SkyscraperCity banner

2561 - 2573 of 2573 Posts

·
Polska w budowie
Joined
·
1,324 Posts
Discussion Starter #2,564
Pięć faktów o szpitalu w Legionowie

Trwają prace przygotowawcze przed rozpoczęciem budowy szpitala w Legionowie. Co warto wiedzieć o nowej placówce?

Gdzie?

Jak przekonują przedstawicie Ministerstwa Obrony Narodowej i władz Wojskowego Instytutu Medycznego prace poprzedzające budowę placówki są już bardzo zaawansowane. Działka, na której ma stanąć wojskowy szpital jest nieduża. Znajduje się na tyłach Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej, obecnie stoją tam garaże. Projekt zakłada, że powstanie pięciokondygnacyjny budynek z podziemnym parkingiem. W obiekcie znajdzie pracę 250 osób - lekarze, pielęgniarki oraz personel medyczny i pomocniczy. Po wybudowaniu legionowskiego szpitala przychodnia wojskowa ma być z nim w pełni zintegrowana. Teren przy Zegrzyńskiej, choć ciasny, da się w rozsądny sposób zabudować.

Kiedy?

Jak przekonuje w jednym z wywiadów dyrektor WIM gen. Grzegorz Gielerski, faza projektowa i uzgodnienia dotyczące rozpoczęcia budowy szpitala w Legionowie są praktycznie na ukończeniu. Aktualnie na terenie przyszłej inwestycji trwają szczegółowe prace geodezyjne i geotechniczne. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na pierwsze półrocze 2019 roku, a przyjęcia pacjentów zaplanowano na drugi kwartał 2022 roku.

Jaki koszt?

Szacunkowa wartość inwestycji to 150 mln zł. Podstawowym źródłem finansowania będą fundusze resortu obrony narodowej.

Ile łóżek i jakie oddziały?

W ramach utworzonej placówki, która ma działać jako filia Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, planowane jest utworzenie następujących klinik: kardiologii z pracownią interwencyjnego leczenia ostrych zespołów wieńcowych, okulistyki, chirurgii, ginekologii oraz intensywnej opieki medycznej. Dodatkowo, istotnym wsparciem dla izby przyjęć będzie interdyscyplinarny oddział obserwacyjny. Łącznie szpital będzie posiadał 90 łóżek, trzy nowoczesne sale operacyjne oraz pracownie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, w tym także przeznaczone na profilaktykę najczęściej występujących chorób nowotworowych. Legionowski szpital - będąc filią WIM - zagwarantuje pacjentom równy dostęp do wszystkich, także tych najbardziej zaawansowanych, usług medycznych oferowanych przez "szpital matkę".

Dla kogo?

Budowa szpitala niewątpliwie przyczyni się do poprawy dostępności do świadczeń zdrowotnych dla żołnierzy i ich rodzin oraz emerytów wojskowych. Co zatem z pozostałymi mieszkańcami powiatu? Jednym z podstawowych praw pacjenta w Polsce jest możliwość wyboru placówki medycznej, w której chciałby być leczony. Dlatego - jak zapewnia dyrektor WIM - nie ma najmniejszych przeszkód, aby z usług legionowskiej placówki korzystały wszystkie osoby tego potrzebujące, upoważnione do uzyskania takiej pomocy według powszechnie obowiązujących przepisów. Do izby przyjęć, według zapewnień dyrektora, będzie mógł zgłosić się każdy pacjent.

W strukturze szpitala została zaplanowana izba przyjęć z 8-łóżkowym oddziałem obserwacyjnym przeznaczonym dla pacjentów z nagłymi zachorowaniami, którzy - przed podjęciem decyzji o potrzebie i wyborze właściwego dla ich stanu zdrowia miejsca hospitalizacji - będą tu diagnozowani i leczeni. Zgodnie z najnowszymi trendami dotyczącymi sposobu i warunków prowadzenia opieki szpitalnej, aż 30% łóżek szpitalnych będzie miało charakter stanowisk terapii intensywnej.


http://tustolica.pl/piec-faktow-o-szpitalu-w-legionowie_79491?fbclid=IwAR2Es4ue3yvLUOwmCmjBx-i11PQ5GRgg_fdTz-ZhJ9oR4zC9pBTS3LTSAK0

Wizu:
 

·
Polska w budowie
Joined
·
1,324 Posts
Discussion Starter #2,567
Legionowo. Sąd i prokuratura do rozbiórki! Trwają przygotowania do budowy ich nowej siedzibyTrwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na projekt nowego gmachu dla sądu i prokuratury w Legionowie. Budynek, w którym obecnie urzędują te organa, zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie większy obiekt.

Zarządcą dwóch działek przy ul. Jana III Sobieskiego 47 w Legionowie, o łączej powierzchni blisko 1 ha, jest Sąd Apelacyjny. Znajdują się na nich budynek sądu i prokuratury oraz na jego tyłach lokal, w którym funkcjonowała m. in. spółdzielcza administracja osiedla Sobieskiego. W miejscu tych dwóch budynków w ciągu 4 najbliższych lat ma powstać jeden nowy. Gmach ten stanie się zaś nową siedzibą legionowskiego wymiaru sprawiedliwości. – W II kwartale 2019r. planowane jest uruchomienie zamówienia publicznego na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Inwestycja będzie realizowana w cyklu 48 miesięcznym – informuje Senada Zbrzeźniak, inspektor oddziału administracyjnego SA w Warszawie.

