SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 159 Posts

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Powiat nakielski – powiat w Polsce (w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Nakło nad Notecią.

W skład powiatu wchodzą:

* gminy miejsko-wiejskie: Kcynia, Mrocza, Nakło nad Notecią, Szubin
* gminy wiejskie: Sadki
* miasta: Kcynia, Mrocza, Nakło nad Notecią, Szubin


http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_nakielskiŚrodki Unijne dla Powiatu Nakielskiego

data zamieszczenia: 27 Września 2010

2 wizualizacje:
Powiat Nakielski intensywnie pozyskuje środki unijne na realizację wielu inwestycji, w tym m.in.: budowę przystani na Noteci, remonty dróg oraz szkolenia nauczycieli, uczniów i pracowników urzędów.

Przy wsparciu Pani Silvany Oczkowskiej Przewodniczącej Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Zarząd Powiatu w Nakle nad Notecią przystąpił do realizacji inwestycji - budowy przystani wodnej na rzece Noteć.

W dodatku Gazety Pomorskiej „Fundusze unijne”, który ukazał się 27 września br. znajdziecie Państwo poniższy artykuł informujący o realizacji tej ważnej dla naszego powiatu inwestycji.„Przystań pełna szans i możliwości

Miejsce do cumowania, punkt informacyjny, wypożyczalnia sprzętu wodnego czy sala konferencyjna to tylko niektóre z zalet nowej przystani na Noteci, która stanie w Nakle już w przyszłym roku. Marina nie oznacza jednak tylko zagospodarowania przestrzeni wodnej, w jej obrębie pojawią się bowiem także innego rodzaju atrakcje dla mieszkańców i przybyłych turystów, takie jak boisko do piłki plażowej czy plac zabaw dla dzieci. „Budowa nowoczesnej przystani nad Notecią w Nakle to wielka szansa dla rozwoju gminy i powiatu nakielskiego. Wierzę, że powrót Nakła nad Noteć, nad naszą rzekę, uruchomi aktywność przedsiębiorców, którzy będą budować nowe miejsca rekreacji i bazy gastronomicznej czy hoteli. Mieszkańcy powiatu i goście uczestniczący w organizowanych dla nich rejsach statkiem czy spływach kajakowych odkryją na nowo piękno naszych obszarów nad Notecią i kanału Bydgoskiego. Przystań to szansa na integrację mieszkańców powiatu, a także wodne kontakty z Bydgoszczą i całą Europą” mówi Starosta Nakielski Tomasz Miłowski.

Polskie drogi wodne są jednymi z najdłuższych w Europie, ich potencjał i walory już wkrótce zostaną wydobyte i pokazane dzięki takim przedsięwzięciom jak przystań wodna na Noteci. Budowa przystani w Nakle jest częścią rewitalizacji Drogi Wodnej E-70, która prowadzi z Antwerpii przez Niemcy, Polskę, Obwód Kaliningradzki i Litwę aż po Kłajpedę. Celem programu rewitalizacji jest rozwój regionów położonych wzdłuż drogi wodnej E 70 głównie poprzez rozwój żeglugi śródlądowej oraz innych form aktywności, poprawę stanu środowiska naturalnego czy jakości obszarów przywodnych.

Przystań na Noteci powstać ma do końca 2011 roku. 20 sierpnia 2010 roku podpisana została natomiast umowa, dzięki której Powiat Nakielski otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego prawie 5,5 miliona złotych na jej budowę. W drugim etapie inwestycji powstać ma budynek przystani. Obiekt ma być zapleczem edukacyjnym dla Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle, która obecnie odczuwa brak socjalnego i profesjonalnego zaplecza do odbywania zajęć praktycznych. Marina jest niezbędna dla turystów i będzie sporym atutem w rozwoju turystyki w regionie i miejscem rekreacji mieszkańców Nakła. Budowa portu ma duże znaczenie ekologiczne, bowiem pływające jednostki szkolne nie będą cumowały, jak dotychczas w nurcie rzeki, a w basenie portowym.

W tym roku podpisana została umowa na budowę basenu portowego o powierzchni ok. 10 tysięcy m2 przeznaczonego do cumowania minimum 30 jednostek o różnej wielkości. W części centralnej znajdować się będzie prefabrykowany pirs pływający o konstrukcji modułowej.

Projekt zakłada budowę budynku przystani spełniającego między innymi funkcje turystyczne, szkoleniowe i administracyjne oraz basenu portowego wraz z niezbędną infrastrukturą do jego obsługi. Jednocześnie przewiduje się również pełne zagospodarowanie terenu w obrębie granic przystani. W skład planowanej mariny wchodzić będą: bosmanat, pełniący również funkcje punktu informacyjnego i wypożyczalni sprzętu wodnego, kapitanat, warsztat szkutniczy z dostępem do pomieszczenia socjalnego z prysznicem i węzłem sanitarnym, sala konferencyjno - dydaktyczna na 35 osób, pomieszczenia noclegowe dla 10 osób, pomieszczenie do przygotowywania posiłków z produktów własnych, ogólnodostępne sanitariaty oraz natryski, kotłownia, hangar na sprzęt wodny w ilości 20 kajaków, pomieszczenie ładowania akumulatorów oraz poboru wody pitnej. Budynek usytuowany będzie we wschodniej części działki równolegle do ulicy Noteckiej. Wjazd na teren przystani będzie znajdował się od strony północno - wschodniej z ulicy Noteckiej. Główne wejście na teren z ulicy Noteckiej będzie od strony wschodniej, natomiast dodatkowe wzdłuż Noteci i umożliwi przejście na teren „nakielskich łazienek”. Na obszarze działek powstanie boisko do siatkowej piłki plażowej oraz plac zabaw dla dzieci, mini pole namiotowe wraz z monitoringiem i z miejscem do grillowania i rekreacji, parking dla użytkowników przystani na 40 pojazdów, w tym również miejsce dla osób niepełnosprawnych oraz autokaru. Pozostała część obszaru zagospodarowana zostanie w ścieżki i dojścia utwardzone, elementy małej architektury takie, jak kosze, ławki czy stojaki na rowery oraz w instalacje oświetleniową. Przewiduje się również drugie pole namiotowe na cyplu pomiędzy basenem portowym a brzegiem rzeki Noteć lub sugeruje się wykorzystanie cypla jako przestrzeni publicznej z dodatkową infrastrukturą rekreacyjną.

