SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
21 - 40 of 3786 Posts

·
Registered
Joined
·
56 Posts
jak dla mnie to tez nie jest blaszak, jest naprawde fajne, projekt ktory uwzgledania caly kawal miasta a nie kazdy sobie rzepke skrobie... jest szansa ze bedzie tam naprawde przyjemnie
 

·
Fook eet!
Joined
·
3,249 Posts
PB said:
Pewnie chodzi ci o to

O, wlasnie cos takiego. Tyle tylko, ze widzialem inny szkic, gdzie widac bylo cala te przyszla dzielnice z gory. I z tego co pamietam obydwa mialy miec po 20 pieter.

Te budynki na 100% nie powstaną, kiedyś sam inwestor przyznał, że to wymysł architekta niż realny projekt.
Szczerze mówiąc cieszę się z tego, jeszcze by wyssały część potencjalnych najemnów z centrum.
Wydaje mi sie, ze miala to byc mieszkaniowka, nie biura, ale glowy za to nie dam... Mowisz, ze nie ma szans na to? Szkoda :(
 

·
Born in Pyrlandia
Joined
·
202 Posts
Mnie sie ta cala dzielnica kojarzy z wizjami jakie mieli rezyserzy filmow sf na przelomie lat 80/90 ktorych akcja toczy sie kolo 2020/2030 :D
 

·
Registered
Joined
·
122 Posts
Wizualki jak z komiksu, nie ma nad czym dywagować... Na zdrowy rozum jeśli mają wybudować jakąś atrakcyjną dzielnicę to nie postawią tam zwykłego blaszaka. Pytanie czy on w tym miejscu jest naprawdę konieczny? Jeśli służyłby tylko mieszkańcom dzielnicy to ok. Ale jeśli miałoby powstać coś większego, co przyczyniłoby się do zwiększenia ruchu, na jakże już zatłoczonym rondzie. To projekt jest jak najbardziej nie na miejscu. Szczególnie, iż na tak nieodległym Franowie istnieje spory komplex handlowy i Ikea planuje kolejny...
A wracając do tłoku na Ratajach. Moze nastał juz czas by ulżyć kierowcom i wprowadzić nowe rozwiazania komunikacyjne budując nową infrastrukturę drogową (wiadukty, estakady i tulene)
 

·
=Old School=
Joined
·
3,773 Posts
Według Alaina Souillarda, prezesa Carrefour Polska - jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem - centrum ruszy w ostatnim kwartale 2007 r. Jesienią została uruchomiona procedura zatwierdzenia przez władze miasta nowego planu zagospodarowania przestrzennego. Prezes Souillard liczy, że jesienią 2005 r. inwestor uzyska pozwolenie na budowę.

no no po tym jak Carrefour ucieka z calej ameryki to rosnie w sile na starym kontynecie

3mamy za slowo i oby w 2007 wszystko juz stalo
 

·
Projekt Inwestor
Joined
·
9,090 Posts
Discussion Starter #26
Pulchritudo said:
Wizualki jak z komiksu, nie ma nad czym dywagować... Na zdrowy rozum jeśli mają wybudować jakąś atrakcyjną dzielnicę to nie postawią tam zwykłego blaszaka. Pytanie czy on w tym miejscu jest naprawdę konieczny? Jeśli służyłby tylko mieszkańcom dzielnicy to ok. Ale jeśli miałoby powstać coś większego, co przyczyniłoby się do zwiększenia ruchu, na jakże już zatłoczonym rondzie. To projekt jest jak najbardziej nie na miejscu. Szczególnie, iż na tak nieodległym Franowie istnieje spory komplex handlowy i Ikea planuje kolejny...
A wracając do tłoku na Ratajach. Moze nastał juz czas by ulżyć kierowcom i wprowadzić nowe rozwiazania komunikacyjne budując nową infrastrukturę drogową (wiadukty, estakady i tulene)
Po wizualce widać, że jadąc Jana Pawła na Katowicką nie trzeba będzie przemierzać ronda, wystarczy przejechać Łacinę :) Jak się dobrze to wszystko zaplanuje to ruch może się nawet zmniejszyć niż zwiększyć
 

·
Я.
Joined
·
6,168 Posts
To wygląda tak, jakby chcieli postawic tylko blaszaka a cała reszta jest dla picu.Proponuje zaznajomic sie np z projektem rynku zachodniego wroclawia, tam takze były wizualizacje nowej dzielnicy, narysowane przez studentów w godzine,a skonczylo sie tylko na blaszaku (ktory nota bene i tak jeszcze nie powstał)
 

·
The Promised Land
Joined
·
469 Posts
Apsys zbiera doświadczenia w łódzkiej Manufakturze w realizacji projektów o tak dużej skali. Centrum będzie gotowe jesienią 2005, więc ekipa opiekująca się łódzką inwestycją przeniesie się zapewne do Poznania /o ile będzie pozwolenie na budowę/.
Z tego co widać nie będziecie mieć kolejnego blaszaka, natomiast realne wydaje się zagrożenie, że realizacja projektu zatrzyma się na markecie z multipleksem.
Jeżeli mają budować, to oby łącznie z kamienicami.
 

