SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2592 Posts

·
Projekt Inwestor
Joined
·
9,150 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Nowa treść [28/01/2020]

Andersia Silver będzie budynkiem o zróżnicowanej funkcji. Zaoferuje łącznie 39 tys. powierzchni najmu, w tym 21 tys. powierzchni biurowej, 14 tys. powierzchni hotelowej oraz 3700 mkw. powierzchni konferencyjnej.

Budynek będzie miał 26 kondygnacji nadziemnych, kaskadową zabudowę i 116 metrów wysokości. Potrzeby parkingowe zapewni trzypoziomowy parking podziemny. Pierwsze trzy kondygnacje dedykowane będą funkcji konferencyjnej, zaplanowano tam m.in. salę audytoryjną dla 500 osób, biura zajmą piętra od 3 do 12, zaś hotel pozostałe 14 kondygnacji.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Ewy i Stanisława Sipińskich. Project managerem jest firma Probuild Sp. z o.o. Budżet inwestycji wynosi ok. 100 mln euro.
https://projektinwestor.pl/aktualnosc/poznan-porr-wybuduje-andersie-silver

Stara treść
Andersia Retail to obiekt handlowo-usługowy, który ma powstać na miejscu starego parkingu hotelu Novotel-Poznań (od strony ul. Królowej Jadwigi). Budynek będzie stanowił uzupełnienie dwóch obiektów: Poznańskiego Centrum Finansowego oraz Andersia Tower i, tak jak one, powstał w poznańskiej Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Nowy budynek będzie posiadał rotundę oraz 3 kondygnacje nadziemne, które w pełni przeznaczone będą na funkcje usługowo-handlowe (priorytetowe będą usługi specjalistyczne). Obiekt będzie miał prawie 15 tys. mkw, w tym ponad 13 tys. mkw powierzchni użytkowej. Kubatura całkowita budynku to 77.560 m3. Pod budynkiem znajdzie się około 300 miejsc parkingowych, co wraz z miejscami pod PFC (200) i Andersia Tower (200) stworzy 700 miejsc parkingowych. Dzięki zbudowaniu ogromnego pasażu - położonego na dwóch poziomach z wewnętrznymi, podziemnymi uliczkami - obsługa komunikacyjna całego zespołu będzie odbywać się po wewnętrznych drogach kompleksu (wjeżdżając do budynku PFC można będzie wyjechać poprzez Andersia Tower lub Andersia Retail)."Andersia Retail będzie kolejnym etapem zabudowy placu Andersa. Nowy obiekt, ze względu na swoją funkcję oraz jakość architektoniczną, dobrze wpisze się w powstające na tym obszarze nowe centrum biznesowo-usługowo-hotelowe Poznania" - mówi Stanisław Sipiński. Planowana inwestycja rozpocznie się dopiero po oddaniu do użytku Andersia Tower.
 

·
Kolejorz fan
Joined
·
871 Posts
Kiedys byly smielsze projekty tego lacznika, albo mi sie wydaje.
 

·
Registered
Joined
·
4,431 Posts
Cytryna said:
cholera czyli 3 biorowca nie wybuduja :(
Pamiętaj, że to tylko pismaki (piszą, ale nie interesują się co i oczym pisza):):

Po pierwsze: Andersia Retail była już projektowana razem z Andersią i wszyscy wiemy, w którym miejscu ona miałaby powstać.

Po drugie: Sipiński mówi, że będzie się dobrze wkomponowywała w powstające obiekty. Nie sądzę, żeby ten architekt między Novotelem a Andersią widział trzypiętrowy budynek bo na pewno wolałby coś wyższego (tego obiektu nie byłoby po prostu widać, więc jak miałby się wpisać?!), a poza tym od strony Jadwigii przy PFC i Andersii miałaby być tylko trawa?! Toż to strata terenu logicznie i ekonomicznie rzecz biorąc!

Po trzecie: sami dziennikarze napisali w tym artykule, że "na miejscu starego parkingu hotelu Novotel-Poznań (od strony ul. Królowej Jadwigii)"!!! Wjazd do parkingu od zawsze był od strony Kościuszki, więc o co im chodzi?!

Po czwarte: i te rendery oni nawet nie wiedzą jakie rendery wstawiają! Myślą, że Andersia Tower i Andersia Retail to to samo. Skoro dla nich nie ma różnicy czy budynek ma 3 piętra czy pięter 19 to o czym my w ogóle rozmawiamy?! :)

Usłyszeli trzy po trzy i piszą coś, ale nie wiadomo co...

