SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2771 Posts

·
Fook eet!
3,253 Posts
Discussion Starter #1
Nadejszła wielkopomna chwiła - Ataner upublicznił rendery, więc można otworzyć nowy wątek.

Firma Ataner sp. z o.o. zakupiła tereny po PKS-ie, na których jeszcze niedawno mieściły się stare baraki. Dzisiaj ten zaniedbany rejon centrum
miasta jest już posprzątany i przygotowany pod budowę diametralnie innych obiektów. Ewa i Stanisław Sipińscy zaprojektowali w tym miejscu nowoczesne centrum mieszkalno-biznesowe. Wzdłuż ulicy Towarowej rozpocznie się lada moment budowa jedenastokondygnacyjnego apartamentowca. Na parterze przewidziano 10 lokali usługowych. Powyżej znajdzie się 136 apartamentów, z których najmniejszy będzie miał 50 mkw., a największy 180 mkw!

Obiekt będzie monitorowany, wyposażony w recepcję i portiernię ochrony. Nowoczesny budynek wtopi siê w zieleń sąsiadującego z nim parku Karola Marcinkowskiego. Zakończenie budowy przewidziane jest w połowie 2013 r. Kolejny etap budowy rozpocznie się w 2012 r. Będą to dwa biurowce klasy A, roboczo nazwane Delta 2 i Delta 3, o zróżnicowanej wysokości. Zważywszy na fakt, iż do końca 2013 r. naprzeciwko biurowca Delta ma powstać
nowoczesne Zintegrowane Centrum Komunikacyjne z galerią handlową, biurowcami, nowoczesnymi skrzyżowaniami i nowymi arteriami, ten rejon miasta zmieni się już niedługo nie do poznania.

http://www.ataner.pl/

·
melon.group
4 Posts
za duży, za brzydki, za bardzo atanerosipiński, zupełnie nie przystaje do tego miejsca. oczywiście ataner nie poprzestanie na jednym takim, tylko będzie napierał do przodu, aż zabuduje cały ten obszar. Potem zaklocują jeszcze tylko Park Mickiewicza dookoła i voila! będziemy mieszkańcami ataneropoznania:fiddle:

·
ten najwazniejszy
14,321 Posts
Jak dla mnie świetny budynek , ten rejon miasta w najbliższych 3 latach to będzie wielki plac budowy i las żurawi budowlanych :)

·
melon.group
187 Posts
2 wizki Atanera na Towarowej :)
Wszystko źle, wszystko nie tak... za duże, za wysokie.. skala ulicy totalnie zmieniona, urbanistyka leży i płacze pod mostem dworcowym... morderstwo... od strony parku leży i kwiczy

Jak sięgnę daleko w przeszłość, to przypominam sobie Panią Sipińską jak chwali się wpisaniem Delty w kontekst, jak mówi że ten "portyk" z ciemniejszego kamienia to ukłon architektów w stronę skali ulicy... itp itd... że w przyszłości delta będzie stanowić dominantę południowej strony...

i co? i ch** :eek:hno:

o architekturze blokowiska a'la Naramowice już się nie będę wypowiadał... :gaah:

p.s. melonem robiliśmy wspólny dyplom na tym terenie zakładający przywrócenie tego terenu dla miasta, nie wiem czy pokazywaliśmy...

p.p.s. ale mi ciśnienie podnieśli :gaah:

·
Registered
636 Posts
Jakiś taki przekombinowany i nieproporcjonalny. Po zapowiedziach na forum właściwie czegoś takiego można się było spodziewać.

·
Registered
1,918 Posts
Jedna informacja w 3 różnych wątkach:) Admin chyba zrobi porządek. Mnie się nawet podoba. No, Złota 44 to to nie jest, ale poziom w górnych stanach przyzwoitości i jak na Miasto Poznań jest git. Zresztą, to bezie całkiem ładna ulica, jak już odremontują budynek UEP i postawią nowy UEP. Nie narzekajmy, bo jest nieźle.

·
keep jaywalking
6,475 Posts
Typowy ataneryzm... Przynajmniej parter nie jest zamknięty na ulice i oddzielony od niej parkingiem albo płotem.