·
Registered
Joined
·
122 Posts
Jeszcze nie ma planu zagospodarowania Łaciny, grunty ciągle
należą do miasta, a francuski inwestor już wynajmuje
„zbudowane" tam obiekty.


Wieloletnie próby zagospodarowania Łaciny nie przynoszą rezultatów. Firma Car-refour kupiła tam część gruntów. W jej imieniu inwestycję przygotowuje firma Apsys. Zaprezentowała radnym wizję budowy nowej dzielnicy z mieszkaniami, galeriami, teatrem muzycznym. Ostatnio mowa jest o hotelu. Głównym obiektem ma tam być hiper-market.
Plan zagospodarowania Łaciny opracowywała prywatna firma na zlecenie Wydziału Urbanistyki. Działania te przerwano w związku z zarzutami, że prace toczą się pod dyktando inwestora. Apsys nie składał deklaracji o finansowaniu rozbudowy ulic. Obecnie nad planem pracuje Miejska Pracownia Urbanistyczna.
Także według nowej wersji planu głównym obiektem na Łacinie ma być hipermarket. Stanie na działkach należących dziś do miasta. Apsys i władze miasta zawarły ostatnio wstępne porozumienie w sprawie finansowania inwestycji miejskich, w tym rozbudowy ul. Jana Pawła II.
Inwestor, nie mając planu i nie posiadając gruntów, szuka już najemców dla przyszłych obiektów. - Widziałem w Warszawie koncepcję budowy
hipermarketu na gruntach miejskich i ofertę skierowaną do najemców. Apsys zapewnia partnerów, że w tym roku uzyska pozwolenie na budowę - informuje Zbigniew Ławniczak, doradca inwestycyjny.
Jerzy Stępień, zastępca prezydenta Poznania, wyklucza szybki początek budowy. -Apsys działa na swoje ryzyko. W tym roku plan nie powstanie. Nikt zresztą nie wie, jaki będzie jego kształt - twierdzi. Ewa Szafrańska z firmy Apsys ma inne zdanie. - Jesteśmy przekonani, że kształt planu będzie taki, jakiego oczekujemy. Dlatego przygotowujemy inwestycje na Łacinie - zapewnia. Chcąc sprzedać działki na Łacinie, miasto mu-
siałoby ogłosić przetarg. - Nie ma o tym mowy bez planu miejscowego - twierdzi Jerzy Stępień. - Jesteśmy przekona ni, że uda nam się je kupić - odpowiada Ewa Szafrańska.Potwierdza, że Apsys prowadzi rozmowy handlowe z najemcami przyszłych obiektów

_________________
Gazeta Poznańska
 

·
Fook eet!
Joined
·
3,249 Posts
Pulchritudo said:
Jerzy Stępień, zastępca prezydenta Poznania, wyklucza szybki początek budowy. -Apsys działa na swoje ryzyko. W tym roku plan nie powstanie. Nikt zresztą nie wie, jaki będzie jego kształt - twierdzi.
To sie nazywa podejscie do inwestora :D
 

·
Projekt Inwestor
Joined
·
9,090 Posts
Discussion Starter #33
Powstał projekt nowej dzielnicy

Wielkie centrum handlowe, hotel, biurowiec i mieszkania. Postawienie tych obiektów od lat planuje firma Apsys, która wczoraj przedstawiła plany budowy na poznańskiej Łacinie przy rondzie Rataje, między ul. Krzywoustego, Kórnicką i Katowicką

Na kilkunastu hektarach gruntu powstać ma tam centrum handlowo-usługowe o powierzchni ok. 90 tys. m kw., osiedle mieszkaniowe, trzygwiazdkowy hotel ze 150 pokojami i biurowiec o powierzchni 10 tys. m kw. W części handlowo-usługowej zaplanowano też rozrywkę: kolejne już w Poznaniu multikino z 10 salami kinowymi dla 3 tys. gości. Przyjezdni będą mogli zostawić swoje samochody w kilkupoziomowym parkingu na 3 tys. aut. - To będzie nowa dzielnica Poznania - mówi o nowej inwestycji Jean-Yves Ebel, wiceprezes ds. rozwoju i inwestycji grupy Apsys. Projektanci przewidzieli bowiem dwa publiczne place: jeden o charakterze rynku, a drugi mniejszy - przy wejściu do nowego centrum handlowego. Przy tym mniejszym zostaną zlokalizowane restauracje.

