SkyscraperCity banner

1 - 20 of 525 Posts

·
Registered
Joined
·
3,986 Posts
Discussion Starter #1
Tematu nie znalazłem, a jednak do samego Torunia to się zbytnio nie ima:

Centrum hotelowo-szkoleniowe
"Pałac Romantyczny" w Turznie
pow. 5000 m2

Przedsiębiorstwo Arpol – Rafał Predenkiewicz z Torunia jest inwestorem przebudowy i rozbudowy zespołu pałacowo – parkowego w Turznie. Obiekt składa się z kompleksu budynków: dziewiętnasto wiecznego pałacu oraz spichlerza, które stanowić będą jeden zwarty zespół o wzajemnie uzupełniających się funkcjach stanowiących Centrum Hotelowo – Konferencyjne.

Baza hotelowa:
Projekt przewiduje 115 miejsc hotelowych, w tym pokoje 1, 2 osobowe, oraz apartamenty.
Do dyspozycji gości będą dwie niezależne restauracje, które stanowią zespół pomieszczeń zaprojektowanych w celu obsłużenia imprez okolicznościowych: przyjęć, balów i konferencji.

Sala konferencyjna:
Do celów konferencyjnych przewiduje się kilka sal z zapleczami:
- duża sala o powierzchni 163 m², na około 230 miejsc siedzących, z możliwością prezentacji
audiowizualnych,
- sala konferencyjna o powierzchni od 100 m² do 157 m² (możliwość łączenia pomieszczeń
sąsiednich, na około 80 miejsc.
Przed salami zaprojektowano obszerne halle z możliwością wykorzystania na ekspozycje związane z konferencjami

Sport i rekreacja:
Poza obiektami terenowymi (boiska sportowe, korty tenisowe, place wypoczynkowe), w obiekcie przewidziano pomieszczenia do całorocznego korzystania z kultury fizycznej oraz wypoczynku czynnego: pomieszczenia SPA (sauna, jacuzzi z barem), siłownia.

Wartość historyczna, oraz ranga obiektu jako CENTRUM HOTELOWO – KONFERENCYJNE wymaga przy realizacji przebudowy i rozbudowy doboru materiałów, technologii i urządzeń o najwyższej jakości i estetyce.
Do niezbędnych prac budowlanych zaliczyć trzeba:
- renowację tynków zewnętrznych z odtworzeniem elementów architektonicznych
(gzymsów, obramowań okiennych) ścian pałacu,
- odtworzenie obróbek blacharskich attyk i gzymsów z blachy cynkowo – tytanowej,
- wymiana całkowita instalacji wewnętrznej (elektrycznej, grzewczej, wodno –
kanalizacyjnej),
- wymiana drewnianych stropów na konstrukcję żelbetową, która w znacznym stopniu scali
konstrukcję budynku oraz poprawi jego walory akustyczne,
- wymiana całkowita pokrycia dachowego budynku, obejmująca wymianę zutylizowanego
eternitu na łupek kamienny, który był materiałem wykorzystanym pierwotnie,
- kompletna wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.

Obiekcie zastosowano windy dla komunikacji pionowej gości. Przewiduje się wykonanie klimatyzacji dla pomieszczeń ogólnodostępnych, pokoi hotelowych oraz zaplecza.

Obiekt po rozbudowie i wprowadzeniu funkcji użytkowej poddasza stanowić będzie jedną bryłę. Jego położenie pozwala na zachowanie dotychczasowego układu zespołu pałacowego: jego sylwetkę i ekspozycję poszczególnych obiektów.

Od strony ogrodu zaprojektowano wyjścia na taras z Sali konsumpcyjnej restauracji i baru. Zaprojektowano również tarasy na budynkach: pałacu – dwa tarasy na dachu parteru, oraz taras widokowy na dachu piętra od strony południowej.

