SkyscraperCity banner

21 - 40 of 8060 Posts

·
=Old School=
Joined
·
3,934 Posts
W ciągu najbliższych dwóch tygodni na rondzie Starołęka pojawi się nowy asfalt - to znak, że remont dobiega końca. Tramwaje zaczną jeździć przez rondo 1 września, ale początkowo nie będzie działać sygnalizacja

Koniec wakacji - koniec remontu na rondzie Starołęka. Tak planowano i tak pewnie będzie, bo MPK ma już tam naprawdę niewiele do zrobienia. Od podstaw zbudowano na rondzie nowe torowisko, teraz trzeba jeszcze położyć nawierzchnię na jezdni. Wczoraj do pracy zabrali się więc drogowcy. - Do 1 września wokół ronda jezdnia będzie nowa - zapewnia dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Jacek Szukała. Wszystko to nie oznacza jednak, że z końcem wakacji na rondzie ruch odbywał się już będzie bez przeszkód. Przede wszystkim nie będzie tam jeszcze działać nowa tzw. inteligentna sygnalizacja. Powód? Kluczowe elementy takiej sygnalizacji, czyli tzw. pętle indukcyjne, które mają bezpośredni wpływ na cykle świetlne, umieszcza się pod jezdnią. Dopiero kiedy swoje prace zakończy MPK, a rondo (teraz nienaturalnie rozciągnięte w czterech kierunkach) wróci do swoich normalnych rozmiarów, drogowcy będą mogli podczas wrześniowych weekendów rozkopać po kolei wszystkie dojazdy, umieścić w nich pętle, a następnie ułożyć nową nawierzchnię.

inna nowinka

Co się dzieje na wiadukcie na starej ul. Lechickiej? - Rozpoczynamy remont - mówi Dariusz Gołębiewski, kierownik budowy centrum handlowo-rozrywkowego Plaza. Inwestor odnowi konstrukcję wiaduktu, położy nową nawierzchnię, zamontuje barierki. Wiaduktem można będzie przejechać z os. Zwycięstwa na Trójpole.

"Cienkie dywaniki" na poznańskich ulicach
Od kilku lat poznańscy drogowcy wykorzystują technologię układania asfaltu „na zimno” nie tylko do łatania dziur, ale do remontów nawierzchni ulic. Dzięki wykorzystanej technologii prace przebiegają sprawnie i można je wykonywać w nocy. Warunkiem stosowania takiej metody jest dobra pogoda, brak opadów i temperatura powyżej 15 st. C. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym na 18 ulicach Poznania pojawią się cienkie asfaltowe dywaniki, o łącznej powierzchni ponad 90 tys. m².

DZIELNICA GRUNWALD
1. Krośnieńska
2. Bełchatowska odc. Junikowska - Krośnieńska
3. Smoluchowskiego odc. Grunwaldzka - do końca nawierzchni asfaltowej
4. Rycerska odc. Grunwaldzka - Marcelińska

DZIELNICA JEŻYCE
5. Przelot
6. Wzlotowa
7. Pilotów
8. Startowa

DZIELNICA NOWE MIASTO
9. Żywiczna
10. Wiatraczna odc. Chartowo - Kurlandzka
11. Krzywoustego estakada (nitka północna i południowa)

DZIELNICA STARE MIASTO
12. Szeligowskiego odc. Serbska - Kurpińskiego
13. Opieńskiego odc. Umultowska – Szeligowskiego

DZIELNICA WILDA
14. Niedziałkowskiego odc. Wierzbięcice – Przemysłowa
15. Chwiałkowskiego odc. Robocza – Przemysłowa
16. Św. Czesława odc. Przemysłowa – Różana
17. Prądzyńskiego odc. Sikorskiego – Fabryczna
18. Umińskiego odc. Robocza - Sikorskiego