Budynek przystani będzie jednopiętrowy, na parterze będzie znajdowało się przejście na teren basenu portowego. Z klatki schodowej będzie można dostać się na taras. Na parterze przewidziano salę dydaktyczną, sanitariaty, kotłownię, szatnię i węzeł sanitarny dla pracowników warsztatu oraz kapitanat i bosmanat portu. W drugiej części parteru, oddzielonej traktem komunikacyjnym, będzie pomieszczenie wypożyczalni sprzętu pływającego, miejsce ładowania akumulatorów oraz miejsce poboru wody pitnej. Na drugiej kondygnacji zaprojektowano pokoje noclegowe z balkonami, pomieszczenie do przygotowywania posiłków wraz z jadalnią, toaletę oraz pomieszczenie socjalne i pomieszczenie biurowe na potrzeby klubu. Z klatki schodowej będzie można przejść na częściowo zadaszony taras, co będzie dawało możliwość organizowania zajęć na wolnym powietrzu, w okresie zimowym będzie istniała również możliwość umieszczenia w obrębie tarasu zamkniętego ogrodu zimowego wraz z możliwością montażu kominka.”
źródło:
www.powiat-nakielski.pl


Szubin

Szklany basen za 16 mln zł.
04.03.2010 22:41​Coraz bliżej do budowy pierwszej krytej pływalni w gminie Szubin. Firma, która wygrała przetarg na projekt basenu wraz z dokumentacją techniczną pochwaliła się już pierwszymi szkicami. Projekt ma być gotowy do końca lipca. Po tym czasie nastąpi ubieganie się o dofinansowanie budowy ze środków pozabudżetowych gminy Szubin. To właśnie od wyników wsparcia z zewnątrz zależeć będzie kiedy ruszą prace budowlane. Zakładając pozytywny rezultat starań o dofinansowanie i szybkie rozstrzygnięcie przetargu najwcześniej pierwsze łopaty zostaną wbite w przyszłym roku. Szacuje się, że prace budowlane mogą potrwać do dwóch lat. Kryta pływalnia składać się będzie z nowoczesnej niecki basenu o wymiarach 25 x 12 m wykonanego z blachy, rynny zjazdowej, małego basenu dla dzieci oraz licznych pomieszczeń do zagospodarowania na cele rekreacyjne. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 16 mln zł. Dodatkowo budżet gminy obciąży budowa chodników, parkingów i przede wszystkim przedłużenie ulicy Kochanowskiego do ul. Browarnej. Te inwestycje są konieczne bo chyba nikt sobie nie wyobraża dojścia na basen drogą gruntową. Z drugiej strony trochę odetchnąć gminnemu budżetowi mogą dać kolektory słoneczne, które to będą wspomagały podgrzewanie wody. Mimo to i tak słono będzie trzeba dopłacać do bieżącego funkcjonowania basenu. Jednak nie zawsze trzeba kierować się rachunkiem ekonomicznym gdy w grę wchodzi poprawa bezpieczeństwa, kondycji fizycznej i zdrowia mieszkańców.
Co można mieć za 16 mln zł.- krytą pływalnię, kilka sal gimnastycznych, 13 „Orlików”, ok. 11 km nowych dróg na terenie miasta lub ok. 40 km nowej nawierzchni asfaltowej
Autor: Damian Sobczak
źródło: http://szubin.info


Szubin
Szubin - Ruszył wybór wykonawcy sali przy liceum
23.02.2010 17:05​W dniu 12 lutego upłynął termin składania ofert na przebudowę szkoły oraz budowę budynku hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie. Upływ tego terminu otwiera procedurę wyboru wykonawcy wskazanych w zamówieniu robót budowlanych. Termin realizacji inwestycji określony został na 10 miesięcy. Oznacza to, iż uczniowie LO im. St. Wyspiańskiego – po latach płonnych nadziei - w końcu doczekają się własnego zaplecza sportowego.

Prace związane z budową sali przy Wyspiańskim powinny rozpocząć się w najbliższych tygodniach. Przed rozpoczęciem prac, przeprowadzone będą prace rozbiórkowe. Obejmą one rozbiórkę budynku gospodarczego znajdującego się na tyłach działki, usunięcie nawierzchni asfaltowej podwórza terenu szkolnego oraz schodów zewnętrznych znajdujących się w miejscu projektowanego łącznika hali z obecnie istniejącym budynkiem dydaktycznym przy ul. Kcyńskiej.
Projektowana hala sportowa wraz z zapleczem znajdować ma się w miejscu podwórza szkoły. W obrębie projektowanego budynku planuje się wybudowanie nie tylko hali sportowej z trybuną, ale także mniejszych salek sportowych, szatni oraz pomieszczeń sanitarno-socjalnych. Zaplecze sportowe ma składać się z hali głównej, a także z boiska do gry w koszykówkę, boiska do gry w siatkówkę oraz z kortu tenisowego. W części socjalnej budynku mają znaleźć się m.in. toalety, szatnie oraz pokój nauczycieli. Ponadto wydzielony ma zostać magazyn dla sprzętu sportowego.
Projekt budowy przewiduje pokrycie znacznej części budynku dachem wykonanym z blachy w systemie ABM 120-HARD. Wybrany rodzaj zadaszenia może nie będzie prezentował się zbyt okazale, lecz posiada także swoje zalety w postaci krótszego terminu wzniesienia budynku (możliwe jest pokrycie powierzchni nawet 500 m2 dachu w ciągu doby), jak i relatywnie niskiej ceny wykonania w stosunku do jakości. Taki styl zadaszania hal sportowych swój początek miał w Stanach w l. 80-tych ubiegłego wieku i zdobył uznanie w oczach inwestorów. Ocenę wyboru zadaszenia pozostawiam Zainteresowanym Mieszkańcom.

O wyborze wykonawcy zadecyduje cena wykonania robót budowlanych zgodnie ze wzorem:

najniższa cena spośród złożonych ofert / cenę oferty badanej X 100 pkt

Zgodnie z przyjętą metodyką, ofertą najkorzystniejszą zostanie wybrana ta oferta, która otrzyma najwyższą ilość punktów.

W ocenie pytanych mieszkańców, budowa sali sportowej przy Wyspiańskim stanowi wydarzenie prawie że historyczne. Od początków swego istnienia szkoła musiała borykać się z trudnymi warunkami w zakresie bazy sportowej. Zachodzi jednak pytanie, czy 10 miesięcy wystarczy na budowę sali. O ile informacja ta zapewne do dnia oddania budynku do użytku będzie niewiadomą, to ważniejszym jest to, że klamka zapadła i Wyspiański będzie mógł w końcu nacieszyć się salą gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia.
W razie dodatkowych pytań, służę pomocą.

