SkyscraperCity Forum banner

Jak oceniasz budynek?

1 - 20 of 21 Posts

·
Registered
Joined
·
25,366 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nazwa: City Corner
Adres: Hetmańska 1 / Reymonta
Deweloper: Avelier
Projektant: Pracownia Architektoniczna Paweł Handschuh z Poznania
Przeznaczenie: 16 mieszkań i 1 lokal usługowy
Powierzchnia zabudowy: 725 mkw.

Wizualizacja:


z gazetainwestor.pl

Efekt:


by adam2a


z avelier.pl


by Demandred


by KinolW


z avelier.pl


z avelier.pl


by Demandred

Sąsiednia kamienica z lat 30-stych została (dosyć twórczo) wyremontowana w ramach inwestycji.
 

·
Registered
Joined
·
25,366 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Plomba dosyć niskobudżetowa ale wyszła IMHO świetnie. Powstała na trudnej (kształtem) działce z przewężeniem na narożniku:


z avelier.pl


z avelier.pl

Paweł Handschuh (architekt, niestety zmarł w zeszłym roku) świetnie z tego wyszedł. Wcześniej zaprojektował w Poznaniu kilka solidnych budynków, to jest jest ostatni i najlepszy projekt. Wpasowany urbanistycznie, oryginalny, zbudowany skromnymi środkami.

9/10.
 

·
miasto dla ludzi
Joined
·
1,554 Posts
Takich realizacji należałoby życzyć sobie w Poznaniu dużo więcej. Bardzo trudna i wydawałoby się nieatrakcyjna działka o nieregularnym kształcie pozwalała przypuszczać, że nieprędko znajdzie się inwestor chcący ją zagospodarować. Tymczasem znalazł się nie tylko inwestor ale i architekt, który wiedział co i jak na niej zaprojektować. W efekcie mamy plombę, która znakomicie kreuje narożnik i cywilizuje całe skrzyżowanie. Bez wątpienia jedna z najlepszych realizacji Pawła, czy najlepsza to nie wiem, gdyż zaprojektował on też wcześniej kilka znakomitych domów jednorodzinnych. Daję dychę za wykreowanie prawidłowej przestrzeni miejskiej, wprowadzenie ładu na skrzyżowaniu, dobrą architekturę oraz za to, że to wszystko osiągnięto stosunkowo niewielkim nakładem kosztów przy użyciu bardzo typowych technologii i materiałów. Wielkie brawa dla odwagi inwestora i talentu architekta.
 

·
Registered
Joined
·
6,287 Posts
Wizualnie nie porywa i nic specjalnego*, ale:
1) na tle tego typu budynków w Poznaniu wyróżniają go na plus "schodki",
2) brawa za udane zabudowanie ślepej ściany sąsiedniej kamienicy, a przecież teren wcale był nieduży! Obok Wodnej 15 ta inwestycja pokazuje, że da się, da się w Poznaniu "likwidować" ślepe ściany mając do dyspozycji wcale niełatwy teren!

W związku z powyższym daję 7/10, wierząc że w przyszłości także dwie sąsiednie kamienice widoczne na pierwszym zdjęciu wrzuconym przez adama2a, zostaną otynkowane na biało, co powinno dać - moim zdaniem lepsze niż obecnie - wrażenie "spójności i jedności" tych trzech budynków.

*Do tego mój zmysł estetyczny wyje z bólu, gdy widzi gryzące się z bielą i szarością zielone barwy "Żabki".
 

·
Registered
Joined
·
74,229 Posts
Cóż, jak piszecie: działka trudna, nieźle z tego wyszli, cywilizuje to w końcu narożnik, ale do Miss? Jedna strona się nadaje, ale cały budynek? Na szczęście to najważniejsza strona, ale...

Fajne, szału nie robi, ale pozwala zawiesić oko :| - 6,5/10.
 

·
Registered
Joined
·
4,056 Posts
Jak to się mawia "dupy nie urywa", to z całą pewnością. Jest to jednak zupełnie przyzwoita plomba o ciekawej bryle, bez zbędnych wodotrysków. Największą siłą tego budynku jest, wspomniana już, kwestia działki na której powstał. Wydawało by się, że skazana jest ona na brak zabudowy i stanie się klepiskiem. Tymczasem znalazł się inwestor który wraz z porządnym architektem wysmażył taki oto zacny narożnik. Aż się prosi o podobną inwestycję po lewej stronie.

Jeśli chodzi o ocenę to daję 7,5/10
 

·
Alles nur künftige Ruinen
Joined
·
3,345 Posts
Słabeee bo chaotyczne... Pomysłów na elewację jest tu tyle, że wystarczyłoby na trzy budynki. I jeszcze ta kamienica obok zmasakrowana remontem... 4.
 

·
Registered
Joined
·
11,184 Posts
Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ale akurat chaosu tej elewacji zarzucić nie można. No chyba, że dla Ciebie wszystko co nieregularne = chaotyczne.
Natomiast istotnie koncepcja malowania sąsiedniej kamienicy nie jest najszczęśliwsza.
 

·
Piastów Avenue
Joined
·
1,176 Posts
Moim zdaniem budynek nie nadaje się do tego, aby umieszczać go w MP. Owszem, wykorzystanie działki jest fajne, budynek ratuje okolicę pod względem urbanistycznym i ogólnie nie jest brzydki. Ale ja np. mam niebrzydkie koleżanki, które mimo wszystko na Miss Polski się nie nadają. ;) Także nie oceniam.
 

·
Nie(bo) Szczecin
Joined
·
15,183 Posts
Już któryś raz zabieram się do oceny tego budynku. :) Odremontowana kamienica jest odrobinę zbyt szara, lepiej byłoby chyba wykorzystać biały kolor. Nowa część fajnie domyka kwartał, przydałoby się coś takiego w Szczecinie na Kościuszki.

7/10
 
1 - 20 of 21 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top