Remont mostu Królowej Jadwigi
Złe odwodnienie, skorodowane balustrady i zdewastowane chodniki – tak wyglądał most Królowej Jadwigi przed remontem. Ta licząca ponad 50 lat przeprawa wymagała renowacji. 13 lipca br. wykonawca remontu – firma CORWI rozpoczęła prace mające na celu polepszenie stanu technicznego obiektu i poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Po wykonaniu robót zaplanowanych przez Zarząd Dróg Miejskich na moście pojawią się nowe balustrady i chodniki. W trosce o poprawę bezpieczeństwa zamontowane zostanę bariery oddzielające chodniki od jezdni.
UWAGA KIEROWCY !!!
Wykonawca prac – firma CORWI, w celu wykonania robót związanych z izolacją zajęła południową jezdnię (od centrum w kierunku Rataj) i chodnik. Po zakończeniu prac na jezdni południowej, wykonawca przystąpi do prowadzenia prac na jezdni północnej.
Planowany termin zakończenia remontu to 30 października br.GW i ZDM
 

·
Registered
Joined
·
19 Posts
Forza_imperial said:
DZIELNICA STARE MIASTO
12. Szeligowskiego odc. Serbska - Kurpińskiego
13. Opieńskiego odc. Umultowska – Szeligowskiego
Absurd, bezsens, parodia, granda, kpina, marnotrawstwo publicznych pieniedzy slowem rozboj w bialy dzien ! Polozyli nowa nawierzchnie na Opienskiego i Szeligowskiego pomimo ze starej nie mozna bylo absolutnie nic zarzucic. W tym samym czasie jakosc nawierzchni na ul. Garbary czy Zamenhoffa (nie wspominajac juz o Dabrowsiego) wola o pomste do nieba. Jestesmy prawdziwymi mistrzami w nieprzemyslanym wydawaniu publicznej kasy. Moze mamy jej za duzo ?
 

·
niezależny człowiek
Joined
·
1,679 Posts
Bukowska (droga na Ławice) też idzie pełną parą

Od pewnego czasu od Budowy King Krosa do Bułgarskiej poszerzana jest ul Bukowska "(DW307) Na 4 pasmówkę Oto para zdjęć z tej budowy

 

·
=Old School=
Joined
·
3,934 Posts
Na tę modernizację kierowcy z Piątkowa czekają od kilku lat. Wreszcie rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulicy Naramowickiej i Łużyckiej. W tym miejscu od zawsze tworzyły się spore korki. Kierowcy skręcający na Piątkowo blokowali bowiem jadących na wprost, w kierunku Naramowic. To się zmieni.
Na skrzyżowaniu pojawi się dodatkowy pas na Łużyckiej (dla skręcających w prawo), natomiast na Naramowickiej będą dwa pasy – lewoskręt i na wprost. Dodatkowo zostanie wykonane odwodnienie całego obszaru i wzmocniona nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu. Po przebudowie będzie można nie tylko łatwiej przejechać, ale i bezpieczniej. Zostanie bowiem zamontowana sygnalizacja świetlna.

– To kolejna inwestycja realizowana w ramach projektu małych modernizacji sieci ulicznej Poznania – mówi Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Niestety, kierowcy z Naramowic, Radojewa i osiedla Łokietka dojeżdżający ulicami Łużycką i Naramowicką do pracy muszą się uzbroić w cierpliwość. Poszerzanie na pewno spowoduje kłopoty w ruchu. Problem w tym, że w tym rejonie Poznania nie ma alternatywnej trasy do ulicy Naramowickiej. O ile zmotoryzowani z Piątkowa mogą wcześniej skręcić w Serbską lub Lechicką, mieszkańcy północnej rubieży miasta będą zmuszeni po prostu uważać.

– W pierwszym etapie prac nastąpi zwężenie ulicy Naramowickiej, – dodaje D. Wesołowska. Prace potrwają do 5 listopada.

