SkyscraperCity Forum banner

[Poznań] Hydepark lokalny (polityka krajowa BAN)

116999 Views 6299 Replies 276 Participants Last post by  Maslowir
Noc Muzeów jeszcze, no i sobota :) Jutro będzie tłoczno na mieście ^^.
1 - 20 of 6300 Posts
Tylko te najważniejsze wydarzenia z tego weekendu, poza już wspomnianym Pyrokonie.

10 tys uczestnikow, wszystkie bilety sprzedane

poza tym kilkanaście mniejszych wydarzen. No ale w Poznaniu nic się nie dzieje :)
Niestety z AirShow ktoś ma duży problem...

Bardzo gościa lubię, ale ten post jest wyjątkowo słaby - jakby sam zapomniał jak działa miasto i że to zlepek różnych społeczności i wydarzeń - z którymi nie zawsze się wszyscy zgadzają jednomyślnie. Nie mam nic do maratonów - więc nie chciałem tego argumentu używać - ale nie przeszkadza mu cykliczne organizowanie maratonów i wyłącanie z ruchu dużej części miasta, ale problem stanowią już 3 dni (2 dni pokazy i 1 dzień próby) pokazów lotniczych, gdzie jedynym utrudnieniem dla mieszkańców jest hałas. Argument o Ławicy też komiczny. Nie jesteśmy Okęciem żeby robić z tego dramat... :) Dziś na Ławicy jest zaledwie 16 przylotow i tyle samo odlotów. Z poprzedniej edycji tez pamiętam, że to raczej samoloty pokazów czekały na ruch samolotów pasażerskich, a nie na odwrót.
Ale to nie jest AirShow(dzis sie zaczyna) opis dotyczy cwiczen wojsk Nato.
  • Like
Reactions: batmans
^^ co tym bardziej dziwią mnie takie słowa z ust osoby zarządzającej miastem. Jest to uciążliwość, ale ćwiczenia wojskowe również są konieczne. I nie widzę powodu upolitycznienia tego.
  • Like
Reactions: Kapsuglan
Nie omieszkał wtrącić polityki, więc niech się nie dziwi jak maratony też staną się polityczne :eek:hno:
Jak obrażać wyborców - poradnik społeczników. Odwoływanie się do złego PiS-u czy złej PO urasta do rutyny. Ale będzie wpiernicz w wyborach.
Czym on tu niby obraził wyborców? :lol: Zwrócił po prostu uwagę na uciążliwość tak wyjątkowej bazy wojskowej w granicach jednego z największych polskich miast.
A dzisiaj, podczas Air Show, hałas jest znacznie mniejszy.
Ale to nie jest AirShow(dzis sie zaczyna) opis dotyczy cwiczen wojsk Nato.
Wudarskiemu chodziło o ćwiczenia NATO Tiger Meet. W pełni go rozumiem. Pracuje w Luboniu i ostatni tydzień był straszny. Skupić się nie można na pracy a co dopiero pogadać z kolegą z biurka obok. Taki hałas, że nic nie słychać. Ćwiczenia powinny odbywać się na terenach niezurbanizowanych.

Co do Airshow to w pełni imprezę popieram ;)
  • Like
Reactions: misioho
No ale Krzesiny nie wyrosły tam wczoraj, a F-16 latają i mają tam bazę od 2006 roku :) Więc jeśli już Prezydent Wudarski tak się przejmuje tym tematem realnie, to niech zacznie lobbować za likwidacją tego lotniska i przeniesieniem bazy F-16 z dala od Poznania. Ale to pewnie już nie jest tak nośny temat bo Krzesiny zatrudniają pewnie wielu poznaniaków :)
Wudarskiemu chodziło o ćwiczenia NATO Tiger Meet. W pełni go rozumiem. Pracuje w Luboniu i ostatni tydzień był straszny. Skupić się nie można na pracy a co dopiero pogadać z kolegą z biurka obok. Taki hałas, że nic nie słychać. Ćwiczenia powinny odbywać się na terenach niezurbanizowanych.