Łączę wyrazy szacunku,
Dawid Rzeski
źródło: http://szubin.info


Intrygujący dach i polsko-jarmarczno-kiczowato-oczojebne kolorki :/


Budżet pozwola rozpocząć budowę sali gimnastycznej przy ZSS w Karnowie

Przy 11 głosach za, 1 przeciwnym i 9 wstrzymujących Radni Rady Powiatu w Nakle nad Notecią uchwalili autopoprawkę Zarządu Powiatu w Nakle nad Notecią zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu powiatu nakielskiego na 2010 rok.

Ta decyzja pozwoliła zwiększyć o 300 tys. zł. (razem będzie to 0,5 mln) kwotę na rozpoczęcie budowy Sali Rehabilitacyjno – Sportowej przy Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie przewiduje się 18 miesięczną inwestycję (2010-2012). Jest to realizacja obietnicy złożonej w ubiegłym roku, kiedy zdecydowano o tym, że powiat będzie budował wspólnie z Gminą Nakło nad Notecią kompleks boisk „ORLIK” przy Szkole Podstawowej nr 2, natomiast przy ZSS w Karnowie chce wykonać niezbędną dla społeczności szkolnej, a także całego środowiska salę gimnastyczną.Ponadto uchwała pozwoliła zwiększyć o kwotę 50 tys. zł. środki finansowe na termomodernizację ściany frontowej budynku Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, a także 18 tys. zł. przeznaczyć na przygotowanie koncepcji projektowej i wizualizację budynku wielofunkcyjnego pomocy społecznej przy ul. Parkowej w Nakle - przy Domu Pomocy Społecznej (jest to wynik prawie rocznej pracy powołanego w tym celu zespołu).
www.powiat-nakielski.pl
 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Szubin - Stary Browar

Budynek po browarze w którym aktualnie działa pensjonat i restauracja.
Teraz także mieszkania od 36m2 do 95m2 - od kawalerek do mieszkań dwupoziomowych z 5 pokojami.

4 wizualizacje:

 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Artykuł stary, ale techniczne informacje są prawdziwe


Szubin nie do poznania
Fontanna, rzeźby, zieleńce, ławki, nowoczesne oświetlenie i parkingi. Tak ma wyglądać Szubin tuż przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Prace przy rewitalizacji starej części Szubina mają rozpocząć się w przyszłym roku.


Wariant 1

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na rewitalizację starej części Szubina wygrał Zakład Usług Technicznych i Reklamowych Piotra Milika z Szubina. Opracowane zostały trzy koncepcje rewitalizacji szubińskiego rynku. Po raz pierwszy zostały zaprezentowane podczas sesji Rady Miejskiej w Szubinie 5 sierpnia.
Rewitalizacja szubińskiej starówki zakłada przebudowę dróg na Rynku oraz na ulicach przyległych: Kilińskiego, Wyzwolenia, św. Marcina, placu Kościelnym, Młyńskiej i Szkolnej, a także budowę kanalizacji sanitarnej na ulicach Kilińskiego, Wyzwolenia, św. Marcina, placu Kościelnym i Młyńskiej. Przewidywana długość projektowanej kanalizacji sanitarnej będzie wynosić 1 km. Łączna długość przebudowanych dróg wyniesie 1,1 km.


Wariant 2

Powierzchnia, która zostanie objęta rewitalizacją, wynosi blisko 5.000 m2. W ramach inwestycji planuje się również budowę odwodnienia, parkingów i zieleńców. Starą część Szubina w przyszłości ma zdobić fontanna o wysokości minimalnej 2 metrów. Być może fontannę zastąpi rzeźba, albo będzie i jedno, i drugie. Starówka zyska również nowe oświetlenie. Elewacje budynków położone wokół rynku będą miały nową kolorystykę.
Ożywienie szubińskiej starówki ma poprawić bezpieczeństwo komunikacyjne oraz jakość życia mieszkańców. Dzięki przebudowie oświetlenia i monitoringowi wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców. Rewitalizacja ma też wzmocnić potencjał turystyczny Szubina. Władze grodu pelikana liczą, że dzięki poprawie estetyki miasta zwiększą się szanse na przyciągnięcie inwestorów krajowych i zagranicznych.


Wariant 3

Prace przy odrestaurowaniu starej części Szubina mają rozpocząć się w 2010 roku.
- W przyszłym roku chcielibyśmy zacząć kopać. Musimy uporządkować w tej części wodę i kanalizację. Inwestycja ma być zakończona do 2012 roku. Czy zaczniemy prace od ulic dojazdowych, czy najpierw będziemy robić rynek, jeszcze nie wiadomo - wyjaśnia Mariusz Piotrkowski, wiceburmistrz Szubina. Ma on również nadzieję, że przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej szubiński rynek będzie ładnie wyglądał.
Warianty zagospodarowania rynku w Szubinie zostały opublikowane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Szubina. Wiceburmistrz podkreśla, że mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do przedstawionych propozycji.
- Zapraszam do dyskusji nad przedstawionymi koncepcjami. Wielu szczegółów jeszcze nie ma, bo to jest wstęp do rewitalizacji miasta Szubina. Nie ma jeszcze części opisowej. Dlatego można zgłaszać swoje spostrzeżenia na temat modelu lamp, ławek, kolorystyki czy wzorów posadzek - tłumaczy Mariusz Piotrkowski.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 913 (32/2009)
http://paluki.tygodnik.pl

Aktualnie prace trwają. Wiem że realizowane jest/będzie coś pomiędzy dwoma wariantami (chyba 1 i 3)

Znalazłem fotografię "rynku" przed remontem (wraz z artykułem):


(Fot. Maja Stankiewicz)
http://www.pomorska.pl


Szubin. Rynek zupełnie się zmieni
(ms)

W Szubinie brakuje Rynku z prawdziwego zdarzenia. Miejsce, które pełni tę rolę zamieniono na parking. Już niedługo tak będzie. Plac zostanie wyłożony płytkami i kostką. Auta znikną, pojawią się za to ławki, fontanna, i pelikan, symbol Szubina.

Przygotowania do przebudowy szubińskiego Rynku idą pełną parą. Prace dokumentacyjne wykonane są w 99 procentach.


Rynek ma teraz nawierzchnię asfaltową. Nie ma tu ani jednej ławki, zresztą kto by chciał tu odpoczywać. Wokół same auta.
(Fot. Maja Stankiewicz)

Przetarg jeszcze w lipcu

- Za tydzień, może półtora zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tego zadania. Sądzimy, że jesienią, może już we wrześniu, ruszą prace w terenie - zapowiada Mariusz Piotrkowski, wiceburmistrz Szubina. Roboty potrwają długo, bo inwestycja i jej finansowanie rozłożone są na trzy lata. Tak więc finiszu robót spodziewać się można najwcześniej wiosną 2012 r.

