Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
2261 - 2280 of 4877 Posts

·
Registered
69,475 Posts
Kontrowersyjność ma swoje zalety - nieważne jak mówią, ważne że mówią! ;)

Cóż, projekty DEPtaku i Bałtyku mnie co prawda zawodzą, widziałbym tam na przykład wcześniejsze prezentowane projekty (na które nie wyrażono zgody :cry:), ale mając świadomość, że czekanie na "lepsze jutro" może mnie przeżyć ;) biorę cokolwiek. I tak to lepsze co teraz.

POZnań uczy cieszyć się z rzeczy małych. Podobnie z Dworcem PKP - jest lepiej, ale... Ale mogło wcale nie być (jak w Gdańsku).

·
Registered
29 Posts
W mojej opinii w końcu będzie ciekawy, wysoki budynek w tej okolicy.
O dziwo mi się bardziej podoba od strony Mercurego niż od strony targów, patrząc z ul. św. Marcin rzeczywiście wygląda molochowato ;).

@Morpheius - ale tak naprawdę ten budynek nie miał do czego korespondować. Wzdłuż Roosvelta i Kapo jest taki miks architektoniczny, że chyba właśnie dobrym nawiązaniem jest stworzenie kolejnego budynku z innej bajki :lol:.

W każdym razie- mega na plus, może ten budnek będzie katalizatorem do budowania polskiego manhattanu na Wolnych Torach :)

·
Registered
215 Posts
Świetnie wygląda praktycznie ze wszystkich stron. Nawet z Marcina bryla fajnie pasuje do trojkatnych ksztaltow uniwerku.

Najslabiej wygląda łączenie z Sheratonem, mogliby pokusić się o większe stopienie jednego z drugim np. odpowiednia kolorystyka.

·
Infrastrukturnik drogowy
12,525 Posts
Rewelacja! Tak nietuzinkowy obiekt bardzo przyciąga wzrok. Oby to wyszło!

A wiecznym malkontentom (jak to miał napisane kiedyś w sygnaturce jeden z "okolicznych mieszkańców" z Cork) gorący pręt w ...oko ;)

·
Registered
165 Posts
Od św. Marcina wygląda jak odłamany kawałeczek wielkiego drapacza chmur :p

We mnie budynek wzbudza mieszane uczucia. Z jednej strony dość ciekawa bryła, ale z drugiej nieco przekombinowana. Od strony Merkurego w miarę fajnie to wygląda, bo sprawia wrażenie bardziej smukłego, ale niestety z samego ronda to już jest taki przytłaczający kloc. No, ale i tak to już lepsze niż kolejny klocek w stylu Sheratona.

·
Registered
3,150 Posts
Przyłączam się do słów pochwały. Trochę się zastanawiałem czy nie będzie zbyt przytłaczający ale jak na hektary asfaltu i betonu Roosevelta i Ronda nada się w sam raz. Perspektywa, zwłaszcza spod Merkurego, zapowiada fantastyczna.

P.S. Pawelski na prawdę mnie fascynuje. Poszukuje budynków nietypowych, nietuzinkowych takich które wyróżniają się wśród miejskiej tkanki. Gdy wreszcie trafia się coś co nie dosyć, że spełnia te wymogi to jest przy tym na prawdę niezłe jego to nie przekonuje.

·
Need new name...
1,348 Posts
Nooo Poznań, gratulejszyn :applause:
Właśnie niedawno zobaczyłem projekt na fejsbukowym fan page'u jednego ze znanych międzynarodowych czasopism o architekturze i od razu musiałem tu zerknąć. Jak dla mnie rewelacja :D

·
Registered
824 Posts
Pięć budynków w jednym, niezwykłe dopasowanie do wysokości zabudowy ze wszystkich stron, niesamowite uszanowanie przestrzeni oraz zdominowanie asfaltowo-betonowej pustyni, rzeźba!

PS: Mogę się założyć, że tu instalacja wentylacyjna i klimatyzacyjna nie pojawi się jak bonus na naszym dworcu.

2261 - 2280 of 4877 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Status
Not open for further replies.