SkyscraperCity banner

41 - 60 of 2773 Posts

·
full metal jacket
Joined
·
0 Posts
te wizualki są podrasowane, dobrze, że nie widzieliście makiety ;)

wysokościowiec Atanera mieć będzie 90 m, achitektura = Omega bis
Na tej wizualizacji apartamentowiec wygląda przyzwoicie, nie za duży, nie za mały. Architektonicznie poprawny.
Wysokościowiec - Omega bis - :fiddle:
 

·
Registered
Joined
·
67,184 Posts
Omega zła nie jest - tylko gdyby była trochę wyższa :|.
 

·
melon.group
Joined
·
187 Posts
Po czym stwierdzasz, że skala budynku jest zła?
Za wysokie z porównaniem do pobliskiego gmachu UEP?
Delta zmieniła tą ulicę już dawno temu.

Ataner maksymalizuje powierzchnię. Spodziewałem się czegoś gorszego.
Jego wysokość patrząc z parku nie powinna być dramatem.

Wasza wizja jest bardzo życzeniowa. Wcale się nie dziwię temu, że Ataner stawia mieszkaniówkę od strony parku a nie torów.
Skala budynku jest zła bo jedzie po bandzie z powierzchnią działki. Póki jest Delta i w pierzei nic poza nią to jest ok. Delta stanowi dominantę dla ulicy patrząc od strony Akademii Muzycznej i krzywa wrażeń jest zachowana. Jeżeli zabudujemy ulicę w całości na wysokość Atanera to zrobi nam się poznański odpowiednik mrówkowców przy metrze Wilanowska w Warszawie...

Przytoczony przez Ciebie gmach UEP jest wycofany względem parku, nie o tym dyskutujemy. Nie jestem przeciwnikiem wysokich budynków w centrum, tylko niech mają one swoje uzasadnienie w urbanistyce. Gdyby ataner uszanował pierzeję od strony ulicy Towarowej, a w drugiej linii dał wysokie punktowce sprawa wyglądała by inaczej. Miasta, ulicy nie ocenia się po tym ile pięter ma pierzeja. Tak samo jak urbanistyka nie wzięła się z kosmosu i nie polega na lokowaniu za dużych budynków gdzie popadnie.

Projektowane przez nas budynki od strony torów zakładają zupełnie inne podejście do architektury niż to widać w przypadku Atanera. Zakładaliśmy lokowanie okien i tarasów od strony wschodniej - brak hałasu od torów. Zakładaliśmy ulokowanie budynków na wyniesieniu, które skrywając parkingi będzie dodatkowo blokowało hałas pociągów.

Nasz projekt zakłada bardziej "zachodnie" podejście do miasta które póki co w Polsce nie znajduje wielu sympatyków. Oczywiście jest to wizja czysto studencka, łatwo ją obalić słowami : taa, a komu będzie się opłacało to wybudować...

"Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki"

pozdrawiam i dobrej nocy
 

·
DarkBeats
Joined
·
1,292 Posts
W tej całej architekturze atanera nie rozumiem jednego. Po co oni się silą na takie udziwnianie o wątpliwej estetyce? Ten zapowiadany budynek 90m aby nie było krzyku powinien pozostać Andersią bis.
 

·
see me
Joined
·
2,784 Posts
z tą kaszną bym nie przesadzał, kloc co prawda przysadzisty jeszcze kilka pięter mogłoby go wyciągnąć, ale taki nasz los... jak okolica się zabuduje, to nieco zgonie w tłumie, powoli szykuje się koniunktura na biurowce, więc może zaczną w miarę sprawnie Deltę2 i 3...
 

·
Projekt Inwestor
Joined
·
9,100 Posts
Strefę nalotu to maja bombowce. Strefa podejścia - w linii PFC Andersia na wysokosci mniej wiecej serafitek jest radiolatarnia .
Z tego co pamietam dla Silvera ( ktory nie wiadomo kiedy powstanie ) ULC czyli Urząd Lotnictwa Cywilnego wydal zgode na max 120-130 m.

Delta jest kilkaset metrow dalej wiec pewnie ta wysokosc sie obniza - wiec pewnie jest tam cos kolo 90 m.
Silver Tower zgodnie z DWZ ma mieć 116 m
budynek o którym rozmawiamy mierzyć będzie 39 m
biurowiec Atanera 90 m
biurowiec Voelkla 65 m
a PKP na swój biurowiec również dostali 90 m (wg decyzji Wojewody)
 

·
Registered
Joined
·
594 Posts
39 metrów to jakieś 4 mniej niź Delta. A czy ten 90 PkP tałer to coś realnego czy tylko tak by pacnąć drożej działke ? I przy okazji na ile pewny jest Silveros Tałeros skoro ABC długo stało w budowie (stało bo niby maną ruszyć)
 

·
No more half measures
Joined
·
4,371 Posts
Od strony Delty próbuję go od wczoraj strawić, zanosi się, że jakoś przejdzie bez biegunki. Ale od strony parku ta szafa mnie przygniata. Jakaś wyprzedaż w IKEI czy co? Drażni mnie ta udziwniona elewacja od strony parku.
 

·
Expat
Delegacja
Joined
·
7,574 Posts
IMO bardzo dobrze, że będzie niższy od Delty. Od strony Mostu Dworcowego wysokość zabudowy będzie się stopniowo obniżać, w końcu dalej zabudowa będzie już niższa.
 

·
Registered
Joined
·
67,184 Posts
Daj palec... ;) Zniknie niska, barakowa zabudowa na Towarowej - wiocha w środku miasta - czegóż chcieć więcej :| - :banana:.
 

·
Einmal ist keinmal
Joined
·
518 Posts
Ta narożna, wyróżniająca się część przywodzi mi na myśl - troszeczkę - Okrąglak i Kwadraciak. Ta po lewej natomiast, cała przeszklona, nie za bardzo wydaje się pasować do reszty. Tak czy inaczej - budynek jest przyzwoity, ale nic ponadto. Mimo wszystko na pewno będzie robić pozytywne wrażenie.
 

·
GORSZY SORT
Joined
·
1,913 Posts
Silver Tower zgodnie z DWZ ma mieć 116 m
budynek o którym rozmawiamy mierzyć będzie 39 m
biurowiec Atanera 90 m
biurowiec Voelkla 65 m
a PKP na swój biurowiec również dostali 90 m (wg decyzji Wojewody)
DWZ - DWZtką a decyzja ULC to inna bajka.
 
41 - 60 of 2773 Posts
Top