SkyscraperCity banner

1 - 20 of 638 Posts

·
Projekt Inwestor
9,150 Posts
Discussion Starter · #1 ·
www.ataner.pl
15 KONDYGNACJI NA 15-LECIE POWSTAJE NOWY BIUROWIEC

Ataner rozpoczyna budowę nowoczesnego biurowca klasy A. Będzie to CENTRUM BIUROWE przy ul. Dąbrowskiego, pomiędzy biurowcami Akademii Medycznej oraz Wiepofamy. Wszystkie powierzchnie biurowe zostaną przeznaczone na wynajem.

Na swoje dziesięciolecie, pięć lat temu, firma ATANER rozpoczęła budowę dziesięciopiętrowego biurowca klasy A Delta przy ul. Towarowej. Inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę. W momencie oddania budynku do użytku w listopadzie 2003 roku całe 11000 m2 powierzchni biurowej było już wynajęte. I ta sytuacja trwa do dnia dzisiejszego.
Na 15-lecie zarząd firmy podjął więc decyzję o budowie piętnastokondygnacyjnego CENTRUM BIUROWEGO klasy A. Inwestycja właśnie się rozpoczyna.
Decyzja o budowie kolejnego tego typu obiektu zapadła dlatego, iż ponownie wzrasta zainteresowanie zagranicznych inwestorów ekskluzywnymi biurami w Poznaniu. Po okresie nadmiaru powierzchni biurowych klasy A w stolicy Wielkopolski pozostało w tej chwili wolnych - zaledwie około 10%. Nieliczne budynki tej klasy znalazły już najemców, a nowych obiektów nie ma. Ataner nie obawia się więc braku zainteresowania. Tym bardziej, że biuro marketingu firmy coraz częściej otrzymuje telefoniczne i e-mailowe zapytania zarówno z kraju jak i zagranicy o wolne powierzchnie biurowe klasy A w stolicy Wielkopolski.
Podobnie jak zrealizowany przez Ataner biurowiec Delta, CENTRUM BIUROWE przy Dąbrowskiego ma być w założeniu tzw. inteligentnym budynkiem, wyposażonym w system informatyczny zarządzający wszystkimi instalacjami technicznym. Plany budowy zakładają w sumie siedemnaście kondygnacji: piętnaście naziemnych i dwupoziomowy parking podziemny. Wysokość obiektu wyniesie 55m. Podobnie jak w Delcie planowane są otwarte powierzchnie do indywidualnej aranżacji. Budynek został zaprojektowany w Pracowni Architektonicznej ARCADA. Termin oddania do użytku przewidziany jest na koniec przyszłego roku.
W przypadku jeśli ta inwestycja sprawdzi się podobnie jak Delta, w co nie mamy wątpliwości, może na 20-lecie wybudujemy obiekt o wysokości... Ale lepiej nie zapeszać!

·
Registered
380 Posts
Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy wpis, lecz forum znam od czasów, kiedy Poznań był jedynie skalną dziką wysepką, a na Placu Andersa rozpoczynali budowę parkingu Andersii;)

Nowe dzieło Atanera - to wspaniała wiadomość. Dobra wizualka. Widać, że budynek prezentuje się bardzo ładnie... 55 metrów - nie jest to porywająca wysokość, ale nadrabia za to kształtem.

·
Registered
3,982 Posts
Projekt jak z polowy lat 90-ych ? Co w nim fajnego ? Ani wysoki ani ladny ? Niebieskie szklo plus biale kafelki - Wawa juz to przerabialia tylko w wiekszym wydaniu :D

Jedyne co ten projekt ratuje to nie udziwniony ksztalt (biorac pod uwage fatalne kolory elewacji) ;) Wystarczy dac inne szklo i reszte koloru elewacji zmienic i bedzie miodzio oraz orzeszki :D

·
Registered
389 Posts
Wygląda na to, że Poznań, po Wawie jest najlepiej "idącym w góre" miastem Polski ;P bardzo mnie to cieszy, bo od października będe tam mieszkać.. kto wie może do końca swoich dni :) (mam nadzieje).
a projekt powyzej ciekawy, podoba mi sie.