GLOS
 

·
=Old School=
Joined
·
3,934 Posts
Plany rozbudowy fabryki Volkswagen Poznań oraz przebieg trzeciej ramy komunikacyjnej od miesięcy budzą wiele emocji. Mieszkańcy żądają, by w tych sprawach decyzje zapadały w konsultacji z nimi. – Nic o nas bez nas – mówią. Są nieufni i sceptyczni. Proponują porozumienie ze spółką, którego gwarantem byłoby miasto. Podczas piątkowej debaty, która odbyła się w redakcji „Głosu” padło wiele gorzkich słów, ale udało się także kilka spraw wyjaśnić. Uzgodniono, że wschodni odcinek III ramy powinien być poprowadzony ulicą Browarną.
 

·
Registered
Joined
·
19 Posts
Jako ze prace przy modernizacji skrzyzowan na Piatkowie sa juz na ukonczeniu, a wszysko dzialo sie praktycznie pod moimi oknami, z braku ciekawszych zajec postanowilem zrobic krotki fotoreportaz z pola walki ;). I tak:

Zaje**** ciezkie zycie miala ekipa remontujaca ten odcinek. Zeby zupelnie nie odciac od swiata mieszkancow os. Sobieskiego, Marysienki i Chrobrego ruch autobusow na czas remontu nie zostal calkowicie wstrzymany. Autobusy i fury mieszkancow przez caly czas doslownie przeciskaly sie na centymetry pomiedzy wywrotami, koparkami i innym ciezkim sprzetem. RESPECT dla ekipy remontowej za anielska cierpliwosc. Warto zaznaczyc ze kilka razy robota odbywala sie rowniez w nocy co u nas nie zdarza sie zbyt czesto.Rzut oka na ul.Strozynskiego z nowa nawierzchnia i kraweznikami. Champs-Élysées to to nie jest ale i tak jest duzo lepiej niz bylo.Pierwsze strzalki juz naniesione.Nowe rondo u zbiegu ulic Strozynskiego, Szymanowskiego i Hulewiczow. Jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w tej czesci miasta. W godzinnach szczytu dzialy sie tu iście dantejskie sceny.

Two Towers :)A tak wyglada kolejne nowe rondo u zbiegu ulic Stróżynskiego i Jaroczynskiego.Biada tym ktorzy beda tedy jezdzic "na pamiec" :)

See ya !
 

·
Projekt Inwestor
Joined
·
8,938 Posts
Discussion Starter #28
Dzięki za foty :)
W swoich zbiorach brakowało mi właśnie zdjęć wież telewizyjnych.

Czy po prawej stronie jest jeszcze Chata Polska??
 

·
Projekt Inwestor
Joined
·
8,938 Posts
Discussion Starter #31
Inwestycja numer 1

Jeszcze w maju pod rozbudowę I odcinka Głogowskiej (od strumienia Junikowskiego do ulicy Opłotki) ZDM wykupił niecały hektar z potrzebnych 23. Od tego czasu przygotowanie największej i najważniejszej inwestycji drogowej Poznania nabrało tempa. W tym roku ZDM miał do wydania na Głogowską 19 milionów złotych i wszystko wskazuje na to, że plan zostanie wykonany w 100 procentach. Na dziś wydano 11 milionów zł, za które wykupiono 6,3 ha. Do końca roku ma to być 13,3 ha, czyli 50 procent gruntów pod nową drogę.

Przypomnijmy, że w marcu, kiedy mieszkańcy mogli się zapoznać z nową koncepcją rozbudowy Głogowskiej, ostatecznie upadł poprzedni projekt. Wówczas rozpoczęto żmudną procedurę, która ma przygotować zmianę dzisiejszej wąskiej i niebezpiecznej trasy w drogę ekspresową klasy S. ZDM stanął przed trudnym i delikatnym zadaniem, bo trzeba było osiągnąć kompromis z wszystkimi 103 właścicielami nieruchomości, które znajdują się w pasie przyszłej ulicy lub dróg serwisowych.

