SkyscraperCity banner
1 - 20 of 84 Posts

·
Registered
1,445 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Czyli Poznań moim okiem. Pogoda nie dopisała, więc zdjęcia były robione w takich sobie warunkach. Jeśli coś mi się rzucało w oczy - fotografowałem;) niezależnie od tego czy było "pięknie" czy "tak sobie". Nie pamiętam nazw 95% ulic, placów etc. także nie podpisuję.

Poznaniu - dziękuję za Faith No More :)

·
Registered
68,082 Posts
O! Gość :wave:. Nietety na pogodę ni ma rady - taki się nam początek wakacji trafił :dunno:. Jak wrażenia z miasta, koncertu, organizacji? :|

·
Registered
1,445 Posts
Discussion Starter · #8 ·
O! Gość :wave:. Nietety na pogodę ni ma rady - taki się nam początek wakacji trafił :dunno:. Jak wrażenia z miasta, koncertu, organizacji? :|

Koncert - moim zdaniem rewelacja:)))

Organizacja - ok. Z Malty (wspaniałe miejsce jeśli chodzi o infrastrukturę) wracałem pieszo na Stare Miasto (Starówkę ?) przez (chyba) Chwaliszewo (ulica Grobla? Pod Groblą? sorry, nie pamiętam), generalnie był spokój... Nikt nie potrafił mi powiedzieć jakim tramwajem/autobusem wrócę do centrum ale to jak rozumiem wynikało z pecha, bo każdy kogo pytałem był spoza Poznania;)

Miasto - zupełnie inne wrażenia niż się spodziewałem. Stare Miasto podobało mi się najmniej spośród tych w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu, Gdańsku czy Krakowie. Plus za sensowną odbudowę - nie było bloków jak we Wrocławiu. Dużo ludzi na ulicach, nie tylko na Półwiejskiej czy na rynku, dużo sklepów, sklepików; dla mnie pod tym względem to chyba nasze najbardziej "zachodnioeuropejskie" miasto. Piękny Zamek Cesarski, okolice Okrąglaka, Opery (?)... Fajne tramwaje:) Ładny Plac Wolności i (też chyba...) Plac Wielkopolski.
Bardzo mili ludzie:), bez znaczenia czy kelnerka, czy recepcjonistka etc. oprócz paru lumpów na Stary Mieście zaczepiających o pieniądze (dwóch - trzech non stop koło - chyba - ul. Św. Marcina) ;) Ładny ratusz, piękna (!) Fara, nie robiący żadnego wrażenia Ostrów Tumski (ale to wina Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu, przy nim Wasz wypada kiepsko:( )
Dużo odnowionych budynków, generalnie czysto, schludnie, miasto zadbane. Ale generalnie nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak np. Wrocław czy Gdańsk.

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Ciekawe czy któryś z naszych forumowiczów wybrał się/wybiera się na Opener'a do Gdyni :) A jeśli tak to czy powstanie wątek...

A zdjęcia trochę szare, ale co poradzić w taką pogodę. Tak czy owak czekam na resztę.:)

·
Registered
68,082 Posts
Dzięki za refleksję - cenne dla mnie wrażenia :eek:kay:. Porzundnie, ale bez szału - i TAK ma być! :cheers: Od świecidełek niech będą inni ;).

Piekne zdjecia.
^^
To zasługa miasta - nawet w niepogodę wygląda pięknie :D.

Ciekawe czy któryś z naszych forumowiczów wybrał się/wybiera się na Opener'a do Gdyni :) A jeśli tak to czy powstanie wątek...
^^
Widzisz Thomas_zul Twoja refleksja z autorskiego wątku:
PS. Tutaj możecie posłuchać (i pooglądać) co jest grane na kolejnej edycji flagowej imprezy muzycznej w Gdyni (a tak naprawdę w całej Polsce), czyli Heineken Open'er Festival. W chwili obecnej grają The Kills :)
troszkę naciągnęła rzeczywistość :|. Każde większe miasto ma swoje imprezy - niektóre o zasięgu ogólnopolskim - bywa że międzynarodowym. Nie ma dominującej.

·
Registered
68,082 Posts
ale wielu miejsc nie widziałem, więc mam (z tego co słyszałem) dużo do nadrobienia:)
^^
Nad Maltą był, przeszedł przez centrum - jeszcze tylko poznańskie wieżofce i Stary Browar (- widziałeś?) i to właściwie tyle :|.

