SkyscraperCity banner

1 - 20 of 13222 Posts

·
keep jaywalking
6,508 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Drodzy Forumowicze z Poznania,
zakładam nowy temat, żeby nie zaśmiecać innych wątków, nie robię tego w dziale "Po godzinach", jako że część z nas tam nie zagląda.
Chciałbym żebyście ustosunkowali się do mojego pomysłu ujednolicenia wpisu "Location". Ja proponuję, żeby miało to następującą formę "Poznan (Poland)".
Poznań nie posiada silnej, ani nawet dostrzegalnej marki, stąd nazwa naszego miasta często ginie wśród innych miast wymienionych we wpisie, gdy ktoś dzieli życie, bądź czuje się związany z innymi miastami, jak chociażby ja. Zrezygnowałem jednak ze wpisu "Poznań/Kalisz (Poland)", bo Kalisz (inaczej niż Poznań) nie ma aspiracji do miana metropolii. Nowy Jork dostrzeże każdy, nawet gdy nie będzie klarownie występował we wpisie "Location" w samotności. Inaczej jest z Poznaniem, nas niestety niekoniecznie dostrzegą...
Dzięki ujednoliceniu wpisu np. w formie zaproponowanej przeze mnie moglibyśmy stać się bardziej widoczni na międzynarodowym forum, gdy któryś z nas- Forumowiczów Poznania, udzielałby się w wątkach międzynarodowych, stąd gorąco zachęcam do zmiany wpisu "Location", bądź dyskusji nad moim pomysłem.
Moderatora proszę o nie zamykanie wątku, gdy spotka się z odzewem, lub nawet o podpięcie go na jakiś czas, by nie spadł. Moglibyśmy bowiem wychodzić z podobnymi inicjatywami i omawiać je tutaj, np. ile obiektów poznańskich znajduje się w międzynarodowym ratingu, itp.
Ten wątek i ewentualne działanie zainspirowane jego powstaniem to bardzo małe kroki, jednak z całą pewnością w dobrą stronę.

Zapraszam do dyskusji!

·
ZdzisławDyrman-zasadniczo
4,718 Posts
Z chęcią się przyłączę chociaż przyznaję, że rzadko pisuję poza FPW. Inicjatywa fajna, każdy pomysł propagujący nasze miasto czy region wart jest podchwycenia.

Od siebie dodam następujący pomysł - może userzy udzielający się w zagranicznych wątkach stworzą sobie w sygnaturze link z chwytliwym hasłem prezentujący przykładowo zdjęcia z Poz?

·
keep jaywalking
6,508 Posts
Discussion Starter #5
Z chęcią się przyłączę chociaż przyznaję, że rzadko pisuję poza FPW. Inicjatywa fajna, każdy pomysł propagujący nasze miasto czy region wart jest podchwycenia.

Od siebie dodam następujący pomysł - może userzy udzielający się w zagranicznych wątkach stworzą sobie w sygnaturze link z chwytliwym hasłem prezentujący przykładowo zdjęcia z Poz?
Także o tym myślełem. PB miał kiedyś takie linki anglojęzyczne, za którymi kryły się rendery SB 2, nieaktualny już render Wechta Tower... Trzebaby stworzyć jednak wątek z samymi najlepszymi zdjęciami, najlepszymi nie pod względem artyzmu, ale takimi, które ukazują tylko piękne oblicze Poznania, choć jest to oczywiście moje zdanie.

·
ZdzisławDyrman-zasadniczo
4,718 Posts
^^ To stwórz taki wątek w wolnej chwili :)
Możesz się posiłkować fotami innych forumowiczów. Problem w tym, że próby takie były już parę razy podjęte, niestety często na jednej stronie znajdowało się 100+ zdjęć co zniechęcało "zagraniczniaków" do ich oglądania i w efekcie wątek spadał w bezdenną otchłań SSC :|