– Zdaję sobie sprawę, że dla kierowców liczy się ostateczny efekt, jak wjadą spychacze i coś się zacznie dziać – mówi Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy ZDM. – Ale zanim rozpocznie się budowa, trzeba wykonać tytaniczną pracę, odbyć setki spotkań. Musimy dogadać się z ludźmi, a wszystko zmierza w dobrym kierunku. Jest to pierwsza tak duża inwestycja, którą współtworzą mieszkańcy. My możemy im tylko podziękować za cierpliwość – dodaje D. Wesołowska.

Rozbudowa Głogowskiej będzie przebiegała w trzech etapach. Pierwszy obejmuje najdłuższy – 2300-metrowy odcinek od węzła autostradowego do ulicy Opłotki. Drugi to 400-metrowy fragment, pomiędzy ulicami Opłotki a Żwirową, gdzie także trzeba poszerzyć drogę. Natomiast trzeci – od Żwirowej do wiaduktu Górczyńskiego – będzie polegał na gruntownej modernizacji obecnej ulicy. Do tego trzeba dodać kapitalny remont lub budowę od podstaw wiaduktu, który znajduje się w stanie przedzawałowym.

Przygotowania do rozpoczęcia pierwszego etapu trwają (wykup gruntów, geodezyjny podział nieruchomości, ostateczny projekt ulicy, pozwolenie na budowę i wyłonienie w przetargu wykonawcy) i powinny się zakończyć w połowie 2005 roku.

Bartosz Trzebiatowski

=============
Głos Wielkopolski
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,039 Posts
Niech oni jak najszybciej zabierają się za tę Głogowską! Przy tym tempie prac, może w 2007 pojedziemy normalną trasą. Całe szczęście (lub nie) w tym, że ruch na A2 z Nowego Tomyśla nie jest duży - bo jakby wszystkie samochody z zachodu Polski wjeżdżały do poznania Głogowską - byłby horror.
Nie wiem tylko, czy potrzeba tam drogi ekspresowej typu S - wystarczyłaby chyba droga typu GP.
 

·
niezależny człowiek
Joined
·
1,679 Posts
smar said:
Niech oni jak najszybciej zabierają się za tę Głogowską! Przy tym tempie prac, może w 2007 pojedziemy normalną trasą.
Wykuo gruntów to najbardziej up***liwa robota, jak to załatwią to mamy z górki same pracę pujdą szybko.

smar said:
Nie wiem tylko, czy potrzeba tam drogi ekspresowej typu S - wystarczyłaby chyba droga typu GP.
Jak szaleć to szaleć komfort jazdy jest owiele wyższy, poza tym skrzyżowania w znacznym stopniu blokują ruch.

Witam nowego forumowicza
 

·
Projekt Inwestor
Joined
·
8,938 Posts
Discussion Starter #34
jabbur: Czy istnieje jakaś koncepcja chociaż częściowego rozładowania korków ulicznych w Poznaniu?

R. Grobelny: Tak. Wzmocnienie komunikacji zbiorowej (głównie tramwaj) i uporządkowanie parkowania (także poprzez poszerzanie strefy).

======
Czat z prezydentem
 

·
niezależny człowiek
Joined
·
1,679 Posts
Dyszkin said:
Czy w Poznaniu jest tez ulica NRDowska?? Bo az mi sie wierzyc nie chce ze jest czechoslowacka... :)
Nie ma, ale jak masz za to Jugosłowiańską. Wogóle to n ie widzę w tym nic złego tak jakby nawać ulicę np. hiszpańsko- portugalska czy po prostu od dwuch państw
 

·
WFM OSA M52 z 1965 r.
Joined
·
2,601 Posts
BinioII said:
Nie ma, ale jak masz za to Jugosłowiańską. Wogóle to n ie widzę w tym nic złego tak jakby nawać ulicę np. hiszpańsko- portugalska czy po prostu od dwuch państw
chodzilo mi o to ze nie ma juz dawno czechoslowacji, a jugoslawie jeszcze moge zrozumiec bo byla do 2003 r :) no i jakos tak z demoludami mi sie skojarzyla ta czechoslowacja :)
 