Więc głowa do góry!:)
 

·
Polite User
Joined
·
3,130 Posts
To jest render nowej zielonej Andersii :) części Retail tu nie ma. Fajnie żeby coś takiego powstało ale jeżeli mają to być usługi specjalistyczne to... zastanawia mnie jakie to są usługi ;) doradztwa finansowe itd. ?
 

·
see me
Joined
·
2,787 Posts
z ostateczną koncepcją Retail inwestor pewnie poczeka do zakończenia lub nie sukcesu komercyjnego Andersii, chociaż jak sama nazwa wskazuje- retail- będzie chodzio raczej o handel detaliczny...
 

·
Registered
Joined
·
646 Posts
Dokladnie, Andersia Retail to poprostu galeria handlowa. Na powyzszych renderach nie widac czesci w miejscu parkingu, ale pamietam, ze taki projekt byl i siegal az do ul. Kosciuszki. Mialo byc chyba nawet polaczenie nadziemnym korytarzem z SB.
 

·
Registered
Joined
·
646 Posts
Zapomnialem dodac ze projekt ten byl odpowiedzia, na wymog przeprowadzenia ulicy w miejscu parkingu. Jezeli ulica nie powstanie co aktualnie jest prawdopodobne, to moze plany sie zmienia, bo miejsca bedzie wiecej.
 

·
Moderator
Joined
·
11,993 Posts
[Poznań] Andersia Silver

Informacje mamy potwierdzone nieoficjalnie. PB nas pokasował w wątku Andersia, nic innego nam nie pozostaje jak dywagować tutaj :)

Moja propozycja (podparta luźnymi rozmowami) jest taka:To że powstanie jest jasne. Pisze o tym już nawet GW:

W dalszych planach jest budowa pierwszego w Poznaniu apartamentowca ulokowanego w wieżowcu przy powstającym właśnie najwyższym w mieście budynku biurowym Andersia Tower tuż przy słynnym już centrum handlowym Stary Browar.
Będzie to drogi wieżowiec mieszkalny. Wiemy także, że niestety niewyższy niż Andersia. Jego nazwa robocza to "Silver"

Myśle, że ten wątek ma prawo istnieć, tak jak istniał wątek o Libeskindzie w Wawie, jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnego info. Będziemy do niego wrzucać informacje jakie się pojawią się w najbliższych miesiącach, latach. Z czasem z luźnego wątku przeistoczy się w całkiem oficjalny, a i na pewno kiedyś przeniesiemy go do "Wieści z budowy" :)

Panowie... za kolejne wieżowce!! :cheers:
 

·
I love TRANCE
Joined
·
2,919 Posts
czy to jest juz pewne ze nie bedzie wyższy od Andersii czy na razie luzne przypuszczenia dziennikarzy z GW?? Zaproponowany projekt nie pasuje do PFC i Andersii wiec jestem na nie!!!
PS mateq, mam nadzieje ze nie latami, licze ze 2 lata po wybudowaniu Andersii bedzie realizacja ;)
 

·
Moderator
Joined
·
11,993 Posts
Z tego co mówią źródła zbliżone do inwestora, budynek będzie niższy od Andersii, ale wyższy od PFC i Novotelu. Powstanie płynność. Te same źródła mówią o kształcie "H" :)

Oczywiście wszystko zweryfikuje rynek, a ten w tej chwili może zweryfikować to tylko na plus :D

DJanos, proces inwestycyjny niestety trwa w Polsce latami... ale raczej dobrze liczysz :)
 

·
IdP
Joined
·
1,844 Posts
byleby nie nizszy niz andersia! Boze, wy naprawde chcecie kolejnego o tej samej wysokosci? Niech chociaz przekroczy te 100metrow :/

Najchetniej widzialbym tam wiezowiec co zapodal Tresor w watku o Andersi- choc wiem, ze to i tak tylko marzenia.
 

·
Moderator
Joined
·
4,150 Posts
Szkoda, że prawdopodobnie nie będzie wyższy - w tamtym miejscu tak 125m pasowałoby idealnie. Dobrze natomiast, że będą to apartamenty - rosnący popyt na powierzchnie biurowe spowoduje, że i tak powstanie kolejny wieżowiec biurowy, tyle że w innym miejscu (ale raczej napewno w pobliżu). Czekam z niecierpliwościa na kolejne informacje :)
 
1 - 20 of 2592 Posts
Top