Sąd z tyłu, prokuratura z przodu
Aby zbudować nowy budynek, trzeba zburzyć obecne. – Oba budynki przewidziane są do rozbiórki, a na terenie połączonych działek planowana jest budowa nowego budynku dla Sądu Rejonowego w Legionowie i Prokuratury Rejonowej – potwierdza inspektor Zbrzeźniak z Sądu Apelacyjnego. Jako pierwszy zniknie pawilon, w którym urzędowała spółdzielcza administracja. W jego miejscu powstanie pierwsze skrzydło nowego gmachu, do którego zostanie przeniesiony Sąd Rejonowy w Legionowie. Następnie przyjdzie czas na rozbiórkę obecnej siedziby legionowskiej Temidy i budowę w jej miejscu drugiego skrzydła planowanego budynku. Oba skrzydła zostaną ze sobą połączone łącznikiem. – Nie ma możliwości przeniesienia Sądu Rejonowego w Legionowie w inne miejsce, dlatego w procesie inwestycyjnym konieczne jest uwzględnienie zabezpieczenia budynku istniejącego na czas budowy. Podczas realizacji inwestycji nie przewiduje się utrudnień w obsłudze petentów. Trudności mogą wystąpić podczas przenoszenia sądu do nowej części budynku – przewiduje Senada Zbrzeźniak z warszawskiej apelacji.

https://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/legionowo/legionowo-sad-prokuratura-rozbiorki-trwaja-przygotowania-budowy-nowej-siedziby/
 

·
Polska w budowie
Joined
·
1,324 Posts
Discussion Starter #2,569
Za 3 lata pojedziemy pociągiem do Zegrza?"Jak informuje portal rynek-kolejowy.pl w 2022 roku ma zakończyć się remont linii kolejowej z Warszawy nad Zalew Zegrzyński. PKP PLK pod koniec tego roku ma ogłosić przetarg na projekt i roboty na tej linii.
W ramach inwestycji powstać ma około trzykilometrowa trasa łącząca Wieliszew z Zegrzem. Dzięki temu stolica przy wykorzystaniu linii kolejowej Legionowo – Tłuszcz zyska połączenie z Jeziorem Zegrzyńskim. Na przebiegu linii, w Wieliszewie, zbudowany zostanie także nowy przystanek kolejowy. Jego lokalizacja, w sąsiedztwie skrzyżowania DK 61 i DW nr 631, również stworzy nowe możliwości transportowe. W Zegrzu, na końcowym odcinku, powstanie nowy, wyższy peron wyposażony w ławki, wiatę oraz gabloty informacyjne. Na całym odcinku z Wieliszewa do Zegrza wymienione zostaną szyny i podkłady, wybudowana będzie nowa sieć trakcyjna i powstanie nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym. Przebudowany ma zostać także przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Modlińskiej w Wieliszewie.(...)"

https://gazetapowiatowa.pl/poradniki/turystyka/wokol-jeziora/3-lata-pojedziemy-pociagiem-zegrza/?fbclid=IwAR13npI2tmy0Trj1k6oI5_b7wfGbaen_tEwUApOUfixAWJUWSvXhVWYk20o

Krótki odcinek do Zegrza, drobiazg do lotniska w Modlinie rozciąga się w czasie do skali absurdu. :nuts:
 

·
Polska w budowie
Joined
·
1,324 Posts
Discussion Starter #2,570
Przegląd sytuacji w regionie. 2019.08.24

LWO: Zadaszone lodowisko miejskie z funkcją boiska po sezonie :cheers:


Listopadowa


Miało być ekskluzywnie skończyło się na kostce Bauma
Jabłonna. Kasztanowy Park


Sobieskiego, Targowisko miejskie na nowo :cheers:


SMLW na Ogrodowej


Broniewskiego
:eek:kay:
 

·
Polska w budowie
Joined
·
1,324 Posts
Discussion Starter #2,571
Kolejne mieszkania w centrum Legionowa. Znikną blaszaki

Legionowska spółdzielnia SMLW nie zwalania tempa i planuje kolejne inwestycje.

(...)Obok nowego budynku przy ulicy Ogrodowej postawimy niewielki blok, który ładnie będzie współgrał z otoczeniem. Próbowaliśmy kupić od prywatnych właścicieli sąsiedni budynek jednorodzinny z pawilonami, ale żądali zbyt wiele - czytamy w protokole z walnego zgromadzenia dla mieszkańców. Spółdzielnia zleciła już wykonanie projektu. Tuż obok nowego bloku przy Ogrodowej ma stanąć kolejny, na około 30 mieszkań.

(...)SMLW planuje w najbliższym czasie wyburzenie dwóch blaszaków Społem przy ul. Sobieskiego i postawienie w ich miejscu niewielkich bloków z lokalami handlowo-usługowymi na parterze. - Przystępujemy właśnie do projektowania budynku, który stanie na miejscu pawilonu PSS-u na rogu Wysockiego i Piłsudskiego - zapowiedział Szymon Rosiak. Jak dowodził prezes SMLW, pawilon jest w opłakanym stanie technicznym i nie opłaca się go już remontować. Podobnie wygląda sprawa "blaszaka" przy ul. Husarskiej. Jeszcze w tym roku ma zostać wyburzony, a na jego miejscu ma powstać pięciopiętrowy blok. Spółdzielnia uzyskała już pozwolenie na realizację tej inwestycji.

http://tustolica.pl/kolejne-mieszkania-w-centrum-legionowa-znikna-blaszaki_80052


Mój komentarz jest taki: Myślałem, że nie doczekam rozebrania tej Społem nędzy na Husarskiej i Wyskockiego. SMLW ma całkiem ciekawe projekty, ale tu mogliby się pokusić o architekturę i materiały premium. Dziś się sprzedaje wszystko za każdą cenę :nuts: Szkoda by było nie wykorzystać szansy żeby upiększyć tę część miasta.
 
2561 - 2573 of 2573 Posts
Top