·
Registered
Joined
·
201 Posts
Dyszkin said:
chodzilo mi o to ze nie ma juz dawno czechoslowacji, a jugoslawie jeszcze moge zrozumiec bo byla do 2003 r :) no i jakos tak z demoludami mi sie skojarzyla ta czechoslowacja :)
Owszem, Czechosłowacji już dawno nie ma, ale nigdzie nie powiedziano, że ulice muszą mieć nazwy tylko państw istniejących w chwili obecnej. Jakby dobrze poszukać może znalazłyby się w Polsce ulice Saksońska czy Perska, a te państwa nie istnieją już od kilkudziesięciu/klikuset lat. Klika lat temu Mołdawia zmieniła oficjalną nazwę na Mołdowa. A jakiś czas temu OIDP MSZ podało, że oficjalna nazwa Holandii w Polsce to od teraz Królestwo Niderlandów. Czy to oznacza, że mamy usunąć wszystkie ulice Mołdawskie i Holenderskie?. Może, nie wiem...
Zmiana nazwy ulicy to sprawa kosztowna, jeśli nie ma ewidentnych kontrowersji, to po co to zmieniać. W Poznaniu Czechosłowacka jest całkiem długa i mieści się tu sporo działek, nie ma sensu narażać tych ludzi na koszty.

Pozdrawiam
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,039 Posts
Pierwsze unijne miliony na drogi dla Poznania

"Poznań wreszcie wywalczył unijne pieniądze na inwestycje drogowe! Prawie na pewno dostaniemy 79,5 mln zł na remont i przebudowę trzech sypiących się wiaduktów i mostu Przemysła
Piszemy "najprawdopodobniej", bo choć wczoraj komitet sterujący w ministerstwie infrastruktury zaopiniował pozytywnie wniosek Poznania, to ostateczną decyzję podejmie minister. Zazwyczaj jednak przy takich podziałach unijnej kasy komitet popiera tylko tyle projektów, na ile wystarcza pieniędzy. - Nie spodziewam się, żebyśmy mieli nie dostać tego dofinansowania - mówił wczoraj prezydent Poznania Ryszard Grobelny.
Wniosek Poznania dotyczył remontu wybudowanych w latach 70. mostów. Stan techniczny trzech wiaduktów: górczyńskiego, Franowo, Hetmańska nad Dolną Wildą oraz mostu Przemysła jest dziś fatalny. Dlaczego? Przede wszystkim 30 lat temu ruch samochodowy był o wiele mniejszy niż teraz. Obowiązywały więc inne normy obciążeń i projektowania takich obiektów. Budowano według innych technologii, które nie przetrwały próby czasu. Poza tym w tamtych czasach na budowach nieraz brakowało cementu, dlatego zużywano więcej piasku. Efekt jest dziś taki, że na obiektach z lat 70. wprowadza się ograniczenia w ruchu, nakazuje ciężkim samochodom jazdę tylko jednym pasem itp. Tymczasem wszystkie te mosty są dla układu komunikacyjnego miasta bardzo ważne.
Dzięki unijnej dotacji cztery obiekty zostaną wyremontowane i przebudowane do końca 2006 r. Koszt to ok. 106 mln zł, z czego Poznań z własnego budżetu musiałby wyłożyć już "tylko" 26,5 mln zł. - Najpierw na początku przyszłego roku zabieramy się za remont mostu Przemysła - zapowiada Jacek Szukała, dyrektor ZDM. - Następne w kolejce są wiadukt nad Dolną Wildą i górczyński, które będziemy budować jednocześnie. Na koniec zostanie Franowo - dodaje."

Miejmy nadzieję, że nie będzie tak, jak z Głogowską...
Obiekty te znajdują się na wspólnym przebiegu DK5 i 11, więc ich właściwe funkcjonowanie jest niezbędne dla tranzytu, ale także dla ruchu wewnętrznego.

:)
 
21 - 40 of 8060 Posts
Top