Zagospodarowanie terenu:
Równolegle z pracami budowlanymi przy obiektach kubaturowych realizowane są prace rewaloryzacji parku, który wpisany jest do rejestru zabytków.
Przed przystąpieniem do prac związanych z zagospodarowaniem terenu dokonano inwentaryzacji dendrologicznej, polegającej na określeniu składu gatunkowego roślin z określeniem ich wartości historycznych i spisaniu ich liczby. Łączna liczba zinwentaryzowanych drzew i grup krzewów wynosi 4.369 sztuk.
Założenia rewaloryzacji parku przewidują:
- odtworzenie układu drogowego (wykonanie podjazdu pod budynek pałacu, alejek
spacerowych w tym mostku pomiędzy stawami, placyków rekreacyjnych, placów zabaw,
boisk sportowych),
- elementy małej architektury (odbudowa Altanki Romantycznej wybudowanej w stylu
neogotyckim, budowa nowego pawilonu ogrodowego, altanek ogrodowych, grilla,
amfiteatru z podestem sceny),
- wykonanie elementów parkowych (ławek o charakterze historycznym, fontanny ogrodowej,
kilku rzeźb, miejsca na ognisko, mostka, domku dla łabędzi, pomostu)
- renowację bramy wjazdowej z turami,
- montaż instalacji oświetlenia parkowego,
- renowację figurki Matki Boskiej (którą inwestor już zrealizował),
- oczyszczenie stawów, poszerzenie linii brzegowej, nasadzenie roślinności przy- i nawodnej,
- odtworzenie dawnych wnętrz parkowych ze wzbogaceniem o nowe nasadzenia w liczbie około 2.000 sztuk.
I wizualizacje:

Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, z jakiego okresu pochodzą te wizualizacje i jak wygląda sprawa realizacji inwestycji (na stronie firmy Arpol wciąż widnieje ona w zakładce "Plany"). Na pewno cieszy próba restauracji dworku, który (według oglądanych przeze mnie zdjęć) jest w dość marnym stanie.
 

·
Registered
Joined
·
3,986 Posts
Discussion Starter #2
Budynki mieszkalne wielorodzinne w Czernikowie, według mnie całkiem przyzwoite:Metraż od 31 do 47 mkw. z możliwością łączenia mieszkań w większe segmenty, budynki dwupiętrowe, lokalizacja ciekawa, niedaleko lasu... Cóż, muszę powiedzieć, że jak na niespełna trzytysięczne Czernikowo, w którym dotychczas jedynymi większymi obiektami wielorodzinnymi są straszące bloki z wielkiej płyty (dotychczas nieocieplone), to zmiana będzie epokowa :)
 

·
Registered
Joined
·
939 Posts
Co do pałacu to chyba niedaleko będzie węzęł autostradowy, więc gdyby było to dobrze rozreklamowane to mogloby być często odwiedzane :)

Teraz co do mieszkaniówki, to faktycznie, wygląda to schludnie, jak sam powiedziałeś na 3 tysięczną miejscowość to naprawdę odważna inwestycja
 

·
Registered
Żnin (Wielkopolska)
Joined
·
1,298 Posts
Ok, czekam na ujęcia. :D
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,654 Posts
Pod Toruniem powstaje nowoczesny zakład produkcyjnyGmina Łubianka. Uciekam z Torunia. Tu jest lepiej


Pracownia "Reklamy” skusiła się na podtoruńskie tereny, bo na nich ziemia jest zdecydowanie tańsza niż w mieście. Mieszkańcy zacierają ręce, liczą na nowe miejsca pracy.

www.pomorska.pl/torunTuż przy drodze wojewódzkiej z Łubianki do Torunia wyrasta nowoczesny zakład produkcyjny. Budynek ma okazałe rozmiary: 11 m wysokości i 1,5 tys. m kw. powierzchni. W tym momencie prowadzone są tam prace wykończeniowe. Obiekt będzie składał się z części produkcyjnej i biur.

Ciekawa architektura

- Budynek od szczytu zdobić będą szklane ściany, a klientów witać woda lejąca się po specjalnym murku - zdradza Maciej Wiśniewski, współwłaściciel firmy Pracownia Reklamy. - Zależało nam na tym, aby obiekt wyglądał ciekawie i mam nadzieję, że tak będzie się prezentował.

Pracownia Reklamy to rodzinna firma, działająca już od ponad 20 lat. Produkuje reklamy i wszystko, co jest z tym związane. Wytwarza półprodukty m.in. stalowe konstrukcje i elektryczne elementy, które później są montowane.