·
Registered
1,918 Posts
Jedna informacja w 3 różnych wątkach:) Admin chyba zrobi porządek. Mnie się nawet podoba. No, Złota 44 to to nie jest, ale poziom w górnych stanach przyzwoitości i jak na Miasto Poznań jest git. Zresztą, to bezie całkiem ładna ulica, jak już odremontują budynek UEP i postawią nowy UEP. Nie narzekajmy, bo jest nieźle.

·
Registered
67,033 Posts
Wszystko źle, wszystko nie tak... za duże, za wysokie.. skala ulicy totalnie zmieniona, urbanistyka leży i płacze pod mostem dworcowym... morderstwo... od strony parku leży i kwiczy
^^
Jasne - budujmy w centrum jedno piętrowe baraki :nuts:. Taki post-modernizm - myślałem, że się spodoba wszechobecnym miłośnikom modernizmu :|. Może być - w końcu ucywilizuje się trochę ten obszar :cheers:.

·
Przeważnie rzeczowo
132 Posts
^^ Wyszło wam multifunkcjonalne centrum, koncepcja znakomita, ale ostatecznie lądujemy w mało postępowej, konserwatywnej otchłani liftingu delty. Bez szału, jak zwykle w przypadku Atanera.

·
ten najwazniejszy
14,321 Posts
^^
Jasne - budujmy w centrum jedno piętrowe baraki :nuts:. Taki post-modernizm - myślałem, że się spodoba wszechobecnym miłośnikom modernizmu :|. Może być - w końcu ucywilizuje się trochę ten obszar :cheers:.
Jak buduje się nisko( słynne mógł być o dwa pietra wyższy ) to źle jak za wysoko to jeszcze gorzej:nuts:.Dobrze ze są usługi w przyziemiu bo by zjechali projekt po całości :lol:

·
Expat
Delegacja
7,482 Posts
Po pierwszych 'przeciekach' dotyczących wyglądu tego budynku spodziewałem się czegoś gorszego.

Moim zdaniem, źle nie wyszło. Choć nie ukrywam, że w fasadę od strony Towarowej powinien być wpisany podobny akcent, jak ciemniejsza dolna część Delty.

·
melon.group
187 Posts
^^
Noo i ja bym tam widział jeszcze zagrodę dla kur i studnię z żurawiem :banana:

p.s. polecam sprawdzić co to post-modernizm i modernizm. non-offensive :)

·
Registered
67,033 Posts
Noo i ja bym tam widział jeszcze zagrodę dla kur i studnię z żurawiem :banana:
^^
:lol:

p.s. polecam sprawdzić co to post-modernizm i modernizm. non-offensive :)
^^
Cóż, NIE twierdzę że się znam na architekturze czy semantyce w archi... Na logikę: post - czyli współczesna wariacja :|.

·
miasto dla ludzi
1,546 Posts
Myślę, że jak na tę lokalizację obiekt 12 piętrowy jest jak najbardziej na miejscu, pod warunkiem oczywiście, że jest zaprojektowany w sposób umożliwiający stworzenie przyszłej pierzei. Budynek na wizkach na pierwszy rzut oka jest OK, w końcowym efekcie wiele oczywiście będzie zależało od tego, czy tak jak na prawdziwe miasto przystało będzie posiadał usługi w parterze i stał przy chodniku, czy też zostanie od chodnika tradycyjnie po poznańsku oddzielony asfaltem parkingu i syficznymi krzaczkami służącymi okolicznym pieskom do załatwiania pierwszej potrzeby. Jak dla mnie, są to elementy dużo istotniejsze od ciekawej elewacji, ponieważ decydują w nieporównywalnie wiekszym stopniu o jakości miejskiej przestrzeni.

·
DarkBeats
1,290 Posts
Po czym stwierdzasz, że skala budynku jest zła?
Za wysokie z porównaniem do pobliskiego gmachu UEP?
Delta zmieniła tą ulicę już dawno temu.

Ataner maksymalizuje powierzchnię. Spodziewałem się czegoś gorszego.
Jego wysokość patrząc z parku nie powinna być dramatem.

Wasza wizja jest bardzo życzeniowa. Wcale się nie dziwię temu, że Ataner stawia mieszkaniówkę od strony parku a nie torów.

·
Registered
391 Posts
10 piętrowy bloczek w centrum miasta, żenada..
Szkoda cennego terenu pod taką małomiasteczkową realizacje.
Zobaczcie co sie buduje w Wawie i Wrocku.
Czy w tym mieście wszystko musi być minimalne?

1 - 20 of 2771 Posts