SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 748 Posts

·
Registered
Joined
·
11,764 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
http://www.epoznan.pl/news-news-27405-Nowa_inwestycja_na_Marcelinie

epoznan.pl said:
Nowa inwestycja na Marcelinie

Ekologiczny park biznesowy powstanie do 2016 u zbiegu ulic Bułgarskiej i Marcelińskiej. Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę.Spółka SwedeCenter, należącą do grupy Inter IKEA, inwestycję u zbiegu ulic Bułgarskiej i Marcelińskiej podzieliła na dwie fazy. Pierwsza przewiduje oddanie do użytku czterech budynków biurowych o łącznej powierzchni ok. 42 tys. mkw. oddawanych sukcesywnie w latach 2013 i 2014. Kolejne 5 biurowców powstanie do roku 2016.

Budynki oferować będą najwyższej jakości biura, o niskich współczynnikach powierzchni wspólnych. Do dyspozycji najemców przeznaczone będą miejsca na podziemnym parkingu - łącznie ponad 800 dla czterech pierwszych biurowców, część naziemna dla gości oraz miejsca dla rowerów. Innowacją będą specjalnie przygotowane stanowiska do ładowania samochodów o napędzie elektrycznym i hybrydowym.

Projekt realizowany będzie w sposób, który umożliwi uzyskanie certyfikacji LEED - Leadership in Energy and Environmental Design. Dokument ten poświadcza zastosowanie technologii przyjaznych środowisku. Wszystkie certyfikowane budynki charakteryzować się będą wysoką jakością użytych materiałów, wykorzystaniem technologii kontroli zużywania zasobów, obiegu wody (w tym odzyskiwania wody deszczowej), powietrza i dostępu światła. Dodatkowo tzw. efekt „wyspy cieplnej” minimalizowany będzie przez zielone dachy biurowców i restauracji.Tu możemy rozmawiać o tej inwestycji.-------------------------------------------------------------------


Biura, mieszkania, hotel, handel.
Duża inwestycja, bardzo dobry projekt CDF.

Więcej informacji oczywiście w najnowszym INWESTORZE ;)
 

·
Registered
Joined
·
1,137 Posts
Ta inwestycja, później apartamenty tego hiszpańskiego inwestora przy Bułgarskiej, sama ulica Bułgarska poszerzona do 4 pasów i oczywiście stadion zmienią oblicze tamtych rejonów i to na duży plus. :)
 

·
cyber-barok
Joined
·
2,031 Posts
Nieźle, takiej awangardy nie było w Poznaniu od dawna :cheers: A ile ma być powierzchni biurowej?
 

·
Registered
Joined
·
2,708 Posts
Jak realna jest tan inwestycja? Czy to powstanie na terenie, który jakiś czas temu kupiła w miejskim przetargu firma pana Dudy? Projekt świetny, bardzo podobny do Wrocławskiego Hiltona. Mógłby jednak powstać bliżej centrum...
 

·
IdP, RO Junikowo
Joined
·
2,857 Posts
Nieźle, takiej awangardy nie było w Poznaniu od dawna :cheers: A ile ma być powierzchni biurowej?
Pozwolę sobie zacytować z INWESTORA dane:
Powierzchnia działki: 63 086 mkw.
Powierzchnia użytkowa mieszkań: 54 000 mkw.
Powierzchnia biurowa: 12 500 mkw.
Powierzchnia handlowo-usługowa: 10 000mkw.
Hotel: 19 000 mkw.
 
1 - 20 of 748 Posts
Status
Not open for further replies.
Top