konkretnych doświadczeń w realizacji projektów dla Zalando, aby razem stworzyć optymalne rozwiązanie wspierające dalszy rozwój tej firmy.

Cieszymy się, że nasze kompetencje z zakresu obsługi branży modowej umożliwiły nam rozszerzenie współpracy z naszym partnerem – Zalando. Wierzymy, że wieloletnie doświadczenie logistyczne w obsłudze klientów z branży e-commerce, innowacyjne rozwiązania oraz wysokie kwalifikacje naszych pracowników przełożą się na wzmocnienie przewagi rynkowej naszego partnera – dodaje Piotr Kohmann, CEO Fiege Polska.

Szczegóły dotyczące budowy i procesu rekrutacji zostaną przedstawione w najbliższych miesiącach.

O Zalando

Zalando jest wiodącą platformą modową w Europie. Firma z siedzibą w Berlinie oferuje swoim klientom szeroki wybór odzieży, obuwia i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci z darmową dostawą i zwrotem. W asortymencie znajdują się zarówno marki znane na całym świecie, jak i produkty lokalnych projektantów, a także marki własne. Zalando dostosowuje swoją ofertę indywidualnie do specyfiki każdego z 15 obsługiwanych krajów europejskich: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Niemiec , Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Sieć logistyczna obejmująca trzy centra logistyczne pozwala na efektywną obsługę naszych klientów w całej Europie. Jesteśmy przekonani, że dzięki umiejętnemu połączeniu trzech komponentów, jakimi są moda, technologia i logistyka, jesteśmy w stanie zaoferować zarówno klientom, jak i partnerom produkt najwyższej jakości.

Nasze adresy internetowe każdego miesiąca generują około 160 milionów odsłon, a w pierwszym kwartale 2016 roku 65% pochodziło z urządzeń mobilnych, co daje prawie 18,8 miliona aktywnych klientów na koniec kwartału.
Autor Tomasz Obacz
Źródło: http://egryfino.pl/pl/index.php/component/k2/item/4177-zalando-wchodzi-do-strefy
 

·
Registered
Joined
·
862 Posts
Post z facebooka wiceburmistrza Tomasza Milera:
Misja Zalando zakończona powodzeniem

Przedsięwzięcie okrzyknięte najbardziej spektakularną inwestycją zagraniczną w Polsce zostanie zlokalizowane w podgryfińskiej strefie przemysłowej. To nie przypadek. To dziewięć miesięcy wytężonej pracy i zaciętej rywalizacji o ten prestiżowy projekt. Kiedy 12 listopada ubiegłego roku w moim gabinecie pojawili się przedstawiciele firmy Goodmann z zapytaniem o możliwość lokalizacji w naszej gminie potężnego centrum dystrybucyjnego, od razu wiedziałem, że stoimy przed wielką szansą. Taką szansę otrzymało także kilkanaście innych miejsc w Polsce. Za punkt honoru postawiłem sobie jednak zdobycie tej inwestycji dla Gryfina. Konkurencja była ogromna, ale i gra toczyła się o wielką stawkę. Daliśmy z siebie 100%, dzięki czemu dziś możemy świętować sukces.

Mimo że projekt długo był utrzymywany w tajemnicy, przez ostatnie miesiące przygotowane zostały wszystkie formalności, łącznie z projektem budowlanym, dzięki czemu realizacja inwestycji właśnie się rozpoczyna. Wczoraj odbyło się już przekazanie placu budowy, a już dziś można było zauważyć pierwsze prace. To chyba najlepszy dowód na to, jak wiele wysiłku włożyliśmy w przygotowanie całego procesu.

Centrum dystrybucyjne sieci Zalando będzie największym obiektem tego typu w Polsce, o powierzchni użytkowej 130 tysięcy metrów kwadratowych usytuowanym na terenie przeszło 23 hektarów. Dla porównania rozmiaru weźmy istniejącą już w strefie halę Invento. Planowany obiekt Zalando to 32 takie hale ustawione obok siebie. A potem kolejne 32 na górze, bo będzie to hala o wysokości 18 metrów. Jakie ma to znaczenie dla Gryfina? Niebagatelne. Pojawienie się tak spektakularnej inwestycji oznacza ogromny impuls dla lokalnej gospodarki. Nowe miejsca pracy. Liczone w milionach coroczne wpływy do budżetu gminy z tytułu podatków. To w oczywisty sposób ożywi gryfiński handel i usługi, ale również wpłynie na całościowy rozwój miasta.

W to, aby projekt zakończył się powodzeniem wiele pracy włożyła duża grupa ludzi. Dziękuję zaangażowanym pracownikom naszego magistratu, a w szczególności Joannie Ekiert, Tomaszowi Pękalskiemu, Mariuszowi Tarce i Jackowi Czaczykowi. Dziękuję także zarządom Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Agencji Nieruchomości Rolnych. Pani Jolancie Kielmas z COIiE oraz kadrze zarządczej i pracownikom wielu instytucji, którzy wykazali zrozumienie dla naszych potrzeb. Dziękuję wszystkim tym, którzy trzymali kciuki za nasze powodzenie. W szczególności dziękuję zaś Michałowi Szczepaniakowi i Bartłomiejowi Kazirodowi z Goodmana za wyjątkową przygodę i wspólną walkę o sukces. Było warto ;)
I to jest konkret :cheers:
 
1 - 20 of 55 Posts
Top