- W związku z rozwojem naszej firmy szukaliśmy miejsca, w którym moglibyśmy zbudować swoją firmę od podstaw - dodaje Wiśniewski. - W Toruniu przy ul. Chrobrego mamy swój zakład, a na Rubinkowie biura. Dzierżawiony teren jest jednak dla nas teraz za mały, stąd pomysł na nową lokalizację. W Toruniu ziemia pod biznes jest dla nas zdecydowanie zbyt droga. A jeśli są już odpowiednie tereny, to ze słabym dojazdem. Wybraliśmy Pigżę pod Łubianką, bo tu kupiliśmy działkę w rozsądnej cenie, a tuż obok mamy drogę bardzo dobrej jakości. To pozwoli się nam rozwijać.

Firma zatrudnia 30 osób z Torunia i okolic. To głównie wykwalifikowane osoby: spawacze, ślusarze, operatorzy frezarek.Na razie 30 pracowników

- W tej chwili nie przewidujemy zwiększenia zatrudnienia - wyjaśnia Wiśniewski. - Najpierw chcemy skupić się na rozwinięciu parku maszynowego. Niewykluczone, że na początku 2011 zaczniemy zatrudniać dodatkowe osoby m.in. z gminy Łubianka. Wszystko zależy od ilości zamówień i kondycji naszej gospodarki. Tu mamy ogromny potencjał, hala produkcyjna jest zaprojektowana tak, abyśmy mogli zwiększyć swoje moce produkcyjne.

Obiekt, który powstaje w Pigży, jest w pełni dostosowany do potrzeb firmy. - Podłoga jest wykonana z materiałów, które nie wytwarzają pyłu, a okna zbudowane są tak, aby było wewnątrz jak najwięcej naturalnego światła - wylicza Wiśniewski. - Pokoje są od siebie oddzielone, aby nikt nikomu nie przeszkadzał. Chodzi o ograniczenie hałasu. A to jest konieczne.

Siedziba firmy będzie oddawana do użytku etapami. Najpierw ruszy część produkcyjna, a następnie biuro.
 

·
Registered
Joined
·
6 Posts
Przegladajac dzis gazety trafilem na ogloszenie fajnej inwestycji na przedmiasciach Torunia. Szczerze powiedziawszy nie wiem, czy jest to najwlasciwszy temat do pisania o osiedlu domow jednorodzinnych, ale niczego blizej niz mieszkaniowka tu nie znalazlem. Chodzi mianowicie o projekt osiedla Zielona Polana, zlokalizowany na terenie Rozgart kolo Torunia, przy szosie nr 80. Z tego co sie dowiedzialem inwestor buduje tam okolo 70 domow jednorodzinnych w zwartym kompleksie. W skali miasta moze nie jest to piorunujaca ilosc, ale tego typu inwestycji dookola Torunia jest coraz wiecej. Z tego co pamietam osiedle o podobnych parametrach budowal rowniez Marbud w Papowie/Osiekach. Wracajac do Rozgart zamieszczam wizualke, ktora znalazlem i zaznaczone miejsce na mapie, gdzie ma miejsce inwestycja.

To jest link do mapy:
http://www.wikimapia.org/#lat=53.04498&lon=18.4862995&z=14&l=28&m=b&show=/16443655/Osiedle-Zielona-Polana

 

·
Registered
Joined
·
734 Posts
Warto wspomniec o budowanej hali przy szkole w Grebocinie.
Hej
Przypadkiem byłem wczoraj przy budowie sali w Grębocinie. Obiekt robi ogromne wrażenie. wg języków na budowie wewnątrz jest widownia na 360 miejsc, boisko ma powierzchnię 1200m2, cała sala -1900 m2 Ogrzewanie - pompy ciepła. Obiekt jest już docieplony, trwa malowanie elewacji i roboty wykończeniowe. Oddanie do użytku - podobno na pocz. października br.
 

·
Registered
Joined
·
939 Posts
Fajnie że zastosowali pompy ciepła, na pewno z czasem zwróci im się takie rozwiązanie, ciekawe czy w miarę wzrostu popularności tej metody ztanieje ona a także jej instalacja.
Powierzchnia również całkiem duża jak na Grębocin.
 

·
Registered
Joined
·
585 Posts
Szpitalne mury pną się do góry

Z dnia na dzień rosną mury nowego budynku powstającego w ramach Planu Modernizacji Szpitala Powiatowego sp. z o.o. w Chełmży. Prace modernizacyjne trwają etapami od 2002 roku, a ich ostateczne zakończenie przewidziane jest na rok 2011.

