SkyscraperCity banner

Ocena

1 - 20 of 56 Posts

·
Registered
2,538 Posts
[Poznań] Biblioteka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM

Obiekt: Biblioteka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu
I nagroda w konkursie ogólnopolskim

Inwestor: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
Powierzchnia całkowita: ok. 3000 m2
Projekt: 2005-2006
Realizacja: 2007-2009

Autorzy: Jacek Bułat, Bartosz Jarosz, Joanna Kapturczak, Michał Kapturczak, Paweł Świerkowski [Neostudio Architekci]

Zdjęcia:

Parę ujęć ze środka:

·
Moderator
12,014 Posts
Bardzo solidny budynek.

9.

Podoba mi się jego całkowite współgranie z klasycznym Coll. Maius oraz modernistycznym Urzędem Wojewódzkim.

·
Registered
68,015 Posts
Trochę dłuuugo go budowali ;), szkoda też, że NIE jest bardziej wyeksponowany :| - no ALE tu chodzi o samą ocenę jego NIE sytuacji otoczenia - więc - Hmmm, znowu jakiś cud to to nie jest - niech mu będzie 8,5/10

·
2,624 Posts
taka mała rzecz a cieszy. duży plus za powierzchnie szklane, co jak co ale w bibliotece dostęp do światła to podstawa. iluminacja też niczego sobie 8,5/10

·
nie inaczej
1,053 Posts
Znakomicie się prezentuje. Zwłaszcza wnętrza bardzo przypadły mi do gustu.
Niech ma tą dziewiątkę. :)

·
Registered
4,524 Posts
Nie podoba mi się tylko (widoczny na zdjęciu) sufit w przejściu między tą biblioteką a Coll. Maius. To rozwiązanie kojarzy mi się z PRL-owską prowizorką. Szkoda, że tego sufitu też nie "obłożyli" takim betonem jak niższą część biblioteki bo tak to ten sufit nie pasuje ani do biblioteki ani do Coll. Maius.
Na szczęście jest to szczegół, który nie psuje ogólnego dobrego wrażenia i nie pozwala mi wystawić niższej oceny niż 9,5. :)

neoone said:
Mam nadzieję, że UAM zrealizuje tę planowaną nadbudówkę na tych budynkach.

·
Registered
60 Posts
Bardzo ładny budynek. W dzień skromnie kamufluje się w otoczeniu swoich starszych "kolegów" żeby nocą rozbłysnąć w pełnym blasku. Mocne 8.5.

·
Richelieu znad zapory
7,122 Posts
Świetny budynek. Nie narzuca się, jest elegancki, bez udziwnień. Grzechem byłoby nie dać 10 ;)

1 - 20 of 56 Posts