Zostało już wynajętych 65 proc. sklepów. Wiadomo więc, że artykuły spożywcze będziemy mogli kupić w markecie Carrefour, odzież m.in. w Marks & Spencer, Springfield, C&A lub Solarze, a telewizor w RTV Euro AGD albo w brytyjskiej sieci Dixons. W nowym centrum będzie można też zadbać o zdrowie: będzie tu klub fitness, kręgielnia i gabinety kosmetyczne. Pomiędzy budynkami mają powstać pasy zieleni.

Inwestycja nie jest jednak możliwa, dopóki nie powstanie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Łaciny (terenu między ul. Baraniaka, Jana Pawła II, Krzywoustego i Inflancką). Przedstawiciele Apsysa twierdzą, że negocjują cały czas z miastem zapisy planu dotyczące ich terenów.

- Plan zagospodarowania Łaciny będzie gotowy najwcześniej za rok - mówi Krzysztof Cesar, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. - Mam nadzieję, że nasze plany zgrają się z tym projektem. Na szczęście teren Łaciny jest dobrze skomunikowany z miastem. Pozostaje rozwiązać komunikację wewnętrzną.

Apsys planuje, że nowe centrum zostanie otwarte na koniec2007 r.

Projekt inwestycji stworzyły dwa zespoły architektów. Część handlowo-usługową zaprojektowała francuska Grupa Architektoniczna Valode et Pistre. Wszystkie pozostałe części powstały w poznańskiej Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich.

==============
Gazeta Wyborcza
 

·
Projekt Inwestor
Joined
·
9,090 Posts
Discussion Starter #34
Łacina za dwa lata

Teren o wielkości ponad 20 boisk piłkarskich zajmie nowe centrum handlowo-rozrywkowe, które ma powstać na Łacinie - w pobliżu ronda Rataje. Ponad 300 sklepów, kino, centrum rozrywki, hotel, a także małe osiedle - to wszystko ma się znaleźć w kompleksie. Dziś pokazano jego pierwsze plany. Zostaną zrealizowane w ciągu dwóch lat.

Przy ulicy Łacina wyrośnie wręcz nowa dzielnica. Oprócz domów, mają być tu hotel, biura i centrum handlowo rekreacyjne- a w nim- kino. Projekt jest nowoczesny, choć inspiracją architektów były stare poznańskie kamienice.
Kompleks Łacina zajmie około 17 hektarów- czyli teren około 20 boisk piłkarskich. W centrum handlowym znajdzie się ponad 300 sklepów, punkty usługowe i restauracje, a także centrum rozrywki rodzinnej. Inwestorzy liczą, że wygodny dojazd komunikacją miejską przyciągnie głównie rodziny, studentów i osoby starsze. W centrum Łacina pracę znajdzie dwa i pół tysiąca osób. Cała inwestycja kosztować będzie 200 milionów euro. Otwarcie Łaciny zaplanowano na koniec 2007 roku.

=====
WTK
 

·
Registered
Joined
·
15,283 Posts
Apsys zbuduje poznańską Łacinę 13-07-2005
„Łacina” to nazwa nowego projektu, który zrealizuje w Poznaniu francuska firma Apsys. W planach jest budowa centrum handlowo-rozrywkowego, mieszkań, hotelu oraz obiektu biurowego. Obecnie trwa opracowywanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu inwestycji. Po jego uchwaleniu Apsys wystąpi o pozwolenie na budowę, które ma nadzieję otrzymać latem 2006 roku.
Centrum handlowe będzie miało powierzchnię 120 tys. mkw., z czego 90 tys. mkw. to powierzchnia użytkowa. Na jej terenie powstanie ponad 300 punktów handlowych oraz multipleks. Na parkingu znajdzie się 3 tys. miejsc. Otwarcie obiektu zaplanowano na koniec 2007 roku.
Oprócz elementu handlowego na terenie Łaciny mają powstać mieszkania (ok. 50 tys. powierzchni użytkowej), wysokiej klasy hotel oraz budynek biurowy. Nad projektem pracują dwie pracownie architektoniczne: Valode et Pistre oraz Ewy i Stanisława Sipińskich.
 

·
Ekipa Kopernika
Joined
·
358 Posts
Jestem za, o ile tylko będą bankomaty. Mam nadzieję, że plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje bankomaty, a jak nie to zgłoszę sam taką propozycję.
 

·
I love TRANCE
Joined
·
2,882 Posts
co za gowno tam postawia ;/ juz zaczynam sie bac. 200 mln euro moze sie wydawac duzo ale jak ten teren to 17 boisk piłkarskich to za wiele dobrego nie mozna sie spodziewac.
 

·
Registered
Joined
·
4,678 Posts
faktycznie rewelka to nie jest-jeszcze rzut z gory:

poprzedni projekt podobal mi sie bardziej
 
21 - 40 of 3786 Posts
Status
Not open for further replies.
Top