SkyscraperCity banner

1 - 20 of 33 Posts

·
Registered
Joined
·
1,954 Posts
Discussion Starter #1
Witam, zakładam wątek zbiorowy, zapraszam wszystkich do zamieszczania swoich zdjęć.

blubry.pl said:
Fala kulminacyjna w weekend

Dziś poziom wody w Warcie osiągnął 460 centymetrów i wciąż się podnosi. Najgorsze czeka nas w weekend.

Na podstawie najnowszych danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje się, że fala kulminacyjna dotrze do Poznania najprawdopodobniej w nocy z soboty 29 maja na niedzielę 30 maja. Stan wody w Warcie może osiągnąć wówczas 625 – 645 cm.

Według symulacji woda powinna zmieścić się pomiędzy wałami – uspokaja Rafał Łopka z Urzędu Miasta. - Jednak mieszkańcy zagrożonych terenów otrzymają piasek oraz worki. Podjęta została także decyzja o zamknięciu drogi lokalnej biegnącej do leśniczówki Zarządu Zieleni Miejskiej.

Wciąż trwa przegląd wałów przeciwpowodziowych i miejsc potencjalnie zagrożonych podtopieniem. Strażacy i strażnicy miejscy sprawdzają, czy nie ma ubytków w wałach i są gotowi do ich ewentualnego umocnienia. Przygotowano także tysiące worków z piaskiem, które dostarczone zostaną w miejsca wytypowane przez służby miejskie.

W najgorszej sytuacji są domy przy ulicy Starołęckiej. Dziś nastąpi ewakuacja klubów sportowych znajdujących się nad rzeką na osiedlu Piastowskim. Mieszkańcy pobliskich bloków nie powinni się obawiać – budynki klubów żeglarskich położone są znacznie niżej. W budynkach mieszkalnych może dojść jedynie do miejscowych podtopień piwnic.

Przygotowano także plan ewentualnej ewakuacji kilkudziesięciu osób – mieszkańców najniżej położonych domów. Jednak taka ewentualność wystąpić może jedynie w przypadku gdy poziom wody na Warcie będzie mieć powyżej siedmiu metrów.
I zdjęcia ode mnie :Cypelek pod wodą :(


 

·
Registered
Joined
·
629 Posts
Nikomu źle nie życzę, ale z korzyścią dla miasta byłoby, żeby Warta podmyła na tyle niewyremontowany przez wechtę mur oporowy, żeby w gargamelach popękały ściany i nadzór budowlany nakazałby rozbiórkę :)
 

·
Canonier
Joined
·
3,224 Posts
Poznanogolnie piknik:)

ludzie spaceruja, sączą browarki

No moze poza kilkoma miejsacmi jak np towczoraj ukladali tu worki i pompuja wode:)
 

·
370HSSV-0773H
Joined
·
849 Posts
Poznań wreszcie nad rzeką! :)pzdr

PS. Jak znajdę chwilę to wrzucę więcej.
 

·
Registered
Joined
·
934 Posts
Przed chwila bylem na moście Rocha podziwiać Warte i co chwila nadjeżdżały nowe samochody z ludźmi (w wieku grubo ponad wiek studencki) którzy przybyli nad rzekę w tym samym celu co ja :] Dodatkowo na samym moście kilkadziesiąt osób pijących piwka i świetnie się bawiących :] A była godzina ok. 1:30 w nocy :]
Warta jest teraz spora atrakcją :]
 
1 - 20 of 33 Posts
Top