SkyscraperCity banner

1 - 16 of 16 Posts

·
Inspired by Poznań?!
12,602 Posts
Jak zwykle świetnie Filo. :) Jak w jaskini. Byłem tam latem ale za dużo nie zobaczyłem bo miałem mało czasu (tak właściwie to nic nie zobaczyłem). Tam powinien powstać park tematyczny tak jak na miejscu IVa, bo teraz te miejsca się marnują, a parków przy blokowiskach (V) nigdy nie za dużo. A do Żurawińca ładny kawałek.
A tak swoją drogą to nie mógłbyś skomasować tych fotek (kościół, fort) w jednym wątku np. w fyrtlach? Bo tak to pewnie te watki zginą.

·
Kierownik Budowy
4,740 Posts
Discussion Starter #3
Jak zwykle świetnie Filo. :) Jak w jaskini. Byłem tam latem ale za dużo nie zobaczyłem bo miałem mało czasu (tak właściwie to nic nie zobaczyłem). Tam powinien powstać park tematyczny tak jak na miejscu IVa, bo teraz te miejsca się marnują, a parków przy blokowiskach (V) nigdy nie za dużo. A do Żurawińca ładny kawałek.
A tak swoją drogą to nie mógłbyś skomasować tych fotek (kościół, fort) w jednym wątku np. w fyrtlach? Bo tak to pewnie te watki zginą.
Pomyśle o tym;) w sumie dobry pomysł

·
Registered
767 Posts
chętnie, dobra robota grotołazie;)
Ciekawe dlaczego większość fortów i fortyfikacji jest tak zapuszczona? Czy zachowanie ich w należytym stanie to takie wielkie wyzwanie dla miasta? Koszt wykarczowania krzaków i pozbierania śmieci chyba nie jest astronomiczny...

·
Kierownik Budowy
4,740 Posts
Discussion Starter #8
Teren Skażony

Jak tam bylem to tego nie wiedzialem dzis pewnie bede swiecic w nocy....;)

·
Registered
3,172 Posts
I jaktu nie byc zachwyconym? :D Forty to bardzo ciekawe obiekty turystyczne niestety niewykorzystane a gdyby to jakoś ogarnąc to było by na prawde co oglądac

·
Registered
767 Posts
@TTank Ten akurat fort jest ruiną...
Ruiny też mogą być atrakcją, trzeba je tylko odsłonić i zabezpieczyć. Niedługo drzewka będą drzewami, a ich korzenie rozerwą mury... Usunięcie tych chęchów pokaże założenia fortu, zachęci do spacerów, będzie lekcją historii dla dzieciaków. Można przecież zrobić coś takiego:
Moim zdaniem jest to sprawa dla zakładu zieleni miejskiej i konserwatora zabytków.

·
Inspired by Poznań?!
12,602 Posts
Ruiny też mogą być atrakcją, trzeba je tylko odsłonić i zabezpieczyć. Niedługo drzewka będą drzewami, a ich korzenie rozerwą mury... Usunięcie tych chęchów pokaże założenia fortu, zachęci do spacerów, będzie lekcją historii dla dzieciaków. Można przecież zrobić coś takiego:

Moim zdaniem jest to sprawa dla zakładu zieleni miejskiej i konserwatora zabytków.
Tak jak napisałęm tam powinien być park, zwłaszcza że zaraz obok są blokowiska. Ale drzewa nie bardzo można wyciąć bo otulina fortów jest pod ochroną...

·
Registered
767 Posts
Otulina jeszcze pół biedy, ale sam fort jest po prostu zapuszczony i zapomniany. A szkoda.
Na czym polega ta ochrona? Mam nadzieję, że nie zrobili z tego użytku ekologicznego bo to nie pozwala na ruszenie niczego zielonego. Park może sobie nawet być, byle rzadki, bez krzaków i dookoła, a nie na dachu fortu.

·
Inspired by Poznań?!
12,602 Posts
Tego fortu de facto nie ma, więc niczego innego niż park nie da się zrobić. Na pełne zagospodarowanie czekają forty które są w "całości" tam można pokombinować. A mówiąc park mam na myśli coś bardziej złożonego niż to co jest np. w Parku Tysiąclecia. Na pewno jakieś punkty obsługi (gastronomia) i ciekawe wykorzystanie tego co tam zostało.
A z to otuliną to mi się zdaje że właśnie jest to coś w stylu użytku ekologicznego, niekoniecznie właśnie użytek, ale jakaś ekologiczna ochrona jest. Jak będe miał czas to sprawdzę.

1 - 16 of 16 Posts