W nowopowstającym budynku na czterech poziomach mieścić się będą m. in.:
w piwnicy – zaplecze magazynowo-gospodarcze
na parterze – izba przyjęć, poradnie i część diagnostyczna
na pierwszym piętrze – szkoła rodzenia z zapleczem, oddział porodowy wraz z salą porodów rodzinnych oraz oddział noworodków
na drugim piętrze – pediatria.tekst i zdjęcia ze strony starostwa powiatowego.
 

·
Registered
Żnin (Wielkopolska)
Joined
·
1,298 Posts
Wiecie może, co grzebią w Wielkiej Nieszawce? Mnie to wygląda na jakąś halę, itp.
 

·
Registered
Joined
·
3,986 Posts
Discussion Starter #16
^^ Podejrzewam, że nie chodzi Ci o aqua park, który ma swój osobny wątek? :)
 

·
Registered
Joined
·
734 Posts
A tymczasem borem lasem w Lubiczu Górnym wyrósł sklep Netto - jeszcze budują, podobno w listopadzie otwarcie.
market powstał na bazie b. GS.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,654 Posts
Powiat toruński. Wyrosną nam nowoczesne hotele


Hotel Rubbens w Łysomicach oraz pałac w Turznie zostaną rozbudowane z unijną pomocą. Pieniądze rozdzielono na inwestycje związane z turystyką.

Hotele zostaną rozbudowane z unijną pomocą


Do podziału między przedsiębiorców było prawie 47 mln zł. Liczba wniosków znacznie przewyższała zarezerwowaną na ten cel sumę. Ostatecznie zdecydowano o podziale tych pieniędzy na dziesięć zadań. Pod uwagę było brane głównie to, na ile inwestycja przyczynia się do rozwoju usług turystycznych.
Ważna była też liczba nowych miejsc pracy i położenie obiektu.

Czytaj również: Francuska sieć B&B rozpoczęła podbój polskiego rynku od Torunia. Dlaczego od nas?

- Głównie starano się o pieniądz na rozbudowę hoteli, moteli lub branży gastronomicznej - wylicza Waldemar Pankowski z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. - Było złożonych aż 100 wniosków, niezależni eksperci wytypowali 10 najlepszych. Wśród zwycięzców są firmy, które zainwestują pod Toruniem. Firma Arpol otrzyma ponad 10 mln zł, a Firma "Kaskada” 3,2 mln zł.

Radości nie kryją inwestorzy, którzy dzięki temu mniej pieniędzy będą musieli wyłożyć z własnej kieszeni.
Kaskada wyda łącznie prawie 8 mln zł na budowę kolejnego hotelu tuż przy tym istniejącym w Łysomicach. Nie zabraknie w nim pokoi hotelowych, części gastronomicznej, a także rekreacyjnej.

Zobacz: Poważnie staniała kamienica, w której ma się znaleźć hotel Hilton

Rafał Predenkiewicz, właściciel toruńskiej firmy Arpol, w Turznie, na terenie gminy Łysomice, z tym wsparciem stworzy w zabytkowym pałacu centrum hotelowo-konferencyjne.

- To pokaźna suma dofinansowania - zaznacza Rafał Predenkiewicz. - Cała inwestycja w Turznie wyniesie nas 30 mln zł. To przyspieszy prace i pozwoli wykonać centrum w dobrym stylu i według założonego projektu. Zatrudnimy też wiele osób. Otwarcie kompleksu zaplanowano na 2011 rok, ale prace mogą się przeciągnąć do 2012.
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100901/TORUN01/471861112
 

·
Registered
Joined
·
1,165 Posts
Takie info z Nowości:

Magazyn dla Japończyków

Grupa Goodman wybuduje magazyn o powierzchni ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych dla firmy Nissin w Łysomicach koło Torunia.

Budowa rozpocznie się pod koniec września, a przekazanie magazynu klientowi planowane jest na luty 2011 roku. Nissin to japońska spółka będąca wiodącym na świecie operatorem logistycznym.

- Toruń razem ze specjalną strefą ekonomiczną staje się coraz ważniejszym centrum logistycznym położonym przy autostradzie A1 – mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor zarządzający Goodman Poland.