Jasne, by poznać dokładnie miasto trzeba by trochę jeszcze zobaczyć - dzielnice/zabudowę, parę jeszcze miejsc, przejechać się PST, pobalować wieczorem na mieście :D, aaalee w sumie podstawowy obraz masz.

Jak widziałeś - sam piszesz - ładne miejsca/obiekty mamy. Żyje się wygodnie - jak to w Metropolii - cóż więcej chcieć? :cheers:

·
Registered
1,445 Posts
Discussion Starter · #15 ·
^^
Nad Maltą był, przeszedł przez centrum - jeszcze tylko poznańskie wieżofce i Stary Browar (- widziałeś?) i to właściwie tyle :|.
Jasne, że widziałem Stary Browar, bardzo podobało mi się w środku:) oraz park za browarem. Wieżowce - chodzi o takie 4 z lat 70/80 ? To widziałem. Z tego co mi polecano to zoo, słoniarię, cytadelę, park sołecki (?), katedrę - ale w środku; ja widziałem tylko z zewnątrz bo była już zamknięta. Plus wycieczkę do Kórnika.

Widziałem jeszcze trochę Jeżyce.

·
Registered
68,082 Posts
Wieżowce - chodzi o takie 4 z lat 70/80 ? To widziałem.
:lol: - nieee, ale jak byłeś przy SB to chyba widziałeś takie dwie szklane wieże? Te:
http://i2.fmix.pl/fmi217/3b9483f800215cb94fef37bd
Co prawda tylko z bliska wyglądają monumentalnie, ale zawsze coś :cheers:.

Z tego co mi polecano to zoo, słoniarnię, cytadelę, park sołecki (?), katedrę - ale w środku; ja widziałem tylko z zewnątrz bo była już zamknięta. Plus wycieczkę do Kórnika.
^^
No, tak - jeszcze skansen A. Fidlera w Suchym Lesie, Rogalin, skansen miniatur w Pobiedziskach jak już Ostrów to i nowo otwarty skansen archeologiczny i wkrótce ICHOT, fajnie też zobaczyć Tor Poznań - zobaczyć prawdziwe wyścigi, odwiedzić Termy Maltańskie, interaktywną makietę POZnania, Palmiarnię, jakieś targi by zobaczyć miasteczko MTP od środka, fajny jest ogród Botaniczny - wiem, że każde większe miasto go ma, ale nasz jest fajny i już :D.

Widziałem jeszcze trochę Jeżyce.
^^
Trochę to za mało. Jeszcze Łazarz, Wilda... - tam żeby zobaczyć wszystko - trzeba się nachodzić :|.

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
^^
Widzisz Thomas_zul Twoja refleksja z autorskiego wątku:

troszkę naciągnęła rzeczywistość :|. Każde większe miasto ma swoje imprezy - niektóre o zasięgu ogólnopolskim - bywa że międzynarodowym. Nie ma dominującej.
Z tym, że ja nie naciągam rzeczywistości ;) Tak po prostu jest. Nie mam na celu zdyskredytowania Waszej imprezy czy coś w tym stylu, ale Heineken Open'er Festival jest z tego co wiem obecnie największą imprezą muzyczną (co ważne, bo Wasz Malta Festival to nie tylko muzyka) i np. w zeszłym roku przewinęło się na niej od 60 do 85 tysięcy osób! Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie to całkiem sporo ludu. A jeśli się mylę i w Polsce jest impreza o większej randze/skali/znaczeniu itd. to chętnie dowiem się jak się nazywa :) Open'er w przyszłym roku będzie obchodził 10-cio lecie istnienia w Gdyni i z roku na rok jest coraz popularniejszy również za granicą. Można więc spokojnie mówić o imprezie ogólnopolskiej, a także ogólnoeuropejskiej.

·
Elf Leśny
5,043 Posts
A jeśli się mylę i w Polsce jest impreza o większej randze/skali/znaczeniu itd. to chętnie dowiem się jak się nazywa :)
Nazywa się Euro 2012.
:troll:

A co do zdjęć - szkoda, że przy słabej pogodzie. Poznań miasto kamienic, kamienic, kamienic, okazjonalnie coś innego, np. Okrąglak... i to właśnie jest w nim ciekawe.

1 - 20 of 84 Posts