Na początek - główny plac

Ekipy budowlane pojawią się najpierw na samym Rynku, potem roboty przesuwać się będą w kierunku ulic Wyzwolenia i Młyńskiej.

- Główne prace prowadzone będą jednak w roku przyszłym. Powinniśmy wówczas skończyć rewitalizację płyty Rynku. Roboty na ulicach wylotowych - Kilińskiego, Wyzwolenia czy placu Kościelnym powinny zostać zakończone do połowy 2012 r. - informuje wiceburmistrz Piotrkowski.

Pomysłów było wiele

To jedna z kilku priorytetowych inwestycji, które w najbliższym czasie realizowane będą w gminie. Dość długo trwał wybór koncepcji jak po zakończeniu rewitalizacji centrum miasta ma wyglądać? O radę w tej sprawie władze gminy poprosiły mieszkańców. Konsultacje trwały kilka tygodni.

Przebudują ulice i sieć

Z trzech koncepcji, wybrano dwie, za którymi opowiedziało się najwięcej mieszkańców Pałuk. Koncepcja przyjęta ostatecznie do realizacji jest pewnym połączeniem tych dwóch, najpopularniejszych wariantów.

A jakie są plany? Samorząd postawić chce przy okazji na uporządkowanie sieci wodno- kanalizacyjnej i komunikacyjnej w tym rejonie miasta. Ponadto gmina chce odnowić ulice w centrum m.in. ul. św. Marcina i Młyńską, a plac na Rynku wyłożyć kostką.

W zamysłach jest też niewielka fontanna i pelikan, symbol miasta. By nowy Rynek zaczął pełnić rolę miejsca wypoczynku i spacerów przybędzie tu także zieleni, pojawią się też miejsca do siedzenia, dla tych co będą chcieli tu przysiąść i odpocząć.

Parking nie tak wielki

Teraz szubiński Rynek jest wielkim parkingiem. Po zakończeniu rewitalizacji - takie są założenia - postawić tu będzie można tylko około 15 aut. Kierowcy posiłkować się będą musieli innymi miejscami postojowymi np. przy przedszkolu na pl. Kościelnym. Sporych rozmiarów parking jest także przy hali sportowej.

- Musimy się przyzwyczaić do tego, że zostawić trzeba będzie samochód z dala od Rynku, i przejść tu pieszo na przykład na zakupy - podkreślają pracownicy szubińskiego ratusza. - Bo trzeba wybrać. Chcemy mieć prawdziwy Rynek, czy Rynek - parking, jak teraz!

Kcynia już zrobiła, Mrocza planuje

Także w innych gminach powiatu nakielskiego wiele się robi, by centrum było atrakcyjne dla mieszkańców i gości. Ładny Rynek - z fontanną Ewki-konewki- ma Nakło. W ubiegłym roku zakończono kapitalną przebudowę Rynku w Kcyni, na którym także stanęła fontanna.

Z pracami na Rynku czeka na razie Mrocza. Teraz przez centrum miasta przetacza się kawalkada tirów. Zmieni się to, gdy powstanie obwodnica, a jej budowę właśnie rozpoczęto. Wtedy przyjdzie pora, by pomyśleć jak mrotecki Rynek na nowo zagospodarować
.
http://www.pomorska.pl

Powyższy artykuł też stary - z lipca 2010
Niczego świeższego i ciekawego na ten temat nie znalazłem.
 

·
Abyss... Quo vadis?
Joined
·
1,995 Posts
iSzubin.pl:

Kłopoty z salą LOStarostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią otrzymało ekspertyzę od cenionego profesora z Warszawy dotyczącą budowy sali gimnastycznej przy I LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie. Prawdopodobnie wad jest kilka, to nie tylko dach ma wadę konstrukcyjną. Projektant nie ma nic sobie do zarzucenia, a budowa utknęła w miejscu.

Pierwsze informacje o wadach przy projektowaniu sali zgłoszono w czerwcu. Firma, która wykonuje obiekt poinformowało o nieprawidłowościach w projekcie Starostwo Powiatowe. Odbyło się zebranie wszystkich zainteresowanych łącznie z projektantem i wykonawcą. Sprawę wtedy niby wyjaśniono.

Niestety latem wykonawca projektu wykrył kolejną wadę w metalowej konstrukcji dachu. Zgłoszono tą sprawę inspektorowi budowlanemu. Wtedy Starostwo Powiatowe w Nakle postanowiło wysłać projekt do Warszawy, by tam ocenił go ekspert i wydał opinię.

W lipcu budowa hali została przerwana. Po otrzymaniu ekspertyzy projektant nadal nie przyznaje się do winy. Inwestor czyli Starostwo Powiatowe ma zamiar domagać swoich praw na drodze sądowej. Dopóki jednak nie będzie nowego lub poprawionego projektu prace na obiekcie nie mogą trwać.

Gazeta Pomorska zapytała o całą sytuację Zbigniewa Sabacińskiego, etatowego pracownika zarządu powiatu - Prace zostały przerwane, bo ekspert stwierdził uchybienia w projekcie - przyznaje Zbigniew Sabaciński. Zgłosiliśmy to projektantowi, ale nie wykazał żadnej woli porozumienia. Twierdzi, że ta ekspertyza nie jest dla niego wiążąca. W ciągu 14 ustawowych dni nie było z jego strony żadnej reakcji. W ciągu siedmiu kolejnych także nie doszło do ugody. Nie pozostaje nic innego, jak tylko dochodzić naszych roszczeń na drodze prawnej, czyli w sądzie - wyjaśnia.

Teraz będzie trzeba wykonać inwentaryzację wykonanych prac i zapłacić wykonawcy za to co już zostało zrobione. Trzeba będzie również poszukać nowego projektanta, który wykona projekt na bazie tego co już jest zbudowane. Procedury są długotrwałe. Następnie będzie trzeba wybrać nowego wykonawcę.

W Starostwie Powiatowym wierzą, że roboty budowlane ruszą jeszcze w listopadzie. Trzeba zabezpieczyć mury by nie zawilgotniały, czyli doprowadzić do stanu surowego zamkniętego.