- W nowym magazynie powstanie łącznie około 20 nowych miejsc pracy na trzy zmiany każdego dnia - zapowiada Hiroshi Ikeuchi, dyrektor zarządzający Nissin.
http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=1509&NrSection=500&NrArticle=181382&IdTag=3791

Jeśli chodzi o szeroko rozumianą logistykę w okolicach Torunia, to osobiście liczę na dużo więcej w najbliższych latach.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,654 Posts
Jedynie brakuje zdjec :)

Nasze samorządy zainwestowały miliony w odnowę obiektów szkolnych, a także sportowych zapleczy


Uczniowie z powiatu toruńskiego wrócili do odmienionych szkół. Zmieniły się nie tylko sale lekcyjne, ale i otoczenie placówek. Co i gdzie zrobiono?


Wkrótce na boisku w Łubiance ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Odświeżona hala już nie straszyW gminie Łubianka uczniowie w nowym roku szkolnym będą korzystali z nowoczesnych obiektów sportowych.

W czasie wakacji w szkołach przeprowadzono drobne remonty, placówki zostały m.in. odmalowane.
Najbardziej uczniów cieszyć będą lekcje wychowania fizycznego w nowoczesnej infrastrukturze. Przy Zespole Szkół w Łubiance jeszcze trwa przebudowa starego boiska sportowego. Tam ułożona zostanie sztuczna trawa. Ponadto powstanie bieżnia tartanowa i skocznia do skoku w dal.

Wkrótce otwarcie

- Te obiekty sportowe zyskają również nowe ogrodzenie - zaznacza Jerzy Zająkała, wójt gminy Łubianka. - Otwarcie tego obiektu planujemy 20 września.

Już podczas wakacji zakończyło się docieplanie kolejnej części szkoły i hali sportowej. Dzięki temu cały budynek zyskał nowy wygląd. Łączny koszt prac przy szkole w Łubiance to 765 tys. zł.

Wcześniej, bo już w środę, w Brąchnowie zostanie otwarty kolejny w gminie kompleks boisk „Orlik”.
Z kolei pierwszy etap prac przy remoncie elewacji zabytkowego pałacu w Wybczu powinien ruszyć w październiku.

Nauka w nowym skrzydle

W gminie Wielka Nieszawka uczniowie rozpoczęli naukę w nowych murach. W Małej Nieszawce dobudowane zostało nowe skrzydło szkoły dla najmłodszych dzieci.

- W nowej części budynku działa też biblioteka z czytelnią i zapleczem - wylicza Kazimierz Kaczmarek, wójt gminy Wielka Nieszawka. - Dodatkowo ociepliliśmy szkołę i wykonaliśmy nową elewację. Koszt tych prac wyniósł łącznie 2,4 mln zł.

W pozostałych szkołach przeprowadzono drobne prace remontowe.
Także w gminie Zławieś Wielka pomyślano o lepszych warunkach do nauki dla uczniów.
Kompleksowy lifting przeszła szkoła w Siemoniu.

Stawiamy też na sport

- Wyremontowaliśmy szkołę zarówno w środku, jak i na zewnątrz - mówi Tadeusz Smarz, wójt gminy Zławieś Wielka. - W Złejwsi Wielkiej gruntownie odnowiliśmy też piętro szkoły. W Rzęczkowie zbudowaliśmy m.in. plac apelowy z kostki betonowej.

Wkrótce na terenie gminy do użytku oddane zostaną kolejne obiekty sportowe.
Na 27 września planowane jest otwarcie hali w Łążynie. W Złejwsi Wielkiej trwa budowa centrum sportowego. Tam powstanie trawiaste boisko do piłki nożnej, a także wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliure-tanową. Taką samą nawierzchnię będzie mieć bieżnia. Ponadto powstanie stanowisko do rzutu kulą. Całość ma być gotowa do końca października.

Koszt tych wszystkich prac sportowo-oświatowych gmina wyliczyła na kwotę 2,65 mln zł.

Niebo zobaczymy wkrótce

Zupełną nowością jest budowa astro-bazy w Wielkiej Nieszawce. Już widać mury miniobserwatorium astronomicznego, które jest budowany na planie okręgu. W tym przypadku prace mają potrwać do końca tego roku. W astro-bazie uczniowie za pomocą specjalnej aparatury będą mogli podglądać niebo. Ten projekt urzędu marszałkowskiego jest współfinansowany z funduszy unijnych.
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100907/TORUN01/912258417
 
1 - 20 of 525 Posts
Top