·
Registered
711 Posts
Z Wyborczej:

Nowy wieżowiec stanie przy ul. Dąbrowskiego

Jakub Głaz

Nowy "inteligentny" wieżowiec z biurami stanie przy ul. Dąbrowskiego, tuż obok Wiepofamy. To - po długiej przerwie - nowa inwestycja biurowa w Poznaniu

Wieżowiec będzie centrum biurowym liczącym piętnaście naziemnych i dwie podziemne kondygnacje. Zbuduje go firma Ataner. Nowy budynek stanie między starym wieżowcem zajmowanym obecnie przez Akademię Medyczną i budynkiem Wiepofamy. Ma mierzyć 55 m - będzie tej samej wysokości co sąsiedni wieżowiec. Wysoki budynek Atanera będzie mógł powstać, bo teren, na którym stanie, nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W takim przypadku obowiązuje tzw. zasada dobrego sąsiedztwa, która pozwala na stawianie budynku o gabarytach zbliżonych do stojących obok domów.

Biurowiec Atanera będzie inteligentnym budynkiem należącym do najwyższej klasy A, wyposażonym w system sterujący wszystkimi instalacjami technicznymi. Biurowa powierzchnia przeznaczona będzie na wynajem. Czy budowa biurowca jest opłacalna? Inni inwestorzy tłumaczą przecież, że w Poznaniu brakuje chętnych na nowe powierzchnie i wstrzymują się z budową. To m.in. przypadek Centrum Obsługi Biznesu, które wciąż nie rozpoczyna inwestycji w miejscu po kinie Bałtyk. - Zdecydowaliśmy się na budowę nowego biurowca, bo wzrasta zainteresowanie zagranicznych inwestorów ekskluzywnymi biurami w Poznaniu - twierdzi jednak Przemysław Czamański, kierownik biura marketingu firmy Ataner. - Po okresie zbyt dużej podaży powierzchni biurowych klasy A, w mieście pozostało w tej chwili wolnych zaledwie około 10 proc. - dodaje, a dane te potwierdzają pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Zastrzegają jednak, że w przyszłym roku sytuację zmieni nieco wysokiej jakości biurowiec Andersia Tower, stawiany obecnie między ulicami Królowej Jadwigi i Kościuszki.

Koszt inwestycji Atanera to ok. 70 mln zł. Budowa już się rozpoczyna, a zakończy pod koniec przyszłego roku. Projekt mocno przeszklonego i w miarę lekkiego w formie budynku powstał w poznańskiej pracowni projektowej Arcada.

Wieżowiec Atanera to kolejna z planowanych inwestycji przy ul. Dąbrowskiego. W jej pobliżu prywatny inwestor zamierza postawić biurowiec i mieszkania obok Pasażu Jeżyckiego. Z kolei na terenach przyległych do ulicy Dąbrowskiego, między ul. Kochanowskiego i Mickiewicza budynki mieszkalne chce zbudować firma Nickel.

·
Polite User
3,130 Posts
Ooooo spodziewałem sie czegoś innego, bardziej w stylu Delty tylko że wyższej. Fajnie, nawet bardzo fajnie będzie wyglądał, tylko żeby AM odnowiła tego swojego wynalazka no i okolica czeka na odnowienie. Mam nadzieje że od tego budynku sie zacznie rewitalizacja Jeżyc w tym rejonie.

·
Registered
711 Posts
^^^Andersia jest dosc daleko.... Rcube daj sie troche Nam nacieszyc:)

·
Polite User
3,130 Posts
rcube said:
Naprawde on sie wam tak podoba ? :eek: No nic , o gustach sie nie dyskutuje :)

Jak od dawna wiadomo wizualki nie ukazują ostatecznego wyglądu budowli więc zakładam że będzie wyglądał lepiej niż na wizualce (ale ogólnie nie wiem co sie Tobie w nim nie podoba :) ) ;)

·
Registered
380 Posts
Mam nadzieję, że budowa buirowca będzie motorem do "odnowienia" AM, bo w chwili obecnej, trzeba przyznać, wygląda ona żałośnie. Ale jak narazie chyba nic nie wiadomo o ewentualnym remoncie AM.
Andersia? To już chyba 10 kondygnacja, o ile mnie wzrok nie mylił wczorajszego popołudnia, kiedy tamtędy przejeżdżałem.

1 - 20 of 638 Posts