Sala sportowa przy szubińskim ogóniaku miała zostać oddana wiosną przyszłego roku. Teraz mówi się o wrześniu 2011. Jeżeli roboty nie ruszą w tym roku np. z powodów atmosferycznych I LO im. S. Wyspiańskiego swoją wymarzoną salę będzie miało na EURO 2012.
Po postawieniu ścian na budowie nic się nie dzieje już od kilkunastu tygodni.
 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Znowu Szubin na tapecie, kilka zdjęć i artykuł dot. browaru (3 posty wyżej)Rewitalizacja terenów poprzemysłowych
13.11.2010 19:06

Od kilku miesięcy pod adresem Browarna 10 od świtu do zmierzchu ekipy robotników zmieniają starą słodownię „Kujawiaka” na komfortowy budynek mieszkalny. W przebudowywanym budynku znajdzie się 28 mieszkań od 35m2 do dwupoziomowego apartamentu 150m2. Natomiast w podziemiach znajdzie się miejsce na 6 garaży. Adam Nowak z ART-CENTRUM NIERUCHOMOŚCI zapewnia, że mieszkania będą oferowane w stanie deweloperskim w cenie 3,3 tys. zł/m2, a cena mieszkania z wykończonym wnętrzem według klienta wynosi 3,8 tys. zł/m2. Inwestor planuje również zagospodarować teren wokół budynku, tworząc chodniki, nowe ogrodzenie, trawnik i parking. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwsze półrocze 2011 r.
Cieszyć może fakt, że owiane złą sławą okolice dawnej słodowni zmieniają swoje oblicze. W sąsiednim budynku od ponad roku z powodzeniem działa Pensjonat Stary Browar i Pub Słodownia. Jeszcze bardziej oblicze „Browarnej” może zmienić planowany basen. Jednak chyba przez wszystkich mieszkańców osiedla bydgoskiego najbardziej oczekiwana jest porządna asfaltowa droga łącząca owe osiedle z osiedlem spółdzielczym.
Rewitalizacją starej słodowni zainteresowała się także TVP Bydgoszcz, która w niedzielę o godz. 20.30 oraz w poniedziałek o 19.15 wyemituje swój program „Własny kąt” w części poświecony wspomnianej przebudowie.

5 zdjęć:plany mieszkań - w archiwum zip:
http://www.szubin.info/stelo/plan_mieszkan.zip

Autor: Damian Sobczak
http://szubin.info
 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Modernizacja "Nowego szpitala w Nakle i Szubinie"

data zamieszczenia: 17 Listopada 2010

„Nowy szpital w Nakle i Szubinie” wciąż podlega modernizacji. W Nakle od miesiąca trwa remont Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, który powinien zakończyć się na przełomie listopada i grudnia. Zadania inwestycyjne toczące się w placówce szubińskiej to remont nowych pomieszczeń dla Poradni Specjalistycznych oraz modernizacja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Z pracami trwającymi w Szubinie zapoznali się dziś Wicestarosta Nakielski Krzysztof Mikietyński oraz Członek Zarządu Zbigniew Sabaciński. Jak poinformował ich dyrektor szpitala Tomasz Ławrynowicz:

„Największe zadanie dotyczy remontu pomieszczeń oddziałów szpitalnych w budynku głównym placówki w Szubinie. „Na pierwszy ogień” idzie oddział ginekologiczno-położniczy, który wraz z oddziałem noworodkowym i salami porodowymi znajdzie swoją nową lokalizację na jednym piętrze budynku. Właśnie zakończono żmudne negocjacje z wykonawcą remontu. Efektem podjętych prac będzie docelowo stworzenie lepszych warunków dla pacjentów i pracowników szpitala i podwyższenie standardów leczenia. Długo oczekiwany remont szubińskiej porodówki to element planów inwestycyjnych spółki wobec szpitala. W efekcie nowymi, lepszymi warunkami lokalowymi będzie również dysponował oddział chirurgiczny i zakład rehabilitacji. Zakład ma zamiar także utworzyć oddział intensywnej opieki medycznej.”

Włodarze Powiatu oprócz obecnie remontowanych oddziałów obejrzeli także oddane już do użytku nowe pomieszczenia socjalne przeznaczone dla ratowników medycznych oraz wyremontowaną aptekę szpitalną. Przyjrzeli się także pracom trwającym na oddziale dziecięcym

2 foto:www.powiat-nakielski.pl
więcej podobnie fascynujących, zachwycających i absorbujących zdjęć na:
http://www.powiat-nakielski.pl/content.php?cms_id=369
 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Wiecha zawisła nad nakielskim basenem

data zamieszczenia: 18 Listopada 201017 listopada na placu budowy krytego basenu w Nakle nad Notecią odbył się odbiór stanu surowego tejże inwestycji. Przedstawiciele firmy wykonawczej Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Lech” sp. z o.o. z Bydgoszczy oprowadzili włodarzy miasta i powiatu po terenie budowy oraz zapoznali ich z zakresem prowadzonych prac. Do końca roku obiekt ma zostać zamknięty i ocieplony. W harmonogramie zaplanowano także zamontowanie instalacji grzewczej oraz wykonanie próby szczelności obu niecek.

Całkowity koszt budowy krytej pływalni wynosi 14,6 mln zł. Sporą dotację (ponad 4 mln zł) udało się inwestorowi, którym jest Gmina Nakło uzyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wsparcie w wysokości nie mniejszej niż 1 mln zł zaoferował się przekazać także Powiat Nakielski. W tym roku jego partycypacja w kosztach budowy wyniosła 300 tys. zł.

W uroczystości wieszania Wiechy udział wzięli m.in. Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, Wicestarosta Krzysztof Mikietyński, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło Zenon Grzegorek wraz z zastępcą Andrzejem Krupińskim, Skarbnik Gminy Andrzej Kowalski, a także Członkowie Zarządu Powiatu Anna Maćkowska i Zbigniew Sabaciński.

5 foto:źródło:
www.powiat-nakielski.pl
więcej zdjęć:
http://www.powiat-nakielski.pl/content.php?cms_id=370
 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Dotacje Unijne. Gminy Włocławek, Janikowo i Szubin są najlepsze w regionie!

19:16 pt. 19-11-2010 — agad

Dotacje unijne. Włocławek, Janikowo i Szubin - te gminy najlepiej w regionie wykorzystują unijne pieniądze w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Na piątym miejscu jest pod tym względem Toruń. Bydgoszcz nie mieści się w pierwszej trzydziestce.

We Włocławku wypada 4057 zł na jedną osobę. - Za te pieniądze między innymi wyremontowaliśmy drogę krajową nr 1 - informuje Andrzej Pałucki, prezydent tego miasta. - Zbudowaliśmy Strefę Rozwoju Gospodarczego, Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości, urządziliśmy przystań na Zalewie Włocławskim.


Dotacje unijne. Bydgoszcz bierze z RPO

Dobrze radzą sobie również m.in. w Janikowie z kwotą 3447 zł na mieszkańca. - Dzięki unijnym dotacjom mamy choćby obwodnicę Janikowa, wyremontowane ośrodek pomocy społecznej i dom kultury, nasi mieszkańcy korzystają z internetu - mówi Piotr Pełczyński z Wydziału Funduszy Unijnych i Rolnictwa w UG w Janikowie. - Przedsiębiorstwo Soda Ciech wybudowało separatornię popiołów, czyli można je tam przetwarzać do powtórnego użycia w innym procesie technologicznym.

