SkyscraperCity banner

1 - 20 of 321 Posts

·
Registered
183 Posts
Discussion Starter #1
Postanowiłem rozpocząć ten wątek, ponieważ sporo ostatnio się tu buduje, szczególnie w Gryficach. Wiem, ze w porownaniu z opisywanymi tutaj inwestycjami to dosyć skromna skala, ale dobre i to. Może na wstępie info o mającej się niedługo rozpocząć budowie hali widowiskowo-sportowej w Gryficach: http://rega24.pl/index.php?option=c...wej-w-gryficahc&catid=44:aktualnoci&Itemid=75

Postaram się niedługo dostarczyć fotki związane z remontem parku miejskiego.

Tu zaś informacja dotycząca rewitalizacji rynku miejskiego (niestety pierwszy przetarg został odwołany): http://bip.gryfice.eu/zamowienia/pokaz/113.dhtml

Niepokoi mnie z kolei ta informacja: http://rega24.pl/index.php?option=c...chorzu-zagroona&catid=44:aktualnoci&Itemid=75. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

·
Pobierowo jest OK!
12,514 Posts
1) Tytuł wątku trzeba zmienić;
2) I gdzie ja mam teraz dawać relacje z budów u mnie w Pobierowie, tutaj, czy nadal w inwestycjach w miejscowościach nadmorskich? :?

·
Registered
183 Posts
Discussion Starter #8
Myślę, że warto również wspomnieć o inwestycji dotyczącej budowy przystani kajakowych z zapleczem w Płotach, Gryficach, Trzebiatowie i Mrzeżynie. Pare miesięcy temu w dodatku "Turystyka" do Wyborczej był artkulik polecający Regę jako ciekawe miejsce na spływ.

·
Pobierowo jest OK!
12,514 Posts
^^
W zeszłym roku odbyłem spływ Drawą, na Redze jeszcze nie próbowałem. Masz może ten dodatek i mógłbyś zeskanować i wstawić na forum? Zastanawiamy się nad spływem też i w tym roku. Nie wiem jak z "ciekawością" Regi (Drawa płynąc przez park jest surowa, jak drzewo spadło do rzeki to spadło, trza sobie radzić).

·
Registered
183 Posts
Discussion Starter #10

·
Pobierowo jest OK!
12,514 Posts
Dzięki wielkie za info.
Co do galerii Hosso to przyczepić się mogę do chodnika na ul. Brackiej (widocznego po lewej stronie, jeśli go jeszcze nie poprawili), ponieważ jest on po skosie i zwłaszcza zimą ciężko się po nim chodzi, człowiek się bardzo ślizga. Do tego jest dość wąski. Sama galeria jest w porządku, jak na miasto tej wielkości zupełnie wystarczająca. Bryła może nie powala na kolana, ale za to ceny (w porównaniu np. ze Szczecinem) są niższe. W porównaniu za to np. z takim Pobierowem (zwłaszcza w sezonie letnim) to już niebo a ziemia. :) Moi rodzice jak mają coś do załatwienia w Gryficach to czasami wpadają tam. Fajne miejsce na zakupy.

·
Pobierowo jest OK!
12,514 Posts
^^
I Bracka też będzie robiona, fajnie. :) Ciekawe jak to wyjdzie.

W wyniku przeprowadzonego postępowania wybrano ofertę firmy:
STRABAG Sp. z.o.o.
Ul. B. Brechta 7
03-472 Warszawa

za cenę 5 508 999,84 zł brutto,
Oferta zawierała najniższą cenę.

Gryfice, dnia 30.09.2009 r.
Konkurencją była firma z Dziwnówka.

Dodatkowo wg SIWZ:

1. Zamawiający oczekuje, że termin realizacji zamówienia nie będzie dłuższy niż do dnia 30 maja 2010 roku.
Także prace rzeczywiście niedługo powinny się zacząć. :banana:

P.S.
Dostałeś wiadomość (PM).

·
Registered
31 Posts
Miło, że powstał ten oto temat :) Ja również jestem z Gryfic i przy najbliższej okazji postaram się baczniej obserwować stan inwestycji w naszym regionie. Trochę się u nas poprawiło, miasto wygląda z roku na rok lepiej, powstały nowe orliki, sala przy SP4 (co jest dużym sukcesem, bo wizualki pamiętam jeszcze z czasów sprzed ponad 10 lat). Czekam teraz z niecierpliwością na inwestycje w centrum, tj. rewitalizacja placu oraz remonty ulic.

