SkyscraperCity banner

521 - 526 of 526 Posts

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,695 Posts
W gminie Łysomice powstanie nowa świetlica i boisko za ponad 1,6 mln zł


Inwestycje, gminie Łysomice powstanie świetlica boisko ponad - zdjęcie, fotografia


W Świerczynach (gm. Łysomice) ma działać świetlica wiejska. To dzięki przebudowie dotychczasowej sali gimnastycznej. Inwestycja pochłonie ponad 1,6 mln zł i ma być gotowa do końca kwietnia 2021 roku.

Istniejącą salę gimnastyczną w Świerczynkach w gminie Łysomice czeka gruntowna przebudowa. Zmieni się też jej przeznaczenie. Za kilka miesięcy ma tam działać świetlica wiejska. Mieszkańcy sołectwa Różankowo zyskają nie tylko nowe miejsce spotkań, ale też wielofunkcyjne boisko. To wszystko w ramach zadania pn. „Rozbudowa z przebudową i termomodernizacja budynku użyteczności publicznej wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Świerczynki". Umowę na jego realizację gmina Łysomice podpisała pod koniec sierpnia. Jakie są szczegóły planowanej inwestycji?
Reklama

Najważniejsza jest rozbudowa istniejącego budynku w jego części parterowej. Bez zmian pozostanie istniejący, wykończony cegłą obiekt, który obecnie zajmuje niewiele ponad 100 m kw powierzchni. Po wybudowaniu dodatkowej części rozrośnie się do 163, 3 m kw. Znajdą się w nim: sala wielofunkcyjna, pokój spotkań i pracownia.

Zmieni się też teren wokół przyszłej świetlicy. Powstanie tam wielofunkcyjne boisko trawiaste o wymiarach 42 x 24 m, plac zabaw dla dzieci oraz dodatkowe elementy przy istniejącej siłowni zewnętrznej. Spędzanie czasu w tym miejscu umili też drewniana wiata. - Projektowana wiata będzie pełnić funkcję rekreacyjną dla około 25 osób. Jej forma umożliwia organizowanie spotkań okolicznych mieszkańców pod dachem przy ognisku. Pod wiatą znajdą miejsce typowe turystyczne stoły drewniane z ławami oraz centralny punkt dla ogniska - czytamy w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Nie zabraknie nasadzeń krzewów i drzew. Teren będzie oświetlony i ogrodzony.
Inwestycja ma być gotowa do końca kwietnia 2021 roku. Na jej wykonawcę wybrano konsorcjum firm, którego liderem jest spółka OXAR z Koronowa. Koszt całego zadania to dokładnie 1 649 991,46 zł. 

·
Registered
Joined
·
148 Posts

Ruszyły prace w związane z wielomilionową inwestycją spółki PKP PLK. W naszym województwie przebudowanych i zmodernizowanych będzie 15 peronów, w tym prowadzące nad jezioro w Kamionkach.

15 peronów na trasie Inowrocław - Jabłonowo Pomorskie czeka spory lifting. To w ramach wielomilionowego projektu PKP Polskie Linie Kolejowe. Większy komfort dostępu do pociągów zyskają podróżni na stacjach i przystankach: Gniewkowo, Suchatówka, Papowo Toruńskie, Turzno, Kamionki Jezioro, Rychnowo Wielkie, Zieleń, Książki. Inwestycja dotyczy nie tylko mieszkańców tych miejscowości, ale też osób podróżujących pomiędzy Poznaniem, Toruniem i Olsztynem.
 

·
Registered
Joined
·
148 Posts

542810

Nowa siedmiokilometrowa ścieżka rowerowa powstanie przy drodze wojewódzkiej nr 273 i połączy Toruń z Cierpicami. Inwestycja warta 9 mln zł jest możliwa dzięki współpracy samorządu województwa, gminy Wielka Nieszawka i Starostwa Powiatowego w Toruniu.
 

·
Registered
Joined
·
122 Posts
Fantastycznie! Przydało by się, żeby w końcu powstała droga rowerowa wraz przyzwoitym chodnikiem od Andersa do Szubińskiej. A od Andersa do Placu AK jest w ul. Poznańskiej miejsce na wyznaczenie pasa ruchu dla rowerów.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,695 Posts
DPS „Kombatant” przejdzie kompleksową modernizację za 670 tys. zł


Powiat toruński, „Kombatant” przejdzie kompleksową modernizację - zdjęcie, fotografia


Powiat toruński podpisał umowę na kompleksową modernizację Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Dobrzejewicach. Prace mają kosztować prawie 670 tys. zł.

Kolejna powiatowa inwestycja w opiekę społeczną. Po decyzji o budowie nowej siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach, która wcześniej funkcjonowała w piwnicy budynku Domu Pomocy Społecznej “Kombatant” czas na remont samego DPS-u. W środę (23 września) starosta Marek Olszewski oraz wicestarosta Michał Ramlau podpisali z przedstawicielami spółki LUPUS z Warszawy umowę zakładającą modernizację placówki.


– Opieka społeczna jest jednym z naszych priorytetów. Systematycznie podnosimy standard i warunki opieki oraz pracy w powiatowych domach pomocy społecznej. Ponieważ na terenie DPS w Dobrzejewicach powstaje właśnie nowoczesna i funkcjonalna siedziba filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, postanowiliśmy odnowić także sąsiednie budynki DPS, żeby cały powiatowy kompleks w Dobrzejewicach wyglądał pięknie - komentuje Starosta Toruński Marek Olszewski.
Jakich zmian można się spodziewać w DPS w Dobrzejewicach?
Przede wszystkim malowanie i remont elewacji. Pracy jest sporo. Na odnowienie czeka 2100 m kw powierzchni to ok. tyle, co 7-8 średniej wielkości domów jednorodzinnych. Do tego łącznik między budynkami zyska klimatyzację. Umowa zakłada również wykonanie nowych granitowych schodów i rozebranie tych nieużywanych. Poza tym uwzględniono założenie nowych rynien, odmalowanie balkonów, poręczy i ogrodzenia.
Zmieni się też otoczenie budynku. To przez remont chodników, podjazdów i dróg wewnętrznych, a także usunięcie uschniętych drzew i krzewów. Całość robót została wyceniona na prawie 670 tys. zł, a wykonawca udzielił na nie 85 miesięcy gwarancji. Wszystko ma być gotowe do końca listopada br. W galerii pod tytułem tekstu znajdziecie wizualizacje tego, jak DPS będzie wyglądał po remoncie oraz fotografie z podpisania umowy.
 
521 - 526 of 526 Posts
Top