To niesprawiedliwe!

W dziesiątce gmin, które zdobyły z programów UE (regionalnych i rządowych) najwięcej pieniędzy, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, są też np.: Szubin, Toruń, Inowrocław czy Łysomice. Bydgoszcz nie znalazła się w pierwszej trzydziestce.
- Dlaczego? - dziwi się Lucyna Kojder-Szweda, zastępca prezydenta Bydgoszczy. - To niesprawiedliwe, zapewne nie uwzględniono w obliczeniach choćby planowanej inwestycji za 157 mln zł z rządowego projektu Infrastruktura i Środowisko. Z tych pieniędzy powstanie 9-kilometrowa linia tramwajowa do Fordonu, już jesteśmy na liście beneficjentów.

Wiadomo, że Bydgoszcz realizuje kluczowe projekty z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Mowa o Trasie Uniwersyteckiej (całkowita wartość inwestycji to 212 mln zł, w tym 92 mln zł pochodzi z UE), budowie linii tramwajowej z centrum do dworca PKP (kosztuje 99 mln zł, w tym 42 mln zł z UE) oraz projekcie rozwoju Portu Lotniczego (jest wart 4,8 mln zł, w tym 2,5 mln z UE - trwają analizy czy np. opłaca się zainwestować w połączenie kolejowe z dworca PKP na lotnisko).


Dotacje unijne. Mamy 20 procent, załapaliśmy się na rezerwę

Pozostałe nasze kluczowe inwestycje z RPO to: połączenie autostrady A1 z Wąbrzeźnem, Golubiem-Dobrzyniem i Rypinem (koszt: 99 mln zł, z czego 78 mln zł pochodzi z UE). To również jest połączenie A1 ze Żninem, Inowrocławiem i Włocławkiem (za 94 mln, 75 mln zł z UE) oraz budowa Collegium Medicum UMK w Toruniu (76 mln zł, 42 mln zł z UE).

W Urzędzie Marszałkowskim informują, że nasze województwo ma do dyspozycji 951 mln euro z RPO, z czego 21 proc. już trafiło do odbiorców. Załapaliśmy się tym samym na dodatkowe pieniądze z Krajowej Rezerwy Wykonania (512 mln euro), które zostaną rozdzielone między województwa, które również przekroczyły 20 proc. Najwięcej pieniędzy z RPO trafiło na wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw.

Dotacje unijne dostało już równe tysiąc kujawsko-pomorskich firm, które dzięki temu inwestują i stworzyły łącznie 1500 nowych etatów. Dodajmy jeszcze, że ogólnie w wykorzystaniu środków unijnych jesteśmy krajowym średniakiem, plasujemy się bowiem w środku województw, czyli na siódmym miejscu wśród 16 regionów.

Agnieszka Domka-Rybka, Fot. SXC
[email protected]
tel. 52 326 31 86​

źródło:

www.strefabiznesu.pomorska.pl


////////////////////////////////////////
http://www.strefabiznesu.pomorska.p...o-i-szubin-sa-najlepsze-w-regionie-44910.html
Dotacje unijne. Nasze województwo ma do dyspozycji 951 mln euro z RPO, z czego 21 proc. już trafiło do odbiorców

Te gminy najlepiej wykorzystują fundusze
(pierwsza trzydziestka, w zł na jednego mieszkańca)
1. Włocławek - 4057
2. Janikowo- 3447
3. Szubin - 3087
4. Dębowa Łąka - 2476
5. Toruń -2331
6. Inowrocław - 2088
7. Radomin - 2078
8. Łysomice - 1882
9. Sępólno Krajeńskie - 1868
10. Radziejow (miasto) - 1823
11. Kcynia - 1810
12. Grudziądz - 1784
13. Radzyń Chełmiński - 1702
14. Brodnica - 1582
15. Rypin - 1562
16. Golub Dobrzyń - 1548
17. Waganiec - 1522
18. Chełmża (miasto) - 1447
19. Łubianka - 1431
20. Radziejów - 1420
21. Wąbrzeźno - 1368
22. Zakrzewo - 1330
23. Badkowo- 1272
24. Kowal (miasto) - 1250
25. Rypin (miasto) - 12020
26. Brzęść Kuajwski - 1155
27. Kijewo Królewskie - 1144
28. Osie - 1134
29. Żnin - 1073
30. Brodnica (miasto) - 1056

Źródło: MRR, Rzeczpospolita

////////////////////////////////////////
 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Mieszkania z poczekalni
(25 Listopada 2010 )

Jest pomysł na stworzenie kolejnych mieszkań komunalnych. Gmina na ten cel chce zaadoptować pomieszczenia poczekalni na dworcu PKP w Ślesinie.Od wielu lat dworzec PKP w Ślesinie jest nieczynny. Nie działa kasa biletowa, a nawet zamknięta jest poczekalnia. Władze Gminy Nakło zaproponowały kolejarzom, przejęcie obiektu poczekalni i zaadoptowanie go na cele mieszkalne. Władze PKP z Bydgoszczy wyraziły wstępnie aprobatę i rozpoczęły działania w tym kierunku (m.in. przekwalifikowanie sposobu użytkowania pomieszczeń). Gmina wynajęłaby pomieszczenia i stworzyła na ich bazie lokale.

Tymczasowo Gmina Nakło chce przejąć część pomieszczeń poczekalni i udostępnić je podróżnym, którzy obecnie nie mają gdzie się schronić. W tym celu w najbliższych dniach dojdzie do spotkania z kolejarzami, a także z władzami sołectwa Ślesin w celu uzgodnienia szczegółów utrzymywania obiektu (sprzątanie, utrzymywanie porządku, nadzór itp.).
źródło:
www.naklo.pl
 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Mieszkań przybywa, mieszkańców ubywa