A co do galerii Hosso - mam dosyć mieszane uczucia. Z jednej strony cieszę się, że coś w tamtym miejscu wreszcie powstało i ten pusty parking przestał straszyć, zaś z drugiej - dziwi mnie zabudowa działki w 'stu dziesięciu procentach' tzn. że szczęście, że ostało się jeszcze miejsce na chodniki.
Poza tym pewny niesmak wzbudzają następujące artykuły:
1) http://wppp2.ovh.org/str/artykul.php?id=1207690822&gaz=gg

2) http://wppp2.ovh.org/str/artykul.php?id=1216774642&gaz=gg

Pozdrowienia dla wszystkich gryficzan

·
Pobierowo jest OK!
12,514 Posts
No właśnie, a co z przebudową całego pl. Zwycięstwa? Gdzieś ktoś kiedyś wstawiał nawet wizualkę i/lub plany. Od tamtej pory cisza.

EDIT:
Artykuł z 18.12.2008r.

Przebudują rynek w Gryficach

Stylowe ławeczki i latarnie, granitowy bruk, a po środku placu podświetlana fontanna. Tak w przyszłości ma wyglądać plac Zwycięstwa w centrum Gryfic. Według projektu, stojący na środku placu pomnik przeniesiony będzie w inne miejsce.

Projekt przebudowy pl. Zwycięstwa pozytywnie zaopiniował wojewódzki konserwator zabytków. W tym roku, na wniosek gminy, do przedstawionej mieszkańcom koncepcji doprojektowano dodatkowe, stylowe lampy.

Otoczony stylowymi kamieniczkami rynek znajduje się naprzeciwko siedziby władz gminy i starostwa.

- Tylu ludzi przyjeżdża załatwiać urzędowe sprawy, a i sami mieszkańcy chętnie tu siadają na ławeczkach i odpoczywają. Dlatego cały plac aż prosi się o naprawę - twierdzi Mieczysław Skorny z Gryfic.

Urzędnicy uspokajają, że plac już niebawem stanie się prawdziwą wizytówką miasta.

Przebudowa placu Zwycięstwa to trzeci etap projektu obejmującego rewitalizację obiektów dziedzictwa kulturowego w mieście. Zgodnie z założeniami wieloletniego planu inwestycyjnego, pieniądze na ten cel zaplanowano w 2010 i 2011 roku. Tylko z gminnej kasy miałoby pójść ponad 900 tys. zł, m.in. na plac Zwycięstwa. Gmina ma się także ubiegać o pożyczkę i dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Zaczęli od bramy

Pierwsze pieniądze zostały już wydane. Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyremontowano jeden z ważniejszych zabytków miasta - Wysoką Bramę. Po przebudowie wewnątrz powstały dwie sale wystawowe: muzealna i galeria sztuki współczesnej. Uruchomiono także punkt informacji turystycznej.

·
Nie(bo) Szczecin
10,768 Posts
@Hyper, albo kbaranowski86, jak dużo starej, przedwojennej zabudowy zachowało się w Gryficach? Bo na wizualce wygląda to bardzo dobrze, chyba jeden z najlepszych rynków (rozumianych jako centralny plac) spośród miast w zachodniopomorskiem, jakie widziałem. Bo oglądałem zdjęcia z Panoramio, i tam jest ukazane sporo starej zabudowy, a jak ma się sprawa "na żywo"?

·
Registered
31 Posts
Ogólnie zbyt dużo starej zabudowy się nie zachowało i oglądając zdjęcia przedwojennych Gryfic można dojść do wniosku, że straciły wiele uroku (jak zresztą wiele innych miast). Większość starych zabudowań mieści się przy placu (sukcesywnie odnawiane) oraz na ulicy Niepodległości (widoczne są na przedostatnim zdjęciu, są w kiepskim stanie technicznym i zdaje mi się, że w miarę możliwości ludzie są stamtąd wysiedlani, celem zburzenia).

Co do rewitalizacji placu - pewnie brak środków.

I jeszcze bonus: nasza super rozwinięta KM, z klimatyzowanymi, niskopodłogowymi Neosiami (swoją drogą nie wiedziałem, że mamy 2 linie :D )

1 - 20 of 321 Posts