Co do Airshow to w pełni imprezę popieram ;)
  • Like
Reactions: asfarasurizcanc
Było już wspominane, że baza F-16 została ulokowana niezgodnie z prawem, a właściwie w wyniku przestępstwa dokonanego przez administrację wojskową, co stwierdził NIK. Natomiast lobbing przeciwko wojsku ze strony samorządowców nie jest dzisiaj możliwy, więc popierając Wudarskiego co do szkodliwości tej bazy dla Poznania, jednocześnie mam wątpliwości, czy to w dzisiejszych czasach będzie skuteczne.
^^ Tzn. jest możliwy, ale nie będzie skuteczny. Wojsko po prostu ma gdzieś ilu ludziom hałasuje nad głowami i nic im nie zrobimy.
Pozostaje nam tylko złorzeczyć im i ich przeklinać, bo baza lotnicza jest tylko dla nas utrapieniem i nie w żaden podnosi bezpieczeństwa miasta. Myślę, że nawet obniża, bo miasto przez nią jest wystawione na pierwszy strzał w razie konfliktu zbrojnego. Zresztą zawsze tak było, w czasach zimnej wojny Poznań również należał do pierwszych celów ataku NATO.
:nuts:
Nie chcę nic mówić, ale 500k miasto, ważny węzeł komunikacyjny, ośrodek przemysłowy będzie i tak jednym z pierwszych celów, nawet jak w promieniu 100km nie będzie nawet jednego żołnierza.
^^ Tzn. jest możliwy, ale nie będzie skuteczny. Wojsko po prostu ma gdzieś ilu ludziom hałasuje nad głowami i nic im nie zrobimy.
Pozostaje nam tylko złorzeczyć im i ich przeklinać, bo baza lotnicza jest tylko dla nas utrapieniem i nie w żaden podnosi bezpieczeństwa miasta. Myślę, że nawet obniża, bo miasto przez nią jest wystawione na pierwszy strzał w razie konfliktu zbrojnego. Zresztą zawsze tak było, w czasach zimnej wojny Poznań również należał do pierwszych celów ataku NATO.
Lotnisko wojskowe sprawia, że ten ośrodek staje się jeszcze bardziej pierwszy z celów.
Ale nie chodzi o cel ataku, tylko o codzienny hałas nad głowami
W Poznaniu jest przeniesione z Niemiec amerykanskie dowodztwo na europe wschodnia, wiec Poznan jest pierwszy do obrony.

Wracajac do bzdur Wudarskiego. Gdy za dwa lata beda podobne cwiczenia a wladza w kraju sie zmieni, tez bedzie beczał ze ten zły wojewoda z PO, SLD,PSL nie daje zyc.
Wojsko jest też bodajże drugim pracodawcą w Poznaniu, a były plany by przenieść całe dowództwo sił powietrznych do Poznania. Dodatkowo wojsko ma "kilka" nieruchomości w Poznaniu, gdzie miasto pewnie chciało by mieć coś do powiedzenia przy inwestycjach.

Krzesiny też nie zostały wybrane przez przypadek, więc całe to politykowanie Wudarskiego można tylko skwitować :lol:.

Pierwszymi celami jest Warszawa, Bydgoszcz i Łask, Poznań gdzieś tam w dalszej kolejności więc nie musicie się jeszcze pakować ;)
^^

Czy ostatnia 'wprowadzka' dowództwa USA nie zmieniła nieco kolejności?
Schodząc z tematów obronnościowych

http://mapapotrzeblokalnych.pl

Szanowni Państwo,
witamy na stronie geoankiety poświęconej stworzeniu Mapy potrzeb lokalnych będącej identyfikacją potrzeb i problemów związanych z poprawą jakości przestrzeni i życia na terenie Śródmieścia Poznania, jakie zauważają w swoim otoczeniu społeczności lokalne. Wyniki konsultacji społecznych posłużą do zaplanowania drobnych inwestycji i usprawnień w tej części miasta w ciągu najbliższych dwóch lat. ..
Wybaczcie, ja jeszcze pomarudzę w sprawie Krzesin ;).
Mieszkam na Dębcu (od czasów dawnych, jeszcze sprzed F16) i potwierdzam, że lotnisko jest dokuczliwe. I o ile ćwiczenia za dnia jakoś jestem w stanie przeżyć (chyba po tylu latach już po prostu przywykłem), to jak efy latają po godz. 22.00, a nawet niekiedy po 23.00 (a zdarza się to dość często), to bierze mnie cholera.
Już nie marudzę, życzę Wszystkim miłej niedzieli :).
1 - 20 of 6300 Posts