01.12.2010 20:17


źródło: szubin.info

Od kilku lat można zaobserwować zmiejszanie się liczby mieszkańców miasta Szubina. Jeszcze pięć lat temu było nas 9349 by w 2009 urzędnicze statystyki odnotowały 9230 osób zameldowanych w Szubinie. Natomiast odwrotna tendencja następuje na terenach wiejskich. Tam systematycznie przybywa mieszkańców, i tak w 2003 było ich 13038 a w roku ubiegłym populacja ta liczyła już ponad 14 tys. Na szczęście wzrost liczby mieszkańców sołectw rekompensuje spadek liczby osób zameldowanych w samym mieście Szubinie. Na tle sąsiednich gmin z liczbą ponad 23200 mieszkańców miasta i gminy nie wypadamy źle. Najszybciej mieszkańców ubywa w gminie Kcynia, która razem z miastem stanowi liczbę niecałych 14 tys. mieszkańców, gmina Łabiszyn to nieco ponad 9600, Żnin prawie 25 tys. (z czego samo miasto 15 tys.) a Nakło to ponad 32 tys. mieszkańców.
Czy Szubin z malejącą liczbą mieszkańców nie będzie tracił na znaczeniu? Już teraz samo Rynarzewo z Zamościem to prawie 3 tys. osób, z czego przynajmniej połowa jest w bardzo małym stopniu związana ze stolicą swojej gminy i pewnie odwiedza ją tylko wtedy gdy mają coś do załatwienia na kcyńskiej 12. W całej Polsce wokół dużych miast mamy do czynienia z procesem reurbanizacji polegającym na przenoszeniu się mieszkańców zwłaszcza dużych miast na tereny podmiejskie. Zjawisko to przyśpiesza poprawa jakości życia na wsi poprzez rozwój infrastruktury, komunikacji, opieki zdrowotnej itp. Podnoszenie jakości życia na wsi jest niezwykle kosztowne. Związane jest to ze znacznie większym obszarem na jakim zamieszkują mieszkańcy wsi, niż miast gdzie ludność żyje w większym skupisku. Procesu reurbanizacji nie da się zatrzymać, wzrost liczby ludności w gminie Szubin to wiele korzyści, niestety ale też duże koszty. Może warto byłoby bardziej promować, zachęcać przyszłych inwestorów do osiedlania się w samym Szubinie.

Autor: Damian Sobczak
źródło:
http://szubin.info
 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Trwa budowa Przystani Wodnej w Nakle nad Notecią

data zamieszczenia: 14 Grudnia 2010Mimo mrozów i nieustających opadów śniegu nieprzerwanie trwają prace przy budowie Przystani Wodnej na rzece Noteć w Nakle. Do tej pory wykonano roboty przygotowawcze, częściowo roboty hydrotechniczne oraz ziemne. Zajęto się także karczowaniem istniejącej na tym terenie zieleni, czyli zagospodarowaniem przestrzeni. Wzmocnione zostało również podłoże.

Obecnie wbijane są ścianki szczelne stalowe z grodzic G-62 wibromłotem na głębokość 13 metrów oraz wykonywane są pale skrzynkowe z grodzic G-62.

Z zakresem prowadzonych prac 13 grudnia 2010 roku zapoznał się Starosta Nakielski Tomasz Miłowski.

5 zdjęć:

źródło:
www.powiat-nakielski.pl
http://www.powiat-nakielski.pl/content.php?cms_id=438
 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Szubin

pon., 20/12/2010 - 21:01 — Michał_Moniak

Projekt polega na realizacji szeregu działań inwestycyjnych w zakresie infrastruktury technicznej, zmiany i uporządkowania struktury przestrzennej starej części miasta Szubina tj. Rynku oraz ulicy Kilińskiego, Młyńskiej, Wyzwolenia, Szkolnej, Św. Marcina i Placu Kościelnego. W ramach tych działań zostaną wykonane roboty drogowe, roboty budowlane związane z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej, budową toalety publicznej wraz z przyłączami wodociągowym i sanitarnym, zagospodarowaniem i wykonaniem terenów zieleni miejskiej, przebudową urządzeń energetycznych-oświetlenia, wykonaniem elementów małej architektury, w tym fontanny.

Bezpośrednim, mierzalnym efektem tych działań będzie:

1. Przebudowa Rynku oraz ulic Kilińskiego, Młyńskiej, Wyzwolenia, Szkolnej, Św. Marcina i Placu Kościelnego. W ramach przebudowy zostanie:
* wykonana nowa nawierzchnia Rynku z kostki kamiennej i szlachetnej kostki brukowej,
* wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa jezdni ulic Kilińskiego, Młyńskiej, Wyzwolenia, Szkolnej, Św. Marcina i Placu Kościelnego o łącznej długości 1171,25 mb z miejscami postojowymi, chodnikami po obydwu stronach ulic, ciągami spacerowymi na Placu Kościelnym,
* wybudowany parking z miejscami postojowymi na Rynku oraz ulicy Św. Marcina i na Placu Kościelnym.
2. Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach Młyńskiej, św. Marcina, Kilińskiego, Wyzwolenia, Szkolnej i na Placu Kościelnym w Szubinie o łącznej długości 1365 mb wraz z przepompownią ścieków i budową sieci wodociągowej do przepompowni o długości 92,5 mb,
3. Budowa kanalizacji deszczowej o łącznej długości 553 mb wraz z przykanalikami (65 sztuk) w ulicach Św. Marcina, Wyzwolenia, Plac Kościelny i Rynek,
4. Budowa toalety publicznej wraz z przyłączem wodociągowym i sanitarnym,
5. Budowa małej architektury tj.ławek, koszy na śmieci, stojaków dla rowerów, masztów flagowych, krat pod drzewa, akcentu architektonicznego - fontanny wytryskowej. Fontanna będzie się składać z 24 dysz umieszczonych w żelbetowych nieckach, wyposażona w dwa zamknięte obiegi wody: obieg uzdatniania oraz obieg głównego strumienia wody oraz system automatycznej regulacji czasu pomp dozujących i obiegowych,
6. Urządzenie terenów zieleni miejskiej - trawników o powierzchni 350m², nasadzeń oraz przesadzeń drzew i krzewów na Rynku, Placu Kościelnym oraz przy ulicy Kościuszki,
7. Budowa i przebudowa urządzeń energetycznych, w tym przebudowa oświetlenia na Rynku oraz Placu kościelnym.


Koszt w/w robót wyniesie 7 038 582,40 zł.

Wyżej wymienione prace zostaną wykonane w następujących terminach:

1. Wykonanie wszystkich prac związanych z przebudową Rynku tj. budowa kanalizacji deszczowej, dostawa i montaż fontanny, przebudowa części drogowej, budowa oświetlenia wraz z przebudową urządzeń elektroenergetycznych, wykonanie terenów zieleni, dostawa i montaż elementów małej architektury do dnia 30.06.2011 r.
2. Wykonanie pozostałego zakresu prac w ul. Kilińskiego, Młyńskiej, Wyzwolenia, Szkolnej, Św. Marcina i Placu Kościelnego do 30.06.2012 r.


Dodatkowe materiały:

1. Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Szubin przyjęty przez Radę Miejską w Szubinie uchwałą Nr LI/411/10 z dnia 26 sierpnia 2010 r.