·
keep jaywalking
6,508 Posts
Discussion Starter #8
^^ To stwórz taki wątek w wolnej chwili :)
Możesz się posiłkować fotami innych forumowiczów. Problem w tym, że próby takie były już parę razy podjęte, niestety często na jednej stronie znajdowało się 100+ zdjęć co zniechęcało "zagraniczniaków" do ich oglądania i w efekcie wątek spadał w bezdenną otchłań SSC :|
Można też umieść link ze zbiorem paru zdjęć, nie musi to być koniecznie wątek na forum. Ta forma, moim zdaniem byłaby nawet lepsza. Gdyby ktoś chciał także mógłby umieść link w swojej sygnaturze. Jednak najważniejsze na razie jest ujednolicenie wpisu "Location"- my naprawdę wyłapujemy nazwę Poznań, ale inni nie, zwróć uwagę, że nazwy miast, których nie znasz (zwłaszcza jeśli są skomplikowane) rozmywają się w natłoku innych informacji. Gdyby każdy z nas miał taki sam wpis lokalizacji mógłby także zagrać element zaciekawienia, jak np. gdy członkowie "Inwestycji dla Poznania" maja pod awatarem właśnie napis "Inwestycje dla Pozania" lub "IdP"- wyróżniają się tym. Tak wszyscy Forumowicze poznańscy mogą się wyróżniać od Forumowiczów z innych miast ujednoliconą nazwą lokalizacji.

·
cyber-barok
2,094 Posts
Świetny pomysł z tą lokalizacją, coś mi się wydaję, że szybko zostanie podchwycony na FPW ;)

·
Registered
62,945 Posts
Hmm...

^^
No dobra niech Wam będzie- jakiś to pomysł jest choć mnie osobiście bawią różne podpisy w stylu: stołeczne miasto Poznań czy TYLKO POZNAŃ :) albo PYRLANDIA...

·
IdP, RO Junikowo
2,961 Posts
Pomysł dobry-zaraz zmieniam.A co do linka w sygnaturze-może poprostu "Poznań-the place to be" widoczną czcionką. Jest to hasło reklamowe Poznania więc przy jakiejś akcji promocyjnej miasta(czy też różnych artykułach etc) ono sę pojawi-i może wtedy ktoś to znami skojarzy:) No i czoywiscie nie sto fotek tylko dajmy na to 20.

·
Registered
188 Posts
Bardzo ciekawa inicjatywa :applause:
Zastanawiam się czemu tylko Poland w nawiasie a nie po przecinku tak jak to się częściej spotyka? :)

·
keep jaywalking
6,508 Posts
Discussion Starter #17
Odpowiadam dlaczego Poznan, a nie Poznań. "Ń" jest polską literą i nazwa naszego miasta występuje w tej formie tylko i wyłącznie w Polsce. Obcokrajowcy jeżeli spotykają się z nazwą Poznania, to najczęściej ma ona formę "Poznan". Natomiast Poland w nawiasie, bo tak wydaję mi się bardziej klarownie. Poza tym Poland jest tylko po to by można było umiejscowić Poznań właśnie w tym kraju.

·
Registered
188 Posts
^^
Rozumiem ale chodzi mi o to, że poprawny zapis to właśnie ten Poznan, Poland. Poza tym można sprawdzić w googlach co częściej występuje.
I jeszcze jedna sprawa: warto by ujednolici ten opis także co do wielkości czcionki (nie wszystko CAPSLOCKIEM itp.).
Sorry, że się czepiam :)
Jeszcze raz dla Ciebie wielkie brawa za ten dobry pomysł :applause:

·
keep jaywalking
6,508 Posts
Discussion Starter #19
Poland w nawiasie, bo w zamyśle ma to służyć jedynie możliwości umiejscowienia Poznania w danym państwie. Czyli, że ten wpis jest marginalny, dlatego w nawiasie. Poza tym skoro większość ma państwo po przecinku, to my będziemy wyróżniać się nazwą państwa w nawiasie. Przyznaję Ci rację SiMichal w sprawie wielkości czcionki. Lepiej byłoby gdyby wszystkie wpisy wyglądały tak samo, ale jeśli już nazwa miasta jest wpisania przy użyciu Caps Lock, to jednak lepiej byłoby gdyby nazwa państwa nie była pisana przy użyciu tej funkcji, tak by ewentualny wpis "POZNAN" ją zdominował.

1 - 20 of 13222 Posts