6 zdjęć:

fot. Piotr Bembenek


fot. Piotr Bembenek


fot. Piotr Bembenek


fot. Piotr Bembenek


fot. Piotr Bembenek


fot. Piotr Bembenek

źródło, a także reszta fotografii na stronie:

http://www.szubin.pl/?q=node/373

www.szubin.pl
 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Ogrodowej 3 w Szubinie

data zamieszczenia: 17 Stycznia 2011

Starosta Nakielski ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż byłego ośrodka zdrowia
przy ul. Ogrodowej 3 w Szubinie, który należy obecnie do Skarbu Państwa. Przetarg odbędzie się
w dniu 18 marca 2011 r. Cena wywoławcza 855.000,00 zł.

Zakup tej nieruchomości może stanowić obecnie jedną z najlepszych inwestycji w Szubinie. Działka jest zabudowana czterokondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej niemal 1100 m2.

Tak dużej powierzchni nie ma żaden budynek tego rodzaju w centrum miasta. Dzięki pobliskiemu osiedlu Spółdzielczemu, wybudowanemu w sąsiedztwie marketowi POLO i ciągłej rozbudowie osiedla Leśnego, w pobliżu byłej przychodni panuje obecnie duży ruch pieszych i samochodów, co dodatkowo zwiększa jej atrakcyjność. Z kolei w odległości ok. 50 m znajduje się duży bezpłatny parking.

Sam budynek jest w dobrym stanie technicznym. Pomimo iż stoi pusty, w sezonie zimowym jest ogrzewany z sieci miejskiej do temperatury ok. 5-7 °C, dzięki czemu nie ma na nim śladów wilgoci. Nieznaczne ubytki tynku widoczne są od zewnątrz, natomiast w środku większość pomieszczeń jest odnowiona. Ewentualne remonty nie pochłoną zatem wysokich kosztów.

Ze względu na układ pomieszczeń budynek może służyć w szczególności na potrzeby gabinetów lekarskich, kancelarii prawniczych lub innych punktów usługowych. Posiada on obecnie dwa wejścia główne – pierwsze na kondygnacje: -1, 0 i 2, a drugie na kondygnację 1. W razie potrzeby możliwe jest wyburzenie ścianki działowej i połączenie wszystkich korytarzy.

5 fotografii:Więcej na stronie:
http://www.powiat-nakielski.pl/content.php?cms_id=529
 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Wydać tyle, ile można
W tym roku nie rozpocznie się żadna większa inwestycja, kontynuowane jednak będą już rozpoczęte

Paweł Antonkiewicz, Piątek, 4 Lutego 2011; aktualizowano: 04.02.2011 17:37

Tegoroczny budżet gminy Nakło uchwalony przez Radę Miejską będzie większy od poprzedniego. Podobnie jednak jak w minionym roku, tak i teraz trzeba będzie zaciskać pasa.


Budowa krytej pływalni będzie największym zadaniem inwestycyjnym gminy. Mieszkańcy czekają od dawna na basen / Fot. Paweł Antonkiewicz

W 2011 roku dochody nakielskiej gminy mają wynieść 76 milionów 30 tysięcy złotych, wydatki zaplanowano w wysokości 87 mln 745 tys. zł. Deficyt, w założeniu, sięgnąć ma 11 mln 714 tys. zł i pokryty będzie zaciągniętym kredytem w kwocie 11 mln 649 tys. zł oraz pożyczką w wysokości 64,8 tys. zł. Na inwestycje gmina wyda 15 mln 421 tys. zł (12 mln przed rokiem).

- Finanse gminy są w dobrej sytuacji. Nasze zadłużenie wynosi 30 procent wobec dopuszczalnych 60 procent budżetu. Musimy się jednak przygotowywać do przepisów, które zaczną obowiązywać w 2014 roku, kiedy to do zadłużenia wliczane będą także kwoty przeznaczone na spłatę wszelkich zobowiązań. Z tego powodu już teraz musimy i będziemy bardzo kontrolować wydatki - dodaje skarbnik.

Dyscyplina wydatkowa znajdzie swe odbicie w poziomie inwestycji. - W tym roku nie rozpoczniemy żadnej większej inwestycji. Kontynuować będziemy już rozpoczęte, bardzo potrzebne zadania - mówi burmistrz, Sławomir Napierała.

Najwięcej pieniędzy trafi na budowę krytej pływalni - 7 mln 667 tys. zł, kontynuacja budowa sali gimnastycznej w Ślesinie będzie kosztowała 1,355 mln, a podobnej w Nakle (Gimnazjum nr 3), 1,232 mln, na dokończenie opracowanie dokumentacji obejścia drogowego Nakła i rewitalizację parku Sobieskiego w Nakle - po 1 mln, na „rekonstrukcję pałacu hrabiny Potulickiej w części sali balowej i podziemi” - 750 tys., na budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Tuwima w Nakle - 500 tys., na budowę świetlicy z biblioteką publiczną w Polichnie - 100 tys. Realizowane też będą w całej gminie mniejsze inwestycje drogowe.

- Budżet to plan wydatków. Przed ich podjęciem trzeba będzie dokładnie analizować każdy z nich i nieustannie szukać jak najtańszych rozwiązań. Konieczne też są starania o bardziej efektywną realizację dochodów budżetowych gminy oraz o pozyskanie dodatkowych środków na wydatki budżetowe - mówi Andrzej Kowalski, skarbnik gminy.

www.express.bydgoski.pl
http://www.express.bydgoski.pl/look...=1737&NrSection=210&NrArticle=195257&IdTag=12
 

·
Registered
Joined
·
13 Posts
Witam,
super, że założyliście ten temat. Naprawde dużo się dzieje w powiecie nakielskim. Mam nadzieję, że jak najszybciej ruszy budowa obwodnicy Nakła. Co do przstani, podładuje baterie do aparatu i się przejde popstrykać troche zdjęć i wieczorkiem wrzucę.
Pozdrawiam
 

·
made in Poland
Joined
·
1,147 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Witam,
super, że założyliście ten temat. Naprawde dużo się dzieje w powiecie nakielskim. Mam nadzieję, że jak najszybciej ruszy budowa obwodnicy Nakła. Co do przstani, podładuje baterie do aparatu i się przejde popstrykać troche zdjęć i wieczorkiem wrzucę.
Pozdrawiam
cześć!
Ja niestety nie mam fizycznej możliwości zrobienia zdjęć Nakła, Szubina i okolic.
Także i mnie ciekawi zaawansowanie prac budowy przystani :)
Jak kiedyś znajdziesz czas to coś pstryknij
:cheers:
 
1 - 20 of 159 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top